Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Τι λέει μπρο;  Κίνηση ματ ή απελπισίας να διορίσει η ριπλ αυτήν;;

Το τρένο εχει ήδη αναχωρήσει πολλά χρόνια τώρα.....σε λιγάκι ο πολύς ο κόσμος θα το συνειδητοποιήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

32 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Αντε με το καλό! Εύχομαι το τρένο να πάει σφαίρα και με όσο το δυνατόν λιγότερες στάσεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Το τρένο εχει ήδη αναχωρήσει πολλά χρόνια τώρα.....σε λιγάκι ο πολύς ο κόσμος θα το συνειδητοποιήσει. 

Μη μιλάς με γρίφους γέροντα. Για την γκόμενα των δημοκρατικών σε ρωτώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Μη μιλάς με γρίφους γέροντα. Για την γκόμενα των δημοκρατικών σε ρωτώ.

Πριν 2 εβδομάδες είχα βάλει και φώτο της. Είναι η πρώην ταμίας του θησαυροφυλάκειου των ΗΠΑ. Rosie Rios λέγετε. Η υπογραφή της βρίσκετε στα 100δολαρα και άλλα χαρτονομίσματα της ΗΠΑ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FromMyAshesRRR είπε

Πριν 2 εβδομάδες είχα βάλει και φώτο της. Είναι η πρώην ταμίας του θησαυροφυλάκειου των ΗΠΑ. Rosie Rios λέγετε. Η υπογραφή της βρίσκετε στα 100δολαρα και άλλα χαρτονομίσματα της ΗΠΑ. 

Δεν έμπαινα ρε! πλέον μπαίνω σπάνια εδώ γιατί δεν κρατιεμαι να γράφω μλκιες και προσπαθώ σκληρά γι'αυτό. Αλλά σε ξανά ρωτώ είναι κίνηση ματ ή απελπισίας δεδομένου ότι είναι πολιτικάντης;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ψευδώνυμo είπε

Δεν έμπαινα ρε! πλέον μπαίνω σπάνια εδώ γιατί δεν κρατιεμαι να γράφω μλκιες και προσπαθώ σκληρά γι'αυτό. Αλλά σε ξανά ρωτώ είναι κίνηση ματ ή απελπισίας δεδομένου ότι είναι πολιτικάντης;;;

Κίνηση ΜΑΤ σαχ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, panosbel είπε

Καλημέρα ομάδα. Τι ώρες περιμένουμε τα σημερινά νέα από μίτινγκ;

Το hearing της υπόθεσης ξεκινάει 21:00 ώρα Ελλάδας.

Φαντάζομαι καμια ώρα μετά θα έχουμε νέα.

Εδώ ένα countdown timer:

https://timee.io/20210521T1800?tl=XRP Court Hearing Telephone details

Αυτός εδώ στο twitter είπε ότι θα κάνει live tweeting το hearing:

https://twitter.com/ISO_XRP

  • Thanks 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Παλίκαρε θα βγάλω λίγο απο την προσωπική μου ζωή στην δημοσιότητα όσο πιό ελάχιστα μπορώ.

Λόγο συγκυριών, αναγκάστηκα να γίνω άντρας απο τα 2,5 χρονια μου στον πλανήτη αυτό. Μεγάλωσα αδελφή και μάνα και απο τα 11 βγήκα στην δουλειά. Δέν πήγα για ΤΕΙ για να αφήσω την αδελφή μου να πάει που είχε όρεξη με τα γράμματα (παπαγαλία....) εγώ μιά ζωή απλά περνούσα την τάξη γιατί τα έβρισκα πολύ βαρετά και μη χρήσιμα που μας μαθαίνανε. Στο τελευταίο χρόνο που τελικά είπα πως θέλω να πάω στην ιταλια ΙΜΟΛΑ (σχεδιαστής αυτοκινήτων) έβγαλα πρώτο τρίμηνο 19.2-19.6-19.8 και έμειναν όλοι με ανοιχτό το στόμα. Τελος παντων δέν έφυγα και πηγα στρατο 2χρόνια και αφού δέν ήθελα ούτε εκει να μείνω για τα καραγκιοζιλίκια τους (και οτι έχω τρομερό θέμα με την κατάχρηση εξουσίας) ξεκκίνσα πάλι την δουλειά σε όλα τα επίπεδα συντηρόντας την οικογένεια. 

