Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
28 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Εγώ λέω να γίνω νεκροεκταφεας σε χωριά να παίρνω τα χρυσά δόντια κι αν πάνε οι δουλειες καλά θα παίρνω και μερικά ξρπ. Δεν ξέρεις καμιά φορά μπορεί σε 1.5 χρόνο να φτάσει τα 100 ευρώ. Με πιθανότητες παίζουμε

Φίλε προφανώς εσύ κοιτάς μόνο νούμερα καμπύλες κεριά κτλ και δεν παρακολουθείς ποτέ ειδήσεις στο ίντερνετ. Οι χώρες που είπαμε είναι γεγονός ότι μαζεύουν χρυσό και δεν το αγοράζουν απαραίτητα με τον παραδοσιακό τρόπο που νομίζεις. Η Γερμανία πχ τον εισάγει παραεμποριο από Βαλκάνια χώρες του νότου Τουρκία κι όπου αλλού μπορεί. Αυτά δεν φαίνονται εύκολα. Τα θησαυροφυλάκια όμως γεμίζουν. Ο χρυσός των Ριχάρδος κτλ που νομίζεις ότι καταλήγει;; 

Οι κεντρικές τράπεζες αγοράζουν χρυσό σαν αποθεματικά !!! Τι δουλειά έχουν οι κεντρικές τράπεζες με τους επενδυτές, τους miners, τους traders, κλπ κλπ κλπ…..ξεκολατε τα χρήματα τα μαζεύουν αυτοί που τα μάζευαν πάντα, σταματήστε τις θεωρίες με ψεκασμένους !!!

1 λεπτό πριν, Rafa1967 είπε

Ένας κοιτάζει έτος και ο αλλος τριετια

Όταν το Bitcoin άρχισε να πέφτει από τα 60κ δεν επηρέασε σε τίποτα τον χρυσό!!!! Δηλαδή δεν ρευστοποιηθήκαν κρυπτό για την αγορά χρυσού.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, costas1973 είπε

image.png.4b8c868b178d937ba2d4218a9e6345ba.png

Είπες 

image.png.a92b092cbf9b80e5266fae9dc99bf755.png

Σταθερά ώς πτωτικά. Σου έδειξα τα τελευταία 3 χρόνια που είναι ανωδικά. 

Μου δείχνεις το τελευταίο 1 χρόνο, το οποίο είναι ότι πιό λογικότατο μπορούσες να μου δείξεις.  πέρυσι ήμασταν μέσα στον κορονοϊό. Τον μάριο....γιά δές την πτώση που είχε τότε ο χρυσός και τα κρύπτο. Εκεί ήταν η ώρα που οι μεγάλοι αγοράζανε χρυσό και κρύπτο ενώ εμείς τρέχαμε πανικόβλητοι να αγοράσουμε κωλόχαρτο....

Όταν πέρασε η μεγάλη μπόρα, και ο χρυσός ανέβηκε σχεδόν στα διπλάσια απο τον μάρτιο, τότε αρχίσανε να πουλάνε τον χρυσό και να πουλάνε τα κρύπτο. Γιαυτό τον φεβρουάριο είχαμε το πρώτο κράς του κρύπτο. Γιαυτό και όλοι στα μήντια κοροϊδεύαν τον χρυσό και επενούσανε το ακατανόμαστο. πέρυσι το ακατανόμαστο είχε 4κ και τον φεβρουάριο το πουλήσανε στα 30κ και πάνω. Οπότε pump and dump....γιατί νομίζεις πως μονο τα κρύπτο έχουν pump and dump ? 

Μόλις τώρα, FromMyAshesRRR είπε

Είπες 

image.png.a92b092cbf9b80e5266fae9dc99bf755.png

Σταθερά ώς πτωτικά. Σου έδειξα τα τελευταία 3 χρόνια που είναι ανωδικά. 

Μου δείχνεις το τελευταίο 1 χρόνο, το οποίο είναι ότι πιό λογικότατο μπορούσες να μου δείξεις.  πέρυσι ήμασταν μέσα στον κορονοϊό. Τον μάρτιο....γιά δές την πτώση που είχε τότε ο χρυσός και τα κρύπτο. Εκεί ήταν η ώρα που οι μεγάλοι αγοράζανε χρυσό και κρύπτο ενώ εμείς τρέχαμε πανικόβλητοι να αγοράσουμε κωλόχαρτο....

