Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, popai32 είπε

Ειμαστε σε ενα ανοδικο καναλι και βρισκομαστε στο χειλος του.αν φυγουμε απο εκει παμε για 1.13.Το παλευει ομως.Συμπτωση ως προς τι? την ωρα?

Βασικα το rising wedge του btc θα τα κρινει ολα και να σπασουτμε προς τα κατω αν σπασει αυτο προς τα πανω....Αφου ειμαστε δουλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους.

Παρακολουθώ το θεμα κάμποσες σελιδες τωρα σιωπηλά και δεν μπορω να καταλαβω το εξης απο καποιους.
Αν πιστεύετε εστω και λιγο οτι θα παει 5++ (€ παντα, με τσαντιζει η κουβεντα σε $ :P )  τι σημασία εχει αν θα αγοράσετε τωρα ή στο 0,90  - 0,80 - 1,00 ή οτιδήποτε. Μακροπρόθεσμα θα χέστηκε στο χρήμα... μαλλον :P :D

 

Επεξ/σία από Soulseeker
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι θα παμε ετσι πανω στην γραμμη.Νομιζω θα παμε πανω η κατω.Ως προς την ημερομινια θα συμφωνησω μιας και μεχρι την μερα εκεινη (οχι απαρετητα τοτε ομως)θα σπασει το rising wedge του btc οπως ειπα πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Soulseeker είπε

Καλησπερα σε ολους.

Παρακολουθώ το θεμα κάμποσες σελιδες τωρα σιωπηλά και δεν μπορω να καταλαβω το εξης απο καποιους.
Αν πιστεύετε εστω και λιγο οτι θα παει 5++ (€ παντα με τσαντιζει η κουβεντα σε $ :P )  τι σημασία εχει αν θα αγοράσετε τωρα ή στο 0,90  - 0,80 - 1,00 ή οτιδήποτε. Μακροπρόθεσμα θα χέστηκε στο χρήμα... μαλλον :P :D

 

Καποιοι κανουν traiding.Καποιοι αλλοι μπορει να μπηκαν κατα λαθος τους πιο ψηλα και θελουν να βγουν για να μπουν πιο χαμηλα.Καποιοι αλλοι μπορει απλα να τρεμουν στο πανω κατω τα λεφτουδακια τους και προσπαθουν να βρουν παρηγορια  :) (ασχετος με το που πιστευουν θα παει)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν τελικά βγεί το γράφημα, σήμερα το βράδυ θα κάνει πάλι προσπάθεια προς τα επάνω. Έτσι και την δευτέρα ανακοινωθεί πως το ΧΡΠ ξαναμπαίνει στα συναλλακτήρια ε τότε πάμε 1.70

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για trading το καταλαβαινω οκ. Γενικα νομιζω οτι ειναι λιγο τραβηγμενες οι συμπεριφορες.
Προσωπικα ειμαι πανασχετος αλλα οκ διαβαζω "εβαλα 50€ κτλ" οκ δεν θελω να υποβαθμισω την αξια των χρηματων για κανενα αλλα θεωρω πως: 1) αν φοβασε μην χασεις 50€ κακως γενικα ασχολησε με οτιδηποτε χρηματικο (οπως εγω καποτε με το στοιχημα) και 2) Οσοι εχουν βαλει εδω μεσα, απο οτι διαβαζω παντα, 1000+ θα επρεπε να παθουν καρδιακο :D

Oσο ασχετος και αν ειμαι, νομιζω οτι οποιος δεν ειναι trader και θελει να αγορασει, αγοραζει και τα ξεχναει. Τελος. Ας σβησει τα cookies, bookmarks κτλ να μην βλεπει τπτ. Ή ακομα καλυτερα ας βαλει 2 step verification και στο κινητο να δηλωσει της γυναικας,κοπελας,γονεα οτι θελει να μην μπορει να κανει τπτ :D Αντε οκ ας διαβαζει μονο το forum εδω :P

Επεξ/σία από Soulseeker
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Soulseeker είπε

