Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εξηγήστε μου κάποιος κάτι είμαι σε αρκετά φόρουμ συνήθως δε μιλάω. Κατέχω και btc αλλαι XRP όχι πολλά άλλα θεωρώ όχι και λίγα. Η ερώτηση μου είναι η εξής και ίσως κάποιοι την βρουν αφελή...Σε πολλά φόρουμ κρυπτο - σούπερ ντουπερ ενημερωμενων είναι φανατικά εναντίον του XRP σε φάση που μόλις κάποιος απλα παρουσιάσει μια είδηση για αυτό του επιτίθενται του δλδ είναι Scammer κτλ κτλ . 

Γιατί όλος αυτός ο εξυπναδικισμος και η επίθεση προς το xrp και αυτούς που το κρατάνε η ακομα και προς τους υποστηρικτές του ; Ρωτάω γιατί δε βλέπω μόνο μια αντίθεση αλλά και μια ειρωνεία και επίθεση σε όποιον πει οτιδήποτε αφορά αυτό το asset .

Αν κάποιος έχει μια εμπεριστατωμενη απάντηση θα βοηθήσει γιατί πραγματικά το έχω απορία!

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που ασχολείστε παιδιά αρκετά περισσότερο: πόσο μας επηρεάζει το κομμάτι:

 

"As reported by U.Today, Ripple announced a private version of the XRP Ledger designed for central banks in early March. It pitched the solution as instantaneous, energy-efficient and reliable."?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Bruno44 είπε

Εξηγήστε μου κάποιος κάτι είμαι σε αρκετά φόρουμ συνήθως δε μιλάω. Κατέχω και btc αλλαι XRP όχι πολλά άλλα θεωρώ όχι και λίγα. Η ερώτηση μου είναι η εξής και ίσως κάποιοι την βρουν αφελή...Σε πολλά φόρουμ κρυπτο - σούπερ ντουπερ ενημερωμενων είναι φανατικά εναντίον του XRP σε φάση που μόλις κάποιος απλα παρουσιάσει μια είδηση για αυτό του επιτίθενται του δλδ είναι Scammer κτλ κτλ . 

Γιατί όλος αυτός ο εξυπναδικισμος και η επίθεση προς το xrp και αυτούς που το κρατάνε η ακομα και προς τους υποστηρικτές του ; Ρωτάω γιατί δε βλέπω μόνο μια αντίθεση αλλά και μια ειρωνεία και επίθεση σε όποιον πει οτιδήποτε αφορά αυτό το asset .

Αν κάποιος έχει μια εμπεριστατωμενη απάντηση θα βοηθήσει γιατί πραγματικά το έχω απορία!

Ευχαριστώ 

Η εμμονή με το XRP πηγάζει από παλιά για τους BTC maximalists.

Τσέκαρε αυτό το άρθρο και το βίντεο για να καταλάβεις ότι δεν έχουν ιδέα για τι μιλάνε αυτοί που λένε τέτοια.

https://www.euro2day.gr/investments/crypto/article/2096150/giati-to-xrp-einai-to-pio-parexhghmeno-kryptonomis.html

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Bruno44 είπε

Εξηγήστε μου κάποιος κάτι είμαι σε αρκετά φόρουμ συνήθως δε μιλάω. Κατέχω και btc αλλαι XRP όχι πολλά άλλα θεωρώ όχι και λίγα. Η ερώτηση μου είναι η εξής και ίσως κάποιοι την βρουν αφελή...Σε πολλά φόρουμ κρυπτο - σούπερ ντουπερ ενημερωμενων είναι φανατικά εναντίον του XRP σε φάση που μόλις κάποιος απλα παρουσιάσει μια είδηση για αυτό του επιτίθενται του δλδ είναι Scammer κτλ κτλ . 

Γιατί όλος αυτός ο εξυπναδικισμος και η επίθεση προς το xrp και αυτούς που το κρατάνε η ακομα και προς τους υποστηρικτές του ; Ρωτάω γιατί δε βλέπω μόνο μια αντίθεση αλλά και μια ειρωνεία και επίθεση σε όποιον πει οτιδήποτε αφορά αυτό το asset .

Αν κάποιος έχει μια εμπεριστατωμενη απάντηση θα βοηθήσει γιατί πραγματικά το έχω απορία!

Ευχαριστώ 

https://www.google.gr/amp/s/www.euro2day.gr/amp/investments/crypto/article/2096150/giati-to-xrp-einai-to-pio-parexhghmeno-kryptonomis.html

διαβασε και αυτό στο ελληνικά. Ο τύπος είναι τρομερός και ξέρει πολύ καλά περί xrp…

Επεξ/σία από panosbel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, geoptik είπε

Πηρε μπρος λιγο το τελευταιο τριωρο Περα απο τη παραπανω ειδηση εχουμε κανενα αλλο νεο? Οι ανακοινωσεις της FED τι ωρα ειναι?

Πιστεύω να κάνει μπάουνς στην 200 εμα που συμπέφτει με το καθοδικό κανάλι. Αν το σπάσει τότε πάμε επάνω.

