Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Εγώ τα έχω βάλει στο ΝΕΧΟ και παίρνω τόκο 0,000126561450177 ΝΕΧΟ  ανα ΧΡΠ την ημέρα. 

Τί πάει να πεί αυτό ; Εάν βάλεις 1000 ΧΡΠ και τα κλείσεις για 1 μήνα, θα πάρεις (0,000126561450177 * 1000 ΧΡΠ = 0,126561450177569 ΝΕΧΟ την ημέρα * 30 ημέρες = 3,796843505327098 ΝΕΧΟ τον μήνα= 45,56212206392518 ΝΕΧΟ τον χρόνο) οπου 1 ΝΕΧΟ = 1.66 ευρώ αυτή την στιγμή.  δηλαδή με 1000 ΧΡΠ που θα βάλεις για 1 χρόνο μπορείς να βγάλεις μέχρι και 75 ευρώ.  Φυσικά, όσο ανεβαίνει το ΧΡΠ τόσο ανεβαίνει και το reward....... Εάν τώρα που έχει 1 ευρώ (1.33 δολλάρια) το ΧΡΠ μπορείς να βγάλεις 75 ευρώ τον χρόνο με 1000 ΧΡΠ, τότε θα πάει 750 τον χρόνο όταν πάει 10 ευρώ το ΧΡΠ... (λέω τώρα....)  Και φυσικά το ΝΕΧΟ ανεβαίνει επίσης....πιστεύω το ΝΕΧΟ να φτάσει πολύ γρήγορα τα 10 ευρώ καθώς είναι η ΜΟΝΗ πλατφόρμα που είναι ΠΛΗΡΩΣ complient σύμφωνα με τους νόμους. Έχω σοβαρή υποψία πως το ΝΕΧΟ κρύβεται πίσω απο την παγκόσμια επίθεση της Binance. 

Επίσης μπορείς αντί να παίρνεις ΝΕΧΟ να τα πληρώνεσαι σε ΧΡΠ. 8% έχει τόκο το ΧΡΠ και 12% σε ΝΕΧΟ. 

Περιμένω πώς και πώς να βγεί και το Flare Networks online και θα τα βάλω εκεί και ευελπιστώ σε ένα καλό ποσοστό τον μήνα σε τόκους. Που έτσι και καλύψουν τον μισθό που παίρνω τώρα ε νομίζω πως αυτό ήταν....σύνταξη φέτος ή του χρόνου και φεύγω να βγώ για circumnavigating με ιστιοπλοϊκό όλο τον κόσμο. 

Εβαλα και εγω προχτες χρηματα EUR στο Nexo σε κλειστο για 3 μηνες 8%. Λες να ειναι καλυτερα να παιρνω τοκους σε NEXO η να τα αφησω οπως ειναι? Επισης αναρωτιεμαι τι πραγματικο ρισκο παιρνουμε για αυτο το 8% επιτοκιο.

1 ώρα πριν, sagy είπε

Γεια σε όλους ήμουν διακοπές δεν μπόρεσα να διαβάσω πολλά.Κραταω xrp από την αρχή σχεδόν και δεν πούλησα ποτέ.Επειδη χάθηκα με την δίκη και τις εξελίξεις θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να κάνει μια εκτίμηση με τα δεδομένα που έχουμε που πιστεύετε ότι μπορεί να φτάσουμε τις επόμενες εβδομάδες.Βλεπω ότι τις τελευταίες μέρες δεν πάμε όπου πάει το bitcoin επιτέλους.Καθε γνώμη δεκτή 

Προς το παρον το XRP φαινεται να εχει δικη του δυναμικη αποκομενη καπως απο το BTC. Φαινεται να ειναι καθοδον να σπασει τουλαχιστον τα 2$ . Βεβαια κανεις δεν ξερει τι μπορει να γινει τελικα.

Επεξ/σία από gbras
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@gbras 

φρόντισε να βγάλεις την επιλογή "αυτόματη ανανέωση" γιατί μετά απο 3 μήνες πάλι θα κλείσουνε. 

Να σου πώ, δοκίμασε να τα αφήσεις και βλέπεις. Εγώ έχω μέσα καμιά 189 ΝΕΧΟ και τα έχω αφήσει (δέν τα έκλεισα) και βλέπω πάλι σου δίνει τόκο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει εγω τα εχω πιο πολυ για τα ευρω να παιρνω ενα καλο τοκο. Καπου να παιρνω ενα "¨ασφαλες" κερδος. Δεν με πειραζει που ειναι κλειστα. Δεν θα τα κανω κατι. Το θεμα ειναι μην σκασει καμια μερα και εξαφανιστει ο ιδιοκτητης με τα λεφτα αλλα τουρκα... Ενταξει λεει οτι εχει καποιες πιστοποιησεις κλπ και απο παρομοια ιδρυματα ειναι πιο ασφαλες. Εχω και φιλο που εχει κλεισει εκει BTC kai ETH.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Εγώ τα έχω βάλει στο ΝΕΧΟ και παίρνω τόκο 0,000126561450177 ΝΕΧΟ  ανα ΧΡΠ την ημέρα. 

