Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Doped είπε

off topic. Ξερω ειναι δυσκολο αλλα προσπαθω και εγω να το κοψω

Ναι αρα μαλλον θα πεσουμε κιαλλο;

 

Κριμα και εγω με εσενα το ειχα παρει αλλα μικρο ποσο.

Δεν ειπα οτι θα πεσει τωρα.Χρονικα κανεις απλα εκτιμησεις.Κανεις δεν ξερει ποτε θα το κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, popai32 είπε

Δεν ειπα οτι θα πεσει τωρα.Χρονικα κανεις απλα εκτιμησεις.Κανεις δεν ξερει ποτε θα το κανει.

Κραταω λιγα για την περιπτωση που ανοιξει και σε αλλα exchanges και εχει περισσοτερη κινηση

https://cointelegraph.com/news/xrp-price-soars-to-new-highs-after-recent-legal-victories-and-relisting-rumors

Επεξ/σία από Doped
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού είχαμε μια αρκετά καλή πτώση η οποία σταμάτησε στο 1.25 και μετά retracement, από άλλες παρόμοιες πτώσεις που έχω δει τελευταία εκτιμώ ότι θα ξανά-τεστάρει την τιμή αυτή. 

Επεξ/σία από eliascm21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ασχολείστε παιδιά τσάμπα. Τώρα πρέπει να περιμένουμε τρομερή άνοδο του μπιτκοιν αλλιώς μόνο πτώση θα έχει το ξρπ. Άμα πηγαίνει για 70κ το μπιτ τοτε το ξρπ θα έχει πάλι τέτοιο ραν πιστεύω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Άμα πηγαίνει για 70κ το μπιτ τοτε το ξρπ θα έχει πάλι τέτοιο ραν πιστεύω.

Αυτο τι το επιασε σημερα;

Γι αυτο ειναι sea of red απ οτι εχω κανω favorite?

62Κ το ειδα καποια στιγμη τωρα παλι στα 63Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Doped είπε

Αυτο τι το επιασε σημερα;

Γι αυτο ειναι sea of red απ οτι εχω κανω favorite?

62Κ το ειδα καποια στιγμη τωρα παλι στα 63Κ

Εε πούλησαν πριν μπει η μετοχή κοινμπεις στο χρηματιστήριο μάλλον. Αλλά όπως και να χει αυτά τα πάνω κάτω συνηθισμένα είναι στο μπιτ. Απλά λέω για να έχουμε ξανά ραν καλό εμείς θα πρέπει να ανέβει αρκετά το μπιτ. Θα δούμε με τις μετοχές της κοινμπεις αν θα γίνει κάτι τρομερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσπαθήσω να μην κάνω ερωτήσεις εκτός και αν δεν βρω απαντήσεις πουθενά... Θέλω μόνο να σας πω ότι μόλις πούλησα τα λιγοστά εξαρπακια μου γιατί πλανάται στην ατμόσφαιρα ότι θα πέσει.... Με σκοπό να ξανά αγοράσω τότε.... Δεν έχω ιδέα από κρυπτος.... Ας μου πει κάποιος ότι έκανα καλά... Για ψυχολογικούς λόγους.... 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, negous83 είπε

Θα προσπαθήσω να μην κάνω ερωτήσεις εκτός και αν δεν βρω απαντήσεις πουθενά... Θέλω μόνο να σας πω ότι μόλις πούλησα τα λιγοστά εξαρπακια μου γιατί πλανάται στην ατμόσφαιρα ότι θα πέσει.... Με σκοπό να ξανά αγοράσω τότε.... Δεν έχω ιδέα από κρυπτος.... Ας μου πει κάποιος ότι έκανα καλά... Για ψυχολογικούς λόγους.... 

Κανείς δε ξέρει να σου απαντήσει, από εμάς τουλάχιστον. Εξαρτάται τι στόχους βάζει ο καθένας και τι ρίσκο θέλει να πάρει. Τις εξελίξεις που μπορεί να επηρεάσουν την τιμή δε τις ξέρει κανείς. Οπότε ο χρόνος θα δείξει αν έκανες καλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, negous83 είπε

Θα προσπαθήσω να μην κάνω ερωτήσεις εκτός και αν δεν βρω απαντήσεις πουθενά... Θέλω μόνο να σας πω ότι μόλις πούλησα τα λιγοστά εξαρπακια μου γιατί πλανάται στην ατμόσφαιρα ότι θα πέσει.... Με σκοπό να ξανά αγοράσω τότε.... Δεν έχω ιδέα από κρυπτος.... Ας μου πει κάποιος ότι έκανα καλά... Για ψυχολογικούς λόγους.... 

Εγώ θα σου πω ότι αν πιστεύεις ότι έκανες καλά έχεις κάνει σίγουρα πολύ καλά.... Ο καθένας μας εδώ έχει το σκεπτικό και την στρατηγική του. Όλοι θα κριθούμε στο τέλος της μερας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΗΡΕΜΙΑ. Δεν χάθηκε τπτ ακόμα. Μια μερα δεν είναι τπτ. Κοιτάτε που ήταν πριν μια εβδομάδα η πριν έναν μηνα. Τι να πουν και οι παλιοί που είδαν το XRP στα 0,11$ πτώση.

