Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Petatostithalassa είπε

Περάσαμε πάλι τον κόπρο. Δεν θέλω να τον ξαναδώ από πάνω μας. Νομίζω είναι κατάρα αυτός ο σκύλος.

Θέλω μια δεύτερη γνώμη από εσάς.

Έχω ένα κεφάλαιο μοιρασμένο σε 20 κρυπτονομισματα.

30% XRP 

15% Btc

15% eth

15% Ltc 

5% ada

20% τα υπόλοιπα 15 κρυπτο

 

Πιστεύεται είναι καλά να σπάει το ποσό ή να αρχίσω να το συγκεντρώνω σε κάποια ακόμα περισσότερο. 
 

μην μαρχισετε με τους προφήτες πάλι, ερώτηση κάνω συζήτηση να γίνεται. 

 

Εξαρταται για τι κεφαλαιο μιλαμα..π.χ.για μενα γιαννα πονταρει καποιος στο bitfoin αυρη την στιφμη πρεπει να χει βαλει τλχ.. 10 χιλιαρικα για να αξιζει...τωρα αν μιλας για 1 χιλιαρικο π.χ..δεν αξιζει να εισαι bit αλλα θα αξιζε να παρεις ada η xrp  μ αυτο ποσο..αν θελει καποιος να επενδυσει για να βγαλει κοινως..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 λεπτά πριν, Christkg είπε

Εξαρταται για τι κεφαλαιο μιλαμα..π.χ.για μενα γιαννα πονταρει καποιος στο bitfoin αυρη την στιφμη πρεπει να χει βαλει τλχ.. 10 χιλιαρικα για να αξιζει...τωρα αν μιλας για 1 χιλιαρικο π.χ..δεν αξιζει να εισαι bit αλλα θα αξιζε να παρεις ada η xrp  μ αυτο ποσο..αν θελει καποιος να επενδυσει για να βγαλει κοινως..

 

16 λεπτά πριν, Christkg είπε

Εξαρταται για τι κεφαλαιο μιλαμα..π.χ.για μενα γιαννα πονταρει καποιος στο bitfoin αυρη την στιφμη πρεπει να χει βαλει τλχ.. 10 χιλιαρικα για να αξιζει...τωρα αν μιλας για 1 χιλιαρικο π.χ..δεν αξιζει να εισαι bit αλλα θα αξιζε να παρεις ada η xrp  μ αυτο ποσο..αν θελει καποιος να επενδυσει για να βγαλει κοινως..

Δεν ήμουν ποτέ υπέρ πολύ μεγάλου σε αριθμό νομισμάτων portfolio. 20 coins και ειδικά αυτα τα 5 που αναφερεις κατά την γνώμη μου απαιτούν σημαντικό κεφάλαιο για να αποδώσουν κέρδη ουσίας.στόχευσε σε πιο λίγα στα οποία βλέπεις προοπτική. Η τουλάχιστον μοίρασε το κεφάλαιο σου με την λογική του short και. long term. Προσωπικά έχω 4 coins μόνο με τελευταίο απόκτημα το ether.Το xrp το βλεπω ως long term μόνο και δεν κάνω trading. Ο καθενας βέβαια έχει την δίκη του τακτική....

1 λεπτό πριν, Rafa1967 είπε

 

Δεν ήμουν ποτέ υπέρ πολύ μεγάλου σε αριθμό νομισμάτων portfolio. 20 coins και ειδικά αυτα τα 5 που αναφερεις κατά την γνώμη μου απαιτούν σημαντικό κεφάλαιο για να αποδώσουν κέρδη ουσίας.στόχευσε σε πιο λίγα στα οποία βλέπεις προοπτική. Η τουλάχιστον μοίρασε το κεφάλαιο σου με την λογική του short και. long term. Προσωπικά έχω 4 coins μόνο με τελευταίο απόκτημα το ether.Το xrp το βλεπω ως long term μόνο και δεν κάνω trading. Ο καθενας βέβαια έχει την δίκη του τακτική....

Σημαντικό παντως όλων παραμένει η λελογισμένη οικονομική έκθεση σε ότι επιλέγει κάποιος.και βέβαια ποιος είναι ο στόχος που έχει. Χωρίς στόχο μπαίνεις στην λογική του πάνω κάτω και όταν δεν ξέρεις ποτέ να βγεις η και ποτε να μπεις ,στο τέλος χανεις την μπαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

 

Δεν ήμουν ποτέ υπέρ πολύ μεγάλου σε αριθμό νομισμάτων portfolio. 20 coins και ειδικά αυτα τα 5 που αναφερεις κατά την γνώμη μου απαιτούν σημαντικό κεφάλαιο για να αποδώσουν κέρδη ουσίας.στόχευσε σε πιο λίγα στα οποία βλέπεις προοπτική. Η τουλάχιστον μοίρασε το κεφάλαιο σου με την λογική του short και. long term. Προσωπικά έχω 4 coins μόνο με τελευταίο απόκτημα το ether.Το xrp το βλεπω ως long term μόνο και δεν κάνω trading. Ο καθενας βέβαια έχει την δίκη του τακτική....