Μετά που τα πήρα άγρια (συνειδητοποίησα λοιπόν την κοροιδία και πως μετά απο τόσα που έκανα θέλαν να με βγάλουν και απο κληρονομιά και πέσαν σάν τα κοράκια να φάνε απο τον παππου και την γιαγιά) τους αποκλήρωσα όλους έριξα μαύρη πέτρα και έφυγα απο το σπίτι. Κοιμήθηκα στο αυτοκίνητο βρήκα δουλειά σε διάφορα μέρη και νησιά στην Ελλάδα μας, και τέλος έφυγα για τα ξένα. Είμαι πολυδιάστατο άστατο ανάστατο ανάποδο απροσδιόριστο απρόσμενο και ανισόροπο άτομο .(γουστάρω τον αυτοσαρκασμό).... xD 

Έκανα πολύ στην νυχτα αλλα δέν άφησα την νύχτα να περάσει απο μέσα μου(δέν κατάντησα νυχτόβιος, σαπίλας) . Αν με δείς δέν γεμίζω το μάτι και με περνάνε για αφελή (είναι το καμουφλάζ μου βλέπεις) ;)  Τα σώματα ασφαλείας όμως (αστυνομία και σώματα ασφαλείας πάντα με σταματάνε για έλεγχο) .

Δύσκολα θα με δείς να λυγίζω...λιγάκι σάν τους σταυροφόρους θα σταθώ στο ένα γόνατο και μετά ξανασηκώνομαι μαινόμενος ....μια ζωή παλεύω φίλε μονος συνεχώς....και τα έχω όλα στα @@ μου. 

Έχω μαζί μου τον Θεό μιά ζωή και εμπιστοσύνη τυφλή του έχω. (....έκανα και άγιο όρος...lol )  

Aπλά έχω φορτώσει που έχασα ευκαιρία συνεχώς να διπλασιάσω τις τσέπες... πιό νωρίς σε απόσυρση/συνταξη και θα ασχοληθώ με αγαθοεργείες σε κόσμο με ανάγκη γιατί με τους τόκους απο τις επενδύσεις θα έχει πολύ εισόδημα για άλλα. 

Στο βάθος είμαι δυστυχώς "καλό" παιδί.....κακό πράγμα αυτό πάντως. 

 

αυτά τα ελάχιστα...χαχαχα

Καλημέρα...
Ξεκίνησα με τα krypto γιατί ήθελα XRP. Μην με ρωτήσετε γιατί. Απλά δεν ήξερα τίποτα από το χώρο αλλά ήθελα XRP, ήταν και τά πρώτα λίγα που απόχτησα.  Και απλά συνέχισα... Όχι με ότι δεν έχω ανάγκη... ή με ότι δεν μου λείπει, αλλά με υπομονή. Κουβαλάω και  εμπειρία από χρηματιστήριο. Υπήρξα στους αρκετά κερδισμένους και στο τέλος ευτυχώς στους ελάχιστοτατα χαμένους.
Παιδικά χρόνια; Δύσκολα με πολύ χαρμολύπη. Μάνα θρησκόληπτη αυταρχική χειριστικη αλλά πατέρα πολύ προχωρημένο για την εποχή του. Με έμαθε κολύμπι στα 2, νά ψάχνω για χταπόδια στα 5, νά πηγαίνω για ψάρεμα στα 6 ,να οδηγάω στα 14 (πάντα έλεγα ότι αν ήμουν άντρας θά ήμουν οδηγός σε ράλλυ) και τέλος με έκανε να  λατρέψω τά ταξίδια. Στα 22 έκανα την δικιά μου επιχείρηση και μετά ένα γάμο, 2 παιδιά...
Με δυσκολίες; Ναι
Με δουλειά; Δεν φαντάζεστε πόση...
Με όνειρα; Κάποτε νά γυρίσω τόν κόσμο...
Καί εκεί πού ξεκινάς να πιστεύεις ότι οι δυσκολίες θά φύγουν... ότι τά οικονομικά θά στρώσουν με επισκέφτηκαν 3 αυτοάνοσα σε 4 χρόνια...
Εκεί είναι πού αναθεωρείς τα πάντα...
Το σημαντικό είναι νά ξυπνάς το πρωί και νά ζεις...

