Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δέν ξέρω για εσάς, εγώ πάντως απολαμβάνω ένα ουισκάκι ακούγοντας βίντεο με φιλοσοφίες του αυγολέμονου και τις λινάτσες....αλήθειες πολλές μοιράζει....red pills για όλους....έτσι με βλέπω σε καμία παραλία της άλλης ηπείρου xD 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Δέν ξέρω για εσάς, εγώ πάντως απολαμβάνω ένα ουισκάκι ακούγοντας βίντεο με φιλοσοφίες του αυγολέμονου και τις λινάτσες....αλήθειες πολλές μοιράζει....red pills για όλους....έτσι με βλέπω σε καμία παραλία της άλλης ηπείρου xD 

οτι και να γινει σςυνεχιζω και θα συνεχισζω να ριχνω τα eth payouts στο xrp και ας παει και 2 :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, αλλά ακόμα κι αυτή η στασιμότητα, που συνήθως δημιουργεί έναν κάποιον εκνευρισμό, τώρα τη βρίσκω ευοίωνη.

Είμαι σίγουρος πια, με όσα έχω διαβάσει και με την τόσο πολύτιμη βοήθεια από αρκετούς εδώ μέσα (με απόψεις, παραπομπές και βιντεάκια) πως το xrp είναι κάτι το οποίο πραγματικά αξίζει να επενδύσεις. Και στο 1$ και στα 2$ και στα 5$, ίσως και παραπάνω (φυσικά, όσο νωρίτερα τόσο το καλύτερο). Είναι ένα σοβαρό "προϊόν", το οποίο αν έχεις την υπομονή (και την δυνατότητα) να περιμένεις, θα μεγαλώσει, δεν αποκλείεται να γιγαντωθεί, με αποτέλεσμα να σε βγάλει αρκετά (ή και πολύ) κερδισμένο.

Το xrp είναι όντως μια σοβαρή ευκαιρία να βάλουμε τα λεφτά μας σε κάτι που έχει δύναμη να προχωρήσει αρκετά. Και το θέμα είναι πως στις εποχές που ζούμε είναι απειροελάχιστες τέτοιες ευκαιρίες, κάτι που μάλλον θα συνεχιστεί για αρκετό καιρό ακόμα.

Πάντα με γνώμονα του τι έχεις δυνατότητα να βάλεις, έτσι;

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

οτι και να γινει σςυνεχιζω και θα συνεχισζω να ριχνω τα eth payouts στο xrp και ας παει και 2 :)

Δεδομένου οτι το εθέριουμ είναι στο ΑΤΗ και το ΧΡΠ δέν έχει πάρει ακόμη μπρός, μπορώ να πώς πως κάνεις την καλύτερη επιλογή. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FromMyAshesRRR είπε

Δεδομένου οτι το εθέριουμ είναι στο ΑΤΗ και το ΧΡΠ δέν έχει πάρει ακόμη μπρός, μπορώ να πώς πως κάνεις την καλύτερη επιλογή. 

Ti esti ATH?gt δεν την ξετω την ορολογια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

All Time High ανώτατη τιμή όλων των εποχών

Νομίζω και ελπίζω σε 1-2 ώρες να κάνει ένα breakout και να ανεβεί προς το 1.65. Ελπίζω.

Πρέπει να βγάλεις εγχειρίδιο συντομογραφίας coin. Καλημερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

καλημέρα ; τί είναι αυτό ; 6:45 πηγα για ύπνο , 9¨40 ξύπνησα xD

Εγώ ανάποδα μετά από πρα πολύ καιρό κοιμήθηκα 2-11… ξέρεις δουλειά και τρέξιμο 12 ώρες στους δρόμους…για αυτό υπάρχει το καλό μας xrp….

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από μένα, παρακολουθώ το xrp εδώ και κάνα μήνα κι έχω αγοράσει κιόλας. Ασπάζομαι πλήρως τη φιλοσοφία του και τον απώτερο σκοπό του. Όμως για την ώρα όσο υπάρχει η νομική διαδικασία κλπ δεν βλέπω μεγάλη κίνηση, δυστυχώς ή ευτυχώς μας παίρνει ο αέρας του Bitcoin για την ώρα αν και παρατήρησα και ανεξάρτητες κινήσεις τελευταία που είναι καλό σημάδι.

Εφόσον το high μας σε αυτό το run ταυτίζεται με το BTC (στεναχωριέσαι που το λέω) τι βλέπετε για το BTC θα πάει για ATH σύντομα ώστε να τραβήξει κι εμάς? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Κανέλλο καλως ήρθες. 

Υπάρχουν 2 σενάρια ανάκαμψης. Η σταδιακή και παρατεταμένη άνοδο προς τα 75κ-100κ του μπίτκοιν(και αλτ σεζον) ή την διόρθωση προς τα κάτω σε 4 στάδια και την άνοδο προς τα 75κ. Το δεύτερο θα είναι και λιγότερης διάρκειας.  

Όλοι μιλάνε για μία παρατεταμένη σεζόν., όμως βλέπουμε πως το μαρκετ συνεχίζει τη πορεία του όπως το 2013 και το 2017 οπότε ενδεχομένως να δούμε άλλο ένα ντίπ διόρθωση προς τα 0.80-1.20 και μετά να πάμε προς τα πάνω. Πραγματικά όλα παίζονται. 

