Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα!Ποιος γνωρίζει να μας πει αν η ripple έχει πιθανότητες να κερδίσει το δεύτερο sec  και τι συνεπάγεται αυτό...Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κώστα καταρχάς δεν είμαι ειδικός σε αυτό το θέμα πρώτου σου απαντησω. Τώρα τον τελευταίο μήνα άρχιζα να ψάχνω πολύ το χρπ και τα κρυπτο γενικότερα. Έχουμε και λέμε πως γενικότερα η ριπλ έχει το δίκιο με το μέρος της και την υποστηρίζει όλος ο κόσμος φαίνεται..έχει πιθανότητες να κερδίσει πολύ καλές και όσο πάει ο καιρός η sec ξεφτιλίζεται όλο και περισσότερο. Οι δίκες όμως θα πάρουν χρόνια αν το πάνε κόντρα κόντρα μέχρι τέλους κι δεν συμφέρει κανέναν από τους δυο αυτό. Όποτε λογικά ο συμβιβασμός είναι το πιο πιθανό και εκεί ελπίζουμε όλοι , να γίνει σύντομα. Άπαξ και γίνει αυτό τότε η ριπλ και το χρπ θα μπορεί να επιτέλους να εξαπλώσει τα «πλοκάμια» της σε όλο τον κόσμο και μόνο ανοδική πορεία θα έχει εφόσον όλο το τραπεζικό σύστημα στηριχθεί σε αυτήν(+τα μεγάλα funds που θέλουν να κάνουν τις συναλλαγές τους μπαμπαμ). Πάντως για να φτάσει αυτά τα εξωφρενικά νούμερα που όμως τα λένε οι αριθμοί ( 10000-35000κ το κοιν) θα χρειαστεί να περάσει πολύς καιρός!!!

ας απαντήσει και κανείς άλλος την άποψη του πάνω σε αυτό και αν σφάλλω κάπου να με διορθώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, lnoldori είπε

Παντως παιδιά και στα 10.000 να φτάσει με τα 50 που έχω εγώ και πάλι ευχαριστημένος θα είμαι :).

Δυστυχώς αν και γνώριζα για τα κρυπτονομίσματα, και ειδικά το bitcoin, σχετικά πολύ νωρίς, επέλεξα να μην ασχοληθώ και τώρα σκέφτομαι ότι έκανα χαζομάρα και ότι μήπως τώρα είναι λίγο αργά. Από την άλλη ποτέ δεν ξέρεις και ειδικά αν έχεις σκοπό να τοποθετηθείς μακροπρόθεσμα.

Έτσι ακριβώς φίλε μου... Και γω μακροπροθεσμα έχω τοποθετηθεί. Αγόρασα 1000 ριπλ στα 0,3 και τα κλειδωσα στο ledger s. 

Βάλε ένα στόχο νούμερο στο μυαλό σου, οποιο κι αν ειναι αυτό και σου εύχομαι κάποια στιγμή να το πιάσεις. 

 

Επεξ/σία από marten
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, marten είπε

Έτσι ακριβώς φίλε μου... Και γω μακροπροθεσμα έχω τοποθετηθεί. Αγόρασα 1000 ριπλ στα 0,3 και τα κλειδωσα στο ledger s. 

Βάλε ένα στόχο νούμερο στο μυαλό σου, οποιο κι αν ειναι αυτό και σου εύχομαι κάποια στιγμή να το πιάσεις. 

 

Τι εννοείς ότι το κλείδωσες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, lnoldori είπε

Παντως παιδιά και στα 10.000 να φτάσει με τα 50 που έχω εγώ και πάλι ευχαριστημένος θα είμαι :).

Δυστυχώς αν και γνώριζα για τα κρυπτονομίσματα, και ειδικά το bitcoin, σχετικά πολύ νωρίς, επέλεξα να μην ασχοληθώ και τώρα σκέφτομαι ότι έκανα χαζομάρα και ότι μήπως τώρα είναι λίγο αργά. Από την άλλη ποτέ δεν ξέρεις και ειδικά αν έχεις σκοπό να τοποθετηθείς μακροπρόθεσμα.

Ποτέ δεν είναι αργά να μπεις στην αγορά των crypto, ειδικά τώρα που η αγορά έχει ωριμάσει σε σχέση με το παρελθόν. Απλά θέλει προσοχή, γερό στομάχι, ένα πλάνο στο μυαλό σου και να πράττεις ανάλογα με το πλάνο. Και πότε μην επενδύσεις χρήματα περισσότερα από αυτά που είσαι διατεθειμένος να χάσεις. Παρακολουθήσε λίγο τα πράγματα αυτήν την περίοδο γιατί η αγορά είναι σε bull run και δεν ξέρεις που θα οδηγήσει αυτό. Εξαρτάται από το πλάνο σου βέβαια. 

