Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

@thetiesthatbind @Rafa1967 κρατήστε τα ΧΡΠ σας σε ασφαλές μέρος και send me your mother in laws και θα δείτε τί θα κερδίσετε. :D mother in law give away 

Ναι, είναι επειδή ανέβηκαν τα % που καταβροχθήζουνε οι Miners απο το validation της συναλλαγής....εάν δέν κάνει κάτι ο Μαλάκας ο Βιτάλικ να μειωθεί το κόσμος της συναλλαγής, βλέπω να τον τρώει το Flare Networks στην στροφή....και έτσι και μπεί και το ADA στο Flare μαζί με το XRP-XLM-Litecoin-Dogecoin.......θα έχει σοβαρό πρόβλημα ο Βιτάλικ. 

Επειδή το έχεις πάει αλλού και δεν μπορώ να σε ακολουθήσω, η απάντηση στο ερώτημα μου είναι ότι θα στηνομαι για 11-12% κάθε φορά που θα στέλνω απτό Metamask στο Binance ;;;

Συνεπώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος να παρακάμψω το Metamask;

12% είναι πάρα πολύ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Τα περί ηθικής κρατά για τον εαυτό σου. Όταν μάθεις να γραφεις σωστά, θα σου απαντάω και εγώ όπως πρέπει. Μέχρι τότε συνέχισε να κανεις quote τον εαυτό σου :)

Spark tokens υπάρχουν διαθεσιμα πουθενά ;

Λέτς γκό παρακάτω, ας είμαστε κόσμιοι μεταξύ μας, είμαστε....τελος πάντων είσαστε έγκλειστοι οπότε η πίεση ανεβαίνει λιγάκι περισσότερο. Σαββατόβραδο έρχετε, ας πούμε την χαζομάρα και πλακίτσα μας κοιτάζοντας τα κρύπτο που πέφτουν....κορέξιον αγαπητοί μου ινσομνιαξ....

 

Spark θα μας δωθούν 15% κάπου στις πρώτες 2 εβδομάδες του ιούνι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Λέτς γκό παρακάτω, ας είμαστε κόσμιοι μεταξύ μας, είμαστε....τελος πάντων είσαστε έγκλειστοι οπότε η πίεση ανεβαίνει λιγάκι περισσότερο. Σαββατόβραδο έρχετε, ας πούμε την χαζομάρα και πλακίτσα μας κοιτάζοντας τα κρύπτο που πέφτουν....κορέξιον αγαπητοί μου ινσομνιαξ....

 

Spark θα μας δωθούν 15% κάπου στις πρώτες 2 εβδομάδες του ιούνι. 

Το ether το είδες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kanesaxo είπε

Επειδή το έχεις πάει αλλού και δεν μπορώ να σε ακολουθήσω, η απάντηση στο ερώτημα μου είναι ότι θα στηνομαι για 11-12% κάθε φορά που θα στέλνω απτό Metamask στο Binance ;;;

Συνεπώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος να παρακάμψω το Metamask;

12% είναι πάρα πολύ :(

Ίσως έπρεπε να το εξηγήσω αλλιώς, σόρρυ. Σε τέτοιες απαντήσεις ειναι μάνα ο Τόμας. 

Λοιπόν το Μέταμασκ είναι χτισμένο στο εθέριουμ. Το ΜΕΓΑ κακό του εθέριουμ  είναι πως έχει μεγάλο κόστος το εθέριουμ "gas fees". στις συναλλαγές του.

Απλά έκανα εξήγηση για το γιατί είναι τόσο ακριβά τα fees. Για να γίνει μία μεταφορά μέσω εθέριουμ, χρειάζονται validators που θα δώσουν το οκ θα επικυρώσουν την συναλλαγή. Οι Miners πληρώνονται για αυτό, Ε το κοστος εκείνο το πληρώνεις εσύ επειδή θές εσύ να χρησιμοποιήσεις τις υπηρεσίες τους. 

Το ΧΡΠ έχει 0.00001 χρπ Fee.....

11 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Το ether το είδες; 

Ε το εθέριουμ ξέφυγε απο το μπίτκοιν....θα έρθει και η δική μας σειρά.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Ίσως έπρεπε να το εξηγήσω αλλιώς, σόρρυ. Σε τέτοιες απαντήσεις ειναι μάνα ο Τόμας. 

