Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Καλά αυτό ίσως δεν ισχύει και τόσο.

Αν πχ βάλεις Χ ποσό στα 0,50 θα πάρεις σχεδόν τετραπλάσια από αν το έβαζες στα 1,90.

Τώρα σκέψου τη τιμή που φαντάζεσαι πως δε θα έχει σημασία πόσο τα πήρες και κάνε το δια 4 ή επί 4 αντίστοιχα να δεις τι διαφορές βγαίνουν! :P

Αυστηρα μαθηματικα ετσι ειναι οπως το γραφεις. Αλλα δεν μπορεις να αγοραζεις καθε φορα στα 0.50 ουτε ξερεις ποτε και αν θα ξαναπαει εκει, ουτε εαν θα κανει πτωση ή ανοδο. Παντα στο υψηλο σημειο πιστευεις οτι θα ανεβει κι αλλο   και στη μεγαλη πτωση οτι θα πεσει και αλλο. Εγω στη προσπαθεια να αποκτησω περισσοτερα εχω 30% λιγοτερα (φοβερος trader...). Σε αλλο project που εχω το οποιο αγορασα τυχαια τα Χριστουγεννα και δεν προσπαθησα να αυξησω σε ποσοτητα εχω σημαντικο κερδος και ας εχει χασει το τελευταιο διαστημα τη μιση και παραπανω ισως αξια του

24 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

100$ αγορά στα

0.50 = 200 χρπ * 589 = 117800$

1$ = 100 χρπ * 589 = 58900$

1.9$ = 52 χρπ * 589 = 31000$

 

με 500 ευρώ βασικός μισθός...νομίζω καλά είναι με 100 ευρώ επένδυση να έχεις τέτοια κέρδη. Κάνουμε staking και ζούμε με τους τόκους.... 

:P

@Diinekis21

Αρα συνολικα 352 XRP *589 = 207328$ μειον τα fees

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, geoptik είπε

 Αλλα δεν μπορεις να αγοραζεις καθε φορα στα 0.50 ουτε ξερεις ποτε και αν θα ξαναπαει εκει, ουτε εαν θα κανει πτωση ή ανοδο. Παντα στο υψηλο σημειο πιστευεις οτι θα ανεβει κι αλλο   και στη μεγαλη πτωση οτι θα πεσει και αλλο. Εγω στη προσπαθεια να αποκτησω περισσοτερα εχω 30% λιγοτερα (φοβερος trader...). Σε αλλο project που εχω το οποιο αγορασα τυχαια τα Χριστουγεννα και δεν προσπαθησα να αυξησω σε ποσοτητα εχω σημαντικο κερδος και ας εχει χασει το τελευταιο διαστημα τη μιση και παραπανω ισως αξια του

Εννοείται πως δε ξέρουμε, γι'αυτό dca rules και αποδοχή στο ότι αποκλείεται όλα τα deals μας να είναι βέλτιστα (θα αγοράσουμε χαμηλά, θα αγοράσουμε και ψηλά αν πιστεύουμε ένα προϊόν) για να κοιμόμαστε ήσυχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Εννοείται πως δε ξέρουμε, γι'αυτό dca rules και αποδοχή στο ότι αποκλείεται όλα τα deals μας να είναι βέλτιστα (θα αγοράσουμε χαμηλά, θα αγοράσουμε και ψηλά αν πιστεύουμε ένα προϊόν) για να κοιμόμαστε ήσυχα.

Αυτο το "για να κοιμομαστε ησυχα" δεν το εχω πετυχει ακομα

Επεξ/σία από geoptik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένα quiz για να σπάσουμε την ατμόσφαιρα της κατρακύλας…

πιστευεται πως μέχρι τέλος του χρόνου θα σπάσουμε το προηγούμενο ath… ή το χάσαμε το τρένο μέχρι το επόμενο bull run 

κάθε απάντηση δεκτή…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kostas808080 είπε

Και ένα quiz για να σπάσουμε την ατμόσφαιρα της κατρακύλας…

πιστευεται πως μέχρι τέλος του χρόνου θα σπάσουμε το προηγούμενο ath… ή το χάσαμε το τρένο μέχρι το επόμενο bull run 

κάθε απάντηση δεκτή…

αν διαβάσεις τα ποστ μου, απο τον φεβρουάριο έχω αυτον τον φόβο, οτι θα χάσουμε το τρένο και κάθε μέρα που περνά, σιγουρεύομαι ακόμη περισσότερο. 

Αν όμως πάμε για super cycle, τότε θα το σπάσουμε εκεί προς το τέλος της χρονιάς. Νοέμβρη με δεκέμβρη. 