Σημαντικό παντως όλων παραμένει η λελογισμένη οικονομική έκθεση σε ότι επιλέγει κάποιος.και βέβαια ποιος είναι ο στόχος που έχει. Χωρίς στόχο μπαίνεις στην λογική του πάνω κάτω και όταν δεν ξέρεις ποτέ να βγεις η και ποτε να μπεις ,στο τέλος χανεις την μπαλα.

Για το xrp εχεις απολυτο δικαιο..για το bit και ether πεταμενα λεφτα..αν εχεις βαλει 200 ευρω οποτς στο bitcoin σε μια του ανατιμηση των 10 χιλιαδων..εσυ θα παρεις 20 ευρω..εκτος αν περιμενεις να παει μισο εκατομμυριο το ενα.σαν να παιζεις τζοκερ..δεν ειναι επενδυση παντως για το bit αυτο..πιστευω οτι σκοπος ολων η μακροπροθεσμα η βραχυπροθεσμα ειναι να βγαλουν ενα ποσο..και οχι απλα να περναει η ωρα τους κοιτωντας τιμες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Christkg είπε

Για το xrp εχεις απολυτο δικαιο..για το bit και ether πεταμενα λεφτα..αν εχεις βαλει 200 ευρω οποτς στο bitcoin σε μια του ανατιμηση των 10 χιλιαδων..εσυ θα παρεις 20 ευρω..εκτος αν περιμενεις να παει μισο εκατομμυριο το ενα.σαν να παιζεις τζοκερ..δεν ειναι επενδυση παντως για το bit αυτο..πιστευω οτι σκοπος ολων η μακροπροθεσμα η βραχυπροθεσμα ειναι να βγαλουν ενα ποσο..και οχι απλα να περναει η ωρα τους κοιτωντας τιμες 

Αν έχεις βάλει 10000 ομως;

3 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Αν έχεις βάλει 10000 ομως;

Η εθνική σήμερα δεν με άφησε να αγοράσω από kraken. Τους πήρα και μου ειπαν ότι ασκούν πολύ μεγάλο due diligence και πρέπει να κάνω χαρτούρα αρκετή για να μπορώ να συναλλάσσονται.είχε αλλος τέτοιο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Αν έχεις βάλει 10000 ομως;

Η εθνική σήμερα δεν με άφησε να αγοράσω από kraken. Τους πήρα και μου ειπαν ότι ασκούν πολύ μεγάλο due diligence και πρέπει να κάνω χαρτούρα αρκετή για να μπορώ να συναλλάσσονται.είχε αλλος τέτοιο θέμα;

Θα ειναο λέει στο εξής πολύ προσεκτικοί σε τέτοιες συναλλαγες

2 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Θα ειναο λέει στο εξής πολύ προσεκτικοί σε τέτοιες συναλλαγες

Το ίδιο μου ειπαν ισχύει και για όσα εμβάσματα έρχονται από kracken

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Θα ειναο λέει στο εξής πολύ προσεκτικοί σε τέτοιες συναλλαγες

Το ίδιο μου ειπαν ισχύει και για όσα εμβάσματα έρχονται από kracken

Polla provlhmata aderfe me thn kraken..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Christkg είπε

Polla provlhmata aderfe me thn kraken..

Παιδιά μια ερώτηση έχω λογαριασμό στη κράκεν συνδεδεμένο με κάρτα της εθνικής,πούλησα ένα σεβαστό ποσό κρυπτόνομισματων και ακόμα περιμένω το έμβασμα μίλησα με εθνική λέει απόφαση της τράπεζας δεν το θεωρεί ασφαλές...τι κάνω αν δεν εμφανιστεί το έμβασμα οέο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Christkg είπε

Εξαρταται για τι κεφαλαιο μιλαμα..π.χ.για μενα γιαννα πονταρει καποιος στο bitfoin αυρη την στιφμη πρεπει να χει βαλει τλχ.. 10 χιλιαρικα για να αξιζει...τωρα αν μιλας για 1 χιλιαρικο π.χ..δεν αξιζει να εισαι bit αλλα θα αξιζε να παρεις ada η xrp  μ αυτο ποσο..αν θελει καποιος να επενδυσει για να βγαλει κοινως..

