Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ε οι παλιοί λέγανε οτι κάποιος μιλάει απο τον ass του όταν αυτός έλεγε ότι ήθελε....και εγώ ότι θέλω δέν λέω ; χαχαχαχα

 

"Ripple’s XRP sales increased nearly 100% in Q1 2021 despite SEC lawsuit | Headlines | News | CoinMarketCap" https://coinmarketcap.com/headlines/news/ripple-xrp-sales-q1-2021-sec-lawsuit/

Σε 23 λεπτά ξυπνάει η Νέα Υόρκη, ελπίζω να παμπάρουμε προς τα 1.65 xD and beyond.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Καλως ήρθες Λεφτέρη, κουφάλα αγόρασες στο καλύτερο ποσό.....πάτος....σάν τα μάτια σου να τα φυλλάς....

Όσο για την ρεβολούτ, μάθαμε αυτή την εβδομάδα πως ετοιμάζουν την δυνατότητα στους πελάτες τους να μπορούν να στείλουν τα κρύπτο τους σε προσωπικά πορτοφόλια και άλλα συναλλακτήρια αν είναι σωστές οι πληροφορίες μας μέχρι τώρα. 

Οι τράπεζες ζήτησαν απο την Ριπλ να φτιάξει ένα ιδιωτικό λέτζερ οπου δέν θα είναι ανοιχτές οι συναλλαγές τους και δέν θα μπορεί κανείς να τις βλέπει. Κανονικά οι συναλλαγές θα γίνονται μέσω της Ριπλ οπότε δέν θα είναι αναγκασμένες οι τράπεζες να έχουν στην κατοχή τους ΧΡΠ. Η συναλλαγή θα γίνετε αυτόματα απο το Λέτζερ το οποίο θα μετατρέπει τα ευρώ πχ σε ΧΡΠ, θα τα μεταφέρει στην άλλη τράπεζα και εκεί θα γίνετε αμμεσα η μετατροπή σε οποια δήποτε νομισμα θέλει ο πελάτης. ¨ολα θα γίνονται σε δεπτερόλεπτα.... 

Το μέλον πώς θα μεταβεί δέν το ξέρουμε, όμως βλέπουμε πως η κάθε ετιαρία έχει και δικό της λογαριασμό και μας ζητάνε τα κρύπτο για Staking και μας πληρώνουν ένα % που τα έχουμε στην εταιρία τους. Ε αυτό θα γίνει και με τις τράπεζες αύριο μεθαύριο αλλα σε μεγαλύτερο βαθμό. 

Δές την φωτό πιό κάτω..... είπε κανείς κάτι ; .......

100Dollar.JPG

Όχι γιατί ακούω πολλά χρόνια τώρα @@ για την Ριπλ και το ΧΡΠ....

Εννοείται ούτε καν που τα ακουμπάω για να τα πουλήσω μόνο για να προσθέτω μερικά ακόμα ασχολούμαι με χρήματα που δεν θα μου λείψουν...μια 500αρα έχω με χρήματα που δεν θα μου λείψουν, για τα δεδομένα μου μια χαρά είναι..μετά τις Μπαχάμες σας λοιπόν θα είστε ευπρόσδεκτοι στο εξωχικο στους Παξούς γιατί και με κάτι τέτοιο άρχοντας θα είμαι χαχαχ..τεσπά εκεί που θα τα έτρωγε καμία στοιχηματική δηλαδή, σιγά σιγά βάζουμε κανένα ακόμα στο σακούλι.. άστα να κάθονται λέω και όταν αποφασίσει και η φίλη μας η Κριστίν να μας κάνει κανένα κόλπο τα βλέπουμε

Επεξ/σία από lefteris_007
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, lefteris_007 είπε

Εννοείται ούτε καν που τα ακουμπάω για να τα πουλήσω μόνο για να προσθέτω μερικά ακόμα ασχολούμαι με χρήματα που δεν θα μου λείψουν...μια 500αρα έχω με χρήματα που δεν θα μου λείψουν, για τα δεδομένα μου μια χαρά είναι..μετά τις Μπαχάμες σας λοιπόν θα είστε ευπρόσδεκτοι στο εξωχικο στους Παξούς γιατί και με κάτι τέτοιο άρχοντας θα είμαι χαχαχ..τεσπά εκεί που θα τα έτρωγε καμία στοιχηματική δηλαδή, σιγά σιγά βάζουμε κανένα ακόμα στο σακούλι.. άστα να κάθονται λέω και όταν αποφασίσει και η φίλη μας η Κριστίν να μας κάνει κανένα κόλπο τα βλέπουμε

