Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε να δούμε καλά νέα επιτέλους...είμαι νέος στο παιχνίδι και γενικά είμαι υπομονετικός άνθρωπος αλλά δεν μπορώ αυτόν τον ανούσιο πόλεμο που κάνουν προς την ριπλ...πάντως κρατάω τα λεφτά μου και όσο πάει-είναι χρήματα που δεν θα τα κλάψω να πω την αλήθεια- και θέλω να ρίξω λίγα ακόμα...πιθανόν όταν θα έχουμε τα πρώτα καλά νέα και ας ανέβει λίγο η τιμή ως τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, panosbel είπε

Άντε να δούμε καλά νέα επιτέλους...είμαι νέος στο παιχνίδι και γενικά είμαι υπομονετικός άνθρωπος αλλά δεν μπορώ αυτόν τον ανούσιο πόλεμο που κάνουν προς την ριπλ...πάντως κρατάω τα λεφτά μου και όσο πάει-είναι χρήματα που δεν θα τα κλάψω να πω την αλήθεια- και θέλω να ρίξω λίγα ακόμα...πιθανόν όταν θα έχουμε τα πρώτα καλά νέα και ας ανέβει λίγο η τιμή ως τότε.

H επίθεση από τους Bitcoin Maxis ξεκίνησε από το 2013, όταν η Ripple τους έδινε τζάμπα XRP και αυτοί αντι να πουν ευχαριστώ λέγανε ότι είναι scam, επειδή τους είχανε πληρώσει κάποιοι που δεν ήθελαν να δουν τη Ripple να είναι πετυχημένη.

Όλα αυτά έχουν καταγραφεί στο bitcointalk forum και από τότε δεν έχουν σταματήσει να γράφουν ανακρίβειες δημιουργώντας FUD. Τι να πρωτοθυμηθώ τόσα χρόνια που ασχολούμαι με το XRP από το 2017. To ότι δεν είχαν βασικές γνώσεις του πρωτοκόλλου του XRPL, επειδή είναι εντελώς διαφορετικό σε λειτουργία από το Bitcoin και λέγαν ότι η Ripple μπορεί να παγώσει τα XRP σου (ενώ αυτά ήταν issued currencies στο XRPL από τα ανταλλακτήρια) ή ότι είναι centralized, ενώ η Ripple έχει μόνο τη μειονότητα των validators.

Το site που κάνει debunk τα ψέματα τους:

https://fudbingo.com/

Και τo thread του bitcointalk:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=145506.msg1544079#msg1544079

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλέπω τα περισσότερα ανταλλακτήρια σταματάνε το trade και δίνουν τη δυνατότητα να τα "μεταφέρεις"... ή να τα μετατρέψεις σε χρήμα!

Τα περισσότερα αφορούν υπηρεσίες στην Αμερική. πχ το Binance US έχει σταματήσει, ενώ το Binance.com συνεχίζει τις συναλλαγές με XRP!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Το IMF είναι ξετρελαμένο με την τεχνολογία της Ριπλ. Η Λαγκάρντ αλλά και όσοι μιλούν για την ψηφιακή τεχνολογία άμα προσέξεις περιγράφουν την Ριπλ και το ΧΡΠ. Τώρα είναι στην ΕΚΤ η Λαγκάρντ οπότε θα πιέσει σίγουρα για επίλυση. 

Κακός δέν έφυγαν στο εξωτερικό η Ριπλ, δέν θα είχαμε τις χαζομάρες που έχουμε τώρα. Είχαν απειλήσει πέρυσι οτι αν δεν έλθει to regulatory clarity τότε θα αναγκαστούνε να φύγουνε στο εξωτερικό. Δέν έφυγαν και είμαστε εδώ που είμαστε. 