 

2 ώρες πριν, Christkg είπε

Για το xrp εχεις απολυτο δικαιο..για το bit και ether πεταμενα λεφτα..αν εχεις βαλει 200 ευρω οποτς στο bitcoin σε μια του ανατιμηση των 10 χιλιαδων..εσυ θα παρεις 20 ευρω..εκτος αν περιμενεις να παει μισο εκατομμυριο το ενα.σαν να παιζεις τζοκερ..δεν ειναι επενδυση παντως για το bit αυτο..πιστευω οτι σκοπος ολων η μακροπροθεσμα η βραχυπροθεσμα ειναι να βγαλουν ενα ποσο..και οχι απλα να περναει η ωρα τους κοιτωντας τιμες 

Πεταμένα λεφτα η επένδυση στο Bitcoin που πενταπλασιάστηκε μέσα σε 6 μήνες ή στο Ethereum που πήρε +30% την τελευταία βδομάδα;;;!!! Και τα οποία παραμένουν εκεί ψηλά, με προοπτική να υπερδιπλασιαστούν έως το τέλος του χρόνου αν όχι μέχρι το τέλος του Σεπτέμβρη-Οκτώβρη... LOL!

Επεξ/σία από mindnever
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, miklas είπε

Παιδιά μια ερώτηση έχω λογαριασμό στη κράκεν συνδεδεμένο με κάρτα της εθνικής,πούλησα ένα σεβαστό ποσό κρυπτόνομισματων και ακόμα περιμένω το έμβασμα μίλησα με εθνική λέει απόφαση της τράπεζας δεν το θεωρεί ασφαλές...τι κάνω αν δεν εμφανιστεί το έμβασμα οέο;;

Το έμβασμα θα εμφανιστεί. Δεν μπορεί να μην εμφανιστεί. Το θέμα είναι από εκεί και μετά πως θα παρθεί από Εθνική. Τα δεσμεύουν και το ψάχνουν...

3 λεπτά πριν, mindnever είπε

 

Πεταμένα λεφτα η επένδυση στο Bitcoin που πενταπλασιάστηκε μέσα σε 6 μήνες ή στο Ethereum που πήρε +30% την τελευταία βδομάδα... Και τα οποία παραμένουν εκεί ψηλά, με προοπτική να υπερδιπλασιαστούν έως το τέλος του χρόνου αν όχι μέχρι το τέλος του Σεπτέμβρη-Οκτώβρη... LOL!

Και γατί είναι πεταμένα λεφτά;  Αν υπάρχει προοπτική διπλασιασμού όπως λες; 

 

56 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Αν έχεις βάλει 10000 ομως;

 

9 λεπτά πριν, miklas είπε

Παιδιά μια ερώτηση έχω λογαριασμό στη κράκεν συνδεδεμένο με κάρτα της εθνικής,πούλησα ένα σεβαστό ποσό κρυπτόνομισματων και ακόμα περιμένω το έμβασμα μίλησα με εθνική λέει απόφαση της τράπεζας δεν το θεωρεί ασφαλές...τι κάνω αν δεν εμφανιστεί το έμβασμα οέο;;

Αλλοιώς δήλωσε στην kracken άλλο λογαριασμό άλλης τράπεζας η βγαλε Revolut και στειλτα εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Και γατί είναι πεταμένα λεφτά;  Αν υπάρχει προοπτική διπλασιασμού όπως λες; 

 

To αντίθετο ακριβώς λέω.
Φυσικά και ΔΕΝ είναι πεταμένα λεφτα η επένδυση σε btc/eth!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Rafa1967 είπε

Θα ειναο λέει στο εξής πολύ προσεκτικοί σε τέτοιες συναλλαγες

Το ίδιο μου ειπαν ισχύει και για όσα εμβάσματα έρχονται από kracken

Με την Πειραιώς προς το παρόν τουλάχιστον και σε σχέση πάντα με το kraken εγώ δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα στο να  βάλω χρήμα....δεν ξέρω βέβαια τι θα κάνουν εάν είναι να πάρω...θα το δούμε τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Εθνική έχει αποκλείσει κάποια συναλλακτήρια, είχε βγει σχετική ανακοίνωση, εγώ προσωπικά στο crypto.com με ΕΤΕ δεν έχω κανένα πρόβλημα, έχω χρησιμοποιήσει sepa πάρε δώσε  και άμεση αγορά κρυπτο με κάρτα ΕΤΕ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Kapas2 είπε

Με την Πειραιώς προς το παρόν τουλάχιστον και σε σχέση πάντα με το kraken εγώ δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα στο να  βάλω χρήμα....δεν ξέρω βέβαια τι θα κάνουν εάν είναι να πάρω...θα το δούμε τότε.

Court orders SEC to give Ripple internal documents on xrp, Bitcoin, ether δημοσιεύτηκε μόλις στο coinmarket another small win for ripple

2 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Court orders SEC to give Ripple internal documents on xrp, Bitcoin, ether δημοσιεύτηκε μόλις στο coinmarket another small win for ripple

Πολύ θετική είδηση αυτή!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...