Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

 

Ο τύπος είναι απο τους καλύτερους. Στα 13 δολάρια θα πουλήσει λέει. Ξέρει πως το ΧΡΠ θα πάει πιό πάνω αλλά ο ίδιος έχει δικό τους σχέδιο και θα παραμείνει πιστός εκεί. 

Τώρα, για κορέξιον παντα υπάρχει πιθανότητα. Δυστυχώς δεν έγινε ή δέν περίμενε άλλον ενα μηνα πρίν πάρει φωτιά το ΧΡΠ. Δέν ηθελα πολύ.....3 εβδομάδες ήθελα. Δεν μου έκατσε.

Δές το βίντεο του BlockchainBacker.  Σίγουρα θα υπάρξει διόρθωση το πότε είναι η ερώτηση. Απλά βλέπω το τί λένε οι αναλυτές και αναλόγος πράττω. 

Γιά δές, 1.44 ήταν το πρωί πρίν πάω στην δουλειά. Τώρα 1.85. Τι να πείς...θα κάνει ένα κατακόρυφο και θα πάει στα ουράνια ....ακούω να λένε πως η τιμή ανεβαίνει επειδή κάποιοι insiders ξέρουν πως έχει έρθει συμβιβασμός και αγοράζουν αβέρτα. 

Sorry ρε φιλαρακι, αλλα οταν λες θα γινει συμβιβασμος, εννοεις οτι θα πληρωσει μερικα εκατομμυρια η ripple για να μην πανε φυλακη, και τα υπολοιπα που θα μεινουν θα τα φαμε εμεις οι οραματιστες? Τι καλα παιδια αυτοι οι insiders!!! και ποιοι θα χασουν ολα αυτα τα εκατομμυρια που θα πληρωθουν ως προστιμο + τα κερδη απο το XRP στα 10ευρω?? οι εξωγηινοι?

Δηλαδη εχει το νομισμα 30 λεπτα το Γεναρη, σε πανε δικαστηριο ως απατεωνα (με εξακολουθηση, το εκανες και το 2018), βγαινει βρωμα οτι θα κανεις συμβιβασμο να μην πας φυλακη και βγαινεις και μαγκας με 10 φορες μεγαλυτερο κεφαλαιο? Καταλαβαινεις τι λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, johnniek13 είπε

Sorry ρε φιλαρακι, αλλα οταν λες θα γινει συμβιβασμος, εννοεις οτι θα πληρωσει μερικα εκατομμυρια η ripple για να μην πανε φυλακη, και τα υπολοιπα που θα μεινουν θα τα φαμε εμεις οι οραματιστες? Τι καλα παιδια αυτοι οι insiders!!! και ποιοι θα χασουν ολα αυτα τα εκατομμυρια που θα πληρωθουν ως προστιμο + τα κερδη απο το XRP στα 10ευρω?? οι εξωγηινοι?

Δηλαδη εχει το νομισμα 30 λεπτα το Γεναρη, σε πανε δικαστηριο ως απατεωνα (με εξακολουθηση, το εκανες και το 2018), βγαινει βρωμα οτι θα κανεις συμβιβασμο να μην πας φυλακη και βγαινεις και μαγκας με 10 φορες μεγαλυτερο κεφαλαιο? Καταλαβαινεις τι λες?

Δεν έχεις ούτε ένα XRP, ε; | Έμεινες έξω από το party, ε; | Υπάρχει χρόνος ακόμα πάντως δεν χρειάζεται να έχεις αυτό το ύφος, αλήθεια. Ειδικά προς τον @FromMyAshesRRR που μας έχει στηρίξει τόσο καιρό με άμεση ενημέρωση για τις εξελίξεις και την προσωπική του άποψη. Λίγο ψυχραιμία, φίλε μου.

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spyroseva είπε

Δεν έχεις ούτε ένα XRP, ε; | Έμεινες έξω από το party, ε; | Υπάρχει χρόνος ακόμα πάντως δεν χρειάζεται να έχεις αυτό το ύφος, αλήθεια. Ειδικά προς τον @FromMyAshesRRR που μας έχει στηρίξει τόσο καιρό με άμεση ενημέρωση για τις εξελίξεις και την προσωπική του άποψη. Λίγο ψυχραιμία, φίλε μου.

 

Δεν καταφερομαι προσωπικα στον φιλο, αλλα σε αυτο που παρεθεσε περι insiders και ζητω συγνωμη σε οσους θιχτηκαν. η προσφορα ενος μελους στο φορουμ όμως ακυρωνει τα ευλογα ερωτηματα μου? 

