Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλές φορές διαβάζω πάρε BTC και όχι XRP... Το XRP απάτη κλπ κλπ
ΟΚ... Αν είχαμε επενδύσει το ίδιο ποσό 1 χρόνο πριν...

Σύμφωνα με τις σημερινές τιμές...  σε δολάριο!
BTC +818,8% αύξηση σε 1 χρόνο
XRP +840,6% αύξηση σε 1 χρόνο

Επεξ/σία από Sakis_Spooky
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, VasilisMaril είπε

Δύσκολο δεν είναι να πάει στα δέκα με τα ποσοστά που παίζουν στην τιμή και όταν λειτουργεί 24/7.ειδικα για ξρπ όταν έχει δικαστήρια από πίσω και έχει φτάσει κοντά στα 2 $ σημαίνει πολλά.

 

Μηπως ανεβηκε εκει λογω του hype?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή και επιμονή συστήνω σε όσους απογοητεύονται η βιάζονται. Μιλάμε πάντα για υψηλό ρίσκο όποτε χρήματα που δεν θα λείψουν πρέπει να ρισκάρονται.Προσωπικά πιστεύω ότι το Xrp είναι ικανό και για το χειρότερο , αλλά εκτιμώ ότι θα πάει πολύ ψηλά. Όλα συνηγορούν σε αυτο ( αύξηση όγκου συναλλαγών και τρίτο στον όγκο). Πολλα βέβαια θα κριθούν από την έκβαση της διαμάχης με το sec.Και εκεί παντως διαφαίνεται μια τάση συμβιβασμού...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί το ανεβάζουν αυτοί το κατεβάζουν.

Όταν βγαίνει ο David και σου λέει πουλα δημιουργείται ένας πανικός.

Δεν ξέρω που αποσκοπεί αυτή του η δήλωση αλλά  το ότι πέφτει από χθες και μένει σ' αυτά τα επίπεδα πάλι θετικό είναι για μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι φυσιολογικό να μην ανεβαίνει σφαίρα κάθε μέρα και να έχει μικρά corrections. Το συγκεκριμένο θυμίζει αυτό που έγινε όταν η τιμή πήγε στα 0.94 euro, αλλά και μετά όταν πήγε στα 1.2. Γενικά λένε ότι είναι πιο υγιές κάτι να ανεβαίνει με αυτό τον τρόπο (και όχι σφαίρα).

Στις 14/4/2021 στις 11:08 ΠΜ, Alexde είπε

Ο Γουόρεν Μπάφετ φέρεται να είπε σε μια από τις λιγοστές συνεντεύξεις του: όταν με ρώτησε ο λούστρος έξω από τη wall str. τι μετοχή να αγοράσει τότε συνηδειτοποιησα ότι έπρεπε να μειώσω την έκθεση μου..

Κατά τα άλλα πάμε πολύ καλά, βγάζουμε ένα χαρτζιλίκι πλέον, αλλά προσοχή παιδιά ΟΧΙ με λεφτά που θα λείψουν και καλύπτουν βασικές ανάγκες. Φιλικά παντα

Παρεμπιπτόντως, με αφορμή το παραπάνω σχόλιο, ένα παιδί 15 χρονών μου είπε ότι παίζει crypto κάνοντας ιδιαίτερη μνεία στο... dogecoin! Μήπως ήρθε η ώρα να πουλήσουμε ότι έχουμε και δεν έχουμε; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eliascm21 είπε

Παρεμπιπτόντως, με αφορμή το παραπάνω σχόλιο, ένα παιδί 15 χρονών μου είπε ότι παίζει crypto κάνοντας ιδιαίτερη μνεία στο... dogecoin! Μήπως ήρθε η ώρα να πουλήσουμε ότι έχουμε και δεν έχουμε; :P

προχθες γαμω την τυχη μου το κοιτουσα και ελεγα να ριξω ενα 50αρικο σε αυτο καθως ηταν στο 0.05 αλλα τα εβαλα στο χλμ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ 0.11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, magnusmach είπε

προχθες γαμω την τυχη μου το κοιτουσα και ελεγα να ριξω ενα 50αρικο σε αυτο καθως ηταν στο 0.05 αλλα τα εβαλα στο χλμ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ 0.11

Διαβαζω κατι οτι θα παιχτει στις 20 απριλη κοινως 4/20 blaze it και επειδη βλεπω οτι εχουμε κατακλυστει απο meme ισως απο μαλακιες να βγουν λεφτα βραχυπροθεσμα ποτε δεν ξερεις με το ιντερνετς γτχμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SpirosRonto είπε

Διαβαζω κατι οτι θα παιχτει στις 20 απριλη κοινως 4/20 blaze it και επειδη βλεπω οτι εχουμε κατακλυστει απο meme ισως απο μαλακιες να βγουν λεφτα βραχυπροθεσμα ποτε δεν ξερεις με το ιντερνετς γτχμ