Το βιντεο είναι ότι λέμε εδώ και χρόνια. Έχει κάνει πάρα πολλές συνεντεύξεις ο George, δεν ειναι οποιος όποιος. Έχει κάνει συνεντεύξεις με πολύ μεγάλα ονόματα....Φάμπερ, Ρότζερς, Κυοζάκι , Σίφφ, Σελεντε...συμφωνώ μαζί του γιατί και εγώ είμαι λιμπερτέριαν φάση. Θέλω το κράτος να έχει πολύ λίγη δικαιωδοσία στην ζωή μας, και να σταματήσει να μαλακίζετε με την αγορά. Όσο πιό πολλά regulations τόσο περισότερο περιορίζετε το innovation. Μήν κοιτάς που η Ριπλ παρακαλά για regulations....αυτό είναι για τα μεγάλα κεφάλαια που εκείνα θέλοuνε regulation. 

Βρισκόμαστε σε ένα μεγάλο σταυροδρόμι σε όλα τα επίπεδα και τομείς. Όταν ακούγαμε για "συνομοσίες" κτλ σιγά σιγά γίνονται και τα βλέπουμε μπροστά στα μάτια μας. Εγώ οτι ήταν να κάνω το έκανα, δέν πρόκειτε να σώσω μία κοινωνία που δέν θέλει να σωθεί απο μόνη της. Εγώ θέλω να τσεπώσω ότι μπορώ και μετά να εξαφανιστώ κάπου πολύ μακριά οπου δέν θα έχει η κοινωνία κέρδος να έρθει να με ψάξει. Υπάρχουν πολλά απομακρισμένα νησάκια που δέν αξίζει να ασχοληθούν μαζί τους.  Μεθαύριο οι G7 θα συζητήσουν για τα εμβόλια και στην αρχή θα τα κάνουν έτσι ωστε να μας κάνουν την ζωή τόσο δύσκολη ουτως ώστε απο μόνοι μας να ζητήσουμε να εμβολιαστούμε. Μετά θα το κάνουν υποχρεωτικό. Η κορόνα δέν είναι κάτι που θα τελειώσει σύντομα....πολλοί τρίβουνε τα χέρια τους με την δύναμη που θα έχουν επάνω μας....

Μήν ξεχνάς οι ευγενιστές στo 1920 ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ εμβολίαζαν(στείρωναν) τον κόσμο με την δικαιολογία "δέν προσφέρουν κάτι, δέν είναι efficient" ...θεωρούσαν τον εαυτό τους πάνω απο τους άλλους....κάτι που πολύ σωστά μας θυμίζει τους ναζί και την "άρια φυλή" που εκτελούσαν όποιους δέν ήταν "αριοι"..... όπως και η ΕΕ έκανε στην Ελλάδα και τις νότιες οικονομίες που μας θεωρούν κατώτερους απο αυτούς.... Είναι ταξικό το θέμα φίλε...(οχι δεν ειμαι κομμουνιστής χαχαχαχα  απλά σε αυτό το θέμα συμφωνώ) είμαστε ένα τιποτα για αυτούς....νομίζεις πως θέλουν το καλό μας ; Αν ηταν έτσι δεν θα είχαμε πολέμους και θα ζούσαμε σάν το στάρτρεκ εδώ και δεκαετίες....

Τέλος πάντων....εύχομαι να τα λυθεί το θέμα XRP και να μπορέσουμε να ζήσουμε όπως θέλουμε. 

2 ευρώ για αρχή και μετά  3-6 και μέχρι τέλος του χρόνου τα 10 ευρώ. 

Αυτό που με εκνευρίζει είναι οτι με το ζόρι μας σπρώχνουν στο Μπίτκοιν....έτσι έγινε και το 2017 και μετά το κρασάρανε και έχασε κόσμος τα λεφτά του. Σάν τα πρόβατα....και μετά απο 2 χρόνια ξανά τα ίδια... 

