Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Doped είπε

με τρομαξες χριστιανε μου νομιζα οτι επεσε στο 1 παλι...

και μπηκα να αγορασω και το βλεπω 1.5

Sorry, είμαι εντελώς αρχάριος. Μου έκανε εντύπωση που από τα 1.65€ πήγε στα 1.49€ μέσα σε 3 λεπτά, γιατί το έβλεπα εκείνη την ώρα.

Απ' ό,τι καταλαβαίνω, υπάρχει ακόμα και η περίπτωση να χάσει κάποιος όσα έχει βάλει (ακόμα κι αν πρόκειται για χιλιάδες πχ) μέσα σε λίγη ώρα. Ισχύει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, sarantatessera είπε

Sorry, είμαι εντελώς αρχάριος. Μου έκανε εντύπωση που από τα 1.65€ πήγε στα 1.49€ μέσα σε 3 λεπτά, γιατί το έβλεπα εκείνη την ώρα.

Απ' ό,τι καταλαβαίνω, υπάρχει ακόμα και η περίπτωση να χάσει κάποιος όσα έχει βάλει (ακόμα κι αν πρόκειται για χιλιάδες πχ) μέσα σε λίγη ώρα. Ισχύει;

 

Ναι ισχύει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Stelios* είπε

Ναι ισχύει.. 

παντα θα ισχυει

14 λεπτά πριν, sarantatessera είπε

Sorry, είμαι εντελώς αρχάριος. Μου έκανε εντύπωση που από τα 1.65€ πήγε στα 1.49€ μέσα σε 3 λεπτά, γιατί το έβλεπα εκείνη την ώρα.

Απ' ό,τι καταλαβαίνω, υπάρχει ακόμα και η περίπτωση να χάσει κάποιος όσα έχει βάλει (ακόμα κι αν πρόκειται για χιλιάδες πχ) μέσα σε λίγη ώρα. Ισχύει;

 

ελπιζω απλα να μην εβαλες και το σπιτι σου μεσα ετσι;

Παιζουμε με οτι μπορουμε να χασουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Doped είπε

παντα θα ισχυει

ελπιζω απλα να μην εβαλες και το σπιτι σου μεσα ετσι;

Παιζουμε με οτι μπορουμε να χασουμε

75€ έβαλα. 😁

Επεξ/σία από sarantatessera
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Doped είπε

με τρομαξες χριστιανε μου νομιζα οτι επεσε στο 1 παλι...

και μπηκα να αγορασω και το βλεπω 1.5

αν ανοιξει το 1Μ ο σατοσι θα πεταξει η αξια ή θα πεσει;

Ο σατοσι αν κάνει νταμπ θα κατακερματιστει η τιμή....πανικος όλοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, FromMyAshesRRR είπε

Ο σατοσι αν κάνει νταμπ θα κατακερματιστει η τιμή....πανικος όλοι 

θα φανει καπως οταν ηταν η κινηση απο τον σατοσι;

Αυτος ομως και παλι θα παραμεινει πλουσιος.

Επισης αφου δεν εχουν κινηθει τοσο καιρο δεν θεωρουνται dead coins?

Εμεις με το XRP ή οποιο αλλο παιζουμε θα μας παρει μαζι η μπαλα ετσι; Εννοω θα πεσουν και τα δικας μας coins

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Doped είπε

θα φανει καπως οταν ηταν η κινηση απο τον σατοσι;

Αυτος ομως και παλι θα παραμεινει πλουσιος.

Επισης αφου δεν εχουν κινηθει τοσο καιρο δεν θεωρουνται dead coins?

Εμεις με το XRP ή οποιο αλλο παιζουμε θα μας παρει μαζι η μπαλα ετσι; Εννοω θα πεσουν και τα δικας μας coins

οχι δεν θεωρουνται dead αλλα κατα την δικια μου γνωμη ο σατοσι οποιος και αν ειναι εχει πολυ μεγαλυτερο κερδος απο αυτα που λυνουν οι αλγοριθμοι του παρα αμα τα πουλησει. Αυτο πιστευω εγω αλλα βγαινουμε off topic

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, george200-13 είπε

οχι δεν θεωρουνται dead αλλα κατα την δικια μου γνωμη ο σατοσι οποιος και αν ειναι εχει πολυ μεγαλυτερο κερδος απο αυτα που λυνουν οι αλγοριθμοι του παρα αμα τα πουλησει. Αυτο πιστευω εγω αλλα βγαινουμε off topic

ναι ναι σορρυ δεν το κανω επιτηδες απλα ειμαι περιεργος.