Λες να ειναι τοσο καφροι και να κανουν καμια τετοια μλκια; κοιτα τωρα ειναι στο 0.10. με ενα ευρω αγοραζεις δεκα. με εκατο ευρουλακια αγοραζεις αλλα τοσα. λιγο να αυξηθει εβγαλες ενα μεροκαματο και τα πινεις. εγω θα παιξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, magnusmach είπε

Λες να ειναι τοσο καφροι και να κανουν καμια τετοια μλκια; κοιτα τωρα ειναι στο 0.10. με ενα ευρω αγοραζεις δεκα. με εκατο ευρουλακια αγοραζεις αλλα τοσα. λιγο να αυξηθει εβγαλες ενα μεροκαματο και τα πινεις. εγω θα παιξω 

Σειμ και εγω θα κανω κατι τετοιο γιατι νταξει οτι και μαλακια να γινει με τοσο σαπορτ και τοσο κοσμο να αγοραζει ενα μεμενομισμα δενκακο να επωφεληθουμε, μακαρι να γινει καμια τετοια τρολλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, VasilisMaril είπε

Αυτοί το ανεβάζουν αυτοί το κατεβάζουν.

Όταν βγαίνει ο David και σου λέει πουλα δημιουργείται ένας πανικός.

Δεν ξέρω που αποσκοπεί αυτή του η δήλωση αλλά  το ότι πέφτει από χθες και μένει σ' αυτά τα επίπεδα πάλι θετικό είναι για μένα.

Μαλλον εισαι καινουριος στην XRP κοινοτητα.

Ο David Schwartz παντα ετσι ηταν. Προσπαθει απλα να ηρεμησει τη κοινοτητα που περιμενει να παμε στα 500 δολαρια σε αυτο το run. Πρεπει να υπαρχει και μια φωνη λογικης.

Το ιδιο ειχε κανει και στο run του 2017 και δεν εμποδισε το XRP να χτυπησει 3,5 δολαρια.

Δεν ειπε κατι κακο. Απλα το οτι τα cryptos ειναι ενα asset οπως ολα τα αλλα και ολοι πρεπει να εχουν στο μυαλο τους ενα πλανο ποτε να πουλησουν (που ειναι διαφορετικο για το καθενα). Το hodl μεχρι τα 1000 δολαρια, που λενε μερικοι στη κοινοτητα ειναι ηλιθια λογικη. Και δεν εχει και πολυ αδικο.

Πρεπει οταν φτασεις σε ενα στοχο να μειωσεις το overexposure στα cryptos. Δεν θες ολη η περιουσια σου να χοροπηδαει κατι χιλιαρικα καθε μερα.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλο τον σεβασμό στις απόψεις του καθενός για το οποίο coin και του τι πρόκειται να κάνει, να υπενθυμίσω ότι αν κάποιος μπει σε κάποια πλατφόρμα kraken capital κλπ θα διαπιστώσει ότι στην συντριπτική πλειοψηφία των cryptos αν περίμενε το μέγιστο ( σε κάποια και πολύ λιγότερο) θα είχε το λιγότερο 10πλασιασει τα χρήματα του. Υπό αυτή την έννοια η long term investment αποδυκνειεται περίπου ασφαλής και ιδιαίτερα αποδοτική. 

2 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Μαλλον εισαι καινουριος στην XRP κοινοτητα.

Ο David Schwartz παντα ετσι ηταν. Προσπαθει απλα να ηρεμησει τη κοινοτητα που περιμενει να παμε στα 500 δολαρια σε αυτο το run. Πρεπει να υπαρχει και μια φωνη λογικης.

Το ιδιο ειχε κανει και στο run του 2017 και δεν εμποδισε το XRP να χτυπησει 3,5 δολαρια.

Δεν ειπε κατι κακο. Απλα το οτι τα cryptos ειναι ενα asset οπως ολα τα αλλα και ολοι πρεπει να εχουν στο μυαλο τους ενα πλανο ποτε να πουλησουν (που ειναι διαφορετικο για το καθενα). Το hodl μεχρι τα 1000 δολαρια, που λενε μερικοι στη κοινοτητα ειναι ηλιθια λογικη. Και δεν εχει και πολυ αδικο.

Πρεπει οταν φτασεις σε ενα στοχο να μειωσεις το overexposure στα cryptos. Δεν θες ολη η περιουσια σου να χοροπηδαει κατι χιλιαρικα καθε μερα.

 

2 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Με όλο τον σεβασμό στις απόψεις του καθενός για το οποίο coin και του τι πρόκειται να κάνει, να υπενθυμίσω ότι αν κάποιος μπει σε κάποια πλατφόρμα kraken capital κλπ θα διαπιστώσει ότι στην συντριπτική πλειοψηφία των cryptos αν περίμενε το μέγιστο ( σε κάποια και πολύ λιγότερο) θα είχε το λιγότερο 10πλασιασει τα χρήματα του. Υπό αυτή την έννοια η long term investment αποδυκνειεται περίπου ασφαλής και ιδιαίτερα αποδοτική. 

Το μέγιστο 1 χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...