Τα γεγονότα στην Κίνα είναι ένας απο τους εξωτερικούς παράγοντες (όπως και η κορώνα) τα οποία μπορούν να σταματήσουν το μπουλραν. Το κράς έρχετε πολύ γρήγορα. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Kostas808080 είπε

Και ένα quiz για να σπάσουμε την ατμόσφαιρα της κατρακύλας…

πιστευεται πως μέχρι τέλος του χρόνου θα σπάσουμε το προηγούμενο ath… ή το χάσαμε το τρένο μέχρι το επόμενο bull run 

κάθε απάντηση δεκτή…

Εγω στηριζομαι σε ευνοικο τελος της δικης που πλησιαζει, στην επερχομενη αναβαθμιση του BTC και αργοτερα στην ολοκληρωση της αναβαθμισης του ETH 2.0 που λογικα θα βοηθησουν ολη την αγορα. Αλλιως δευτερη προσπαθεια ανοδου (υστερα απο το υψηλο Μαιου), εστω και χωρις νεο υψηλο, στο ιδιο ετος, μου φαινεται αρκετα δυσκολο και ειδικα αν δεν ακολουθησουν και τα αλλα σε μεγαλο ογκο projects.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησε το Bifrost wallet σε Android και iOS συσκευές.

Με αυτό το wallet μπορείτε να κάνετε delegate τα Songbird που πήρατε από το airdrop του Flare και να κερδίζετε reward κάθε εβδομάδα.

Στο wallet θα ζητήσει το recovery phrase που είναι αυτές οι λέξεις που αποτελούν το wallet που φτιάξατε (στη διαδικασία για το claim) για να σταλούν τα FLR σας.

Προσωπικά έκανα delegate τα Songbird και η εμπειρία ήταν κομπλέ. Αρκετά απλή διαδικασία. Τώρα περιμένω σε 7 μέρες τα rewards.

Όποιος έχει απορίες για τη διαδικασία του delegate γράφει εδώ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Κυκλοφόρησε το Bifrost wallet σε Android και iOS συσκευές.

Με αυτό το wallet μπορείτε να κάνετε delegate τα Songbird που πήρατε από το airdrop του Flare και να κερδίζετε reward κάθε εβδομάδα.

Στο wallet θα ζητήσει το recovery phrase που είναι αυτές οι λέξεις που αποτελούν το wallet που φτιάξατε (στη διαδικασία για το claim) για να σταλούν τα FLR σας.

Προσωπικά έκανα delegate τα Songbird και η εμπειρία ήταν κομπλέ. Αρκετά απλή διαδικασία. Τώρα περιμένω σε 7 μέρες τα rewards.

Όποιος έχει απορίες για τη διαδικασία του delegate γράφει εδώ.

 

Έχω μεινει πίσω....τα φλρ τα πήρατε;  για στείλτε κανένα λινκ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, shadowfax-1- είπε

To bitpanda δεν έχει δώσει καν τα flare.

Αυτό είναι μόνο για αυτούς που κάνουν self custody. Επίσης τα FLR δεν έχουν διατεθεί ακόμα, μόνο τα Songbird. 

To δίκτυο είναι ακόμα σε φάση τεσταρίσματος, για αυτό βγάλανε τα Songbird. Στην ουσία έχεις άλλο ένα air drop που μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν ποιοτικός έλεγχος του δικτύου πριν βγει το δίκτυο live και γίνει η διανομή των flare.

Επίσης από ότι βλέπω εδώ το Bitpanda για την ώρα δεν βλέπω να υποστηρίζει τη διανομή του Songbird.

Στείλτους κανένα email να πιέσεις τη κατάσταση. 

songbird-supporting-exchanges-final.png

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

Έχω μεινει πίσω....τα φλρ τα πήρατε;  για στείλτε κανένα λινκ 

FLR οχι ακόμα, αλλά Songbird έγινε η διανομή. 

Μπορείς να κατεβάσεις το Bifrost για να δεις τα Songbird ή αν θες μπορείς να το κάνεις μέσω metamask με αυτή τη διαδικασία.

https://docs.flare.network/en/tutorials/wallets/how-to-access-flare-network-with-metamask

 

 

Επεξ/σία από thomasG4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβως οριζεις οτι πεσαν και αλλο;

τελευταιο 7ημερο
Bit:-10.34
Eth:-13.75
Xrp:-14
Card:-11.16

24h
Bit:-2.26
Eth:-4.44
Xrp:-1.59
Card:-0.23

Δε βλεπω καμιά τρελή διαφορά ουτε σταθεροτητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

13 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Τι ακριβως οριζεις οτι πεσαν και αλλο;

τελευταιο 7ημερο
Bit:-10.34
Eth:-13.75
Xrp:-14
Card:-11.16

24h
Bit:-2.26
Eth:-4.44
Xrp:-1.59
Card:-0.23

Δε βλεπω καμιά τρελή διαφορά ουτε σταθεροτητα...

To 24wro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...