Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Μαλλον εισαι καινουριος στην XRP κοινοτητα.

Ο David Schwartz παντα ετσι ηταν. Προσπαθει απλα να ηρεμησει τη κοινοτητα που περιμενει να παμε στα 500 δολαρια σε αυτο το run. Πρεπει να υπαρχει και μια φωνη λογικης.

Το ιδιο ειχε κανει και στο run του 2017 και δεν εμποδισε το XRP να χτυπησει 3,5 δολαρια.

Δεν ειπε κατι κακο. Απλα το οτι τα cryptos ειναι ενα asset οπως ολα τα αλλα και ολοι πρεπει να εχουν στο μυαλο τους ενα πλανο ποτε να πουλησουν (που ειναι διαφορετικο για το καθενα). Το hodl μεχρι τα 1000 δολαρια, που λενε μερικοι στη κοινοτητα ειναι ηλιθια λογικη. Και δεν εχει και πολυ αδικο.

Πρεπει οταν φτασεις σε ενα στοχο να μειωσεις το overexposure στα cryptos. Δεν θες ολη η περιουσια σου να χοροπηδαει κατι χιλιαρικα καθε μερα.

Καινούριος είμαι και μη γνωρίζοντας τις απόψεις του όπως και πολλοί εκεί έξω πηραν άλλο μήνυμα νομίζω.

Δεν επηρεάστηκαν ώστε να πουλήσουν οι περισσότεροι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, VasilisMaril είπε

Καινούριος είμαι και μη γνωρίζοντας τις απόψεις του όπως και πολλοί εκεί έξω πηραν άλλο μήνυμα νομίζω.

Δεν επηρεάστηκαν ώστε να πουλήσουν οι περισσότεροι?

Πούλησαν όσοι ηθελαν κατά βάθος να πουλήσουν βλέποντας τις τελευταίες 2 ημέρες. Να θυμάσαι ομως ότι όταν κάποιος πουλά κάποιος αλλος αγοράζει.Όλα είναι θέμα στόχου , ρίσκου και γνώσης των δεδομενων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, VasilisMaril είπε

Καινούριος είμαι και μη γνωρίζοντας τις απόψεις του όπως και πολλοί εκεί έξω πηραν άλλο μήνυμα νομίζω.

Δεν επηρεάστηκαν ώστε να πουλήσουν οι περισσότεροι?

Και μονο απο την αντιδραση των περισσοτερων στην XRP κοινοτητα στο tweet μου δειχνει οτι ειχε δικιο.

Πολλοι εχουν βαλει υπερβολικα μεγαλο αριθμο της περιουσιας τους στο XRP και εχουν φτασει σε επιπεδο να νομιζουν οτι επηρεαζεται η αγορα, επειδη ειπε οτι θα ελεγε ενας λογικος ανθρωπος.

Αυτο δειχνει οτι μεγαλος αριθμος απο αυτους ειναι over-exposed.

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Και μονο απο την αντιδραση των περισσοτερων στην XRP κοινοτητα στο tweet μου δειχνει οτι ειχε δικιο.

Πολλοι εχουν βαλει υπερβολικα μεγαλο αριθμο της περιουσιας τους στο XRP και εχουν φτασει σε επιπεδο να νομιζουν οτι επηρεαζεται η αγορα, επειδη ειπε οτι θα ελεγε ενας λογικος ανθρωπος.

Αυτο δειχνει οτι μεγαλος αριθμος απο αυτους ειναι over-exposed.

 

Πολλοί φαντάζομαι από εμας περιμένουν πολύ καιρό με πολύ υπομονη και against all odds το νούμερο εκείνο που αντικατοπτρίζει την πραγματική αξία του xrp. Ποιο θα είναι αυτο εκτιμώ ότι εναπόκειται στον στόχο που έχει και στο ρίσκο που έχει πάρει ο καθενας μας. Για άλλη μια φορά συστήνω υπομονη και όχι έκθεση επανω από τις πραγματικές δυνατότητες του καθενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sakis_Spooky είπε

Πολλές φορές διαβάζω πάρε BTC και όχι XRP... Το XRP απάτη κλπ κλπ
ΟΚ... Αν είχαμε επενδύσει το ίδιο ποσό 1 χρόνο πριν...