Για trading το καταλαβαινω οκ. Γενικα νομιζω οτι ειναι λιγο τραβηγμενες οι συμπεριφορες.
Προσωπικα ειμαι πανασχετος αλλα οκ διαβαζω "εβαλα 50€ κτλ" οκ δεν θελω να υποβαθμισω την αξια των χρηματων για κανενα αλλα θεωρω πως: 1) αν φοβασε μην χασεις 50€ κακως γενικα ασχολησε με οτιδηποτε χρηματικο (οπως εγω καποτε με το στοιχημα) και 2) Οσοι εχουν βαλει εδω μεσα, απο οτι διαβαζω παντα, 1000+ θα επρεπε να παθουν καρδιακο :D

Oσο ασχετος και αν ειμαι, νομιζω οτι οποιος δεν ειναι trader και θελει να αγορασει, αγοραζει και τα ξεχναει. Τελος. Ας σβησει τα cookies, bookmarks κτλ να μην βλεπει τπτ. Ή ακομα καλυτερα ας βαλει 2 step verification και στο κινητο να δηλωσει της γυναικας,κοπελας,γονεα οτι θελει να μην μπορει να κανει τπτ :D Αντε οκ ας διαβαζει μονο το forum εδω :P

Kοίτα, το μακριχρόνια το δικό σου μπορεί να είναι διαφορετικό time line με κάποιον άλλον. Εγώ είμαι 3 χρόνια στον χώρο, περιμένουμε στο ΧΡΠ 3 χρόνια, βλέποντας κάτι άσχετα νομίσματα να πάνε στο φεγγάρι και εμείς να σκαλίζουμε ακόμα επίπεδα τόσο χαμηλά, είναι εκνευριστικό. 

Επίσης μπορει να μήν είσαι trader. αλλά η πορεία μας ενδιαφέρει όλους. Το αμα βγήκαμε έξω απο το τρίγωνο είναι σημαντικό γιατί μπορεί το τρέντ να γυρίσει και να πάμε προς τα κάνω και πολύ κάτω μάλιστα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που βλεπω εγω, εδω και κανενα χρονο που το παρακολουθώ, ειναι οτι οι τύποι σωρταρουν ασύστολα, απλά το αφηνουν να ανέβει καθε τόσο και ενα επίπεδο ώστε να προσελκύσουν νεους και μετά τα μαζεύουν, και η ζωη συνεχίζεται.

Ελπίζω ολα αυτα που λέτε να γίνουν και να 🚀 όπως λέτε ...αλλα

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μετα απο 100 πτωσεις θα αποφασισουν ολοι να σορταρουν και θα πουνε παμεεεεεεεε γερααααααα ΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΡΤ ολοι μαζιιιιιι.Τοτε θα γινει ενα βιαιο pump και θα τα χασουν ολα χαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας. 
Εγω θελω να κανω μια ασχετη ερωτηση σχετικα με το binance.  Το convert rate που εχει απο ευρω σε AUD ειναι χαμηλο.
Πως το διαχειριζομαστε αυτο; Απλα αγοραζω κανονικα με ευρω και δεν κανω καθολου convert ; γιατι επισης βλεπω τα profits ειναι ολα σε AUD και ενω εχω βαλει 544 ευρω που αντιστοιχουν σε 843 δολλαρια μου δειχνει οτι εχω συνολικα 726 δολλαρια (Αsset Net Worth) με το κεδρος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, emiliostsi είπε

καλησπερα σας. 
Εγω θελω να κανω μια ασχετη ερωτηση σχετικα με το binance.  Το convert rate που εχει απο ευρω σε AUD ειναι χαμηλο.
Πως το διαχειριζομαστε αυτο; Απλα αγοραζω κανονικα με ευρω και δεν κανω καθολου convert ; γιατι επισης βλεπω τα profits ειναι ολα σε AUD και ενω εχω βαλει 544 ευρω που αντιστοιχουν σε 843 δολλαρια μου δειχνει οτι εχω συνολικα 726 δολλαρια (Αsset Net Worth) με το κεδρος ;

Αυτό το έκανες ; image.png.5eb886a625167143b65f0067ec7601c1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...