Όταν πέρασε η μεγάλη μπόρα, και ο χρυσός ανέβηκε σχεδόν στα διπλάσια απο τον μάρτιο, τότε αρχίσανε να πουλάνε τον χρυσό και να πουλάνε τα κρύπτο. Γιαυτό τον φεβρουάριο είχαμε το πρώτο κράς του κρύπτο. Γιαυτό και όλοι στα μήντια κοροϊδεύαν τον χρυσό και επενούσανε το ακατανόμαστο. πέρυσι το ακατανόμαστο είχε 4κ και τον φεβρουάριο το πουλήσανε στα 30κ και πάνω. Οπότε pump and dump....γιατί νομίζεις πως μονο τα κρύπτο έχουν pump and dump ? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης


Έχει πολύ πόνο ακόμα !!!
 

Data provided by XRPScan indicates that in the last nineteen days, ex-CTO of Ripple, who also helped found it, Jed McCaleb, has released a whopping 214.5 million XRP tokens to be sold after he welcomed 408 million tokens from Ripple.

McCaleb dumps 215 million XRP

As per XRPScan, since June 3, founder of rivalling Stellar, McCaleb, has conducted twenty transactions, pushing large amounts of XRP from his “tacostand” wallet to crypto exchanges.

Three consecutive transfers carried 16,353,884 XRP, seven transfers were worth 12,915,667 XRP each, seven carried 8,221,608 XRP and three last moved 6,036,204 XRP each.

Jed received 408 million XRP from Ripple on the same day he started selling – June 3.

The total amount of XRP in fiat shifted by Jed since that day is equal to $124,354,817.

408 million XRP sent by the Ripple fintech giant to its former high-ranking employee amounts to $235,984,954.

8231_0 Image via XRPscan

Previously, U.Today reported that McCaleb had sold 453 million XRP in May.

At the time of writing, the sixth largest crypto by market cap, XRP, is changing hands at $0.6, as per data provided by CoinMarketCap.

 

 

Here’s when Jed will run out of XRP

jed.tequ.dev website shows a chart of McCaleb releasing his XRP holdings to sell. Currently, there are three forecasts as to when the former Ripple chief tech officer is likely to run out of his XRP riches.

It will depend on how much he will be selling per week from now. If it’s 7,597,207 XRP on average, then McCaleb is likely to run out of XRP by November 12 (142 days). That’s the longest term forecasted.

If he sells 11,459,239 XRP per month, this term shortens to 25 September (94 days left). Should he sell 12,744,966 XRP (three months’ average), McCaleb will see his XRP holdings disappear by September 15, which makes it 84 days to go.

7 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Είπες 

image.png.a92b092cbf9b80e5266fae9dc99bf755.png

Σταθερά ώς πτωτικά. Σου έδειξα τα τελευταία 3 χρόνια που είναι ανωδικά. 

Μου δείχνεις το τελευταίο 1 χρόνο, το οποίο είναι ότι πιό λογικότατο μπορούσες να μου δείξεις.  πέρυσι ήμασταν μέσα στον κορονοϊό. Τον μάριο....γιά δές την πτώση που είχε τότε ο χρυσός και τα κρύπτο. Εκεί ήταν η ώρα που οι μεγάλοι αγοράζανε χρυσό και κρύπτο ενώ εμείς τρέχαμε πανικόβλητοι να αγοράσουμε κωλόχαρτο....

Όταν πέρασε η μεγάλη μπόρα, και ο χρυσός ανέβηκε σχεδόν στα διπλάσια απο τον μάρτιο, τότε αρχίσανε να πουλάνε τον χρυσό και να πουλάνε τα κρύπτο. Γιαυτό τον φεβρουάριο είχαμε το πρώτο κράς του κρύπτο. Γιαυτό και όλοι στα μήντια κοροϊδεύαν τον χρυσό και επενούσανε το ακατανόμαστο. πέρυσι το ακατανόμαστο είχε 4κ και τον φεβρουάριο το πουλήσανε στα 30κ και πάνω. Οπότε pump and dump....γιατί νομίζεις πως μονο τα κρύπτο έχουν pump and dump ? 

