Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ξέρετε τι φοβάμαι ; ότι πάλι θα βγω αληθινός.....ειχα πει πως το ΧΡΠ αν πάρει μέρος στο μπουλραν θα είναι μικρό.....κοιτα που σιγά σιγά ακούμε διάφορα....και η τιμή κατεβαίνει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Ξέρετε τι φοβάμαι ; ότι πάλι θα βγω αληθινός.....ειχα πει πως το ΧΡΠ αν πάρει μέρος στο μπουλραν θα είναι μικρό.....κοιτα που σιγά σιγά ακούμε διάφορα....και η τιμή κατεβαίνει....

Δηλαδη τι ακουγεται? Μεχρι χτες ηταν να παει οπου να ναι στα 2$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και άλλο ένα στατιστικό από το santiment που νομίζω έχει τεράστιο ενδιαφέρον.

Με το κόκκινο βλέπουμε το νέο χρήμα που πέφτει στο Bitcoin. Όσο πιο χαμηλό είναι τόσο πιο καινούριο χρήμα έχει πέσει. Με μωβ είναι το αντίστοιχο για το XRP. Με πράσινο η τιμή του XRP.

Δείτε στο πρώτο bull run το Μάιο του 2017 πόσο νέο χρήμα είχε μπει στο XRP σε σχέση με το Bitcoin. Και το Δεκέμβρη του 2017 πάλι ξεπέρασε το Bitcoin. Εκεί γύρω στο Νοέμβρη του 2018 βλέπουμε να αρχίζει δειλά-δειλά να μπαίνει νέο χρήμα στο Bitcoin, αλλά στο XRP να παραμένει το ίδιο και να μεγαλώνει. Που σημαίνει ότι οι holders απλά κρατάνε και δεν μπαίνει νέο χρήμα.

Αυτό κατά τη γνώμη μου είναι για δύο λόγους. Μπήκαν πάρα πολλοί retail investors σε ακριβές τιμές το 2017 και μετά εγκλωβίστηκαν. Ο δεύτερος λόγος είναι ότι τον Ιούνιο του 2018 λίγους μήνες πριν, κάποια στελέχη του SEC βγήκαν και είπαν ότι το Bitcoin και Ethereum δεν είναι securities. Δίνοντας μεγάλο πλεονέκτημα στο Ethereum. Να θυμίσω ότι το XRP πάλευε για τη δεύτερη θέση με το Ethereum σε εκείνο το σημείο. Με μερικές φορές να το περνάει κιόλας πριν τις δηλώσεις του SEC.

Το άλλο σημαντικό δεδομένο είναι ότι εκεί γύρω στις 17 Δεκέμβρη ανακόπτεται η εισροή νέους χρήματος και λίγες μέρες μετά έρχεται η μήνυση από το SEC. Προφανώς και θα συνέχιζε να μπαίνει νέο χρήμα αν δεν γινόταν αυτό. Δείτε το Bitcoin πόσο άρχισε να αυξάνεται το νέο χρήμα από τον Οκτώβρη του 2020.

Μετά τις 25 Μαρτίου βλέπουμε μια εισροή νέου χρήματος στο XRP και εννοείται τις τελευταίες μέρες με το run έχει αυξηθεί ακόμα περισσότερο. Για πρώτη φορά βλέπουμε τις τελευταίες μέρες η τιμή του XRP να συναντιέται με τη καμπύλη του νέου χρήματος. Αυτό έγινε στο Bitcoin στις 30 Νοέμβρη του 2020! Που σηματοδότησε και τη bull market.

Η εισροή νέους χρήματος στο XRP σήμερα είναι η αντίστοιχη που ήταν στις αρχές Φεβρουαρίου του 2017.  Δηλαδή στην πολύ αρχή του bull run. Φανταστείτε πόσο ακόμα μέλλον έχουμε στο run και πόσοι νέοι επενδυτές δεν έχουν μπει ακόμα, λόγω της εκκρεμούς δίκης. Αν καθαρίσει αυτό πιστεύω θα δούμε πολύ μεγάλη εισροή κεφαλαίου στο XRP από το Bitcoin και τα υπόλοιπα cryptos.

