Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Vortalhe είπε

γιατι θες να το κανεις αυτο?

Γιατί το θεωρώ λιγότερο επισφαλές απο ripple λογω της υπόθεσης με sec, και αν τυχόν η υπόθεση έχει θετική για τη ripple έκβαση θα μπορώ να τα ξαναμετατρεψω γρηγορα από xlm σε xrp "χάνοντας" λίγο από το bull run που θα κανει. Αν όμως η έκβαση είναι αρνητική θα είναι πιο safe ως xlm.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, vins είπε

Εγω σκεφτομαι να τα μετατρέψω σε xlm τα xrp. Ποια η γνώμη σου;

XLM είναι ένας απο τους υποψηφίους για μένα ναί. Αυτό μόνο σε περίπτωση που έχουμε αρντητικά νέα την δευτέρα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΧΡΠ και η Ριπλ είναι το σταυροδρόμη, επάνω στην Ριπλ θα στηθούν όλα τα stable coins SDR CBDS κτλ.

Η Ριπλ είναι no brainer και απορώ πώς μέχρι τώρα δέν έχει τακτοποιηθεί η υπόθεση. 

Στην ουσία η Ριπλ κάνει πραγματικότητα τα σχέδιά τους. Η κίνα μεσο του Μπιτκοιν θέλει να πάρει την δυναμη στα χέρια τους. Γιαυτό γίνετε όλη η φάση. 

Δέν έχω δεί άλλη εταιρία σάν την Ριπλ να είναι σε συναντήσεις συνεδριάσεις κτλ με τα πιό μεγάλα τρομερά και σημαντικά πρόσωπα του πολιτικού και οικονομικού κόσμου.... Τα βίντεο να δεί κανείς αρκούν....

 

39 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Πιστεύω να αφήσουν το Μπίτκοιν να ανεβεί προς τα 100κ. Βασικά δίνουν χρόνο στις μάζες για να ανοίξουνε λογαριασμό και να ρίξουνε λεφτά στο Μπίτκοιν πρίν το ρίξουνε. 

Σε κανένα μήνα θα δούμε.  το Federal Government έχει το Tether στο στόχαστρό του. Το Τέδερ είναι εταιρία με βάση....την Κινα.... το Τέδερ είναι μερικως pegged στο δολλάριο. Το κακό είναι οτι το Τέδερ δημιουργεί όσο θέλει τόκενς. Τα οποία τόκενς τα χρησιμοποιούν για να αγοράσουν ....Bitcoins.....οπότε υπάρχει σοβαρότατη πιθανότητα για correction.... Γιαυτό και πιστεύω να δούμε και 100κ μπίτκοιν πρίν το ρίξουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Το ΧΡΠ και η Ριπλ είναι το σταυροδρόμη, επάνω στην Ριπλ θα στηθούν όλα τα stable coins SDR CBDS κτλ.

Η Ριπλ είναι no brainer και απορώ πώς μέχρι τώρα δέν έχει τακτοποιηθεί η υπόθεση. 

Στην ουσία η Ριπλ κάνει πραγματικότητα τα σχέδιά τους. Η κίνα μεσο του Μπιτκοιν θέλει να πάρει την δυναμη στα χέρια τους. Γιαυτό γίνετε όλη η φάση. 

Δέν έχω δεί άλλη εταιρία σάν την Ριπλ να είναι σε συναντήσεις συνεδριάσεις κτλ με τα πιό μεγάλα τρομερά και σημαντικά πρόσωπα του πολιτικού και οικονομικού κόσμου.... Τα βίντεο να δεί κανείς αρκούν....

 

Άρα στα λόγια μου έρχεσαι. Δεν ξέρω ορολογία σου αλλά πιστεύω έχω λογική. Το θέμα είναι αν παραμείνουν τα κρυπτο και δεν τα πολεμήσουν, ότι θα πρέπει να γίνουν ελεγχόμενα κι αυτό θα μειώσει την επενδυτική τους πιθανολογω αξία αλλά αυτό είναι το λιγότερο μπροστά σε αυτά που θα ακολουθήσουν με μια πλήρως αχρηματη κοινωνία. Γι'αυτό είχα πει ξανά ότι λόγο της ιδιαιτερότητας του το xrp ίσως να αφομοιωθεί αλλά φαίνεται ότι τα κρυπτο όπως τα ξέρουμε σήμερα να μην υπάρχουν στο μέλλον γιατί θα επιβληθούν οι τραπεζίτες. Επίσης πιστεύω ότι το μπιτ κοιν θα σκάσει αργότερα και θα παρασύρει και τα υπόλοιπα κοινς κάπως. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δέν είδα να έχουμε διαφορετική γνώμη. Ίσως το περιγράφουμε διαφορετικά. 

Ο Γκάρλιγκχαους έχει πεί 100χιλιάδες φορες οτι τα περισσότερα κρυπτο θα εξαφανιστούν γιατί δέν θα έχουν κάποια χρησιμότητα.  Utility.....

Παλιό βιντεάκι αλλά για δες.... Το ΧΡΠ θα χρησιμοποιηθεί ώς "world reserve currency" (το IMF είναι το world reserve currency για τον κόσμο) .....

"a connection in the middle for other systems"......

MIguel Vias ηταν στην Ριπλ και έφυγε και πήγε στην Linqto η οποια είναι Ριπλ partner. 