Το μόνο που έμαθα στα παιδιά μου είναι νά σπουδάσουν ότι τους αρέσει πραγματικά χωρίς εκπτώσεις, αλλά να είναι πάντα έτοιμοι να πουλήσουν και μαρούλια στην λαϊκή προκειμένου να επιζήσουν.

Επιτρέψτε μου να σας ονομάσω φίλους μου καί να πω ότι μόνο η προσωπική εσωτερική δύναμη είναι αυτή που έχει την δυνατότητα να μας ξελασπωνει. 
Τί ονειρεύομαι; Να ζήσω... Να πάει καλά το κάθε XRP.... από τά κέρδη να δώσω κάποια σέ κάποιον εκεί πάνω ψηλά πού έχω υποσχεθεί και μετά νά μπω στο αυτοκίνητο χωρίς ημερομηνία επιστροφής... μόνο με τηλέφωνο για νά με βρίσκουν όσοι με αγαπάνε νά τούς αγοράζω τά εισητήρια και να έρχονται...

Γιατί σας τα είπα; Γιατί πολλοί εδώ μέσα με έχετε αγγίξει σαν άνθρωποι... γιατί βοηθάτε... γιατί μοιράζεστε... γιατί όταν είσαι γυναίκα σε αυτούς τους χώρους προσπαθούν οι πολλοί να σε μειώσουν.... γιατί δεν είμαι ένα cryptogirl, όπως σχολίασε κάποιος, αλλά απλά ένας άνθρωπος,που επειδή πολύ νωρίς συνειδητοποίησα ότι ο χρόνος μας ποτέ δεν είναι απεριόριστος θέλω να προλάβω να μάθω ότι μπορώ και μαζί σας γίνετε :)
(Συγνώμη για το μέγεθος του μηνύματος)

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι το κλειστό meeting του SEC, όπου θα συζητήσουν για τις ανοιχτές υποθέσεις και πιθανoύς συμβιβασμούς, πήρε για άλλη μια φορά αναβολή και θα γίνει στις 27/05, με τα μέχρι τώρα δεδομένα. 

https://www.sec.gov/news/closedmeetings/2021/ssamtg052721.htm

  • Thanks 4
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατιεμαι με τα βίας να μην γράψω κι εγώ την ιστορία της ζωής μου αλλά ίσως πάρει μια δύο σελίδες και ίσως να μην θέλετε να ξανά μπείτε μετά εδώ μεσα 🤬. Θα κάνω διαλογισμό να κρατηθώ εκτός αν δω το xrp στα  0.50 μέχρι την τελική δική. Ευχαριστώ