Τί πάει να πεί αυτό ; Εάν βάλεις 1000 ΧΡΠ και τα κλείσεις για 1 μήνα, θα πάρεις (0,000126561450177 * 1000 ΧΡΠ = 0,126561450177569 ΝΕΧΟ την ημέρα * 30 ημέρες = 3,796843505327098 ΝΕΧΟ τον μήνα= 45,56212206392518 ΝΕΧΟ τον χρόνο) οπου 1 ΝΕΧΟ = 1.66 ευρώ αυτή την στιγμή.  δηλαδή με 1000 ΧΡΠ που θα βάλεις για 1 χρόνο μπορείς να βγάλεις μέχρι και 75 ευρώ.  Φυσικά, όσο ανεβαίνει το ΧΡΠ τόσο ανεβαίνει και το reward....... Εάν τώρα που έχει 1 ευρώ (1.33 δολλάρια) το ΧΡΠ μπορείς να βγάλεις 75 ευρώ τον χρόνο με 1000 ΧΡΠ, τότε θα πάει 750 τον χρόνο όταν πάει 10 ευρώ το ΧΡΠ... (λέω τώρα....)  Και φυσικά το ΝΕΧΟ ανεβαίνει επίσης....πιστεύω το ΝΕΧΟ να φτάσει πολύ γρήγορα τα 10 ευρώ καθώς είναι η ΜΟΝΗ πλατφόρμα που είναι ΠΛΗΡΩΣ complient σύμφωνα με τους νόμους. Έχω σοβαρή υποψία πως το ΝΕΧΟ κρύβεται πίσω απο την παγκόσμια επίθεση της Binance. 

Επίσης μπορείς αντί να παίρνεις ΝΕΧΟ να τα πληρώνεσαι σε ΧΡΠ. 8% έχει τόκο το ΧΡΠ και 12% σε ΝΕΧΟ. 

Περιμένω πώς και πώς να βγεί και το Flare Networks online και θα τα βάλω εκεί και ευελπιστώ σε ένα καλό ποσοστό τον μήνα σε τόκους. Που έτσι και καλύψουν τον μισθό που παίρνω τώρα ε νομίζω πως αυτό ήταν....σύνταξη φέτος ή του χρόνου και φεύγω να βγώ για circumnavigating με ιστιοπλοϊκό όλο τον κόσμο. 

Το flare τι είναι;στην ,binance θα πάρω κάτι η πρέπει να κάνω κάτι εγώ;

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Gre23 είπε

Το flare τι είναι;στην ,binance θα πάρω κάτι η πρέπει να κάνω κάτι εγώ;

Ευχαριστω

Απο οτι καταλαβα εμεις που χασαμε το πρωτο airdrop δεν προκειται να παρουμε τιποτα ση συνεχεια οποτε πρεπει να τα αγοραζουμε ολα για να τα βαλουμε αργοτερα στο ledger…

κανω λαθος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, WEE8282 είπε

Απο οτι καταλαβα εμεις που χασαμε το πρωτο airdrop δεν προκειται να παρουμε τιποτα ση συνεχεια οποτε πρεπει να τα αγοραζουμε ολα για να τα βαλουμε αργοτερα στο ledger…

κανω λαθος;

Δυστυχως έτσι είναι. 

Τα έξτρα χρήματα που έχω θα τα ρίξω στο SGB και οτιδήποτε θα έχει μα κάνει με Flare. 

 

Για δείτε....  USDx GBRx EURx ..... Όλα πίσω από την πλάτη μας γίνονται τόσο γρήγορα θα γίνει το adoption. 

 

Screenshot_2021-08-16_162252~3.jpg

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Δυστυχως έτσι είναι. 

Τα έξτρα χρήματα που έχω θα τα ρίξω στο SGB και οτιδήποτε θα έχει μα κάνει με Flare. 

 

Για δείτε....  USDx GBRx EURx ..... Όλα πίσω από την πλάτη μας γίνονται τόσο γρήγορα θα γίνει το adoption. 

 

Screenshot_2021-08-16_162252~3.jpg

Άσε και εγώ περιμένω να έρθει ledger να τα ρίξω μέσα και να αγοράσω με ότι έμεινε sgb και flr…ελπίζω όταν βγουν να βγουν φθηνά και να πουλησει ο κόσμος να τα πάρουμε ακόμα φθηνότερα…ειδικά το sgb….;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panosbel είπε

Άσε και εγώ περιμένω να έρθει ledger να τα ρίξω μέσα και να αγοράσω με ότι έμεινε sgb και flr…ελπίζω όταν βγουν να βγουν φθηνά και να πουλησει ο κόσμος να τα πάρουμε ακόμα φθηνότερα…ειδικά το sgb….;) 

