Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Το tether δεν είναι μετρητά...

 Γιατί να τα κάνεις μετρητά? 

Τεσπα όταν τα κάνεις ευρώ υπάρχει φορολόγηση.  Αν έχεις σκοπό να βάζεις κ να βγάζεις συνέχεια πάρε κ έναν λογιστή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω στο σημειο που βρισκομαστε θελει γερα στομαχια και μεγαλη υπομονη. Ειδικα για τους πιο παλιους που ειναι στο παιχνιδι απο το 2017-18-19. Αυτο το χθεσινο δεν το περιμενε κανεις, ηταν γροθια στο στομαχι και ενα μεγαλο χτυπημα της αγορας.Και ηρθε να προστεθει μια χρονικη στιγμη που δεν λεει να κλεισει και το δικο μας ανοιχτο δικαστικο ζητημα (ποιος ξερει αραγε ποτε). Υπομονη σε ολους. Προσωπικα δεν πουλησα ουτε ενα κομματι και ουτε σκεφτομαι να πουλησω. Ισως η ιδεα ενος hard wallet στο μελλον να ειναι μια σοφη κινηση…

Επεξ/σία από AggTs
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stelios* είπε

Αυτός είναι κ ο ένας από τους 2 λόγους που έφυγα απο ρεβολουτ. 

Πρέπει να προσθέσεις το ποσοστό κέρδους στο κάθε ποσό που έβγαλες κάθε φορά και να να το δηλώσεις συνολικά.  

εγω που ειμαι ρεβολουτ δηλαδη,πρεπει να δηλωσω τα μικροποσα; κατω απο 500ευρω πχ; μονο αγορασα μεχρι στιγμης..πουλησα μονο για ''πλακα''5 νομισματα και εβγαλα 3-4 ευρω.. υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα με εφορια αν δε δηλωσω τιποτα; δε σκοπευω να πουλησω μεχρι τελος του ετους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/5/2021 στις 12:21 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

Έχω ένα περίεργο σενάριο στο μυαλό μου.....

Προσοχή, ειναι σενάριο οκ;  πάντα σκέφτομαι out of the box...

ΤΟ ΣΕΚ κατηγόρησε την Ριππλ Ότο στο παρελθόν, είχε επικοινωνία στο οποίο συμβούλεψε/προειδοποιησε  την Ριπλ ότι οι πωλήσεις του ΧΡΠ έτσι όπως το εφάρμοσε η Ριπλ, να θεωρηθεί χρεωγραφο.

Εάν τις επόμενες ημέρες τελικά φανεί στο εμαιλ που ζήτησε το ΣΕΚ από την Ριππλ, τότε πιστευω η τιμή του ΧΡΠ να πάει κάτω από το δολλάριο, μετά θα έρθουν οι 2 καινούργιοι δικηγόροι του ΣΕΚ και πλασάρουν το settlement. Έτσι και οι δυο είναι ικανοποιημένοι. 

Η Ριπλ πληρώνει πρόστιμο, το ΣΕΚ δεν ρεζιλευεταικαι το ΧΡΠ πάει στο φεγγάρι. 

.....κοιτα να δεις πως θα βγει 

 

https://financefeeds.com/ripple-judge-allows-sec-to-continue-bully-tactic-via-mou-requests/

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, maparios είπε

εγω που ειμαι ρεβολουτ δηλαδη,πρεπει να δηλωσω τα μικροποσα; κατω απο 500ευρω πχ; μονο αγορασα μεχρι στιγμης..πουλησα μονο για ''πλακα''5 νομισματα και εβγαλα 3-4 ευρω.. υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα με εφορια αν δε δηλωσω τιποτα; δε σκοπευω να πουλησω μεχρι τελος του ετους

Επειδή η ρεβολουτ είναι τράπεζα ευρωπαϊκή σου δίνει αναλυτικά τής κινήσεις στο τέλος του χρόνου. μπορεί να περνάνε κ στην εφορία αυτόματα δεν ξέρω για το 2ο . Απλά άμα τα κάνεις ευρώ και μετά ξανά αγοράζεις κ μετά ξανά πουλάς, έχεις το 2.5 % προμήθεια απο ρεβολουτ και 15% από το κράτος  οπότε δεν θα σε πολύ συμφέρει.  

Νομίζω όμως πως πάλι είμαστε εκτός θέματος.  Υπάρχουν άλλα ποστ να ρωτήσετε.  

Μόλις τώρα, FromMyAshesRRR είπε

.....κοιτα να δεις πως θα βγει 

Εδώ κοντεύει να βγει η φαντασίωση μου με της χαβανεζες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Αν βγει και το settlement που λες μέσα στο καλοκαίρι τι να σου πω…προφήτης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Είπαμε....μας θέλουν εκτός.   

0.78 στο Μπιτρου

 

15 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Δέν χτυπήσαμε τα 0.75 και θα κάνει ακόμη μιά προσπάθεια πιστεύω....μπασταρδο

 

17 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Να δεις που θα κάνει πάλι την Πουστια τους και θα πάει στο 0.50.....