-------

Πάντως χτες έγινε καλό price correction σε όλα τα alt coins για όποιον πρόλαβε να αγοράσει το dip και σήμερα οι τιμές σχεδόν επανήλθαν στα χτεσινά επίπεδα. Όλα τα καλά δυστυχώς γίνονται το βράδυ που κοιμόμαστε... 😴

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω μια ερώτηση, εγώ αγόρασα κάποια xrp στο crypto.com όπου για κάποιο λόγο πάντα η τιμή του στην εφαρμογή είμαι μεγαλύτερη από κάθε άλλη εφαρμογή που κοιτάω πχ blockfolio. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;  Όλες οι τιμές είναι σε ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, zananiro είπε

Ποτέ δεν είναι αργά να μπεις στην αγορά των crypto, ειδικά τώρα που η αγορά έχει ωριμάσει σε σχέση με το παρελθόν. Απλά θέλει προσοχή, γερό στομάχι, ένα πλάνο στο μυαλό σου και να πράττεις ανάλογα με το πλάνο. Και πότε μην επενδύσεις χρήματα περισσότερα από αυτά που είσαι διατεθειμένος να χάσεις. Παρακολουθήσε λίγο τα πράγματα αυτήν την περίοδο γιατί η αγορά είναι σε bull run και δεν ξέρεις που θα οδηγήσει αυτό. Εξαρτάται από το πλάνο σου βέβαια. 

-------

Πάντως χτες έγινε καλό price correction σε όλα τα alt coins για όποιον πρόλαβε να αγοράσει το dip και σήμερα οι τιμές σχεδόν επανήλθαν στα χτεσινά επίπεδα. Όλα τα καλά δυστυχώς γίνονται το βράδυ που κοιμόμαστε... 😴

Βασικά δεν έχω σκοπό να κάνω συχνές αγοραπωλησίες, αυτο που θέλω είναι να βάζω κάποια λεφτά σε διάφορες περιπτώσεις και να τα αφήσω εκεί μπας και μακροπρόθεσμα αποφέρουν κάτι. Σαφώς και τα λεφτά αυτά θα είναι λεφτά που δεν θα μου λείψουν οπότε και να μηδενίσει κάποια στιγμή δεν θα με πολυ νοιάξει.

Διαβάζω κάποιους που τα παρακολουθούν από κοντά και ξέρουν την κατάλληλη στιγμή για να πουλήσουν η να αγοράσουν αλλά δεν έχω ούτε την ενέργεια ούτε και τον χρόνο για να ασχοληθώ τόσο πολύ.

Αυτό που θα με ενδιέφερε είναι κατά την γνώμη σας ποια είναι καλές περιπτώσεις μακροπρόθεσμης επένδυσης?

Κάθε συμβουλή καλοδεχούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Apostolischlk είπε

Καλησπέρα έχω μια ερώτηση, εγώ αγόρασα κάποια xrp στο crypto.com όπου για κάποιο λόγο πάντα η τιμή του στην εφαρμογή είμαι μεγαλύτερη από κάθε άλλη εφαρμογή που κοιτάω πχ blockfolio. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;  Όλες οι τιμές είναι σε ευρώ

Η κάθε εφαρμογή προσφέρει τις τιμές και spreads που θέλει. Πράγματι όπως το είδα σε σχέση με Binance ήταν πιο ακριβό, αλλά φθηνότερο σε σχέση με eToro.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, eliascm21 είπε

Νεώτερα από την δίκη-απάντηση του SEC πότε θα έχουμε;

15 ώρες πριν, marten είπε

Ακολούθησε τον Τζέρεμι στο Twitter. Μόλις ανέβασε βίντεο. 

 

 

Screenshot_20210216_090649_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Apostolischlk είπε

Καλησπέρα έχω μια ερώτηση, εγώ αγόρασα κάποια xrp στο crypto.com όπου για κάποιο λόγο πάντα η τιμή του στην εφαρμογή είμαι μεγαλύτερη από κάθε άλλη εφαρμογή που κοιτάω πχ blockfolio. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;  Όλες οι τιμές είναι σε ευρώ

Η crypto έχει και minimum ποσό για αγορά και ανάληψη από 100$ και άνω. Ίσα που τη δοκίμασα και δεν θα ασχοληθώ ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...