Καλησπερα, ειναι ευκολο να μου εξηγησεις τι γινετε με το ledger και το xrp γιατι εκει τα εχω και τα δικα μου η να μου δωσεις καποιο λινκ να το δω; 
ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Maybedelete είπε

Καλησπερα, ειναι ευκολο να μου εξηγησεις τι γινετε με το ledger και το xrp γιατι εκει τα εχω και τα δικα μου η να μου δωσεις καποιο λινκ να το δω; 
ευχαριστω

Εφόσον έχεις τα χρπ μέσα στο ledger που είναι το πρόβλημα; Μάλλον δεν κατάλαβα την ερώτηση σου… στείλε μου μήνυμα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2021 στις 10:14 ΠΜ, FromMyAshesRRR είπε

Την σύγκρηση αυτή την έχω ξανακάνει πρίν ένα μήνα πιστεύω. 

Ολοι λένε πως το φετινό μπούλραν μοιάζει με το μπουλραν του 2013-14.

Σε αυτή την περίπτωση όπως βλέπουμε στην φωτό 

image.png.6c9303f10b011eb5f48c722a29fe4689.png

και το 2021.

image.png.ceba3a415661575c8d59ae13e31c2f9a.png

Bitcoin 2013

image.png.dbb6d7c53b5b26f3bfcec889806fafa4.png

Bitcoin 2021

image.png.5342e09fb353f4ad1f1d30a49aa3fa25.png

Ελπίζω να μήν επαληθευτεί......

Παιδιά λυπάμαι πως πάλι κυνδινεύω να βγώ σωστός.... μά τον Δία εύχομαι να μήν γίνει αλλά προειδοποιώ.....

Μαζεύτε εφόδια φαγητό έρχετε μπάμ....φλάς κρας... η μαλακια με το Αφγανιστάν είναι ευκαιρία μαύρος κύκνος που ψάχνουνε για να ρίξουνε την αγορά. Ετοιμαστείτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

Ελπίζω να μήν επαληθευτεί......

Παιδιά λυπάμαι πως πάλι κυνδινεύω να βγώ σωστός.... μά τον Δία εύχομαι να μήν γίνει αλλά προειδοποιώ.....

Μαζεύτε εφόδια φαγητό έρχετε μπάμ....φλάς κρας... η μαλακια με το Αφγανιστάν είναι ευκαιρία μαύρος κύκνος που ψάχνουνε για να ρίξουνε την αγορά. Ετοιμαστείτε....

Από αισιόδοξη φωνή εδώ μέσα έχεις γίνει η πιο απαισιόδοξη 😅😅😅 φτου φτου…εγώ πάντως βλέπω τα διαγράμματα του χρπ μοιάζουν παααααρα πολύ με μπιτκοιν 2017-18…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, panosbel είπε

Από αισιόδοξη φωνή εδώ μέσα έχεις γίνει η πιο απαισιόδοξη 😅😅😅 φτου φτου…εγώ πάντως βλέπω τα διαγράμματα του χρπ μοιάζουν παααααρα πολύ με μπιτκοιν 2017-18…

Αγόρασα στα 0,50€ και πούλησα εχθές στα €0,97 μ@λ@κια μου που δεν πούλησα στα €1.05 δεν πειράζει, τώρα θα ξαναμπώ στα €0,80

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Αγόρασα στα 0,50€ και πούλησα εχθές στα €0,97 μ@λ@κια μου που δεν πούλησα στα €1.05 δεν πειράζει, τώρα θα ξαναμπώ στα €0,80

Δεν πειράζει, φιμπ στα 0.80-0.82  και όλα καλά. 

8 ώρες πριν, panosbel είπε

Από αισιόδοξη φωνή εδώ μέσα έχεις γίνει η πιο απαισιόδοξη 😅😅😅 φτου φτου…εγώ πάντως βλέπω τα διαγράμματα του χρπ μοιάζουν παααααρα πολύ με μπιτκοιν 2017-18…

Γιατί οι (γεω) πολιτικο κοινωνικό οικονομικό παράγοντες παίζουν μεγάλο ρόλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Δεν πειράζει, φιμπ στα 0.80-0.82  και όλα καλά. 

Γιατί οι (γεω) πολιτικο κοινωνικό οικονομικό παράγοντες παίζουν μεγάλο ρόλο. 

Μια φωνούλα μου λέει €0,75……..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σταθείτε ρε παιδιά…εδώ σχεδόν όλοι μιλάνε για συμβιβασμό ripple-sec μέχρι τα μέσα Σεπτέμβρη ισως και γρηγορότερα…που σημαίνει άνοδο της τιμής του xrp…αν πάμε και εξαργυρώσουμε τώρα ίσως χάσουμε την ευκαιρία…Αν τώρα όλα αυτά που περιμένουμε να συμβούν από τον Δεκέμβρη που ξεκίνησε η υπόθεση είναι μούφα ε τι να πω…καθενας ας πράξει όπως νομίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...