Όλο μας το χαμηλώνεις... @FromMyAshesRRR Ας ελπίσουμε να σταματήσει η κατηφόρα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Να δεις που θα κάνει πάλι την Πουστια τους και θα πάει στο 0.50.....

Εχθές το εχασα για λίγο να αγοράσω. Είχα δώσει εντολή στο 0,75 ευρώ και πήγε 0,77ευρω.Συμφωνω ότι θα πάει κάτω για αυτο και έχω δώσει πάγια εντολή δυο 0,40ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Εχθές το εχασα για λίγο να αγοράσω. Είχα δώσει εντολή στο 0,75 ευρώ και πήγε 0,77ευρω.Συμφωνω ότι θα πάει κάτω για αυτο και έχω δώσει πάγια εντολή δυο 0,40ευρω

Πάντα να βάζεις πιο πάνω από τις γραμμές και τις προβλέψεις. 

18 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

 

 

Όλο μας το χαμηλώνεις... @FromMyAshesRRR Ας ελπίσουμε να σταματήσει η κατηφόρα! 

Είδες; πως νιώθεις;  τώρα κλαις,  συ δεν είσαι που γέλαγες χθες ; 

Έτσι ήμουν εγώ εδώ και δύο μέρες.  Γιαυτό δεν είναι καλό να χαιρόμαστε με τον καημό του άλλου. 

Τώρα που αντί να κάνω χοντλ επειδή πιστεθω στο ΧΡΠ, έπρεπε να πουλήσω και να ξανα αγοράσω χαμηλά. Δεν έκανα και έχασα ευκαιρία να διπλασιάσω τα μπαγαζια. Τώρα δεν με ενδιαφέρει....και στο 0.17 να πάει. Ούτε ρευστό ούτε υπομονή έμεινε. 

Το ότι έρχονται αλλαγές και θα πεθάνει το συναίσθημα είναι σίγουρο. Μετά από αυτόν τον χρόνο....και να δεις....ετσι και τελικά το χάσουμε το μπουλραν και στο τέλος τελικά αποφασιστεί πως είναι χρεωγραφο το ΧΡΠ....(που είναι απίθανο) αλλά λέμε...αν γίνει χρεωγραφο τότε θα μπουν με τα μούτρα οι θεσμικοί επενδυτές. 

30 λεπτά πριν, panosbel είπε

Αν βγει και το settlement που λες μέσα στο καλοκαίρι τι να σου πω…προφήτης 

Αν ήμουν προφήτης θα είχα βγάλει στα 1.70 και θα ξανα αγόραζα στα 0.82. Αλλά η πίστη στο ΧΡΠ με έκαψε. 

Αυτή η καθυστέρηση με κάνει άλλο τόσο να καίγομαι από θυμό και να βλέπω να χτυπάμε το 50ρικο μέχρι τέλος της χρονιάςονο και μόνο γιατί η Ριπλ σηκώνει στους όλους της όλη την κρυπτοαγορα. 

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Τώρα δεν με ενδιαφέρει....και στο 0.17 να πάει. Ούτε ρευστό ούτε υπομονή έμεινε. 

Εισαι απο τους πιο παλιους εδω μεσα και ησουν απο τα ατομα που εδινε πολλες φορες νοημα στις συζητησεις των μελων. Νομιζω πολλα ατομα διαβαζαν και διαβαζουν τα σχολια σου μεχρι τελους και μαζι τους και εγω. Εχεις βοηθησει πολυ κοσμο με τα tips σου πραγματικα. Μαζι θα πεθανουμε στη ψαθα!!! Finally…… To the moon?? Or back??

Επεξ/σία από AggTs
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AggTs είπε

Εισαι απο τους πιο παλιους εδω μεσα και ησουν απο τα ατομα που εδινε πολλες φορες νοημα στις συζητησεις των μελων. Νομιζω πολλα ατομα διαβαζαν και διαβαζουν τα σχολια σου μεχρι τελους και μαζι τους και εγω. Εχεις βοηθησει πολυ κοσμο με τα tips σου πραγματικα. Μαζι θα πεθανουμε στη ψαθα!!! Finally…… To the moon?? Or back??

To the moon and back να παει ο Ελον με το ντοτζε, το χρπ θα παει moon και θα παραμείνει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη προσοχή παλικάρια γιατί παίζει και το χειρότερο σενάριο ότι θα περάσει τo πρώτο resistance to BTC να μας βάλει όλους μέσα βλέποντας ότι ανεβαίνουμε και μετά κάτω..

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, AggTs είπε

Εισαι απο τους πιο παλιους εδω μεσα και ησουν απο τα ατομα που εδινε πολλες φορες νοημα στις συζητησεις των μελων. Νομιζω πολλα ατομα διαβαζαν και διαβαζουν τα σχολια σου μεχρι τελους και μαζι τους και εγω. Εχεις βοηθησει πολυ κοσμο με τα tips σου πραγματικα. Μαζι θα πεθανουμε στη ψαθα!!! Finally…… To the moon?? Or back??

Το θέμα βέβαια είναι να μην πεθάνουμε στην ψάθα. Και ο frommyashes να μπορέσει να πάει Σεϋχέλλες χωρίς να φθάσει 80ετων.χαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...