Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είμαι πολύ σίγουρος γιαυτο που λες αν κατάλαβα σωστά.

 

Έχεις αγοράσει 3 ποσότητες σε 3 τιμές? Για να χαμηλώσεις το μέσο όρο  συνολικά πουλάς τον αριθμό των νομισμάτων στη τιμή αυτή.

 

Δλδ αγόρασες (?)

 

Χ:1

Χχ:0.95

Χχχ:0.9

 

Ε πούλα την ποσότητα Χ στην τιμή που θέλεις και ξαναγορασε σε άλλη πιο χαμηλά 😅.

 

Ακόμα και αν η ποσότητα σε όλα Χ να είναι δε σου κάνει εσένα κάποια διαφορά 😊

Επεξ/σία από shadowfax-1-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 λεπτά πριν, akis9117 είπε

Καλησπέρα, μια μικρη βοήθεια απο κάποιον που το έχει κάνει.

Ανταλλακτήριο binance.

Έστω ότι εχεις αγορασει σε τρεις τιμες: 1,00€, 0,90€, 0,85€ ας πουμς ιδιο αριθμο νομισματων και θες να πουλήσεις για να μπεις πιο χαμηλά με νέα αγορά, πως πουλάς αυτα που είχες παρει στο 1,00€ για να πέσει ο μεσοσταθμικός αγοράς; Ξέρει η binance ποια είχες πάρει με 1,00; Υπάρχει επιλογή να στείλεις αυτά τα νομίσματα για πώληση;

Σόρρυ αν ειναι προφανής η απάντηση και δεν την βρίσκω.

Ευχαριστώ

Τα νομίσματα δεν έχουν ονοματεπώνυμο για να λενε πήρα τον xrpγιωργο 0,7 και τον xrpμητσο 0,9 σε ενα σακκο μπαίνουν μαζι με τα εξοδα αγοράς και υπολογίζεις την τιμη τους, δηλαδη πηρε 50χ0,9 + 50χ0,7 + κόστος αγοράς /100 και πουλας και με κατι παραπάνω γιατί έχει και η πώληση προμήθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, akis9117 είπε

Καλησπέρα, μια μικρη βοήθεια απο κάποιον που το έχει κάνει.

Ανταλλακτήριο binance.

Έστω ότι εχεις αγορασει σε τρεις τιμες: 1,00€, 0,90€, 0,85€ ας πουμς ιδιο αριθμο νομισματων και θες να πουλήσεις για να μπεις πιο χαμηλά με νέα αγορά, πως πουλάς αυτα που είχες παρει στο 1,00€ για να πέσει ο μεσοσταθμικός αγοράς; Ξέρει η binance ποια είχες πάρει με 1,00; Υπάρχει επιλογή να στείλεις αυτά τα νομίσματα για πώληση;

Σόρρυ αν ειναι προφανής η απάντηση και δεν την βρίσκω.

Ευχαριστώ

Αν έχεις αγοράσει πάντα ισόποσα τότε (1+0,9+0,85):3=2,75:3=0,91666 που είναι ο μέσος όρος αγοράς σου. Το θέμα είναι όλες οι πωλήσεις σου να είναι μεγαλύτερες από 0,92 . Τώρα ποια κομμάτια θά είναι τί σημασία έχει; Δεν είναι κόκκινα κίτρινα πράσινα. Το μόνο που ενδιαφέρει είναι ο μέσος όρος. Τουλάχιστον εγώ έτσι τό καταλαβαίνω. Αν είμαι λάθος διορθωστε με.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Marizizel είπε

Αν έχεις αγοράσει πάντα ισόποσα τότε (1+0,9+0,85):3=2,75:3=0,91666 που είναι ο μέσος όρος αγοράς σου. Το θέμα είναι όλες οι πωλήσεις σου να είναι μεγαλύτερες από 0,92 . Τώρα ποια κομμάτια θά είναι τί σημασία έχει; Δεν είναι κόκκινα κίτρινα πράσινα. Το μόνο που ενδιαφέρει είναι ο μέσος όρος. Τουλάχιστον εγώ έτσι τό καταλαβαίνω. Αν είμαι λάθος διορθωστε με.