Παξούς και γώ φίλε μου καταπληκτικό νησί που να ξενιτευόμαστε τώρα 😂😂😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Mimakoni είπε

Εγώ Ελλάδα πισω τι παξους και Σεϋχέλλες 🤣

Οποιος εχει αγορασμενα crypto μεσω της ψηφιακης τραπεζας revolut η και απο αλλη εφαρμογη(binance_kraken_ coinbase) ανεξαρτητως το αν κανει η οχι προσωπικη πορτοφολι η θυριδα η οπως αλλιως αν θελουμε να το ονομασουμε,  μεσω της εφαρμογηε,τα crypto που διαθετει πως μπορει να αποδειξει π.χ   οτι ειναι δικα του και δεν υπαρχει περιπτωση να τα χασει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Christkg είπε

Οποιος εχει αγορασμενα crypto μεσω της ψηφιακης τραπεζας revolut η και απο αλλη εφαρμογη(binance_kraken_ coinbase) ανεξαρτητως το αν κανει η οχι προσωπικη πορτοφολι η θυριδα η οπως αλλιως αν θελουμε να το ονομασουμε,  μεσω της εφαρμογηε,τα crypto που διαθετει πως μπορει να αποδειξει π.χ   οτι ειναι δικα του και δεν υπαρχει περιπτωση να τα χασει; 

Μόνο αμα τα έχεις σε προσωπικό πορτοφόλι hard wallet nano ledger  or trezor παράδειγμα τοτε είναι δικά σου και δεν μπορεί κανείς να στα πειράξει. Μονο τοτε είναι ασφαλισμένα. Αλλα θα πρέπει να το φυλάς σαν τα ματια σου ειδικά τις λέξεις κλειδιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, FromMyAshesRRR είπε

Μόνο αμα τα έχεις σε προσωπικό πορτοφόλι hard wallet nano ledger  or trezor παράδειγμα τοτε είναι δικά σου και δεν μπορεί κανείς να στα πειράξει. Μονο τοτε είναι ασφαλισμένα. Αλλα θα πρέπει να το φυλάς σαν τα ματια σου ειδικά τις λέξεις κλειδιά. 

Αυτο το εχουν ολες οι εφαρμογες;οπως αυτες π προανεφερα;εκτος απο την revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Christkg είπε

Οποιος εχει αγορασμενα crypto μεσω της ψηφιακης τραπεζας revolut η και απο αλλη εφαρμογη(binance_kraken_ coinbase) ανεξαρτητως το αν κανει η οχι προσωπικη πορτοφολι η θυριδα η οπως αλλιως αν θελουμε να το ονομασουμε,  μεσω της εφαρμογηε,τα crypto που διαθετει πως μπορει να αποδειξει π.χ   οτι ειναι δικα του και δεν υπαρχει περιπτωση να τα χασει; 

Γιατί να τα χάσει; Αποδείξεις είναι τα καταθετηρια τόσο στην Revolut όσο και στα ανταλλακτήρια. Μόνο που στην Revolut είναι μορφής ΙΟW ενώ στα ανταλλακτήρια κατέχεις νομίσματα και μπορείς να μεταφέρεις.

Μόλις τώρα, Rafa1967 είπε

Γιατί να τα χάσει; Αποδείξεις είναι τα καταθετηρια τόσο στην Revolut όσο και στα ανταλλακτήρια. Μόνο που στην Revolut είναι μορφής ΙΟW ενώ στα ανταλλακτήρια κατέχεις νομίσματα και μπορείς να μεταφέρεις.

Η Revolut εγγυάται μόνο τα χρήματα μέσω της ευρωπαϊκής τραπεζας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται ρε παιδιά  κι έχει κολλήσει εκεί πέρα;...να το πάρω για καλό η να περιμένω κανά Μπλουμ να πάρω μερικά τεμάχια ακόμη;..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Γιατί να τα χάσει; Αποδείξεις είναι τα καταθετηρια τόσο στην Revolut όσο και στα ανταλλακτήρια. Μόνο που στην Revolut είναι μορφής ΙΟW ενώ στα ανταλλακτήρια κατέχεις νομίσματα και μπορείς να μεταφέρεις.