Λοιπόν το Μέταμασκ είναι χτισμένο στο εθέριουμ. Το ΜΕΓΑ κακό του εθέριουμ  είναι πως έχει μεγάλο κόστος το εθέριουμ "gas fees". στις συναλλαγές του.

Απλά έκανα εξήγηση για το γιατί είναι τόσο ακριβά τα fees. Για να γίνει μία μεταφορά μέσω εθέριουμ, χρειάζονται validators που θα δώσουν το οκ θα επικυρώσουν την συναλλαγή. Οι Miners πληρώνονται για αυτό, Ε το κοστος εκείνο το πληρώνεις εσύ επειδή θές εσύ να χρησιμοποιήσεις τις υπηρεσίες τους. 

Το ΧΡΠ έχει 0.00001 χρπ Fee.....

Ε το εθέριουμ ξέφυγε απο το μπίτκοιν....θα έρθει και η δική μας σειρά.

Πωπω εξωπραγματικο νταβατζηλικι ρε γμτ :(  Μ'αρεσε που κράζαμε το 2.5% προμήθεια της ρεβολουτ (οκ μιλάμε για αλλο πράγμα, αλλα με πιάνεις).

Οταν ειχα γραψει περι mining καποιο μέλος με συμβούλευσε να αλλάξω κατι, λόγω των fees αλλά δε το ενθυμουμαι ρε γμτ. Και αι βρές το μεσα στο χαος!

Θα περιμένω και τον τομας, αν μπορει να με συμβουλευσει σε κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας λόγος που δέν γουστάρω τον τρόπο του μαλακα Βιτάλικ(δημιουργού του εθέριουμ) είναι αυτός. Καί επειδή την ιδέα την άκουσε απο την Ριπλ όταν δούλευε για την Ριπλ και κοιμόταν στον καναπέ της Ριπλ. Αλλά τα ξέχασε...θα έρθει και η ώρα του μαλάκα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Rafa1967 είπε

Γιατί να τα χάσει; Αποδείξεις είναι τα καταθετηρια τόσο στην Revolut όσο και στα ανταλλακτήρια. Μόνο που στην Revolut είναι μορφής ΙΟW ενώ στα ανταλλακτήρια κατέχεις νομίσματα και μπορείς να μεταφέρεις.

Η Revolut εγγυάται μόνο τα χρήματα μέσω της ευρωπαϊκής τραπεζας

Πραγματικα..εκανα μολις κινηση λογαριασμου  κσι κστεβασα αναλυτικο αντιγραφο απο την revolut για το xrp...τα εβγαλε τοσο αναλυτικα ποσα εχω ποσα δαπανησα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

Λέτς γκό παρακάτω, ας είμαστε κόσμιοι μεταξύ μας, είμαστε....τελος πάντων είσαστε έγκλειστοι οπότε η πίεση ανεβαίνει λιγάκι περισσότερο. Σαββατόβραδο έρχετε, ας πούμε την χαζομάρα και πλακίτσα μας κοιτάζοντας τα κρύπτο που πέφτουν....κορέξιον αγαπητοί μου ινσομνιαξ....

 

Spark θα μας δωθούν 15% κάπου στις πρώτες 2 εβδομάδες του ιούνι. 

Ε παρακάτω λέμε να πάμε αλλά δεν πέφτει στα 0.80€ 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/5/2021 στις 9:51 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

και έχω μία υποψία.....πως δέν θα αργήσει και θα αποσύρουν τις κατηγορίες.....

Ετοιμάζονται απο δύο μέτωπα να βάλουνε μπρός για το ΧΡΠ και την Ριπλ..Με το που ξεκαθαρίσει η Ριπλ με το ΣΕΚ, θα ξεκαθαρίσει και το ΧΡΠ και αυτό θα γίνει απο το κογκρέσσο. Έρχετε παιδιά...σας το είπα πρίν 1 εβδομάδα πάλι...

Αυτό το είπα πρίν εμφανιστούν οι καινούριοι δικηγόροι.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kouskous13 είπε

Εγω παντός για την κόλαση έχω πυροσβεστήρα μόλις έκανα και μια αγορά ακόμα σε χρπ.... Εσύ θα μου τα φας όλα χαχαχαχα

https://www.theblockcrypto.com/post/104266/revolut-dogecoin-crypto-trading-tool        Για όσους ενδιαφέρονται για revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...