Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Σιγά σιγά θα βγαίνουν ένας ένας να λένε την αλήθεια....πως το μπουλμαρκετ τελειώνει....όχι πως τελείωσε....αλλα πως μέσα σε 2 εβδομάδες "υποψιάζεται" ο Μπίτμποη πως τελειώνει.....και πως εάν έχουμε κέρδη, να πουλήσουμε να βγάλουμε το κέρδος μας.... ότι φοβόμουν απο τον απρίλιο με το που έγινε το μεγάλο ντάμπ.... Να δούμε αν έχουμε το "super cycle" η όχι...εμένα πάντως δέν με έχουνε πείσει....ας το δώ και ας μην το πιστέψω. Οι γιουτούμπερς μας λένε πως ακόμη έχουμε μπροστά μας....μακάρι....μακάρι να είναι έτσι και δέν μας το λένε μόνο και μονο για να πουλήσουν εκείνοι και εμείς να μείνουμε με το λέτζερ στα χέρια μας....

 

Πάντως η τιμή βλέπω πως έχει τάσεις για κάτω.Αναποφάσιστη....ίσως είναι απλά bulltrap για να κάψουν όσους παίζουμε με μόχλευση. 

 

image.png.bf1db31d3b03ddf1614c9a7b306c125f.png

Όταν λες δε σε έχουν πείσει τι πιστεύεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, FromMyAshesRRR said:

Σιγά σιγά θα βγαίνουν ένας ένας να λένε την αλήθεια....πως το μπουλμαρκετ τελειώνει....όχι πως τελείωσε....αλλα πως μέσα σε 2 εβδομάδες "υποψιάζεται" ο Μπίτμποη πως τελειώνει.....και πως εάν έχουμε κέρδη, να πουλήσουμε να βγάλουμε το κέρδος μας.... ότι φοβόμουν απο τον απρίλιο με το που έγινε το μεγάλο ντάμπ.... Να δούμε αν έχουμε το "super cycle" η όχι...εμένα πάντως δέν με έχουνε πείσει....ας το δώ και ας μην το πιστέψω. Οι γιουτούμπερς μας λένε πως ακόμη έχουμε μπροστά μας....μακάρι....μακάρι να είναι έτσι και δέν μας το λένε μόνο και μονο για να πουλήσουν εκείνοι και εμείς να μείνουμε με το λέτζερ στα χέρια μας....

 

Πάντως η τιμή βλέπω πως έχει τάσεις για κάτω.Αναποφάσιστη....ίσως είναι απλά bulltrap για να κάψουν όσους παίζουμε με μόχλευση. 

 

image.png.bf1db31d3b03ddf1614c9a7b306c125f.png

Σε κάτι τέτοια είναι που ΔΕΝ, επαναλαμβάνω, ΔΕΝ πρέπει να πουλήσεις...

Κλασική τακτική... "έχουμε την φήμη, τους λέμε να πουλήσουν, κάνουμε και ένα μικρό "χαμό" "ρίχνοντας" 5-6% την αξία του τάδε crypto ώστε να φοβηθούν..." και τα πορτοφόλια μας να είναι καλά.

Επεξ/σία από NotAliki177
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά! Καλό θα είναι να έχετε υπόψη σας αυτή την είδηση που σε συνάρτηση με το γεγονός ότι η Παρασκευή που μας έρχεται είναι η τελευταία του μήνα (25.09.2021)- συνδυασμός που ενδέχεται να δημιουργήσει ένα "εκρηκτικό" μείγμα.. Προσοχή λοιπόν και πάρτε τις αποφάσεις σας βάση των κριτηρίων και των στόχων που εσείς έχετε θέσει. Αλλά ας μην αγνοούμε και τις εξελίξεις. Ξέρω σας ξενερώνω, αλλά καλό είναι ότι γνωρίζει ο καθένας να το καταθέτει εδώ και ας λαμβάνουμε κατόπιν τις όποιες αποφάσεις μας..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Bruno44 είπε