Αν όμως αυτοί του imf κτλ έχουν σκοπό να προχωρήσουν σταδιακά στην αντικατάσταση των κλασσικών νομισμάτων με το δικό τους ψηφιακό sdr τότε θα πρέπει να εξαφανίσουν τα κρυπτο ή να τα κάνουν "ασφαλή" κατά τα δικά τους δεδομένα, άρα πλήρως ελεγχόμενα ή να τα αφομοιώσουν με πιθανότατα αρνητικές συνέπειες για μας. Θέλω να πω ότι η οποία κατάληξη ripple sec ή ακόμα και των υπολοίπων κρυπτο ίσως να μην προλάβουν να έχουν την τύχη του bitcoin αν οι τραπεζίτες έχουν τέτοιο σκοπό. Ίσως τότε να δούμε την φούσκα να σκάει και δεν ξέρω κατά πόσον τα κρυπτο ή ο πόλεμος σε αυτά είναι όπλα στην φαρέτρα του καθενός στον ψυχρό πόλεμο δύσης Ανατολής. Ωστόσο αν όπως λες πάει πάλι στα 0.35 αξίζει μια μικρή επένδυση αλλά σε καμία περίπτωση κεφάλαιο που θα λείψει. Θεωρώ  ότι με τα δεδομένα που είπα παραπάνω τα κρυπτο κάποια στιγμή ίσως αντιμετωπίσουν πρόβλημα απο την δύση αλλά το xrp με την ιδιαιτερότητα που έχει ίσως και να το παίρναν με το μέρος τους. 

....Πάντως κακά τα ψέματα θα συμφωνήσω σε αυτό που λες για την επιβεβαίωση κάποιων συνωμοσιών, θεωρώ ότι ίσως με τα κρυπτο βάζουμε τα χέρια μας να βγάλουμε τα μάτια μας. Οι κοινωνίες ήδη παρατηρούν ολοένα και περισσότερο στέρηση ελευθεριών και με την βούλα του νόμου. Σκέψου το μέλλον με απόλυτα ψηφιακές συναλλαγές και ηλεκτρονική διακυβέρνηση με απόλυτη διαφάνεια... Καλό ακούγεται για έναν παραδεισένιο κόσμο αλλά οι κυβερνήσεις δεν κέρδισαν την εμπιστοσύνη του κόσμου εδώ και εκατονταετίες. Θα ήταν αφελής κάποιος να πιστεύει ότι θα αλλάξει στο μέλλον η ελίτ σε πιο φιλάνθρωπη. Η σταδιακή εξαφάνιση της μεσαίας τάξης δείχνει το μέλλον. Επιστροφή στην φεουδαρχία!

*** Με ενδιαφέρουν πολύ οι κοινωνικό πολιτικές και οικονομικές απόψεις σου. Αν γράφεις πουθενά στείλε μου που να σε παρακολουθώ να βελτιώνω τις δικές μου απόψεις γιατί εδώ θα είναι εκτός θέματος. ευχαριστώ!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, zananiro είπε

Τι γίνεται, αυξήθηκε απότομα, έχει προγραμματιστεί κανένα pump σήμερα? Μην το χάσουμε 

Από τα 185$ χθες στα... 263$ τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω XRP σε REVOLUT.

Έλαβα το παρακάτω email. Υπάρχει κίνδυνος δηλαδή, από ότι καταλαβαίνω, να μηδενιστεί η αξία τους σε περίπτωση αφαίρεσης του από την REVOLUT?

1461362182_---------XRP-spinoza-gr-gmail-com-Gmail.png.f5d08c4e114779f69408f3fe64c3254f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, spinmaths είπε

Έχω XRP σε REVOLUT.

Έλαβα το παρακάτω email. Υπάρχει κίνδυνος δηλαδή, από ότι καταλαβαίνω, να μηδενιστεί η αξία τους σε περίπτωση αφαίρεσης του από την REVOLUT?

1461362182_---------XRP-spinoza-gr-gmail-com-Gmail.png.f5d08c4e114779f69408f3fe64c3254f.png

Θεωρώ πιο πιθανό να μη μπορείς να τα πουλήσεις, παρά να μηδενιστεί η τιμή τους. 
Θα πρέπει η Revolut κάποια στιγμή να "επιτρέψει" τη μεταφορά cryptos σε εξωτερικά wallets!
Έτσι πως είναι τώρα τα cryptos δε σου ανήκουν!
Αν μηδενιστεί η τιμή του,  τότε όλοι όσοι έχουν XRP θα χάσουν τα λεφτά τους! Μάλλον αδύνατο να συμβεί.

Επεξ/σία από Sakis_Spooky
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...