Σύμφωνα με τις σημερινές τιμές...  σε δολάριο!
BTC +818,8% αύξηση σε 1 χρόνο
XRP +840,6% αύξηση σε 1 χρόνο

Απο τα πρώτα μου σχόλεια στο φόρουμ είναι και αυτό. Τα κερδη απο ΧΡΠ είναι πολλαπλάσια του μπίτκοιν. 

Και δέν χρειάζετε να παμε πολύ μακριά.... 

Παράδειγμα

Ένας τύπος αγοράζει τον δεκέμβριο ΄1 μπίτκοιν =23500 δολάρια σήμερα θα είχε κέρδος καθαρό 39200 δολάρια :)

Ένας άλλος αγοράζει τον δεκέμβριο 58750 ΧΡΠ=23500 δολάρια σήμερα θα είχε κέρδος καθαρό 76375 δολάρια :)

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

 

Πολλοί φαντάζομαι από εμας περιμένουν πολύ καιρό με πολύ υπομονη και against all odds το νούμερο εκείνο που αντικατοπτρίζει την πραγματική αξία του xrp. Ποιο θα είναι αυτο εκτιμώ ότι εναπόκειται στον στόχο που έχει και στο ρίσκο που έχει πάρει ο καθενας μας. Για άλλη μια φορά συστήνω υπομονη και όχι έκθεση επανω από τις πραγματικές δυνατότητες του καθενος

Και εγώ είμαι ένας από αυτούς. Πιστεύω αρκετά στο XRP και είναι μακράν (75%>) το μεγαλύτερο ποσοστό στο portfolio μου. Βέβαια για πολλούς λόγους μπορεί να μην εκπληρωθεί ποτέ το σενάριο αυτό.

Για αυτό είναι καλό να πάρουμε κάποια κέρδη και να έχουμε μικρότερο ρίσκο στις επενδύσεις μας. Και ας σημαίνει ότι μπορεί να χάσουμε πιθανά κέρδη στο μέλλον.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

 

Πολλοί φαντάζομαι από εμας περιμένουν πολύ καιρό με πολύ υπομονη και against all odds το νούμερο εκείνο που αντικατοπτρίζει την πραγματική αξία του xrp. Ποιο θα είναι αυτο εκτιμώ ότι εναπόκειται στον στόχο που έχει και στο ρίσκο που έχει πάρει ο καθενας μας. Για άλλη μια φορά συστήνω υπομονη και όχι έκθεση επανω από τις πραγματικές δυνατότητες του καθενος

589 εννοείς ; ναι....είμαι ένας απο αυτούς..... XRP FOR THE WIN ! ! !  xD

51 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Παιδιά είναι φυσιολογικό να μην ανεβαίνει σφαίρα κάθε μέρα και να έχει μικρά corrections. Το συγκεκριμένο θυμίζει αυτό που έγινε όταν η τιμή πήγε στα 0.94 euro, αλλά και μετά όταν πήγε στα 1.2. Γενικά λένε ότι είναι πιο υγιές κάτι να ανεβαίνει με αυτό τον τρόπο (και όχι σφαίρα).

Παρεμπιπτόντως, με αφορμή το παραπάνω σχόλιο, ένα παιδί 15 χρονών μου είπε ότι παίζει crypto κάνοντας ιδιαίτερη μνεία στο... dogecoin! Μήπως ήρθε η ώρα να πουλήσουμε ότι έχουμε και δεν έχουμε; :P

Μήν το γελάς, το Doge έχει προστεθεί στο Flare Networks..... το είχα κοινωποιήσει 'όταν το προσθέσανε. Είτε είναι είτε όχι αστείο το Doge....

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν φαίνεται να κάνει ένα υγιές consolidation μετά τη μεγάλη άνοδο. Προσωπικά όπως έχω αναφέρει ξανά περίμενα να φτάσει στα 1.8€ και μετά να κάνει correction/consolidation, ίσως το φτάσει μέχρι τέλος της εβδομάδας, ειδωμεν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ξαναπεί πως δέν τον βλέπω να κάνει κάτι καθώς έχει πεί στο παρελθόν οτι α) ο ίδιος πιστεύει πως το ΧΡΠ είναι χρεόγραφο και β) πιστεύει πως δέν είναι το ΣΕΚ που θα αποφασίσει αν το  ΧΡΠ είναι χρεώγραφο αλλά κάποιο δικαστήριο.