Όταν λες δε σε έχουν πείσει τι πιστεύεις;

Μας λένε πως αυτό το μπουλραν είναι διαφορετικό, πως θα κρατήσει πολλούς μήνες (this time is different!)  μας λένε.   Εμένα δεν με εχουν πείσει. Πιστεύω πως χάσαμε την σειρά μας με το γαμοΣΕΚ. Για να πουλήσω δεν πουλάω φυσικά. 

https://www.forbes.com/sites/billybambrough/2021/09/19/ecb-president-issued-a-suspicious-warning-over-bitcoin-ethereum-cardano-bnb-xrp-solana-and-dogecoin-after-huge-price-explosion/?sh=3a42d90c2d2a

 

 

Screenshot_2021-09-20_082604.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/9/2021 στις 12:04 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

Ακριβώς αυτό @geoptik θεωρητικά. Εμένα δέν με έχουνε πείσει με το σουπερ cycle βέβαια, αλλά υπάρχουν διάφορα γεγονότα τα οποία είναι σε εξέληξη. Ο μανωλιός πρέπει να βάλει το βρακί του αλλιώς(ακατανόμαστο και το διαπλεκόμενο btc + eth) το ΣΕΚ που θα χάσει παταγωδώς την δίκη, πολλά διάφορα αλτς που βγαίνουν live, διάφορα γεγονότα ανα τον κόσμο κτλ. Μέχρι τώρα πάντως επαναλαμβάνετε το 2018-2014 κτλ bullmarket και σύμφωνα με τα γεγονότα εκείνα το μπούλμαρκετ κοντεύει να τελειώσει(ήδη έχει κάνει το μπάμ του). Βλέπουμε αν κρατήσει το support και συνεχίσει την ανοδική πορεία η όχι. 

Καλημέρες σε όλους, need some coffee xD

Δές πώς συμπέφτει το Φιμπονάτσι.......

 

image.png.293575c3f5c3a9ec67b40b4db419033b.png

Οπότε πιστεύω πως το επόμενο γραφημα είναι πολύ πολύ πιθανό. 

Όμως αυτό θα διαδραματιστεί στους επόμενους 1-2 μήνες.....που δέν πιστεύω πως θα πάει τόσο πολύ....ίσως μέσα στον μήνα αυτό να έχουμε fakeout και να πάει με την μία προς τα 1,60 και μετά να κάνει το μπλούμ προς το 0.85-0.75 κάτι που είναι πιό εφικτό τώρα που είναι νωρίς παρά μετά απο 2 μήνες πχ. 

 

image.png.e49269354911bb6187c8a68a6bb1b22e.png

Τελικα εγινε οπως το ειπες. Βοηθησαν βεβαια και τα γεγονοτα . Μενει να δουμε αν θα κατεβει κι αλλο ή θα αρχισει σιγα σιγα ανοδος. Το βλεπω βεβαια δυσκολο παντως μεχρι το τελος της εβδομαδας.

Καλημερα σε ολους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γάμησέ τα....πάντως όποιοι παραμείνουμε να ξέρετε στο επόμενο μπούλραν θα είμαστε προετοιμασμένοι....κοροϊδία ήταν αυτό το φετινό. 

image.png.87fbb3af9756a361a80493f626288427.png

 

Κάπου εκεί πιστεύω να σταματήσει η κάθοδος. Αν και λόγο της απληστίας των φαλαινών, πιστεύω να χτυπήσει το 0.68 Support και μετά να πάει πάλι πάνω. Αν πάει εκεί κάτω, θα  συρθούμε μερικές εβδομάδες σάν τα σκουλήκια και άμα όντως πάει για "super cycle" πιστεύω όπως του είχα πεί του Garlinghouse "μήπως το ΣΕΚ αποσύρει την μύνηση μέσα στα χριστούγεννα όπως μας έκανε με την μύνηση ο @#$% Κλέειτον που να τον κλαίνε οι δικοί του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Γάμησέ τα....πάντως όποιοι παραμείνουμε να ξέρετε στο επόμενο μπούλραν θα είμαστε προετοιμασμένοι....κοροϊδία ήταν αυτό το φετινό. 