Εμένα όπως και να έχει δέν με επιρρεάζει γιατί είναι γεμάτες οι βαλίτσες μου, έχω φτάσει το ανώτατο όριο χρημάτων, δέν έχω άλλα να ρίξω οπότε υπομονή. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα..είμαι κάτοχος και γω ενός ικανοποιητικού αριθμού xrp μιας και ήμουν τυχερός όταν ασχολήθηκα η τιμή βρίσκονταν στο 0.19€. Ωστόσο όλα είναι στην ρεβολουτ..ήθελα το σχόλιο σας σε δύο τρία πράγματα μιας και δεν έχω εξειδικευμένες γνώσεις παρά μόνο από ότι διαβάζω..νομίζω λοιπόν πως καίριο σημείο για την πορεία του xrp θα παίξει η δημιουργία του digital euro και που αυτό θα στηθεί.. δεύτερον θα ήθελα να με ενημερώσετε σχετικά με τα escrow που αναφέρετε..αν υποθέσουμε πως το καλό σενάριο γίνει πράξη και όντως το xrp μας το ζητάνε για να το χρησιμοποιούν και μας δίνουν ένα μηνιαίο Χ πόσο, θα πρέπει να είσαι κάτοχος σε κάποια πλατφόρμα όπως πχ kraken ή και μέσω ρεβολουτ γίνεται η δουλειά? Δεκτές όλες οι απόψεις σας στην ωραία ανταλλαγή απόψεων που υπάρχει Υ.Γ φίλε frommyass ευχαριστώ πολύ για τις γνώσεις που μοιράζεσαι προσωπικά με έχουν βοηθήσει πολύ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ήρθες Λεφτέρη, κουφάλα αγόρασες στο καλύτερο ποσό.....πάτος....σάν τα μάτια σου να τα φυλλάς....

Όσο για την ρεβολούτ, μάθαμε αυτή την εβδομάδα πως ετοιμάζουν την δυνατότητα στους πελάτες τους να μπορούν να στείλουν τα κρύπτο τους σε προσωπικά πορτοφόλια και άλλα συναλλακτήρια αν είναι σωστές οι πληροφορίες μας μέχρι τώρα. 

Οι τράπεζες ζήτησαν απο την Ριπλ να φτιάξει ένα ιδιωτικό λέτζερ οπου δέν θα είναι ανοιχτές οι συναλλαγές τους και δέν θα μπορεί κανείς να τις βλέπει. Κανονικά οι συναλλαγές θα γίνονται μέσω της Ριπλ οπότε δέν θα είναι αναγκασμένες οι τράπεζες να έχουν στην κατοχή τους ΧΡΠ. Η συναλλαγή θα γίνετε αυτόματα απο το Λέτζερ το οποίο θα μετατρέπει τα ευρώ πχ σε ΧΡΠ, θα τα μεταφέρει στην άλλη τράπεζα και εκεί θα γίνετε αμμεσα η μετατροπή σε οποια δήποτε νομισμα θέλει ο πελάτης. ¨ολα θα γίνονται σε δεπτερόλεπτα.... 

Το μέλον πώς θα μεταβεί δέν το ξέρουμε, όμως βλέπουμε πως η κάθε ετιαρία έχει και δικό της λογαριασμό και μας ζητάνε τα κρύπτο για Staking και μας πληρώνουν ένα % που τα έχουμε στην εταιρία τους. Ε αυτό θα γίνει και με τις τράπεζες αύριο μεθαύριο αλλα σε μεγαλύτερο βαθμό. 

Δές την φωτό πιό κάτω..... είπε κανείς κάτι ; .......

100Dollar.JPG

Όχι γιατί ακούω πολλά χρόνια τώρα @@ για την Ριπλ και το ΧΡΠ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, lefteris_007 είπε

Παίδες καλησπέρα..είμαι κάτοχος και γω ενός ικανοποιητικού αριθμού xrp μιας και ήμουν τυχερός όταν ασχολήθηκα η τιμή βρίσκονταν στο 0.19€. Ωστόσο όλα είναι στην ρεβολουτ..ήθελα το σχόλιο σας σε δύο τρία πράγματα μιας και δεν έχω εξειδικευμένες γνώσεις παρά μόνο από ότι διαβάζω..νομίζω λοιπόν πως καίριο σημείο για την πορεία του xrp θα παίξει η δημιουργία του digital euro και που αυτό θα στηθεί.. δεύτερον θα ήθελα να με ενημερώσετε σχετικά με τα escrow που αναφέρετε..αν υποθέσουμε πως το καλό σενάριο γίνει πράξη και όντως το xrp μας το ζητάνε για να το χρησιμοποιούν και μας δίνουν ένα μηνιαίο Χ πόσο, θα πρέπει να είσαι κάτοχος σε κάποια πλατφόρμα όπως πχ kraken ή και μέσω ρεβολουτ γίνεται η δουλειά? Δεκτές όλες οι απόψεις σας στην ωραία ανταλλαγή απόψεων που υπάρχει Υ.Γ φίλε frommyass ευχαριστώ πολύ για τις γνώσεις που μοιράζεσαι προσωπικά με έχουν βοηθήσει πολύ

Μια διόρθωση φίλε λευτέρη, fromMyashes όχι frommyass, αυτο σημαινει κάτι άλλο. Χαχαχαχσχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...