 

ΕΣΥ ακόμα νομίζεις ότι άφησαν τα κρυπτο και έπιασαν τον χρυσό, δηλαδή άφησαν τις τεράστιες αποδόσεις και πήγαν στο +- 0.5%…… καλά κάνουν και σας ξεβρακώνουν γιατι δεν ξέρετε με τι ασχολείστε …..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@costas1973 Σας έχει πιάσει πανικός τους ακατανόμαστους μαξιμαλίστες βλέπω....την μιά ήρθε το άλλο το φιλαράκι σου και τώρα εσύ. Τουλάχιστον βλέπουμε το ποιός είναι τοξικός και το ποιός όχι. Να ξέρεις γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος. Έχετε χαζέψει τελείως με το νόμισμα σας... Επειδή έχετε μερικούς καραγκιόζηδες να το παίζουν αφεντικάκια, την είδατε ωραιάδες....υπολογίζετε δίχως τον ξενοδώχο όμως.... σε παραπέμπω στον Γκαντάφι και τον Σαντάμ.... xD

Άσε που δέν το βρίσκω να είσαι το ίδιο άτομο με δεύτερο λογαριασμό. Τα ίδια λόγια έλεγε και ο άλλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, costas1973 είπε


Έχει πολύ πόνο ακόμα !!!
 

Data provided by XRPScan indicates that in the last nineteen days, ex-CTO of Ripple, who also helped found it, Jed McCaleb, has released a whopping 214.5 million XRP tokens to be sold after he welcomed 408 million tokens from Ripple.

McCaleb dumps 215 million XRP

As per XRPScan, since June 3, founder of rivalling Stellar, McCaleb, has conducted twenty transactions, pushing large amounts of XRP from his “tacostand” wallet to crypto exchanges.

Three consecutive transfers carried 16,353,884 XRP, seven transfers were worth 12,915,667 XRP each, seven carried 8,221,608 XRP and three last moved 6,036,204 XRP each.

Jed received 408 million XRP from Ripple on the same day he started selling – June 3.

The total amount of XRP in fiat shifted by Jed since that day is equal to $124,354,817.

408 million XRP sent by the Ripple fintech giant to its former high-ranking employee amounts to $235,984,954.

8231_0 Image via XRPscan

Previously, U.Today reported that McCaleb had sold 453 million XRP in May.

At the time of writing, the sixth largest crypto by market cap, XRP, is changing hands at $0.6, as per data provided by CoinMarketCap.

 

 

Here’s when Jed will run out of XRP

jed.tequ.dev website shows a chart of McCaleb releasing his XRP holdings to sell. Currently, there are three forecasts as to when the former Ripple chief tech officer is likely to run out of his XRP riches.

It will depend on how much he will be selling per week from now. If it’s 7,597,207 XRP on average, then McCaleb is likely to run out of XRP by November 12 (142 days). That’s the longest term forecasted.

If he sells 11,459,239 XRP per month, this term shortens to 25 September (94 days left). Should he sell 12,744,966 XRP (three months’ average), McCaleb will see his XRP holdings disappear by September 15, which makes it 84 days to go.

ΕΣΥ ακόμα νομίζεις ότι άφησαν τα κρυπτο και έπιασαν τον χρυσό, δηλαδή άφησαν τις τεράστιες αποδόσεις και πήγαν στο +- 0.5%…… καλά κάνουν και σας ξεβρακώνουν γιατι δεν ξέρετε με τι ασχολείστε …..

Όταν είπες την λέξη ψεκασμενοι, καταλάβαμε!  Κλασικός φωτεινός παντογνώστης wannabe Πανεπιστήμον και χειτερ. Πλήρης εξομοίωση με τους απόλυτους ψεκασμένους όπως τους λες αλλά στο αντίθετο άκρο. Προσπαθείς ντε και καλά να πεις ότι έχεις δίκιο αλλά λίγη σημασία έχει γιατί το θέμα του χρυσού το φέραμε σαν λεπτομέρια και δεν ήταν το κυρίως θέμα μας ακριβώς κι ούτε φυσικά είναι το ίδιο τα αποθέματα από τις κεντρικές τράπεζες με τους επενδυτές. Ούτε κάναμε αν θυμάμαι καλά συσχετισμό χρυσού με κρύπτος. Τα βλέπεις όλα τόσο επιφάνειακα και καλά κάνεις αλλά μην προσπαθείς να επιβληθείς χωρίς λόγο. Εδώ μιλάμε για το ξρπ και καλό είναι να μην ξεφεύγουμε πολύ γιατί είναι κουραστικό για τους άλλους. Γι'αυτό ας επανέλθουμε στην τάξη.