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Δέν είδα να έχουμε διαφορετική γνώμη. Ίσως το περιγράφουμε διαφορετικά. 

Ο Γκάρλιγκχαους έχει πεί 100χιλιάδες φορες οτι τα περισσότερα κρυπτο θα εξαφανιστούν γιατί δέν θα έχουν κάποια χρησιμότητα.  Utility.....

Γι'αυτό όταν το λέει αυτός καλό θα είναι να μην δίνουμε νεφρό για επένδυση σε κρυπτο ή να μπαίνουμε μακροχρόνια χωρίς συγκεκριμένο στόχο. Τες πα ευχαριστούμε κι ότι νεότερο έχεις συνέχισε να μας το λες, χαρά μου να τα διαβάζω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://dailyhodl.com/2021/02/20/secs-case-against-ripple-and-xrp-is-dead-wrong-legally-and-factually-says-former-chair-mary-jo-white/

Αυτά κυκλοφορούν τώρα στο διαδύκτιο και νομίζω οτι είναι ενθαρρυντικά για την ripple 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρχισε ένας κατήφορος... για να δούμε ποσο...

βεβαια όλα μαζί 

Βέβαια μπορεί να γίνεται αυτό που λέει ο φίλος Frommyashes να έρχονται καλά νέα και να κυνηγάνε το ντιπ και να αγοράσουν. 

Επεξ/σία από panosbel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Kostas808080 είπε

https://dailyhodl.com/2021/02/20/secs-case-against-ripple-and-xrp-is-dead-wrong-legally-and-factually-says-former-chair-mary-jo-white/

Αυτά κυκλοφορούν τώρα στο διαδύκτιο και νομίζω οτι είναι ενθαρρυντικά για την ripple 

Η οποία είναι δικηγόρος της Ripple...

SEC is ‘dead wrong’: Former chair Mary Jo White defends Ripple in pivotal crypto case (yahoo.com)

Αναφορά σε κείμενο

White’s opinion should be taken with a grain of salt, given her current role as Ripple’s attorney. 

Ψυχραιμία μάγκες, ως συνήθως δηλαδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που βλεπω ειναι οτι το xrp επηρεαζετε πρωτο σε καθε πτωση του bitcoin.Δεν ξερω τι θα γινει σε πιθανη διορθωση του bitcoin  50 60 70 τις εκατο η οποια ερχετε.Ισως δεν εκανα καλα που μπηκα  στα 0,5.

1 λεπτό πριν, popai32 είπε

Αυτο που βλεπω ειναι οτι το xrp επηρεαζετε πρωτο σε καθε πτωση του bitcoin.Δεν ξερω τι θα γινει σε πιθανη διορθωση του bitcoin  50 60 70 τις εκατο η οποια ερχετε.Ισως δεν εκανα καλα που μπηκα  στα 0,5.

ασε που σημερα κλεινει και το patern που οδηγει το xrp στα 0,1 η 1 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, panosbel είπε

Άρχισε ένας κατήφορος... για να δούμε ποσο...

βεβαια όλα μαζί 

Βέβαια μπορεί να γίνεται αυτό που λέει ο φίλος Frommyashes να έρχονται καλά νέα και να κυνηγάνε το ντιπ και να αγοράσουν. 

Εμένα με προβληματίζει που είναι το dip για να ξέρουμε πως να αντιδράσουμε. Γιατί τα πιο πολλά alt coins όπως το XRP ενώ δεν έχουν ανοδική πορεία αντίστοιχη του bitcoin, μόλις το τελευταίο πέφτει από το ath, οι τιμές τους πέφτουν. Αναρωτιέμαι τι θα γίνει στις τιμές των alt αν το bitcoin κάνει correction. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zananiro είπε

Εμένα με προβληματίζει που είναι το dip για να ξέρουμε πως να αντιδράσουμε. Γιατί τα πιο πολλά alt coins όπως το XRP ενώ δεν έχουν ανοδική πορεία αντίστοιχη του bitcoin, μόλις το τελευταίο πέφτει από το ath, οι τιμές τους πέφτουν. Αναρωτιέμαι τι θα γίνει στις τιμές των alt αν το bitcoin κάνει correction. 

εγώ περιμένω σάν το κοράκι πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

εγώ περιμένω σάν το κοράκι πάντως...

Χαχα, και εγώ μια από τα ίδια. Αφού να φανταστείς όταν ανέβηκε το bitcoin μετά την αγορά του Musk, πούλησα bitcoin γιατι περίμενα ότι είτε θα κάνει άμεσα correction ώστε να αγοράσω alts είτε στο dip, είτε θα ακολουθήσουν την ανοδική πορεία για λίγο διάστημα τα alts ώστε να τα προλάβω στο pump. Έλα όμως που δεν... 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δούμε ένα 0.38 σήμερα το βράδυ ; ετσι να γεμίσουμε και άλλο τις τσέπες μας xD

 

1 λεπτό πριν, zananiro είπε

Χαχα, και εγώ μια από τα ίδια. Αφού να φανταστείς όταν ανέβηκε το bitcoin μετά την αγορά του Musk, πούλησα bitcoin γιατι περίμενα ότι είτε I) θα κάνει άμεσα correction ώστε να αγοράσω alts είτε στο dip, II) θα ακολουθήσουν την ανοδική πορεία για λίγο διάστημα τα alts. Έλα όμως που δεν... 

Παρομοίως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...