 

Θέλει να πουλήσει μόνο  το 1 και να αγοράσει χαμηλότερα. Είναι το σωστο παράδειγμα που έδωσε προηγούμενος φίλος. Υπάρχει και το κόστος προμήθειας τόσο σε αγορα όσο και σε πώληση που πρέπει να ληφθεί υποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Θέλει να πουλήσει μόνο  το 1 και να αγοράσει χαμηλότερα. Είναι το σωστο παράδειγμα που έδωσε προηγούμενος φίλος. Υπάρχει και το κόστος προμήθειας τόσο σε αγορα όσο και σε πώληση που πρέπει να ληφθεί υποψη

Ναι καλέ το ίδιο λέμε. Προσωπικά Να πω την αλήθεια δεν υπολογίζω ποτέ την προμήθεια γιατί ποτέ δεν πουλάω αν δεν έχω το λιγότερο 100% κέρδος, τουλάχιστον στην binance που είναι οι προμήθειες ελαχιστότατες. 

1 λεπτό πριν, Kostas808080 είπε

Έχω την εντύπωση οτι η ρεβολουτ ανέβασε την φόρο από 1 λεπτό διαφορά που ήταν περίπου σε 3 λεπτά 

Ας  το επιβεβαιώσει και κανείς άλλος 

Mολις επιτέλους έφτασαν και τα δικά μου από τη revolut στην binance. Ναι πάντα κράταγαν ένα λεπτό τώρα τίποτα και μου έκανε και εντύπωση. Ισως επειδή έγινε μεγάλη καθυστέρηση; τι να πω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Marizizel είπε

Ναι καλέ το ίδιο λέμε. Προσωπικά Να πω την αλήθεια δεν υπολογίζω ποτέ την προμήθεια γιατί ποτέ δεν πουλάω αν δεν έχω το λιγότερο 100% κέρδος, τουλάχιστον στην binance που είναι οι προμήθειες ελαχιστότατες. 

Mολις επιτέλους έφτασαν και τα δικά μου από τη revolut στην binance. Ναι πάντα κράταγαν ένα λεπτό τώρα τίποτα και μου έκανε και εντύπωση. Ισως επειδή έγινε μεγάλη καθυστέρηση; τι να πω;

Μέσα στον γενικό χαμό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Kostas808080 είπε

Έχω την εντύπωση οτι η ρεβολουτ ανέβασε την φόρο από 1 λεπτό διαφορά που ήταν περίπου σε 3 λεπτά 

Ας  το επιβεβαιώσει και κανείς άλλος 

Βασικα καπου εκει 3 με 5 λεπτα πρεπει να το ανεβασε..και αυρο να φανταστεις μεσα στον χαμο π εγινε..ειπανε κατσε να βγαλουμε τζαμπα φραγκα με τοσο πελατεια π ηρθε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Christkg είπε

Βασικα καπου εκει 3 με 5 λεπτα πρεπει να το ανεβασε..και αυρο να φανταστεις μεσα στον χαμο π εγινε..ειπανε κατσε να βγαλουμε τζαμπα φραγκα με τοσο πελατεια π ηρθε..

Είπαμε προς γνώση και συμμόρφωση , μεταξύ άλλων.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γράφω πολλά πράγματα, αλλά επειδή μεχρις στιγμής αυτά που έγραψα βγήκαν(για revolut, διόρθωση κλπ), θα τονίσω το άλλο που ειχα πει και το ξαναλέω:

Αν θέλετε να κάνετε hodl, και έχετε κάποιο ποσό που να το δικαιολογεί (ο καθένας ξέρει για τον εαυτό του ποιο ειναι), επενδύστε λιγα χρήματα σε hardware wallet (cold storage) Έχει και το ledger πχ με 60€.

