Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέτοια μπερδέματα είχα κ γω και ησύχασα με bitstamp και hardware wallet ledger.

Καλό το bitladon αλλά οι προμήθειες στα ύψη. Επίσης όταν είχα κάποια θέματα και ζητούσα απαντήσεις απ το support οι τύποι με απαντούσαν στο mail στα Ολλανδικά . Ότι να ναι!! 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εάν η Ρεβολούν δέν σε αφήνει να μεταφέρεις ΧΡΠ, τότε μπορείς να τα μετατρέψεις"SWAP" σε ΧΛΜ και μετά στέλνεις τα ΧΛΜ σε άλλο συναλλακτήριο πχ Bitladon και εκεί μετατρέπεις τα ΧΛΜ σε ΧΡΠ. 

 Εγώ είδα κάποια μηνύματα για την Ρεβολούν και πέταξα ιδέες για το πώς να βγάλετε τα ΧΡΠ σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

μπορείς να τα μετατρέψεις"SWAP" σε ΧΛΜ και μετά στέλνεις τα ΧΛΜ σε άλλο συναλλακτήριο

Όσοι έχουμε Ρεβολουτ ξέρουμε πως δεν γίνεται αυτό.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι πώληση σε € (με προμήθεια)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Εάν η Ρεβολούν δέν σε αφήνει να μεταφέρεις ΧΡΠ, τότε μπορείς να τα μετατρέψεις"SWAP" σε ΧΛΜ και μετά στέλνεις τα ΧΛΜ σε άλλο συναλλακτήριο πχ Bitladon και εκεί μετατρέπεις τα ΧΛΜ σε ΧΡΠ. 

 Εγώ είδα κάποια μηνύματα για την Ρεβολούν και πέταξα ιδέες για το πώς να βγάλετε τα ΧΡΠ σας. 

Η Revolut δε σε αφήνει να τα μετατρέψεις. Το μόνο που μπορείς να κάνεις αν έχεις crypto στην Revolut είναι να τα πουλήσεις. Αγορά/πώληση προσφέρει χωρίς να μπορείς να τα μετατρέψεις ή να τα μεταφέρεις σε κάποιο ανταλλακτήριο ή wallet!
Απλώς για έναν απλό χρήστη είναι ότι πιο εύκολο να αγοράσει cryptos!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Doubt είπε

Όσοι έχουμε Ρεβολουτ ξέρουμε πως δεν γίνεται αυτό.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι πώληση σε € (με προμήθεια)

Δέν έχει swap ; Ε το κάθε ένα έχει τα δικά του τότε :/ 

15 λεπτά πριν, marten είπε

Τέτοια μπερδέματα είχα κ γω και ησύχασα με bitstamp και hardware wallet ledger.

Καλό το bitladon αλλά οι προμήθειες στα ύψη. Επίσης όταν είχα κάποια θέματα και ζητούσα απαντήσεις απ το support οι τύποι με απαντούσαν στο mail στα Ολλανδικά . Ότι να ναι!! 

 

 

Αφού έχει αγγλικό support και πάλι δέν απαντούσαν στα αγγλικά ; O_o bad business αυτό .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Δέν έχει swap ; Ε το κάθε ένα έχει τα δικά του τότε 😕

Δεν έχει. Το καλό που έχω δει είναι η ευκολία κι ένα κάποιο φιλτράρισμα στις επιλογές.

Διαθέσιμα είναι

BTC

BCH

ETH

XRP

XLM

ZRX

EOS

LTC

OMG

XTZ

Νομίζω η επιλογή γίνεται με κριτήριο την κεφαλαιοποίηση και δεν έχω χάσει από κανένα χρήματα. Ακόμα και να κλειδώσει το XRP, τα χρήματα που είχα βάλει τα έχω πάρει πίσω.

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, το bitcoin είναι σε τρομερό Bull run, αλλά τα alt coins, τα οποία βέβαια είναι σε ιστορικά υψηλά, δεν ακολουθούν ανοδική πορεία αλλά είναι σταθερά. Με κάποιες εξαιρέσεις βέβαια όπως το etherium, dot κλπ. Γιατί συμβαίνει αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zananiro είπε

Ρε παιδιά, το bitcoin είναι σε τρομερό Bull run, αλλά τα alt coins, τα οποία βέβαια είναι σε ιστορικά υψηλά, δεν ακολουθούν ανοδική πορεία αλλά είναι σταθερά. Με κάποιες εξαιρέσεις βέβαια όπως το etherium, dot κλπ. Γιατί συμβαίνει αυτό? 

