Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, pOLoS είπε

το συνολικό crypto market cap είναι κάπου 2.5 τρις $

το συνολικό  S&P 500 market cap είναι κάπου 31 τρις $

αυτή τη στιγμή το xrp στα 1.46$ έχει market cap 51 δις, για να φτάσει τα 1000$ το market cap του θα είναι κάπου 35 τρις δολάρια, δηλαδή θα έχει κεφαλαιοποιηση μεγαλύτερη από όλα τα crypto και τις 500 μεγαλύτερες εισηγμένες εταιρίες στο Αμερικάνικο χρηματιστήριο μαζί! 

αν φτάσει τα 4-5$ τους επόμενους μήνες το xrp θα είναι πάρα πολύ καλά, οποίος περιμένει κέρδη x100 και x1000 ας ποντάρει αλλού

Έτσι ακριβως!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Έτσι ακριβως!!!!!!!!!!!

Συμφωνω..για να βγαλεις λεφτα η πρεπει ηδη να εχεις πολλα και να αγοραζεις εκατοντεδες bitcoin τα οποια μπορουν να ανεβουν και 10 και 20 χιλιαδες σε μια μερα οπως η yearn finance π.χ π ανεβηκε 22 χιλιαρικα απο προχτες..η να επενδυσεις σε κρυπτο πυροτεχνημα  π  με.λιγα  αγοραζεις χιλιαδες..και ξαφνικα  γινεται π.χ doge..

9 λεπτά πριν, Christkg είπε

Συμφωνω..για να βγαλεις λεφτα η πρεπει ηδη να εχεις πολλα και να αγοραζεις εκατοντεδες bitcoin τα οποια μπορουν να ανεβουν και 10 και 20 χιλιαδες σε μια μερα οπως η yearn finance π.χ π ανεβηκε 22 χιλιαρικα απο προχτες..η να επενδυσεις σε κρυπτο πυροτεχνημα  π  με.λιγα  αγοραζεις χιλιαδες..και ξαφνικα  γινεται π.χ doge..

Εφυγε η Moneygram απο την  ripple!!για να δουμε μηπως ξεραν κατι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξανα λεμε σε 5-10 χρονια για το που θα ειναι η τιμη του XRP. Ο καθενάς έχει τα δικά του selling points δεν εχει νοημα να συζηταμε για τιμές και market cap. Οι μισοι αν οχι το 99% δεν εχει διαβασει το whitepaper.

Τα παμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφέρεις όμως τους ρυθμούς ανάπτυξης του crypto market cap που ήταν πέρυσι προπερσι και που είναι φέτος όπως και που μπορεί να φτάσουν....

Επίσης το consept του  xrp είναι να τρέχει τις παγκόσμιες συναλλαγές και θέλει να πάρει όλη την αγορά τραπεζών κτλ......σεβαστή η άποψη σου όπως και άλλων εδώ ........αλλά επέτρεψε μου να έχω διαφορετικη άποψη για το που μπορεί να φτάσει το xrp.........υπάρχουν και άλλοι παράμετροι που δεν λαμβάνουμε υπόψιν ..........π.χ........να κρασαρει το bitcoin........η π.χ.........το 2025 να μην υπάρχει χαρτί ο χρήμα στην αγορά πάνω στη γη......παρά μόνο ηλεκτρονικό.

 

Άποψη μου η χαμηλοτερη τιμή για xrp είναι τουλάχιστον 1000$ το κομμάτι σε σχέση με την τεχνολογία που έχει και φυσικά τις προθεσεις.......

Ο κάθε ένας έχει την άποψη του και η δική μου δεν βασίζεται στο να πλουτισω από το xrp άσχετα αν προκύψει τεράστιο κερδος

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Τα ξανα λεμε σε 5-10 χρονια για το που θα ειναι η τιμη του XRP. Ο καθενάς έχει τα δικά του selling points δεν εχει νοημα να συζηταμε για τιμές και market cap. Οι μισοι αν οχι το 99% δεν εχει διαβασει το whitepaper.

Τα παμε. 

Isxyei!!oute egw...einai  poly shmantiko na to diavaseis na ypothesw!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Christkg είπε

Συμφωνω..για να βγαλεις λεφτα η πρεπει ηδη να εχεις πολλα και να αγοραζεις εκατοντεδες bitcoin τα οποια μπορουν να ανεβουν και 10 και 20 χιλιαδες σε μια μερα οπως η yearn finance π.χ π ανεβηκε 22 χιλιαρικα απο προχτες..η να επενδυσεις σε κρυπτο πυροτεχνημα  π  με.λιγα  αγοραζεις χιλιαδες..και ξαφνικα  γινεται π.χ doge..

Εφυγε η Moneygram απο την  ripple!!για να δουμε μηπως ξεραν κατι!!

Η Moneygram  έφυγε απο την Ριπλ λόγο του ΣΕΚ αλλα αυτό που δοκίμασαν πέτυχε αυτό τους ενδιέφερε περισσότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Η Moneygram  έφυγε απο την Ριπλ λόγο του ΣΕΚ αλλα αυτό που δοκίμασαν πέτυχε αυτό τους ενδιέφερε περισσότερο. 