Δεν βλεπω να πεφτει αλλο.

Περιμενουμε καποια ωρα για να δουμε αν θα πεσει περισσοτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα παιδιά ! είμαι αρχάριος και εγώ . Παρακολουθούσα την ομάδα σας εδώ και μερικούς μήνες , αλλά δυστυχώς δεν έκανα καμία κίνηση . Χθες άνοιξα λογαριασμό στο kraken και έβαλα ένα μικρό ποσό για να δω πως δουλεύει. Όταν το μάθω θα προσθέσω παραπάνω . Μικροποσά βέβαια , γιατί δεν μου περισσεύουν και πολλά αυτό τον καιρό και είμαι παθών απο το ελληνικό χρηματιστήριο  . Η ερώτησή μου είναι αν είναι εύκολο να μεταφέρω τα χρήματα ( κέρδη) απο το kraken στην τράπεζα πειραιώς και πόσες ημέρες κρατάει η μεταφορά; Τα κέρδη , εστω και λίγα εαν υπάρξουν με ποιόν τρόπο δηλώνονται; Εκτυπώνω κάποιο χαρτί απο την kraken και το δίνω στον λογιστή μου; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, argiris_k είπε

Η ερώτησή μου είναι αν είναι εύκολο να μεταφέρω τα χρήματα ( κέρδη) απο το kraken στην τράπεζα πειραιώς και πόσες ημέρες κρατάει η μεταφορά; Τα κέρδη , εστω και λίγα εαν υπάρξουν με ποιόν τρόπο δηλώνονται; Εκτυπώνω κάποιο χαρτί απο την kraken και το δίνω στον λογιστή μου; 

αυτο δεν ειναι τοσο off topic και με ενδιαφερει και εμενα.

Απ οσο ξερω και ειδα, γενικα οι μεταφορες πρεπει να ειναι απο καποιο οριο και ανω. Δηλαδη πχ στον nicehash ειναι 50 ευρω αν δεν κανω λαθος;

Το ιδιο και στο binance με τις πληρωμες. Το ελαχιστο ειναι 15 ευρω.

Για να τα τραβηξεις μαλλον θα εχουν εναν minimum. Το kraken εχει conversion απο crypto σε EUR?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Doped είπε

αυτο δεν ειναι τοσο off topic και με ενδιαφερει και εμενα.

Απ οσο ξερω και ειδα, γενικα οι μεταφορες πρεπει να ειναι απο καποιο οριο και ανω. Δηλαδη πχ στον nicehash ειναι 50 ευρω αν δεν κανω λαθος;

Το ιδιο και στο binance με τις πληρωμες. Το ελαχιστο ειναι 15 ευρω.

Για να τα τραβηξεις μαλλον θα εχουν εναν minimum. Το kraken εχει conversion απο crypto σε EUR?

Conversion οχι πρεπει να κανεις trade, και πολλες επιλογες withdrawal με sepa και κατι αλλα. Με sepa σου κραταει 0.09 € η 0.90 δεν θυμαμαι (τεινω προς το 0.09).

Επεξ/σία από NTC Labs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sphinxgr είπε

Έχει γραφεί ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το XRP σε αγορές απο Binance ή κάτι τέτοιο?

γενικα εχει θεμα μαλλον.

Με visa πηγα να κανω αγορα και δεν ηθελε.

Βασικα επειδη μου εσπασε τα νευρα το πατησα 4 φορες και πηγε να τραβηξει 4 φορες το ποσο.

ΕΥΤΥΧΩΣ μετα απο λιγο εγραψε FAILED δυο απο τις 4 προσπαθειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...