Να παρακαλατε να πεσει το btc μονο...

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, negous83 είπε

Θα προσπαθήσω να μην κάνω ερωτήσεις εκτός και αν δεν βρω απαντήσεις πουθενά... Θέλω μόνο να σας πω ότι μόλις πούλησα τα λιγοστά εξαρπακια μου γιατί πλανάται στην ατμόσφαιρα ότι θα πέσει.... Με σκοπό να ξανά αγοράσω τότε.... Δεν έχω ιδέα από κρυπτος.... Ας μου πει κάποιος ότι έκανα καλά... Για ψυχολογικούς λόγους.... 

Ένας αγόρασε με 10 δολάρια 100 χρπ στα 0.10 λεπτά. Σήμερα το πρωϊ η τιμή ήτανε στα 1.94 δολάρια και η αξία των ΧΡΠ του ήταν 100 χρπ * 1.94 δολάρια  = 194 δολάρια. Τώρα το απόγευμα η τιμή έπεσε στα 1.66 δολάρια. Οπότε η αξία των 100 ΧΡΠ ήταν 166 δολάρια. 

Ένας άλλος, αγόρασε σήμερα το πρωϊ με 10 δολάρια 5,15 ΧΡΠ. Τώρα το απόγευμα η τιμή έπεσε στα 1.66 δολάρια. Οπότε η αξία των 5,15 ΧΡΠ είναι στα  8,54 δολάρια. 

 

Ο πρώτος τύπος ενώ η τιμή έπεσε στα 1.66, έχασε 28 δολάρια (απο την προηγούμενη εικονική τιμή) αλλά παραμένει να έχει συνολικό εικονικό κέρδος  166 δολάρια - 10 δολάρια αρχική επένδυση = 156 δολάρια εικονικό κέρδος. 

Ο δεύτερος τύπος ενώ η τιμή έπεσε στα 1.66, έχασε (εικονικά) 1,46 δολάρια απο την αρχική επένδυση των 10 δολαρίων. 

Το παράδειγμα δείχνει την διαφορά μεταξύ των δύο. Ενώ ο ένας έχασε (εικονικά) περισσότερα απο τον άλλο, επειδή είχε μπεί πολύ νωρίς, έχει ακόμη κέρδος. 

Ο άλλος, ενώ έχει χάσει λιγότερα, βρίσκετε σε εικονική χασούρα. 

Points Of View και η θεωρία του Αϊνστάϊν για την σχετικότητα. 

Εγώ έχω αγοράσει στα 0.20-0.30-0.40-0.50-0.60-0.70-0.80 και 1.94 σήμερα το πρωϊ. (Επειδή δέν έχω γυναίκα που θα μου έτρωγε τα λεφτά και τα συκώτια και θα με άφηνε της πείνας ενώ εγώ απο την μεριά μου τα συζυγικά μου καθήκοντα θα τα εκπλήρωνα ενώ αυτή μόνο να πάρει και να μήν δώσει..παρα μονο με το σταγονόμετρο)  Δέν ανησυχώ αν πέσει πιό κάτω το ΧΡΠ. Βασικά με έχει πιάσει στεναχώρια γιατί δέν αγόρασα περισσότερα όταν ήταν 0.40....αλλα δέν είχα ρευστό.....

Λοιπόν.....τι θέλω να πώ...τα λεφτά που θα παίξεις να μήν είναι λεφτά που θα σου λείψουνε....αλλιώς θα τρελαθείς. 

Άν πέσει θα αγοράσω και άλλα.....αλλιώς θα περιμένω να πάει στα 13 δολάρια για να πουλήσω 10% των ΧΡΠ και να βγάλω την αρχική μου επένδυση....την οποία θα την χρησιμοποιήσω για να αγοράσω άλλα πρότζεκτ. Τα υπόλοιπα ΧΡΠ μέχρι εκείνη την στιγμή θα μας τα ζητάνε και θα μας πληρώνουν τόκο ( το λεγόμενο staking ) το οποίο ήδη γίνετε σε παρα πολλά συναλλακτήρια. 

Άμα δέν είσαι trader (όπως δέν είμαι ούτε εγώ....) τότε αγοράζεις κάτι που έχεις κάνει την έρευνα και πιστεύεις σε αυτό. 

Αλλιώς τρέχεις σάν τα χαζεμένα να αγοράσουν 53χιλιάδες μπίτκοιν περιμένοντας να πάει στα 106 χιλιάδες ευρώ για να βγάλουν κέρδος 2χ...... 

  • Like 5
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε τρελε μου αγορασες στο 1,94 χωρις γυναικα??? Εμένα η δικια μου περίμενε το 2αρι να κάτσει βάλει το δωρο πασχα την άλλη βδομάδα.

To the point 👆

Λίγοι καταλαβαίνουν το θέμα long time holder η long term investment με σποραδικές αγορές. Μεσα σε 4 τεσσερις ωρες ηρθε ο πανικος ολος.Αγορασαν εχθες και καποιοι σημερα ηθελαν στα 10$ το XRP. Δυστυχώς δεν είναι έτσι...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...