Πατήστε στην εικόνα για να δείτε καλύτερα.

santiment.png.1dd6fcb4a414bb730832e572b337e426.png

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα με αποστολή χρημάτων από revolut σε binance & kraken? 
Μου βγάζει ο έμπορος δεν υποστηρίζεται!!!

Επεξ/σία από livaspy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, livaspy είπε

Αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα με αποστολή χρημάτων από revolut σε binance & kraken? 
Μου βγάζει ο έμπορος δεν υποστηρίζεται!!!

Όπως λέει δεν υποστηρίζεται. Ένα από το πολλά μειονεκτήματα της Revolut 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, livaspy είπε

Αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα με αποστολή χρημάτων από revolut σε binance & kraken? 
Μου βγάζει ο έμπορος δεν υποστηρίζεται!!!

Καλημέρα φίλε μου,

Ειχα το ίδιο θέμα με ρεβολουτ. Κάνε κανονική μεταφορά με IBAN. Οδηγίες στο λινκ εδώ:

https://www.binance.com/en/support/faq/cccd74aac406458bafa18a97249402a4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, mirkos είπε

Καλημέρα φίλε μου,

Ειχα το ίδιο θέμα με ρεβολουτ. Κάνε κανονική μεταφορά με IBAN. Οδηγίες στο λινκ εδώ:

https://www.binance.com/en/support/faq/cccd74aac406458bafa18a97249402a4

Με έμβασμα πάνε άμεσα; Δε θέλει 1-2 εργάσιμες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

Ξέρετε τι φοβάμαι ; ότι πάλι θα βγω αληθινός.....ειχα πει πως το ΧΡΠ αν πάρει μέρος στο μπουλραν θα είναι μικρό.....κοιτα που σιγά σιγά ακούμε διάφορα....και η τιμή κατεβαίνει....

Εσένα αγόρι μου θα σου κάνουμε ένα αγαλματίδιο και κάθε πρωί θα σου ανάβω τρία αρωματικά στικ όπως κάνουν δέηση στον βούδα στο Ναό των Σαολίν, γιατί τα λόγια σου είναι σοφά ωωωω μεγάλε Crypto Lama!!! ωωωωωωμμμμμ!!!! 🙏😇

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, NIKOsVAIO είπε

Με έμβασμα πάνε άμεσα; Δε θέλει 1-2 εργάσιμες;

Σε εμένα τουλάχιστον, σε 10 λεπτά περίπου το έμβασμα από Revolut έχει φτάσει στο Binance.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gbras είπε

Δηλαδη τι ακουγεται? Μεχρι χτες ηταν να παει οπου να ναι στα 2$

David swartz προειδοποιεί να μειώσουμε την έκθεση μας σε κρυπτο. Καλά λέει δεν διαφωνώ, απλά βλέπω ένα narative να σχηματίζεται. 

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση από ένα σαιτ που αγοράζω ότι το Αύγουστο περυσι έπεσε η σελίδα θύμα  cyberattack αλλά τώρα έγινε γνωστό....ευτυχως λένε τα στοιχεία μου δεν διαρευσαν. 

Πολες συμπτώσεις με το cyberattack..... Ότι και το World economic forum....και άλλοι....

4 λεπτά πριν, Gouthas είπε

Εσένα αγόρι μου θα σου κάνουμε ένα αγαλματίδιο και κάθε πρωί θα σου ανάβω τρία αρωματικά στικ όπως κάνουν δέηση στον βούδα στο Ναό των Σαολίν, γιατί τα λόγια σου είναι σοφά ωωωω μεγάλε Crypto Lama!!! ωωωωωωμμμμμ!!!! 🙏😇

Πολλές μου το έχουνε πει περί βουδισμου, είτε Γκάντι είτε κουνταλινι είτε ταντρα μάστερ... 🤣

See private message σου στέλνω.  

 

Όσον αφορά τα κρυπτο όπως είπε ο Θωμάς τα ίδια πανερνς σχηματίζονται με το 2017 18. 

Ελπίζω να προλάβουμε ένα καλο μπουλραν πριν το great reset. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ένας λέει έτσι ο άλλος άλλιως. Και να μειώσουμε την έκθεση οκ θα πέσουν πες 80% δεν θα εξαφανιστούν . Αργότερα πάλι μπορεί να ανέβουν 200%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...