Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

image.png.0f03242fb78db8370375a856bb38110c.png

 

Πρεπει να εισαι πολυ καινουργιος στο χώρο

Γιατί το λες αυτό;

Βασικά τι θέλεις να πεις Μ αυτό;

Εγώ προσωπικά στην binance έχω όριο ανάληψης 500χιλιαρικα ημερήσιος.

 

Αλλά θα ήθελα να μου αιτιολογισεις το συμπέρασμα σου και να μου εξηγήσεις τι θέλεις να πεις Μ αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

34 λεπτά πριν, Gre23 είπε

Γιατί το λες αυτό;

Βασικά τι θέλεις να πεις Μ αυτό;

Εγώ προσωπικά στην binance έχω όριο ανάληψης 500χιλιαρικα ημερήσιος.

 

Αλλά θα ήθελα να μου αιτιολογισεις το συμπέρασμα σου και να μου εξηγήσεις τι θέλεις να πεις Μ αυτό 

Το λέω γιατι τη Binance την κυνηγάνε γιατι κάνει πονηριές και όχι γιατι θέλουν με το ζόρι να γίνει κάποιο regulation της. Έχουν λερωμένη τη φωλιά τους  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SonicV είπε

https://financefeeds.com/ripples-xrp-losing-competitive-advantage-bis-and-swift-going-real-time/

Μάλλον ακόμα και να κερδίσουμε την δική έχουμε ήδη χάσει πολύ χρόνο

Αναμενομενο οτι καποια στιγμη θα γινοταν και απο αλλους..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://platoblockchain.net/el/Ιαπωνία-για-να-δοκιμάσει-την-κυματική-υπηρεσία-για-μεταφορά-χρημάτων-στις-Φιλιππίνες/

 

Δεν ξέρω αν το είδατε και κατά πόσο αλήθεια είναι αλλά μιλάμε για την 3 οικονομία παγκοσμίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, pp6210 είπε

Φιλε μου μολις εστειλα ενα 20αρι μεσω ρεβο μαστερ, πηγε σε λιγοτερο απο 10 δευτερολεπτα - χωρις υπερβολη. Μηπως στελνεις μεγαλο ποσο, η να ξαναδοκιμαζες μην επεσες σε ωρα αιχμης;

Κ εγω ανησυχησα με τις εξελιξεις της binance, και κυριως με το οτι δεν μπορεις να τραβηξεις ευκολα τα χρηματα ( πριν με sepa ηταν πανευκολο) αλλα πιστευω οντως οτι την κυνηγανε επειδη ειναι η μεγαλυτερη κ αργα η γρηγορα θα περασουν ολα τα ανταλακτηρια απο αυτο το λουκι... σε καθε περιπτωση εχω τραβηξει τα hodl κ τα xrp μου σε πορτοφολι βεβαια!!

Τι να σου πω; Έβαζα Revo visa και δεν. Με Google Search είδα ότι έχουν θέμα και η Ρεβο την είχε μπλοκάρει. Και τον Απρίλη το ίδιο έκανε αλλά τότε δεν είχα θέμα γιατί είχα το SEPA. Alpha ούτε συζήτηση. Δε δέχεται συναλλαγές με Binance. Εγώ να πω την αλήθεια μου έχω XRP μου μέσα στο ανταλλακτήριο αλλά μάλλον θα τα τραβήξω. Δε νομίζω ότι υπάρχει κι άλλος τρόπος πέραν του να τα βγάλω και να τα πάω αλλού. SEPA δε λειτουργεί, οπότε πως αλλιώς; Μόνο αν άνοιγα λογαριασμό σε μια άλλη υπηρεσία που βλέπω υποστηρίζουν στο Binance αλλά δε ψήνομαι. Έχω ένα σωρό accounts σε χρηματοπιστωτικά ιδρύματα κλπ. (Revolut, Paypal, Alpha κλπ.). Δυστυχώς έχω κι ένα ποσό "κλειδωμένο" μέσα στο etoro σαν ηλίθιος γιατί αυτοί δε με αφήνουν να βγάλω XRP. Έχουν ένα σωρό προϋποθέσεις κλπ. ;Oταν πρωτοαγόρασα έψαχνα υπηρεσία που να υποστηρίζει Paypal για αγορά Crypto και ήταν το μόνο που βρήκα. Οπότε για να μην έχω loss, από etoro πρέπει να τα βγάλω μόνο όταν ξαναπιάσουν την αξία αγοράς τους και μετά να τα βάλω σε ένα κανονικό ανταλλακτήριο.

Απλά βλέπω ότι είναι εδώ και καιρό η πρώτη φορά που το XRP δείχνει να ακολουθεί δικό του δρόμο και να μην επηρεάζεται τοοοοόσο πολύ από BTC. Είναι σα να καταπιέζεται η τιμή του και απλά περιμένουμε το ξέσπασμα αν κι εφόσον λυθεί το θέμα με το SEC. Ακούγεται έντονα ότι είναι πιο κοντά σε settlement από ποτέ. Και βλέπω μια τάση να ανέβει τώρα και από Binance δεν έχω κανέναν τρόπο να αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SonicV είπε

https://financefeeds.com/ripples-xrp-losing-competitive-advantage-bis-and-swift-going-real-time/

Μάλλον ακόμα και να κερδίσουμε την δική έχουμε ήδη χάσει πολύ χρόνο

@Christkg μα αυτός ήταν ο σκοπός τους. Να σαμποτάρουν την Ριπλ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SonicV είπε

https://financefeeds.com/ripples-xrp-losing-competitive-advantage-bis-and-swift-going-real-time/

Μάλλον ακόμα και να κερδίσουμε την δική έχουμε ήδη χάσει πολύ χρόνο

Ρε παιδιά όλες αυτές οι λύσεις που προτείνουν είναι μόνο για το κομμάτι της μεταφοράς πληροφοριών (messaging), δεν ασχολείται με τη μεταφορά αξίας (settlement) όπως κάνει το XRP. 

