Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Εβαλα λεφτα στα €0,49........ ποιος λες να ειναι χαμενος;

Ποιος μίλησε για χαμένους; Ότι δεν εχεις ιδεα που εχεις ριξει λεφτα λεω και οτι τα εβαλες απλα απο FOMO. Κάτσε μελέτα λίγο για να καταλαβεις τι εστι Ripple, XRP και πως λειτουργεί το ecosystem και τι θέση εχει το XRP σε αυτό. Μέχρι τότε μη μας ζαλίζεις για την τιμή του XRP και που μπορεί αυτή να φτάσει. Δε με νοιαζει ποσα εχεις ούτε πότε μπήκες. Με νοιάζει να μη γράφεις ανακρίβειες, όπως ανακρίβειες γράφει και ο αλλος που λεει ειδα σε YouTube video να λενε για το XRP οι Ιλουμινατοι (τι γελια θεε μου).

Σεβαστή θα ήταν η άποψή σου όταν είχες κάνει τη μελέτη σου και ήξερες σε τι πράγμα αναφέρεσαι και για τι πράγμα μιλάς. Όταν κανεις την έρευνά σου, έλα να μιλήσουμε ως ίσος προς ίσο, μέχρι τότε δε μπορώ να σε πάρω στα σοβαρά ούτε τα όσα γράφεις ακόμη και αν συμφωνώ με αυτά περί τιμής. 

Καλά κέρδη και πάλι, εμένα δε με νοιαζει να μη βγάλεις λεφτά, μακάρι να βγάλεις και εσύ και όλα τα παιδιά εδώ μεσα, εμένα με νοιαζει να γράφουμε σωστα και τεκμηριομένα κάποια πράγματα για αυτό και πάντα λεω μην ακούτε κανεναν τσαρλατάνο που τάζει 10$ το XRP κοκ

 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ρε παιδια. Πραγματικά ακρότητες και από τις δυο πλευρές. Ειλικρινά έχει δίκιο ο άλλος ότι το community που ασχολείται με το XRP είτε θετικά είτε αρνητικά προσκείμενο, ώρες ώρες μοιάζει τόσο ακραίο που...ας μη το γραψω.

Αν θετε στο 2$ πουλήστε. Αν θέτε στο 1.5$ πουλήστε. Αν θετε να περιμένετε στο 1000$ περιμένετε.

Τι κάθεστε και σκοτώνεστε και προσβάλετε; πάτε καλά;;;

Και επειδή κερδίζεις που αγόρασες στο 0.49$ ποιος σου είπε ότι στο τέλος της ημέρας κάποιος που αγόρασε στο 1.5$ δδε μπορεί να κερδίσει περισσότερα από σένα; που ξέρεις τη πορεία του νομίσματος και της αγοράς;;;;

 

Επεξ/σία από shadowfax-1-
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Ποιος μίλησε για χαμένους; Ότι δεν εχεις ιδεα που εχεις ριξει λεφτα λεω και οτι τα εβαλες απλα απο FOMO. Κάτσε μελέτα λίγο για να καταλαβεις τι εστι Ripple, XRP και πως λειτουργεί το ecosystem και τι θέση εχει το XRP σε αυτό. Μέχρι τότε μη μας ζαλίζεις για την τιμή του XRP και που μπορεί αυτή να φτάσει. Δε με νοιαζει ποσα εχεις ούτε πότε μπήκες. Με νοιάζει να μη γράφεις ανακρίβειες, όπως ανακρίβειες γράφει και ο αλλος που λεει ειδα σε YouTube video να λενε για το XRP οι Ιλουμινατοι (τι γελια θεε μου).

Σεβαστή θα ήταν η άποψή σου όταν είχες κάνει τη μελέτη σου και ήξερες σε τι πράγμα αναφέρεσαι και για τι πράγμα μιλάς. Όταν κανεις την έρευνά σου, έλα να μιλήσουμε ως ίσος προς ίσο, μέχρι τότε δε μπορώ να σε πάρω στα σοβαρά ούτε τα όσα γράφεις ακόμη και αν συμφωνώ με αυτά περί τιμής. 