Κοιτα να δεις. Αν σκεφτεις οτι απο 0.52$ εφτασε στο 1.40$ στη  τελευταια ανοδο,  που ηταν η συνεχεια μιας εκτιναξης απο τα 0.17$ στα 1.90$ του Μαιου ,αν θυμαμαι καλα , δεν το λες και ασχημα. ΟΙ εμπειροι σε αυτο το χωρο (ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ) νομιζω αποκομισαν κερδη. Βεβαια αν δεν υπηρχε το sec μαλλον θα λεγαμε αλλα πραγματα τωρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 0.80 πάντως είναι δυνατό support και εκεί πέφτει και το φιμπονάτσι

image.png.06441277a65c2686be698c54138ba264.png

1 λεπτό πριν, geoptik είπε

Κοιτα να δεις. Αν σκεφτεις οτι απο 0.52$ εφτασε στο 1.40$ στη  τελευταια ανοδο,  που ηταν η συνεχεια μιας εκτιναξης απο τα 0.17$ στα 1.90$ του Μαιου ,αν θυμαμαι καλα , δεν το λες και ασχημα. ΟΙ εμπειροι σε αυτο το χωρο (ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ) νομιζω αποκομισαν κερδη. Βεβαια αν δεν υπηρχε το sec μαλλον θα λεγαμε αλλα πραγματα τωρα

ακριβώς, οι μαλάκες πάντως σάν εμένα αγοράσανε αντί να πουλήσουνε xD 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βλεπω ετσι. Οσο αγοραζεις τοσο περισσοτερα εχεις. Καποια στιγμη μαλλον δεν θα εχει σημασια αν τα πηρες 0.50 ,1.00 ή 1.90.Σημασια εχει ποσα θα εχεις τοτε. Εγω που εκανα αποτυχημενες αγοροπωλησιες εχω αρκετα λιγοτερα απˊόσα ειχα. Δεν ειχα τυχη πρωταρη.Μετα αρχισα να σας διαβαζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geoptik είπε

Δεν το βλεπω ετσι. Οσο αγοραζεις τοσο περισσοτερα εχεις. Καποια στιγμη μαλλον δεν θα εχει σημασια αν τα πηρες 0.50 ,1.00 ή 1.90.Σημασια εχει ποσα θα εχεις τοτε. Εγω που εκανα αποτυχημενες αγοροπωλησιες εχω αρκετα λιγοτερα απˊόσα ειχα. Δεν ειχα τυχη πρωταρη.Μετα αρχισα να σας διαβαζω.

Δέν είσαι ο μόνος Γέο, απλά δέν μας αρέσει να το θυμόμαστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, geoptik είπε

Καποια στιγμη μαλλον δεν θα εχει σημασια αν τα πηρες 0.50 ,1.00 ή 1.90.

Καλά αυτό ίσως δεν ισχύει και τόσο.

Αν πχ βάλεις Χ ποσό στα 0,50 θα πάρεις σχεδόν τετραπλάσια από αν το έβαζες στα 1,90.

Τώρα σκέψου τη τιμή που φαντάζεσαι πως δε θα έχει σημασία πόσο τα πήρες και κάνε το δια 4 ή επί 4 αντίστοιχα να δεις τι διαφορές βγαίνουν! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100$ αγορά στα

0.50 = 200 χρπ * 589 = 117800$

1$ = 100 χρπ * 589 = 58900$

1.9$ = 52 χρπ * 589 = 31000$

 

με 500 ευρώ βασικός μισθός...νομίζω καλά είναι με 100 ευρώ επένδυση να έχεις τέτοια κέρδη. Κάνουμε staking και ζούμε με τους τόκους.... 

:P

@Diinekis21

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...