Δηλαδη εγω πιστευεις δεν θελω να γινω πλουσιος? Και αν πραγματικα ισχυουν αυτα που λετε, εχει σημασια αν αγορασα στα 1 ευρω ή στα 1,80 τωρα αφου θα παει 10 και 100??? Mια πισινα λιγοτερη σε σχεση με σενα δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Liakos_vol είπε

Εγώ θα τα δώσω όλα στα 500€ και μετά θα αράξω. Μέχρι να μου βγάλει σύνταξη ο Μητσοτάκης 

Ξέχνα το.....σύνταξη οι μετά του 1970 δέν προβλέπετε....προβλέπετε Παγκόσμιο Βασικός Μισθός της πείνας όμως....και σιγά σιγά θα μειωθούμε  σαν πλυθισμός όπως λένε τα Georgia Guide Stones. Γιαυτό θέλουν με το ζόρι να μας εμβολιάσουν όπως εμβολιάζουν  Ο Μπίλ Γκέητς  τον φτωχό πλυθισμό στην αφρική. 

Δές πότε είναι δημοσιευμένο το βίντεο...1 χρόνο πρίν την Κορόνα....

 

Ότι είναι να γίνει, θα γίνει στα χρόνια που ζούμε εμείς. Κοιτάξτε απλά να προστατευθείτε εσείς και τις οικογένειές σας. 

Κάντε σωστές επενδύσεις και κρατάτε πισινή με τα ΧΡΠ (όχι πισίνα).....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnniek13 είπε

Δεν καταφερομαι προσωπικα στον φιλο, αλλα σε αυτο που παρεθεσε περι insiders και ζητω συγνωμη σε οσους θιχτηκαν. η προσφορα ενος μελους στο φορουμ όμως ακυρωνει τα ευλογα ερωτηματα μου? 

Δηλαδη εγω πιστευεις δεν θελω να γινω πλουσιος? Και αν πραγματικα ισχυουν αυτα που λετε, εχει σημασια αν αγορασα στα 1 ευρω ή στα 1,80 τωρα αφου θα παει 10 και 100??? Mια πισινα λιγοτερη σε σχεση με σενα δηλαδη.

Άρχοντα, αστειευόμαστε με τις αναφορές μας περί πισίνας, βίλας, Χαβάη και λεφτόδεντρων - εντάξει ένα καλό κέρδος επιδιώκουμε μιας και έχουμε μάθει μία ζωή να δουλεύουμε για το τίποτα, στους περισσότερους δεν έχει χαριστεί τίποτα και θέλουμε και λίγο να ονειρευόμαστε. Μην τα παίρνεις όλα τοις μετρητοίς. Όταν πολλοί λένε "to the moon" το εννοούν δηλαδή;  Επίσης το ότι κατηγορείται κάποιος για απάτη, όπως ανέφερες, δεν σημαίνει ότι είναι και η αλήθεια - επίσης συμβιβασμός μπορεί να συμβεί και για άλλους λόγους.. -  Υ.Γ.: 300 XRP έχω και εγώ στην ίδια μοίρα με εσένα είμαι μην ανησυχείς, δεν θα ξεκολλήσω ποτέ από το κέντρο της Αθήνας.. υγεία να έχουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, P_M είπε

Τι να σημαίνει αυτο;

Screenshot_20210413-211822_Twitter.jpg

Μια ερμηνεια ειναι οτι ενας "insider" αποφασισε να αποκαλυψει οτι το XRP θα ξαναμπει στο coinbase για να μπορεσουν ολοι οι φτωχοι Αμερικανοι να γινουν πλουσιοι σαν τους Ευρωπαιους. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, popai32 είπε

Ε οχι και σε καλο μας καθε κερδος FromMyAshesRRR.Τι χαιρεσε αφου οταν θα εχεις 10 εκκατομυρια και θα πας να τα πουλησεις θα τα πουλησω κι εγω και ολοι και μετα κατα την μετατροπη τους θα γινουν 10 ευρω ε και τι εκανες χαρηκες ?ε πες μου.Αγορασε 2000 κοματια κλωνατεξ και θα δεις 2% κερδος σε βαθος 30 ετιας.Εκει να δεις ε μα τι.Και εκει ειναι και κλωστες αν φαληρησει τι, θα τις παρεις και θα πλεξεις πουλοβερ.Με το χρπ τι θα το κανεις κλικ κλικ και θα το βλεπεις στην οθονη???ε???Αλλα και απο την αλλη τι ειναι αυτο το χρπ ρε παιδια 2 βδομαδες το κοιταω