Καλά κέρδη και πάλι, εμένα δε με νοιαζει να μη βγάλεις λεφτά, μακάρι να βγάλεις και εσύ και όλα τα παιδιά εδώ μεσα, εμένα με νοιαζει να γράφουμε σωστα και τεκμηριομένα κάποια πράγματα για αυτό και πάντα λεω μην ακούτε κανεναν τσαρλατάνο που τάζει 10$ το XRP κοκ

 

Ρε μαστορα... τι με ενδιαφερει το project, η δικη, το adaptation κλπ κλπ κλπ, το κεφαλαιο μου γυρίζω διοτι στις τραπεζες δεν εχει τοκο....... το 99% που ασχολειτε με τα crypto εχει αποκλειστικα στοχο να βγαλει χρηματα..... προσφατα μου σφυριξαν το moonriver, αγορασα 10 τεμαχια στα €70 διοτι δεν το πολυπιστεψα, σημερα ειναι €258..... επενδυτες ειμαστε, και αυτο που βλεπουμε ειναι οτι (και οχι το μονο) το xrp ειναι μουλαρι..... τωρα τι λες εσυ για το μέλλον ειναι σαν να μιλαω με χαρτορηχτρα! 

Επεξ/σία από Dinos1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Ρε μαστορα... τι με ενδιαφερει το project, η δικη, το adaptation κλπ κλπ κλπ, το κεφαλαιο μου γυρίζω διοτι στις τραπεζες δεν εχει τοκο....... το 99% που ασχολειτε με τα crypto εχει αποκλειστικα στοχο να βγαλει χρηματα..... προσφατα μου σφυριξαν το moonriver, αγορασα 10 τεμαχια στα €70 διοτι δεν το πολυπιστεψα, σημερα ειναι €258..... επενδυτες ειμαστε, και αυτο που βλεπουμε ειναι οτι (και οχι το μονο) το xrp ειναι μουλαρι..... τωρα τι λες εσυ για το μέλλον ειναι σαν να μιλαω με χαρτορηχτρα! 

Επενδυτής με τα 700 ευρώ ναι Αγγελικουλα μου περναμε τωρα στην επομενη γραμμη, η κ. Θεοπουλα απο τα κατω Πατησια. Τέλος παντων, φαινεται οτι δεν εχεις ιδεα που πατας και που βρισκεσαι στο χώρο. Αντε καλη επιτυχια οπως και να εχει 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Επενδυτής με τα 700 ευρώ ναι Αγγελικουλα μου περναμε τωρα στην επομενη γραμμη, η κ. Θεοπουλα απο τα κατω Πατησια. Τέλος παντων, φαινεται οτι δεν εχεις ιδεα που πατας και που βρισκεσαι στο χώρο. Αντε καλη επιτυχια οπως και να εχει 

 

Ρε μεγαλε αυτο καταλαβες ότι εχω επενδυσει  μονο 700 ευρώ......  καλα good night and good luck!!! 

Επεξ/σία από Dinos1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αλλάξουμε θέμα τώρα στο τόπικ μετά τα μαθήματα περί επενδύσεων και κρύπτο που λάβαμε από τον αγαπητό Ντίνο και ας περάσουμε στα ουσιαστικά του XRP, της Ripple και της δίκης. Σύμφωνα λοιπόν με τον Attorney Jeremy έχουν υποβληθεί σαν τεκμήρια για τη δίκη που σε μεγάλο βαθμό βάζει τέλος στο SEC στοιχεία ότι δεν υπήρξε ποτέ Fair Notice. 

https://twitter.com/attorneyjeremy1/status/1436064189022416900/photo/1

 

Γενικότερα δε βλέπω πως μπορεί να το γυρίσει το SEC, όλα δείχνουν μια απόπειρα καθυστέρησης για τη Ripple και τους στόχους της, επιπόλαιη μήνυση η οποία έχει μεγάλες αντιφάσεις και τα στοιχεία περί conflict of interest δίνουν και παίρνουν. Μου φαίνεται αδιανόητο να μην εχει διαταχθεί ΕΔΕ (το αντιστοχο στις ΗΠΑ τελος παντων) τόσο για τους Hinnman, Clayton οσο και για τον Gensler. Άραγε η επιτροπή για τα commodities γιατι δεν επεμβαίνει και να ερθει σε ρηξη με αυτους που διεκδικουν κομμάτι της αγοράς;

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Και θα σου πω γιατι είσαι άσχετος γιατί σε αυτά που λες δεν είναι όλα λάθος ναι μεν αλλά... Το XRP σε περίπτωση που, μια στο εκατομμύριο, αντικαταστήσει τη SWIFT και όλες οι συναλλαγές γίνονται settled στο XRP Ledger, λειτουργήσει δηλαδη ως bridge currency, τότε θα μιλάμε για ένα market cap ύψους trillions. Το ότι θα πάρει clarity δε σημαινει οτι θα πανε ολα τα λεφτα στο XRP, αλλά αν χρησιμοποιηθει απο τις τραπεζες σε μεγάλη κλίμακα και γενικότερα απο τα χρηματοπιστωτικά ινστιτούτα τότε ναι το XRP θα φτάσει σε διψήφιο σε αξία μπορει και πιο ψηλά. 

