Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σήμερα έχει μπυριτσα πίτσα και ουισκάκι....λιγη καλοπέραση κακό δεν κανει.....και θα γράψω ότι έγραφα χθες αλλά επειδή δεν γίνετε αυτόματο σώσιμο , σβήστηκαν.... Λοιπον καλό απόγευμα για την ώρα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spinmaths είπε

Έχω XRP σε REVOLUT.

Έλαβα το παρακάτω email. Υπάρχει κίνδυνος δηλαδή, από ότι καταλαβαίνω, να μηδενιστεί η αξία τους σε περίπτωση αφαίρεσης του από την REVOLUT?

1461362182_---------XRP-spinoza-gr-gmail-com-Gmail.png.f5d08c4e114779f69408f3fe64c3254f.png

Καλησπέρα φίλε μου και εγώ μέσω Revolut διαχειρίζομαι crypto μερικά εξ αυτών σε XRP και δεν μου έχει στείλει τέτοιο μήνυμα πρόσφατα. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πότε στο έστειλε και πότε αγόρασες XRP; Θέλω να πω, μήπως αγόρασες πολύ πρόσφατα XRP και στο έστειλε; Αν είναι έτσι δεν είναι κάτι καινούριο - να μην ανησυχείς. H Revolut  απλά σε ενημερώνει ότι λόγω της διαμάχης που υπάρχει με το XRP ίσως να συμβεί και το μοιραίο.. Εγώ που έχω πάρει πριν 2 μήνες για παράδειγμα προχωράω κανονικά σε συναλλαγές δίχως κανένα πρόβλημα και δίχως καμία νεότερη ενημέρωση παρά μόνο στην αρχή που ξεκίνησε το σκηνικό με τη SEC και όφειλαν να με ενημερώσουν, από τότε όλα κυλάνε ομαλά μέχρι (και αν) προκύψει κάποιο αρνητικό απρόοπτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είχα αρχικά πάρει από revolut αλλά εξαργύρωσα και μετακινήθηκα σε ένα από τα πολλά αξιόπιστα ανταλλακτήρια που υπάρχουν. Η revolut και δε σου προσφέρει δυνατότητα να τα μεταφέρεις και τα fees είναι στον θεό. Δεν αξίζει. Είναι πανεύκολο να ανοίξεις λογαριασμό σε ανταλλακτήριο και να μεταφέρεις λεφτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Και εγώ είχα αρχικά πάρει από revolut αλλά εξαργύρωσα και μετακινήθηκα σε ένα από τα πολλά αξιόπιστα ανταλλακτήρια που υπάρχουν. Η revolut και δε σου προσφέρει δυνατότητα να τα μεταφέρεις και τα fees είναι στον θεό. Δεν αξίζει. Είναι πανεύκολο να ανοίξεις λογαριασμό σε ανταλλακτήριο και να μεταφέρεις λεφτά.

Στις 17/2/2021 στις 8:06 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

Για όποιον θέλει και ενδιαφέρεται είναι.

Καλησπέρα παιδιά. 

Ποιές θεωρείτε τις καλύτερες εταιρίες για αγορά κρυπτονομισμάτων ;

Θέλω να μπορώ να τα μεταφέρω στο ledge X.

 

Ευχαριστώ !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, BEgiorgos είπε

Καλησπέρα παιδιά. 

Ποιές θεωρείτε τις καλύτερες εταιρίες για αγορά κρυπτονομισμάτων ;

Θέλω να μπορώ να τα μεταφέρω στο ledge X.

 

Ευχαριστώ !

 

100% Bitladon https://www.bitladon.com/coins ευρωπαϊκή και δέν έχει σχέση με banning XRP.

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Unfortunately, at the moment we do not offer a service to allow you to withdraw your XRP balance to an external wallet.

Μεταξύ άλλων κράτησα αυτό ως ρεζουμέ...Τι εννοεί με το εξωτερικο πορτοφόλι; οτι ΘΑ μπορουσα να μεταφέρω αυτούσια τα νομίσματα κάπου αλλου;

Γιατι βλεπω οτι μ'αφηνει να πουλήσω/αγοράσω κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

Unfortunately, at the moment we do not offer a service to allow you to withdraw your XRP balance to an external wallet.

Μεταξύ άλλων κράτησα αυτό ως ρεζουμέ...Τι εννοεί με το εξωτερικο πορτοφόλι; οτι ΘΑ μπορουσα να μεταφέρω αυτούσια τα νομίσματα κάπου αλλου;

Γιατι βλεπω οτι μ'αφηνει να πουλήσω/αγοράσω κανονικά.

https://www.ledger.com/ Οπότε δέν σε αφήνει να τα μεταφέρεις σε άλλο εναλλακτήριο ή σε hard wallet (nano ledger)

Εγώ θα έλεγα να ανοιξεις λογαριασμό στο Bitladon που δημοσίευσα πιό πρίν, και δές τί σε συμφαίρει να κάνεις για να βγάλεις τα λεφτά σου απο εκεί. 