Η μεταφορά αξίας συνεχίζει να είναι τέρμα αργή από πίσω. Άσχετα που φαίνεται ότι τα λεφτά έχουν σταλεί σε κάποια λεπτά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Το λέω γιατι τη Binance την κυνηγάνε γιατι κάνει πονηριές και όχι γιατι θέλουν με το ζόρι να γίνει κάποιο regulation της. Έχουν λερωμένη τη φωλιά τους  

Γνωρίζω πολύ καλά γιατί κυνηγάνε την binance.

Είναι η μεγαλύτερη εταιρία συναλλαγών και η πρώτη που δέχθηκε ανοιχτά να έρθει σε συμμόρφωση με τα νομικά πλαίσια.

Άποψη μου μια χαρά θα ξεπλύνουν τη φωλιά τους .......οι λοιποί να δω τι θα κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Gre23 είπε

Γνωρίζω πολύ καλά γιατί κυνηγάνε την binance.

Είναι η μεγαλύτερη εταιρία συναλλαγών και η πρώτη που δέχθηκε ανοιχτά να έρθει σε συμμόρφωση με τα νομικά πλαίσια.

Άποψη μου μια χαρά θα ξεπλύνουν τη φωλιά τους .......οι λοιποί να δω τι θα κάνουν.

Δεν ισχύει αυτό. Ανακοινώνει ότι θέλει να έρθει σε συμμόρφωση, αφού πρώτα παρανόμησε προσφέρωντας leverage 125x σε χώρες που τα συγκεκριμένα προιόντα ελέγχονται πολύ αυστηρά και θέλουν ειδική άδεια (που το binance δεν είχε). 

Coinbase, Bitstamp, Kraken και άλλα έμπιστα ανταλλακτήρια δεν έχουν τέτοιο leverage για αυτό το λόγο.

Ο CZ όμως το μόνο που τον ένοιαζε ήταν τα λεφτά. Ας τα λουστεί τώρα.

https://www.nytimes.com/2021/07/23/business/dealbook/binance-FTX-ceos.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Δεν ισχύει αυτό. Ανακοινώνει ότι θέλει να έρθει σε συμμόρφωση, αφού πρώτα παρανόμησε προσφέρωντας leverage 125x σε χώρες που τα συγκεκριμένα προιόντα ελέγχονται πολύ αυστηρά και θέλουν ειδική άδεια (που το binance δεν είχε). 

Coinbase, Bitstamp, Kraken και άλλα έμπιστα ανταλλακτήρια δεν έχουν τέτοιο leverage για αυτό το λόγο.

Ο CZ όμως το μόνο που τον ένοιαζε ήταν τα λεφτά. Ας τα λουστεί τώρα.

https://www.nytimes.com/2021/07/23/business/dealbook/binance-FTX-ceos.html

Ευχαριστω.

@Greg23 αυτά που λες εσυ δεν ισχύουν αλλά δεν πειράζει, ο καθένας έχει τη γνώμη του, τη σέβομαι. Απλά μη γραφεις λάθος πληροφορίες δημόσια ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, SonicV είπε

https://financefeeds.com/ripples-xrp-losing-competitive-advantage-bis-and-swift-going-real-time/

Μάλλον ακόμα και να κερδίσουμε την δική έχουμε ήδη χάσει πολύ χρόνο

 https://twitter.com/panosmek/status/1420327790851903493

1BCCB0BC-8096-456C-AA24-6BDD43A93652.jpeg

Επεξ/σία από panosbel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι θέλω μπορώ να γράφω δημόσια και πάντα χρησιμοποιώ την  φράση ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.

 

Οκ ισχύει δεν ισχύει δεν θα κλείσει η binance ούτε θα χάσουμε τα λεφτά μας αυτά είναι παιχνίδια για να κερδίζουν κάποιοι μυρρια 

Το να επικρατεί πανικός και να ψάχνουμε να αλλάξουμε εταιρίες κτλ δεν είναι ότι καλύτερο.αποψη μου η binance θα είναι μια χαρά κ εμείς καλύτερα.παντα καλοπροαίρετα τα λέω αυτά να ξέρεις 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Ρε παιδιά όλες αυτές οι λύσεις που προτείνουν είναι μόνο για το κομμάτι της μεταφοράς πληροφοριών (messaging), δεν ασχολείται με τη μεταφορά αξίας (settlement) όπως κάνει το XRP. 

Η μεταφορά αξίας συνεχίζει να είναι τέρμα αργή από πίσω. Άσχετα που φαίνεται ότι τα λεφτά έχουν σταλεί σε κάποια λεπτά.

 

@thomasG4 μα δεν μπορούν να συναγωνιστούν με την Ριπλ και επειδή δεν θέλουν να δώσουν πάτημα στην Ριπλ, τότε βάζουν εμπόδια απλά για να καθυστερήσουν τον κατακλυσμό... Αλλα όσο και να μπούνε εμπόδιο στην Ριπλ δεν αλλάζει κατεύθυνση ή χιονοστιβάδα. Απλά να καθυστερήσουν μπορούν για να δώσουν λίγο περισσότερο χρόνο για τους ίδιους μπας και κάνουν κάτι ώστε να μην μείνουν εκτός παιχνιδιού. Πράγμα που δεν θα καταφέρουν. 

Αυτό εννοούμε(τουλαχιστων εγω προσωπικα)

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...