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Marizizel είπε

Καλημέρα...
Ξεκίνησα με τα krypto γιατί ήθελα XRP. Μην με ρωτήσετε γιατί. Απλά δεν ήξερα τίποτα από το χώρο αλλά ήθελα XRP, ήταν και τά πρώτα λίγα που απόχτησα.  Και απλά συνέχισα... Όχι με ότι δεν έχω ανάγκη... ή με ότι δεν μου λείπει, αλλά με υπομονή. Κουβαλάω και  εμπειρία από χρηματιστήριο. Υπήρξα στους αρκετά κερδισμένους και στο τέλος ευτυχώς στους ελάχιστοτατα χαμένους.
Παιδικά χρόνια; Δύσκολα με πολύ χαρμολύπη. Μάνα θρησκόληπτη αυταρχική χειριστικη αλλά πατέρα πολύ προχωρημένο για την εποχή του. Με έμαθε κολύμπι στα 2, νά ψάχνω για χταπόδια στα 5, νά πηγαίνω για ψάρεμα στα 6 ,να οδηγάω στα 14 (πάντα έλεγα ότι αν ήμουν άντρας θά ήμουν οδηγός σε ράλλυ) και τέλος με έκανε να  λατρέψω τά ταξίδια. Στα 22 έκανα την δικιά μου επιχείρηση και μετά ένα γάμο, 2 παιδιά...
Με δυσκολίες; Ναι
Με δουλειά; Δεν φαντάζεστε πόση...
Με όνειρα; Κάποτε νά γυρίσω τόν κόσμο...
Καί εκεί πού ξεκινάς να πιστεύεις ότι οι δυσκολίες θά φύγουν... ότι τά οικονομικά θά στρώσουν με επισκέφτηκαν 3 αυτοάνοσα σε 4 χρόνια...
Εκεί είναι πού αναθεωρείς τα πάντα...
Το σημαντικό είναι νά ξυπνάς το πρωί και νά ζεις...

Το μόνο που έμαθα στα παιδιά μου είναι νά σπουδάσουν ότι τους αρέσει πραγματικά χωρίς εκπτώσεις, αλλά να είναι πάντα έτοιμοι να πουλήσουν και μαρούλια στην λαϊκή προκειμένου να επιζήσουν.

Επιτρέψτε μου να σας ονομάσω φίλους μου καί να πω ότι μόνο η προσωπική εσωτερική δύναμη είναι αυτή που έχει την δυνατότητα να μας ξελασπωνει. 
Τί ονειρεύομαι; Να ζήσω... Να πάει καλά το κάθε XRP.... από τά κέρδη να δώσω κάποια σέ κάποιον εκεί πάνω ψηλά πού έχω υποσχεθεί και μετά νά μπω στο αυτοκίνητο χωρίς ημερομηνία επιστροφής... μόνο με τηλέφωνο για νά με βρίσκουν όσοι με αγαπάνε νά τούς αγοράζω τά εισητήρια και να έρχονται...

Γιατί σας τα είπα; Γιατί πολλοί εδώ μέσα με έχετε αγγίξει σαν άνθρωποι... γιατί βοηθάτε... γιατί μοιράζεστε... γιατί όταν είσαι γυναίκα σε αυτούς τους χώρους προσπαθούν οι πολλοί να σε μειώσουν.... γιατί δεν είμαι ένα cryptogirl, όπως σχολίασε κάποιος, αλλά απλά ένας άνθρωπος,που επειδή πολύ νωρίς συνειδητοποίησα ότι ο χρόνος μας ποτέ δεν είναι απεριόριστος θέλω να προλάβω να μάθω ότι μπορώ και μαζί σας γίνετε :)
(Συγνώμη για το μέγεθος του μηνύματος)

Μακαρι να πραγματοποιηθούν τα όνειρα σου που στην προκειμένη είναι κοινα για όλους μας. Η επιτυχία του γονέα κρίνεται από τα παιδιά που μεγαλώνει και φέρνει στην κοινωνία. Ευχομαι ότι καλύτερο!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Μακαρι να πραγματοποιηθούν τα όνειρα σου που στην προκειμένη είναι κοινα για όλους μας. Η επιτυχία του γονέα κρίνεται από τα παιδιά που μεγαλώνει και φέρνει στην κοινωνία. Ευχομαι ότι καλύτερο!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Υγεία σε όλους και υπομονή! Καί όταν με τό καλό το XRP πάει εκεί που ο καθένας θέλει, ένα μεγάλο πάρτυ να το γιορτάσουμε :)

  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Marizizel φακ γαία, έτσι δεν σταματάμε ότι και αναποδιά να περάσουμε θα καούμε και θα ξαναγεννηθουμε. Μακάρι να συντομα να εκπληροθουν τα όνειρα μας. 💪

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...