Πέρασα και απο τα  κλωστουφαντουργία κάπου κάπως κάποτε.....μεγάλη μπίζνες.....φωτιά και λαύρα σε όσους μας καταστρέψανε...Είχαμε βιομηχανία...τέλος παντων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση ?
Οι συναλλαγές στα crypto γενικά εξαρτώνται απο συγκεκριμένες ώρες που ανοίγουν "χρηματιστήρια" (π.χ ασίας, ευρώπης, αμερικής) όπως και στα forex trades ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, johnniek13 είπε

Sorry ρε φιλαρακι, αλλα οταν λες θα γινει συμβιβασμος, εννοεις οτι θα πληρωσει μερικα εκατομμυρια η ripple για να μην πανε φυλακη, και τα υπολοιπα που θα μεινουν θα τα φαμε εμεις οι οραματιστες? Τι καλα παιδια αυτοι οι insiders!!! και ποιοι θα χασουν ολα αυτα τα εκατομμυρια που θα πληρωθουν ως προστιμο + τα κερδη απο το XRP στα 10ευρω?? οι εξωγηινοι?

Δηλαδη εχει το νομισμα 30 λεπτα το Γεναρη, σε πανε δικαστηριο ως απατεωνα (με εξακολουθηση, το εκανες και το 2018), βγαινει βρωμα οτι θα κανεις συμβιβασμο να μην πας φυλακη και βγαινεις και μαγκας με 10 φορες μεγαλυτερο κεφαλαιο? Καταλαβαινεις τι λες?

Κάτσε ρε, καταρχάς το θέμα ΣΕΚ Ριπλ βρωμάει απο την αρχή. 

Θα πρέπει να πάς και να διαβάσεις τα όλα έχω γράψει πάνω στο θεμα ΧΡΠ. 

Είναι πολύ πολύπλοκη και διαπλεκόμενη η κατάσταση. 

Γιατί είπα για συμβιβασμό ; Βασικά θα πρέπει να γίνει απόσυρση κατηγοριών, μύνηση προς τους πρώην ΣΕΚ που ξεκκίνησαν την μύνηση και η αποζημίωση όλων όσων έχασαν απο την παπαριά του ΣΕΚ.

Επειδή ο Γκάρι Γκένσλερ δούλευε στο ΜΙΤ, και η Ριπλ έκανε δωρεές στο ΜΙΤ την περίοδο που δίδασκε ο Γκάρι Γκένσλερ στο ΜΙΤ, γιαυτό ο Γκένσλερ έλεγε οτι το ΧΡΠ είναι σεκιουριτι (για να καλύψει τον κώλο του) , γιαυτό τώρα τον καθυστερούνε να τον βάλουνε στο ΣΕΚ, γιατί πιθανόν το δικαστήριο να ρίξει τις κατηγορίες (όπως και ο Γκένσλερ το είχε πεί πως ένα δικαστήριο θα αποφασίσει για το ΧΡΠ) , γιατί εάν ο Γκένσλερ αποσύρει τις κατηγορίες θα φανεί πως είναι conflict of interest(Δέν ξέρω στα ελληνικά πώς λέγετε)....

Οπότε επειδή τα μούτρα του ΣΕΚ έχουν κατακερματιστεί, πρέπει να κρατήσουν τα προσχύματα και ίσως έλθουν σε συμβιβασμό. για να μήν εξευτελιστεί το ΣΕΚ ακόμη περισσότερο. 

Δυστυχώς το σενάριο αυτό δέν  μου πέρασε απο το μυαλο μου και ενδεχομένος εκεί πηγαίνει το πράγμα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Λές να πέσει κάτω απο 1,75 ? μήπως στο 1,75 κάνει το μπάουνς για τα 2 δολάρια ;

το 1,75 μου φαίνεται πολύ επικίνδυνο να το πιάσει, να ενεργοποιηθεί μέσα στην νύχτα το stop loss και να ξυπνήσεις το πρωί και να είναι στα 2,1 κι εσύ στην απ έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Κάτσε ρε, καταρχάς το θέμα ΣΕΚ Ριπλ βρωμάει απο την αρχή. 

Θα πρέπει να πάς και να διαβάσεις τα όλα έχω γράψει πάνω στο θεμα ΧΡΠ. 

Είναι πολύ πολύπλοκη και διαπλεκόμενη η κατάσταση. 

Γιατί είπα για συμβιβασμό ; Βασικά θα πρέπει να γίνει απόσυρση κατηγοριών, μύνηση προς τους πρώην ΣΕΚ που ξεκκίνησαν την μύνηση και η αποζημίωση όλων όσων έχασαν απο την παπαριά του ΣΕΚ.