Μην αφήνετε χρήματα/νομίσματα σε ανταλλακτηρια.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vins είπε

Δε γράφω πολλά πράγματα, αλλά επειδή μεχρις στιγμής αυτά που έγραψα βγήκαν(για revolut, διόρθωση κλπ), θα τονίσω το άλλο που ειχα πει και το ξαναλέω:

Αν θέλετε να κάνετε hodl, και έχετε κάποιο ποσό που να το δικαιολογεί (ο καθένας ξέρει για τον εαυτό του ποιο ειναι), επενδύστε λιγα χρήματα σε hardware wallet (cold storage) Έχει και το ledger πχ με 60€.

Μην αφήνετε χρήματα/νομίσματα σε ανταλλακτηρια.

 

Καλησπέρα 

Μπορείς να το κάνεις λίγο πιο λιανα γιατί δε καταλαβαίνω Χριστό απ' όλα αυτά.

Έχω μπει τώρα στο όλο θέμα και πολλά απ' αυτά μου φαίνονται άγνωστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, FANBOUKLEN21 είπε

Καλησπέρα 

Μπορείς να το κάνεις λίγο πιο λιανα γιατί δε καταλαβαίνω Χριστό απ' όλα αυτά.

Έχω μπει τώρα στο όλο θέμα και πολλά απ' αυτά μου φαίνονται άγνωστα.

Σου λέει να τα βαλεις σε ηλεκτρονικό πορτοφόλι offline που σημαινει ότι τα αποθηκευεις εκεί και δεν μπορείς να κανείς ανταλλαγή , η αγορα η πώληση. Απλη ασφαλής αποθήκευση για να μην έχεις αξίες  σε ανταλλακτήριο.

5 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Σου λέει να τα βαλεις σε ηλεκτρονικό πορτοφόλι offline που σημαινει ότι τα αποθηκευεις εκεί και δεν μπορείς να κανείς ανταλλαγή , η αγορα η πώληση. Απλη ασφαλής αποθήκευση για να μην έχεις αξίες  σε ανταλλακτήριο.

Σε hot storage πορτοφόλι αποθηκευεις αλλά είσαι on line και μπορείς να κανείς συναλλαγή. Όποτε αν κανείς hold συμφέρει το cold storage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vins είπε

Δε γράφω πολλά πράγματα, αλλά επειδή μεχρις στιγμής αυτά που έγραψα βγήκαν(για revolut, διόρθωση κλπ), θα τονίσω το άλλο που ειχα πει και το ξαναλέω:

Αν θέλετε να κάνετε hodl, και έχετε κάποιο ποσό που να το δικαιολογεί (ο καθένας ξέρει για τον εαυτό του ποιο ειναι), επενδύστε λιγα χρήματα σε hardware wallet (cold storage) Έχει και το ledger πχ με 60€.

Μην αφήνετε χρήματα/νομίσματα σε ανταλλακτηρια.

 

Ε δεν αξιζει το 60αρι, καλυτερα να παρουν ενα NANO X 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Ε δεν αξιζει το 60αρι, καλυτερα να παρουν ενα NANO X 

Νομίζω πως έχει να κάνει με το πόσα διαφορετικά νομίσματα θες να βάλεις μέσα.... Αν το θες ΜΟΝΟ για χρπ είναι μια χαρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μαλλον το μυαλό μου έχει κολλήσει ή δεν έδωσα να καταλάβετε τι εννοώ.

Εστω οτι εχω αγορασει:

1000* 1€

1000*0,90€

1000*0,85€

Μέσος όρος τιμής αγοράς 0,916€ που είπε ο φίλος παραπάνω (δεν βαζω προμήθειες αγορας πωλησεις κλπ για ευκολια).

Πουλαω 1000 στα 2€ και εχω fiat στο ανταλλακτηριο να καθονται να περιμενω dip.

Ποια ειναι η μέση τιμη αγορας των υπολοιπων xrp που δεν εχω πουλήσει;

Πεφτει το xrp στα 0,40€ και λεω να παρω αλλα 1000 (για ευκολια υπολογισμων, ασχετα που μπορω κα παρω παραπανω λογω της πωλησης των 1000 στα 2€).

Ποια ειναι η νέα μεση τιμη αγορας των 3000 xrp;

Και πάλι σορρυ αν δεν καταλαβαινω εγώ κατι σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...