Η Revolut εγγυάται μόνο τα χρήματα μέσω της ευρωπαϊκής τραπεζας

Οποτε αν στην revolut πουλησεις τα crypto π εχεις και περασουν στην revolut τοτε εισαι καλυμμενος;αν μαθεις παντως καποιος οτι ανοιξε η revolut για την προστασια των crypto..ας ενημερωσει..kraken kai binance εχουν προστασια δλδ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Christkg είπε

Οποτε αν στην revolut πουλησεις τα crypto π εχεις και περασουν στην revolut τοτε εισαι καλυμμενος;αν μαθεις παντως καποιος οτι ανοιξε η revolut για την προστασια των crypto..ας ενημερωσει..kraken kai binance εχουν προστασια δλδ;

Αν πουλήσεις μπαίνουν τα χρήματα στον λογαριασμό σου της Revolut. Τα χρήματα αυτα νομίζω ότι είναι εγγυημένα μέχρι τις 100.000ευρω όπως ισχύει δηλαδή και στις καταθέσεις. Από εκεί και πάνω μπορεί να γίνει κούρεμα όπως έγινε στην Κυπρο πριν χρόνια.

10 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Πιστεύω πως κάτι τέτοιο να γίνει 

image.png.09a050bfca4636af76fdbdcfa2659d23.png

 

Η προς τα 1.70 ή προς τα 1.50...λέω τωρα....

image.png.0e188118f1e87491f56a4b83360ee643.png

Στο 1,32 πρέπει να πάει κατά την γνώμη μου για μια σωστη διόρθωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

@mindnever @mourgakos2007 @Milky way @Cli @Christkg @Gre23 @thomasG4 

Τα μηνύματά σας τώρα τα διαβάζω παιδιά, σόρρυ. 

Όπως έχει ήδη ειπωθεί, το ΧΡΠ ΔΕΝ είναι μετοχή. Καμία σχέση με την μετοχή. 

Του χρόνου θα βγάλουν IPO https://el.wikipedia.org/wiki/Αρχική_δημόσια_προσφορά

Πρέπει να ξεκαθαρίσει αυτή η παραπληροφόρηση....είναι έγκλημα....

Απο εκεί και μετά. 

Εάν στις 1-1-2021 αγοράζαμε με 24087ευρώ 1 μπίτκοιν, σήμερα 7-5-2021 θα είχαμε 47789 ευρώ.  3.41 φορές το ΑΤΗ

Εάν στις 1-1-2021 αγοράζαμε με 24087ευρώ 39,94 Εθέριουμ, σήμερα 7-5-2021 θα είχαμε 115.721 ευρώ. 2,81 φορές το ΑΤΗ

Εάν στις 1-1-2021 αγοράζαμε με 24087ευρώ 6.021.750 dogecoin , σήμερα 7-5-2021 θα είχαμε 3.028.940 ευρώ....χωρίς σχόλιο

Εάν στις 1-1-2021 αγοράζαμε με 24087ευρώ 122.269 XRP, σήμερα 7-5-2021 θα είχαμε 160.172 ευρώ. ...ΑΤΗ.... ? ? ?
 

Να σημειώσουμε εδώ πως ΟΛΑ τα παραπάνω κρύπτο.....έχουνε ΗΔΗ ξεπεράσει το ΑΤΗ........ το χρπ ΔΕΝ το έχει ξεπεράσει....

 

Με τα παραπάνω στοιχεία μπορούμε να υπολογίσουμε πως αν πάμε 3χ το ΑΤΗ θα είναι στα 3χ 2.88 = 8,64 

Εάν λοιπόν με τα 122.269 ΧΡΠ που είχαμε αγοράσει μαζι με τους άλλους, η τιμή του ΧΡΠ φτάσει το 8,64  πόσα θα έχουμε ; 

Στα 8,64 = 1.056.404 ευρώ...... 

Δέν χρειάζετε να ξαναλέμε για το ΧΡΠ την χρησιμότητά του τα fundementals και πάει λέγοντας.....απλά περιμένω να μου ζητάνε τα ΧΡΠ μου για παθητικό εισόδημα.  :)

 

 

 

Μάθε παιδί μου γράμματα..... Τσάκωνας  xD 

Άρα αν πέσει λίγο αξίζει να πάρω και άλλα. Βλέπω εσάς με τίς χιλιάδες και απογοητεύομαι :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...