Επειδή ο Γκάρι Γκένσλερ δούλευε στο ΜΙΤ, και η Ριπλ έκανε δωρεές στο ΜΙΤ την περίοδο που δίδασκε ο Γκάρι Γκένσλερ στο ΜΙΤ, γιαυτό ο Γκένσλερ έλεγε οτι το ΧΡΠ είναι σεκιουριτι (για να καλύψει τον κώλο του) , γιαυτό τώρα τον καθυστερούνε να τον βάλουνε στο ΣΕΚ, γιατί πιθανόν το δικαστήριο να ρίξει τις κατηγορίες (όπως και ο Γκένσλερ το είχε πεί πως ένα δικαστήριο θα αποφασίσει για το ΧΡΠ) , γιατί εάν ο Γκένσλερ αποσύρει τις κατηγορίες θα φανεί πως είναι conflict of interest(Δέν ξέρω στα ελληνικά πώς λέγετε)....

Οπότε επειδή τα μούτρα του ΣΕΚ έχουν κατακερματιστεί, πρέπει να κρατήσουν τα προσχύματα και ίσως έλθουν σε συμβιβασμό. για να μήν εξευτελιστεί το ΣΕΚ ακόμη περισσότερο. 

Δυστυχώς το σενάριο αυτό δέν  μου πέρασε απο το μυαλο μου και ενδεχομένος εκεί πηγαίνει το πράγμα....

Επειδη οπως ειπα εχω ασχοληθει 2 εβδομαδες και εχω διαβασει εδω και 1 μηνα σχετικα για cryptos εχω καταληξει πως το θεμα του SEC δεν ειναι οτι ξαφνικα τους ηρθε οτι το ΧΡΠ ειναι μετοχή (και γιατι οχι ολα τα αλλα) αλλα κατηγορουν την ripple πως το χρησιμοποιησε ως μετοχη που θα επρεπε να δηλωσει και οχι ως κρυπτονομισμα οπως ολες οι αλλες περιπτωσεις νομισματων. Ο συμβιβασμος δεν εχει να κανει με το αν το XRP ειναι κρυπτο ή μετοχη αλλα για το πως η ripple το εκμεταλευεται για να κερδισει. Να πληρωσει λοιπον η ripple ειναι πιθανο, το αναποδο αποκλειεται. Δες και την περιπτωση της BINANCE.US που ακομα ψαχνουν τα λεφτα τους οι Αμερικανοι οχι επειδη τους κοροιδεψαν οι cryptoεταιριες αλλα επειδη η binance παρανομησε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, johnniek13 είπε

Επειδη οπως ειπα εχω ασχοληθει 2 εβδομαδες και εχω διαβασει εδω και 1 μηνα σχετικα για cryptos εχω καταληξει πως το θεμα του SEC δεν ειναι οτι ξαφνικα τους ηρθε οτι το ΧΡΠ ειναι μετοχή (και γιατι οχι ολα τα αλλα) αλλα κατηγορουν την ripple πως το χρησιμοποιησε ως μετοχη που θα επρεπε να δηλωσει και οχι ως κρυπτονομισμα οπως ολες οι αλλες περιπτωσεις νομισματων. Ο συμβιβασμος δεν εχει να κανει με το αν το XRP ειναι κρυπτο ή μετοχη αλλα για το πως η ripple το εκμεταλευεται για να κερδισει. Να πληρωσει λοιπον η ripple ειναι πιθανο, το αναποδο αποκλειεται. Δες και την περιπτωση της BINANCE.US που ακομα ψαχνουν τα λεφτα τους οι Αμερικανοι οχι επειδη τους κοροιδεψαν οι cryptoεταιριες αλλα επειδη η binance παρανομησε. 

Το κάθαρμα ο Κλεητον  και τους συνεργάτες του, τους πλήρωσε το Εθέριουμ 15 εκατομύρια ......έχουνε διασυνδέσεις και είναι διαπλεκόμενα εμπλεγμένοι....γιαυτό ζητάει η Ριπλ εμαιλ για το πώς αποφασισανε πως το Εθέριουμ Δεν ειναι σεκιουριτι......γιαυτό χαιρότανε ο μαλάκας ο Βιτάλικ...αλλα κούνια που τον κούναγε....θα έρθει η ώρα του....

Μήν ξεχνάμε όμως το τί μας λέει ο καινούριος James Bond villain  Klaus Schwab.....για ένα πιθανό  "Cyber Pandemic" ..... ;) 

Κάτι που στόχο έχει εμάς τους κρυπτοενθουσιώδης.... 

 

 

 

Και ποιός θα βοηθήσει σε αυτό ; .......μήπως υπολογιστές που λύνουν "πολύπλοκους" αλγόρυθμους δίχως να ξέρουμε ποιός εποφελείται απο αυτό ; .......*looks at bitcoinminers*  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...