FOMO και καλό μάρκετινγκ....και μάρκετ manipulation. 

Όπως και το ΧΡΠ, που με το ζόρι θέλουν να το φρενάρουν. 

¨οπως λέει ο Buffet, “Be Fearful When Others Are Greedy and Greedy When Others Are Fearful”

Στα 9 ευρώ να πάει το ΧΡΠ έχουμε προσπεράσει τα πάντα. Αλλά....SEC

17 λεπτά πριν, Doubt είπε

Δεν έχει. Το καλό που έχω δει είναι η ευκολία κι ένα κάποιο φιλτράρισμα στις επιλογές.

Διαθέσιμα είναι

BTC

BCH

ETH

XRP

XLM

ZRX

EOS

LTC

OMG

XTZ

Νομίζω η επιλογή γίνεται με κριτήριο την κεφαλαιοποίηση και δεν έχω χάσει από κανένα χρήματα. Ακόμα και να κλειδώσει το , τα χρήματα που είχα βάλει τα έχω πάρει πίσω.

τα κερδη ειναι κερδη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

FOMO και καλό μάρκετινγκ....και μάρκετ manipulation. 

Όπως και το ΧΡΠ, που με το ζόρι θέλουν να το φρενάρουν. 

¨οπως λέει ο Buffet, “Be Fearful When Others Are Greedy and Greedy When Others Are Fearful”

Ναι ρε συ, λογικο να προωθείται το bitcoin, αλλά πολύ περίεργα πραγματα, πλέον η αγορά κινείται χωρίς λογική. Και αν σταματήσει αυτή η ανοδική πορεία στο bitcoin δεν ξέρω τι μπορεί να συμβεί στα alt coins. Γιατί δεν μπορεί συνεχώς να αυξάνεται. Απο τη στιγμή που μπήκαν μεγάλα institutions στην αγορά έχει αλλάξει το παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zananiro είπε

Ναι ρε συ, λογικο να προωθείται το bitcoin, αλλά πολύ περίεργα πραγματα, πλέον η αγορά κινείται χωρίς λογική. Και αν σταματήσει αυτή η ανοδική πορεία στο bitcoin δεν ξέρω τι μπορεί να συμβεί στα alt coins. Γιατί δεν μπορεί συνεχώς να αυξάνεται. Απο τη στιγμή που μπήκαν μεγάλα institutions στην αγορά έχει αλλάξει το παιχνίδι. 

Ακριβώς. Ειδικά αυτό με τα μεγάλα ιστιτουσιονς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

Δέν έχει swap ; Ε το κάθε ένα έχει τα δικά του τότε 😕

Αφού έχει αγγλικό support και πάλι δέν απαντούσαν στα αγγλικά ; O_o bad business αυτό .....

4 mail στα Ολλανδικά. Ήταν και ο λόγος που την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Ακριβώς. Ειδικά αυτό με τα μεγάλα ιστιτουσιονς....

Αρχίζουν να "μολύνουν" το ρόλο που πραγματικά έχουν τα crypto και το λόγο που υπάρχουν. Και φοβάμαι ότι αν κάποια στιγμή αποφασίσουν ότι έβγαλαν αρκετά, τότε όλοι θα λένε ότι ήταν η φούσκα του αιώνα. Τέσπα, ας δούμε πως θα εξελιχθεί. Έχει ενδιαφέρον αυτή η περίοδος. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, zananiro είπε

Αρχίζουν να "μολύνουν" το ρόλο που πραγματικά έχουν τα crypto και το λόγο που υπάρχουν. Και φοβάμαι ότι αν κάποια στιγμή αποφασίσουν ότι έβγαλαν αρκετά, τότε όλοι θα λένε ότι ήταν η φούσκα του αιώνα. Τέσπα, ας δούμε πως θα εξελιχθεί. Έχει ενδιαφέρον αυτή η περίοδος. 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να δω τι θα γίνει αν μαθευτεί ότι ο ιλον μασκαράς πούλησε τα κοινς του. Για πείτε όσοι ξέρετε άλλα μεγάλα ονόματα που έχουν ρίξει πολύ χρήμα σε κρυπτο και ποιοι μεγάλοι σε μινινγκ ιδανικά οι πιο πρόσφατοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...