Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Στο φβ είναι ολες οι νοικοκυρές και όλοι οι άντρες παλαιάς κοπής

ποτέ δεν κατάλαβα τον οπαδισμό, γενικά αλλά και στο κρυπτο συγκεκριμένα, έρχεται ο άλλος με φόρα και σου λέει "μαγκα, απατη, εισαστε τραγοι που τα ασχολειστε με το τάδε" και τα λοιπα. Δηλαδή τόσο τους κόφτει; και μετα σου πετάει πορτοφόλι και έχει μεσα dogecoin και οτι άλλη τρολιά υπάρχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουμε και επίσημα την επιλογή του Γκένσλερ..

περιμενουμε και το confirmation!💬

Για πάμε να δούμε τι θα δούμε και σήμερα 

Επεξ/σία από Souliszos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Μην το ψάχνεις τρομερά. Επειδή δεν γνωρίζεις, η καλύτερη επιλογή είναι να βάλεις revolut και να ψωνίζεις μόνο από εκεί. Ότι λεφτά έχεις εκεί, σου δίνει κ κάρτα να τα χαλάς όποτε θες. 

Λεφτά θα βάζεις ή με χρεωστική χωρίς χρέωση άμεσα ή με έμβασμα με κόστος 1€

Είμαι με Crypto.com και έβαλα 75€ με χρεωστική που δεν χρησιμοποιώ, απλά της έβαλα αυτά τα λεφτά για να τα τοποθετήσω εκεί. Αν τα βγάλω, πάλι στην κάρτα πάνε;

6 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Απλα μη το κανει κανεις αυτο. 

Ευχαριστώ. 

Το να βάλει με χρεωστική εννοείς;

Επεξ/σία από sarantatessera
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Δύσκολα θα ελεγα αλλα w/e :D 

Ναι, απλα βρες και τροπο να τα δικαιολογήσεις στην τραπεζα :D 

Εννοείς να τα πουλήσω και να τα τραβήξω από etoro;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, panosbel είπε

Φιλάκια στο binancecoin σε marketcup στα δολάρια 🐂 3η θέση ξανά.

 

 

Σκέψου να γίνει το relist σε coinbase ,εκεί να δεις τι εχει να γίνει. Τα Αμερικανάκια θέλουν coinbase για xrp . Στο #relistxrp στο twitter μιλάμε γίνεται χαμος αυτές τις μερες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γουόρεν Μπάφετ φέρεται να είπε σε μια από τις λιγοστές συνεντεύξεις του: όταν με ρώτησε ο λούστρος έξω από τη wall str. τι μετοχή να αγοράσει τότε συνηδειτοποιησα ότι έπρεπε να μειώσω την έκθεση μου..

Κατά τα άλλα πάμε πολύ καλά, βγάζουμε ένα χαρτζιλίκι πλέον, αλλά προσοχή παιδιά ΟΧΙ με λεφτά που θα λείψουν και καλύπτουν βασικές ανάγκες. Φιλικά παντα

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Alexde είπε

Ο Γουόρεν Μπάφετ φέρεται να είπε σε μια από τις λιγοστές συνεντεύξεις του: όταν με ρώτησε ο λούστρος έξω από τη wall str. τι μετοχή να αγοράσει τότε συνηδειτοποιησα ότι έπρεπε να μειώσω την έκθεση μου..

Κατά τα άλλα πάμε πολύ καλά, βγάζουμε ένα χαρτζιλίκι πλέον, αλλά προσοχή παιδιά ΟΧΙ με λεφτά που θα λείψουν και καλύπτουν βασικές ανάγκες. Φιλικά παντα

 

Τα λεφτά που θα μου έτρωγε η γυναίκα τα έχωσα στο ΧΡΠ. Δυστυχώς δεν υπάρχει αγοραστρια που να θέλει το κορμί μου αλλιώς....ψωμι ελιά και ΧΡΠ αγκαλιά φίλε μου!  Πάμε για 10! Έλα τώρα που γυρίζει!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Alexde είπε

Ο Γουόρεν Μπάφετ φέρεται να είπε σε μια από τις λιγοστές συνεντεύξεις του: όταν με ρώτησε ο λούστρος έξω από τη wall str. τι μετοχή να αγοράσει τότε συνηδειτοποιησα ότι έπρεπε να μειώσω την έκθεση μου..

Κατά τα άλλα πάμε πολύ καλά, βγάζουμε ένα χαρτζιλίκι πλέον, αλλά προσοχή παιδιά ΟΧΙ με λεφτά που θα λείψουν και καλύπτουν βασικές ανάγκες. Φιλικά παντα

 

Πάνω σε αυτό που λες, απλά θα εκθέσω τι έκανα εγώ με τυχαία νούμερα:

Πόσα μπορώ να χαλαλίσω χωρίς να μου λείψουν? Ή αλλιώς πόσα θα έχανα στο δρόμο και δε θα πονούσα 3 μέρες?

Και απαντάω στον εαυτό μου 100EUR.

Παίρνω λοιπόν τα 100EUR και τα βάζω στο XRP.

Ανεβαίνει το XRP και διπλασιάζεται! Ώπα λέω, τι παίζει? 

Και αποφασίζω από τα 200EUR πλέον, να πάρω πίσω τα 100EUR και ένα 10% κέρδος έτσι για το ψυχολογικό κομμάτι, δηλαδή 110EUR.

Οπότε έχω αφήσει μέσα προς επένδυση το 90% του αρχικού κεφαλαίου που είχα βάλει από την τσέπη μου, χωρίς όμως να έχω βάλει ουσιαστικά τίποτα από την τσέπη μου και έχοντας και ένα κέρδος 10% στην άκρη.

Οπότε είχα ρίσκο 0 στη συγκεκριμένη περίπτωση, cold storage και το ξεχνάω.

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Τα λεφτά που θα μου έτρωγε η γυναίκα τα έχωσα στο ΧΡΠ. Δυστυχώς δεν υπάρχει αγοραστρια που να θέλει το κορμί μου αλλιώς....ψωμι ελιά και ΧΡΠ αγκαλιά φίλε μου!  Πάμε για 10! Έλα τώρα που γυρίζει!  

Καλημέρα παιδια!! ναι έχει ξεσφουρλιαστεί λέμε. Νιτρο στον πωπό του έχουν βάλει. Αλλά όπως λέει και ο μεγάλος Μάστερ Ashes, οι γυναίκες ότι φάγανε φάγανε!!!! εγώ θέλω να δω τετραψηφιο νούμερο, αλλιώς δεν έχει!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, magnusmach είπε

fomo is real. ITS FUCKING REAL
ΤΟ BUY OR NOT TO BUY GRRRRRRRRRR

Buy with what you can afford without losing your sleep....

 

Εγω αγοραζω μονο απο  οσα βγαζουν οι καρτουλες σε eth :) οποτε ζημιά 0 .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως υπάρχει μια μεγάλη αύξηση βλέπω και σχεδόν όλα ανεβαίνουν σαν τρελά, τα μεγάλα σπάνε ρεκόρ το ένα μετά το άλλο, ύποπτο αν με ρωτάτε, το έχω ξανά δει, θα το πω και ελπίζω να βγω λάθος, μην φανεί παράξενο καμιά βουτιά στο άμεσο μέλλον, και το λέω με κάθε επιφύλαξη, αυτοί δεν είναι χαζοί που κάνουν κουμάντο, απλά τότε ψυχραιμία.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...