Επεξ/σία από Ψευδώνυμo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Εγω πάντως ανέβασα ενα χιλιαρικακι και περιμένω το >0,2 να φορτώσω

Την καλυτερη δουλεια θα κανεις.4 απλα πραγματα που αν τα τηρησεις ολα βγαζεις λεφτα στα σιγουρα

1)Πουλας ψηλα αγοραζεις χαμηλα

2)Δεν κανεις κινησεις λογο φοβου η φομο

3)Δεν εισαι απληστος

4)Εχεις υπομονη που δεν τελειωνει ουτε σε 10 χρονια

Τοσο ευκολο και τοσο δυσκολο..

Θελω να προσθεσω οτι πρεπει να επαναλαμβανετε αυτο το τετραπτυχο στον καθρεφτη με δυνατη φωνη καθε μερα μολις ξυπνατε 10 φορες 😄

Επεξ/σία από popai32
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, popai32 είπε

Την καλυτερη δουλεια θα κανεις.4 απλα πραγματα που αν τα τηρησεις ολα βγαζεις λεφτα στα σιγουρα

1)Πουλας ψηλα αγοραζεις χαμηλα

2)Δεν κανεις κινησεις λογο φοβου η φομο

3)Δεν εισαι απληστος

4)Εχεις υπομονη που δεν τελειωνει ουτε σε 10 χρονια

Τοσο ευκολο και τοσο δυσκολο..

 

Με λίγα λόγια το τελείως αντίθετο απο μένα xD ahahahahha

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

Εαν δεις το trend και εχοντας υποψην το θεμα με την sec, το 0,2 ειναι κοντα, αυτο δείχνει, ηταν λαθος μεγαλο (μου) που δεν το εκανα οταν "βολοδερνε" στα 0,7........

;;;;;;;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Εγω πάντως ανέβασα ενα χιλιαρικακι και περιμένω το >0,2 να φορτώσω

Δεν ξέρω αν μας "συμφέρει" να πέσει στα 0.2$... 

Καταλαβαίνω ότι θα είναι "ευκαιρία" η αγορά του, αλλά θα θέλω(-αμε) και κάποια στιγμή ν' αρχίσει η ανηφόρα!

Πάντως ο "προφήτης" Alessio μιλάει για long term bullish στο XRP, αν μείνει πάνω από το 0,50-0.59$
Καλό καλοκαίρι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

Δεν ξέρω αν μας "συμφέρει" να πέσει στα 0.2$... 

Καταλαβαίνω ότι θα είναι "ευκαιρία" η αγορά του, αλλά θα θέλω(-αμε) και κάποια στιγμή ν' αρχίσει η ανηφόρα!

Πάντως ο "προφήτης" Alessio μιλάει για long term bullish στο XRP, αν μείνει πάνω από το 0,50-0.59$
Καλό καλοκαίρι...

Εγώ προσωπικά αλλα δεν αγοράζω εκτός αν συμβει αυτο που ειπα, θα μεινω με αυτα που εχω και θα περιμένω ειτε το κάτω, είτε το πάνω 👍

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Sakis_Spooky είπε

Δεν ξέρω αν μας "συμφέρει" να πέσει στα 0.2$... 

Συμφέρει δεν συμφέρει, είμαι στο σημείο "σαπφω νοταρα μπουρλότο" ! 

8 ώρες πριν, Sakis_Spooky είπε

Καταλαβαίνω ότι θα είναι "ευκαιρία" η αγορά του, αλλά θα θέλω(-αμε) και κάποια στιγμή ν' αρχίσει η ανηφόρα!

Έπρεπε να ήμασταν ήδη στα 10 δολλάρια καιρό τώρα.....

8 ώρες πριν, Sakis_Spooky είπε

Πάντως ο "προφήτης" Alessio μιλάει για long term bullish στο XRP, αν μείνει πάνω από το 0,50-0.59$
Καλό καλοκαίρι...

φανταστικός ο Αλέσσιο, και ότι λέει το έχω ώς δέκα εντολές, αλλά για να γίνω αισιόδοξος θα πρέπει να πάει στα 20-50 δολλάρια το ΧΡΠ ....τότε ίσως να σκάσω κανένα χαμόγελο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...