Ριχνεις τη ζαρια σου και περιμενεις. Αν κατσει, εκατσε. 

Όλα λάθος.

 

3 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Πω πω εισαι τερμα ανίδεος, οκ ισως ειναι και της ηλικιας να μην αντιλαμβάνεται την καινοτομία. Πάρε το Whitepaper του XRP και της Ripple και διαβάσετά. Δεν ειπα οταν, ειπα ΑΝ. Αυτο δε σημαινει οτι το XRP δε μπορει να βρεθει ξανα στα 100-200Β market cap που σημαινει περιπου 3-4$, βαριεμαι να κανω τις πραξεις τωρα. Εδω ειναι το Cardano στα 90Β χωρις να εχει να προσφερει τιποτα ουτε smart contracts, 0 deadlines κλπ. 

Όλα λάθος x 10.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

Εβαλα λεφτα στα €0,49........ ποιος λες να ειναι χαμενος;

Ακριβώς σε αυτή την τιμή έχω αγοράσει και εγώ ένα πακέτο. Δεν το πούλησα ακόμη. Είναι το μοναδικό (μαζί με το Matic) που δεν έχω πουλήσει ακόμη σε αυτό το bull run.

Δεν είχε άσχημη απόδοση, αλλά σίγουρα όχι αυτό που περίμενα. Το κρατάω μπας και. Έτσι και αλλιώς δεν είναι τεράστιο το πακέτο.

Αυτή την περίοδο το έχω κάνει binance-pegged και το βάζω σε φάρμες για να παίρνω αποδόσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Fan είπε

Ακριβώς σε αυτή την τιμή έχω αγοράσει και εγώ ένα πακέτο. Δεν το πούλησα ακόμη. Είναι το μοναδικό (μαζί με το Matic) που δεν έχω πουλήσει ακόμη σε αυτό το bull run.

Δεν είχε άσχημη απόδοση, αλλά σίγουρα όχι αυτό που περίμενα. Το κρατάω μπας και. Έτσι και αλλιώς δεν είναι τεράστιο το πακέτο.

Αυτή την περίοδο το έχω κάνει binance-pegged και το βάζω σε φάρμες για να παίρνω αποδόσεις.

Περιμένω και εγώ να πάει στα €1.2 - €1.3 εκεί θα το σουτάρω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε,  είπα μια φορά να εισβάλω καταδρομικα πίσω από τις εχθρικες γραμμές (Γερμανία) και σας έπιασε περίοδος ; τι πράγμα είστε σεις ρε..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Επενδυτής με τα 700 ευρώ ναι Αγγελικουλα μου περναμε τωρα στην επομενη γραμμη, η κ. Θεοπουλα απο τα κατω Πατησια. Τέλος παντων, φαινεται οτι δεν εχεις ιδεα που πατας και που βρισκεσαι στο χώρο. Αντε καλη επιτυχια οπως και να εχει 

 

Επανερχόμενος στην παραπάνω συζήτηση, θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι το moon river σήμερα είναι στα €411, για κάνε έναν υπολογισμό τα 10 τεμάχια που αγόρασα ο μικροεπενδυτής  με 700€, ποσό κέρδος μου άφησε; Αγοράκι άντε γεια….. απλώς περιμένω να ανεβεί στο €1 ευρώ το xrp για να ξεφορτωσω τα 5000 τεμάχια που αγόρασα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

Επανερχόμενος στην παραπάνω συζήτηση, θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι το moon river σήμερα είναι στα €411, για κάνε έναν υπολογισμό τα 10 τεμάχια που αγόρασα ο μικροεπενδυτής  με 700€, ποσό κέρδος μου άφησε; Αγοράκι άντε γεια….. απλώς περιμένω να ανεβεί στο €1 ευρώ το xrp για να ξεφορτωσω τα 5000 τεμάχια που αγόρασα !!!!

Το κούρασες.. 

  • Like 2
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...