Εγώ θα έλεγα να μετατρέψεις τα ΧΡΠ σε ΧΛΜ και μετά να τα μεταφέρεις στο Bitladon.  Να ξέρεις πως πρέπει να κάνεις authentication γιατί όλα τα συναλλακτήρια πρέπει να έχουν KYC KnowYourCustomer με ταυτότητα η διαβατήριο. Αυτό γιατί σε λίγο θα φορολογηθούμε για τα κρύπτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εστειλαν αυτο τ εμειλ της ροβολουτ και σε εμενα, δηλαδη αν για παραδειγμα  παει η τιμη του ΧΡΠ 5 ευρω υπαρχει πιθανοτητα να κλεισει τις αγοραπωλησιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, manolis27 είπε

Επειδη εστειλαν αυτο τ εμειλ της ροβολουτ και σε εμενα, δηλαδη αν για παραδειγμα  παει η τιμη του ΧΡΠ 5 ευρω υπαρχει πιθανοτητα να κλεισει τις αγοραπωλησιες?

Στο έστειλαν.. το διάβασες;;

Λέει

1ον μπορεί οι συνεργάτες τους που ως τώρα δέχονται αγοραπωλησίες, να σταματήσουν να δέχονται, οπότε η Ρεβολουτ δεν έχει άλλη επιλογή από το να σταματήσει και η ίδια.

2ον μπορεί να χάσει απότομα την αξία του (αυτό ισχύει λίγο πολύ για όλα τα κρυπτο)

3ον συνδυασμός και των 2 ανωτέρω, δηλαδή σταματούν οι αγοραπωλησίες και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο από το να τα κοιτάς. Αν η αξία τους πάρει τον κατήφορο, δεν θα μπορείς να κάνεις ΤΙΠΟΤΑ και ίσως η αξία τους να μηδενιστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

https://www.ledger.com/ Οπότε δέν σε αφήνει να τα μεταφέρεις σε άλλο εναλλακτήριο ή σε hard wallet (nano ledger)

Εγώ θα έλεγα να ανοιξεις λογαριασμό στο Bitladon που δημοσίευσα πιό πρίν, και δές τί σε συμφαίρει να κάνεις για να βγάλεις τα λεφτά σου απο εκεί. 

Εγώ θα έλεγα να μετατρέψεις τα ΧΡΠ σε ΧΛΜ και μετά να τα μεταφέρεις στο Bitladon.  Να ξέρεις πως πρέπει να κάνεις authentication γιατί όλα τα συναλλακτήρια πρέπει να έχουν KYC KnowYourCustomer με ταυτότητα η διαβατήριο. Αυτό γιατί σε λίγο θα φορολογηθούμε για τα κρύπτο. 

δε το εγραψα γι'αυτο, απλά ήθελα να δώ τι γίνεται...

Εν γνώση μου επένδυσα καποια χρήματα (μη φανταστείς, ψιχουλα) εν γνώσει μου, για το δικαστήριο. Απλά ρίσκαρα, να πεσουν σε 1 λεπτό και να τα "χασω" ή να κερδίσει το δικαστήριο (που δε το βλέπω) και να πάνε σε 2-3-4-5ε λόγου χάρη.

Δεν εχω πιάσει βεβαια, το ολοκληρο νόημα με τα hard wallet και συναφή, ειχα απλά revolut και το έκανα για ευκολία. Βέβαια νομιζω οτι την ευκολια την πληρώνεις, γιατι εχει 2.5% προμήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

δε το εγραψα γι'αυτο, απλά ήθελα να δώ τι γίνεται...

Εν γνώση μου επένδυσα καποια χρήματα (μη φανταστείς, ψιχουλα) εν γνώσει μου, για το δικαστήριο. Απλά ρίσκαρα, να πεσουν σε 1 λεπτό και να τα "χασω" ή να κερδίσει το δικαστήριο (που δε το βλέπω) και να πάνε σε 2-3-4-5ε λόγου χάρη.

Δεν εχω πιάσει βεβαια, το ολοκληρο νόημα με τα hard wallet και συναφή, ειχα απλά revolut και το έκανα για ευκολία. Βέβαια νομιζω οτι την ευκολια την πληρώνεις, γιατι εχει 2.5% προμήθεια.

αυτή η προμήθεια ναί....αστα να πανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον λογαριασμό Revolut έχω κάρτα όπου μπορώ να πληρώνω και να τραβάω και μετρητά από τράπεζα.Αν μεταφέρω από Revolut σε άλλο λογαριασμό πχ bitlandon πως μπορώ να διαχειριστώ τα χρήματα μου;Να κάνω αναλήψεις κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kostas808080 είπε

Με τον λογαριασμό Revolut έχω κάρτα όπου μπορώ να πληρώνω και να τραβάω και μετρητά από τράπεζα.Αν μεταφέρω από Revolut σε άλλο λογαριασμό πχ bitlandon πως μπορώ να διαχειριστώ τα χρήματα μου;Να κάνω αναλήψεις κτλ

ναί κανονικά, κάνε λογαριασμό και δές τα options δέν χρειάζετε να κάνεις authentication για να δείς το τί παίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά με αγχωσατε τώρα...και εγώ ρεβολυτ έχω...γενικά έχω ακούσει η ρεβολυτ δεν κάνει γενικά-ιδιαίτερα για τα κρυπτο- τι να κάνω γιατί με μπερδέψατε! Έχω τα κέρδη μιας και αγόρασα χρπ στα 0,30. Να τα πουλήσω και να τα κάνω ευρώ; Και μετά από εκεί τα ευρώ αυτά να τα βάλω ας πούμε στο bitlandon? Τι διαφορά θα είχε αν τα μετέτρεπα σε xlm? Αφού δεν θ μπορώ και πάλι να τα μεταφέρω αφού ΦΕΝ το αφήνει η ρεβολυτ. Συγνώμη μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος καθαρά γιατί δεν κατάλαβα καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...