Τα είπε αυτά πρίν 2 χρόνια....Δηλαδή ξέραν το τί θα γίνει....

Εγώ αυτό το είχα δεί σάν αδυναμία μιάς και δέν τον βγέπω για LEADER.....σίγουρα είναι ικανός και χαίρομαι που τον διαλέξανε. Ξέρει τί κάνει και τι του γίνετε. Είναι ο κατάλληλογς για τον χώρο. 

 

Τώρα, δέν ήξερα πως η Ριπλ έχει κάνει δωρεές στο ΜΙΤ....εκεί που δίδασκε ο Γκένσλερ......την ίδια περίοδο που δίδασκε εκεί ο Γκένσλερ.... οπότε τώρα καταλαβαίνω γιατί το μπαλάκι το πέταγε στα δικαστήρια...για να μήν τον κατηγορήσουν για conflict of interests...για φαντασου να βγεί και να αποσύρει τις κατηγορίες και μετά βγεί κάποιος και τον κατηγορήσει πως είναι ο ίδιος του διαπλεκόμενος ...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε αυτό το διάγραμμα. Όπως είχα πει, το run ξεκίνησε επειδή κάποιοι με μεγάλα πορτοφόλια αρχίσαν να ξανά επενδύουν στο XRP μετά τη θετική εξέλιξη στη δίκη. 

Με το μωβ βλέπουμε τη παρουσία στα social media και με το πράσινο τη τιμή του XRP. Όπως βλέπεται μεγαλύτερη συζήτηση για τo XRP υπήρχε το Δεκέμβρη μετά τη μήνυση και το Φεβρουάριο για το pump and dump, παρά τώρα μετά από τόσο μεγάλο run. 

Αν το run ξεκινούσε από τον απλό κόσμο θα βλέπαμε μεγαλύτερο αριθμό στα social media να μιλάει για αυτό.

Έχουμε ακόμα νομίζω για να πούμε ότι είμαστε σε φούσκα στη τιμή.

Το γράφημα είναι από το santiment.net 

image.png.6bba4efbf9cb81d801bcafad855b3a16.png

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Είχα ξαναπεί πως δέν τον βλέπω να κάνει κάτι καθώς έχει πεί στο παρελθόν οτι α) ο ίδιος πιστεύει πως το ΧΡΠ είναι χρεόγραφο και β) πιστεύει πως δέν είναι το ΣΕΚ που θα αποφασίσει αν το  ΧΡΠ είναι χρεώγραφο αλλά κάποιο δικαστήριο.

Τα είπε αυτά πρίν 2 χρόνια....Δηλαδή ξέραν το τί θα γίνει....

Εγώ αυτό το είχα δεί σάν αδυναμία μιάς και δέν τον βγέπω για LEADER.....σίγουρα είναι ικανός και χαίρομαι που τον διαλέξανε. Ξέρει τί κάνει και τι του γίνετε. Είναι ο κατάλληλογς για τον χώρο. 

 

Τώρα, δέν ήξερα πως η Ριπλ έχει κάνει δωρεές στο ΜΙΤ....εκεί που δίδασκε ο Γκένσλερ......την ίδια περίοδο που δίδασκε εκεί ο Γκένσλερ.... οπότε τώρα καταλαβαίνω γιατί το μπαλάκι το πέταγε στα δικαστήρια...για να μήν τον κατηγορήσουν για conflict of interests...για φαντασου να βγεί και να αποσύρει τις κατηγορίες και μετά βγεί κάποιος και τον κατηγορήσει πως είναι ο ίδιος του διαπλεκόμενος ...... 

θα αποσύρει τις κατηγορίες ομως ; Λογικά βάσει της υποθεσης και του παρελθοντος η πιθανότητα είναι σοβαρή. Συμφωνω μαζί σου.Από την άλλη βέβαια όλοι και όλα αλλάζουν... Οι επόμενοι 3 μήνες θα δείξουν πολλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...