Dokimasan metafora xrp??logiko..apla na mhn yparxei ntomino fyghs einai to thema..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, FullBet είπε

Καλησπερα ήθελα να ρωτήσω αν κανεται staking τα  xrp σας γιατί το σκέφτομαι έχω λίγα και αγοράζω οπότε περισευει κανα ευρώ. Ήθελα να ξέρω που συμφέρει περισοτερο η σε πιο wallet  αν το κάνει κάποιος και μπορεί να απαντήσει. Ευχαριστώ!!! 

Nexo

@Christkg

@Dinos1973

@pOLoS

@ison 

Εντελώς φιλικά, είστε 3 χρόνια πίσω απο τα γεγονότα.. 

Δέν γουστάρω τα κλισέ αλλα αναγκαστικά θα πώ"η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας.  

Ψάξτε και ενημερωθείτε περι Ριπλ και ΧΡΠ, διασυνδέσεις, άτομα που δουλεύουν και δούλεψαν στην Ριπλ και συνεργάτες και πελάτης της Ριπλ. 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, παιδια μια απορια για οποιον ειναι γνωστης του locked staking στην binance.

Συγκεκριμενα στο dip του απριλιου ειχα στο flexible saving XRP και καποια αλλα νομισματα που αποδεσμευσα χωρις κανενα προβλημα.

Ομως στο locked staking εκανα early redemption σε νομισματα που ειχα για 15 ημερες μεχρι 37% APY.

Διαβασα στο reddit οτι εαν κανεις early redemption χανεις ενα ποσοστο απο το αρχικο σου κεφαλαιο και επαθα εγκεφαλικο!

θα ηθελα εαν γνωριζει καποιος  να μου πει τι ποσοστο νομισματων αφαιρέθηκαν απο το αρχικο μου κεφαλαιο γιατι εχω χασει την μπαλα ετσι οπως δειχνει το ιστορικο η binance 

Το μηνυμα που βγαζει οταν θελεις να τα παρεις νωριτερα ειναι το παρακατω

" Users can choose to redeem in advance. After choosing early redemption, the principal will be returned to the spot account, and the distributed interest will be deducted from the refunded principal. Due to different global time zones, it takes 48-72 hours to receive the tokens."

το συμπερασμα που βγαζω ειναι πως επειδη εγω τα τραβηξα 2 ημερες πριν την ληξη του 15ημερου λογω φοβου για κραχ

Π.Χ. στο μεγαλυτερο APY που ειχα λογικα εχασα 37.79/24=1.57% του αρχικου κεφαλαιου μου, σωστα?

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

δέν ξέρω αλλα εγώ βλέπω πάλι για βουτιά να το πάει. 

βουτια να κανει δεν μας πειραζει δυναμώνει τα pump...το bear market να αργησει να ερθει ειναι το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Nexo

@Christkg

@Dinos1973

@pOLoS

@ison 

Εντελώς φιλικά, είστε 3 χρόνια πίσω απο τα γεγονότα.. 

Δέν γουστάρω τα κλισέ αλλα αναγκαστικά θα πώ"η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας.  

Ψάξτε και ενημερωθείτε περι Ριπλ και ΧΡΠ, διασυνδέσεις, άτομα που δουλεύουν και δούλεψαν στην Ριπλ και συνεργάτες και πελάτης της Ριπλ. 

 

 

 

Σωστο αυτο π λες.. προσωπικες αποψεις λεμε ολοι εδω μεσα και αναπαραγαγουμε τις ηδη διαβασμενες ειδησεις π εχει ο καθεις..απλα εχω μαθει προσωπικα να ονειρευομαι αλλα να φιλτραρω και τα ονειρα..δλδ οτι και να μ λεει ο καθενας το σεβομαι πρωτα απ ολα..απλα το φιλτραρω!!εκτος αν καποιος ειναι οικονομολογος π εκει θα μιλησουν οι γνωσεις και η εμπειρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Christkg είπε

Σωστο αυτο π λες.. προσωπικες αποψεις λεμε ολοι εδω μεσα και αναπαραγαγουμε τις ηδη διαβασμενες ειδησεις π εχει ο καθεις..απλα εχω μαθει προσωπικα να ονειρευομαι αλλα να φιλτραρω και τα ονειρα..δλδ οτι και να μ λεει ο καθενας το σεβομαι πρωτα απ ολα..απλα το φιλτραρω!!εκτος αν καποιος ειναι οικονομολογος π εκει θα μιλησουν οι γνωσεις και η εμπειρια..

Οικονομολόγοι είναι οι περισσότεροι που κυβερνήσαν την Ελλάδα. Πήγαμε προς το καλύτερο ; 

Σε 6 ώρες θα ξέρουμε......αν πέσει θα πάει προς το 1,25.  Η πτώση θα γίνει απο το 1.42-1.44 1.40.1.41

 

image.png.47b4c44c9b315961f981a639eb209b79.png

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Οικονομολόγοι είναι οι περισσότεροι που κυβερνήσαν την Ελλάδα. Πήγαμε προς το καλύτερο ; 

Σε 6 ώρες θα ξέρουμε......αν πέσει θα πάει προς το 1,25.  Η πτώση θα γίνει απο το 1.42-1.44 1.40.1.41

 

image.png.47b4c44c9b315961f981a639eb209b79.png

Οικονομολογοι"αχορταγοι"..μια χαρα για την τεσπη τους λειτουργησαν..ξες τι αυξηση ειχαν εκει;πιο πανω και απο το doge!!τυφλα να χει ο Elon..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...