 

 

image.png.30821f6740f73327e9f8f17df7c4189a.png

2 ώρες πριν, shadowfax-1- είπε

Εσείς που ασχολείστε παιδιά αρκετά περισσότερο: πόσο μας επηρεάζει το κομμάτι:

 

"As reported by U.Today, Ripple announced a private version of the XRP Ledger designed for central banks in early March. It pitched the solution as instantaneous, energy-efficient and reliable."?

Το ιδιωτικό λέτζερ για τις τράπεζες είναι για να μήν είναι οι αλλαξοκωλιές των τραπεζών στην δημόσια θέα (δέν θέλουν να βλέπει κανείς τις συναλλαγές τους. Εμάς δέν μας επηρρεάζει αυτό. Εμάς μας συμφέρει οι τράπεζες να χρησιμοποιήσουν το ΧΡΠ γενικά. όταν ξεκκινήσει η χρήση του τότε η τιμή θα εκτοξευθεί στα ουράνια. Εμάς μας συμφέρει η υοθέτηση του ΧΡΠ για να ανεβεί η αξία του. 

@geoptik Κάπου στο 1.02 είναι το νούμερο που θα δείξει τι θα κάνει η τιμή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@thomasG4 Έχει πουθενά ενδεικτικά για το τί ποσό θα δώσει το delegate ?

 

what kind of rewards should we be expecting ?

 

@geoptik Το 45λεπτα ακούμπησε. Βλέπουμε αν μέσα στην νύχτα για ευρώπη (ώς συνήθως)  μας κάνει το μπούμ ή μπλούμ. 

 

image.png.dc44edffa1600a70ff895c3460d4f7aa.png

@thomasG4 τελικά έκανα την διαδικασία , μου πήρε λιγάκι δεν μπορώ να πώ....με ζόρισε. Δέν έκανα send ακόμα. Ήθελα πρώτα να δώ τί rewards θα έχει. Αν έχεις ακούσει τιποτα , στείλε κανένα ειδοποιητήριο με songbird ωδικό πτηνό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

@thomasG4 Έχει πουθενά ενδεικτικά για το τί ποσό θα δώσει το delegate ?

 

what kind of rewards should we be expecting ?

 

@geoptik Το 45λεπτα ακούμπησε. Βλέπουμε αν μέσα στην νύχτα για ευρώπη (ώς συνήθως)  μας κάνει το μπούμ ή μπλούμ. 

 

image.png.dc44edffa1600a70ff895c3460d4f7aa.png

@thomasG4 τελικά έκανα την διαδικασία , μου πήρε λιγάκι δεν μπορώ να πώ....με ζόρισε. Δέν έκανα send ακόμα. Ήθελα πρώτα να δώ τί rewards θα έχει. Αν έχεις ακούσει τιποτα , στείλε κανένα ειδοποιητήριο με songbird ωδικό πτηνό 

Η αλήθεια είναι δεν γνωρίζω πόσο ακριβώς θα είναι το ποσό που θα πάρουμε σε rewards. Ξέρω μόνο ότι θα κάνουμε claim μέσα από το Bifrost wallet τα rewards κάθε εβδομάδα.

Μήπως εννοείς delegate, αντί για send;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δέν τα έστειλα απο το Μεταμασκ στο Bifrost, 

Είδα στην φωτό που έστειλες με τα συναλλακτήρια για το Νεξο. Είπαμε, το ΝΕΧΟ θα πάει πολύ ψηλά. Πιστεύω το ΝΕΧΟ να κρύβετε πίσω απο την επίθεση του Binance. Όχι πως είχαν άδικο, τρελό Inside trading + manipulation έκανε το Binance και δέν κατέστρεφε τον ανταγωνισμο. 

Μέσα σε 5 χρόνια βλέπω το ΝΕΧΟ στα 5-10 δολλάρια. Είναι το πιό νομοθετικά τακτοποιημένο συναλλακτήριο. 

επιφιλακτοκό το 5-10 δολλάρια....είχε φτάσει τα 3δολλάρια τον απρίλιο ;)

Ξέρετε πως σας συμπαθώ όλους σας εδω μέσα οπότε φιλική συμβουλή, ετοιμαστείτε για το χειμώνα. Το τί έγινε με την κορόνα ήταν απλό δοκιμαστικό. Winter is coming. Κανονίστε την πορεία σας. Οι ελείψεις θα αρχίσουν να γίνονται πολύ πιό έντονες....έσω έτοιμοι. <3 all

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@FromMyAshesRRR πιστεύεις πως είναι προτιμότερο να παίρνεις τα rewards σε xrp ή σε nexo token; Δεν θεωρείς πως είναι καλύτερο σε χρπ, μιας και σε βάθος χρόνου το xrp θα τα πάει καλύτερα; Ρωτάω γιατί κι εγώ στο νεχο τα έχω, αλλά για τώρα έχω επιλέξει τα rewards σε xrp. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Quagli είπε

@FromMyAshesRRR πιστεύεις πως είναι προτιμότερο να παίρνεις τα rewards σε xrp ή σε nexo token; Δεν θεωρείς πως είναι καλύτερο σε χρπ, μιας και σε βάθος χρόνου το xrp θα τα πάει καλύτερα; Ρωτάω γιατί κι εγώ στο νεχο τα έχω, αλλά για τώρα έχω επιλέξει τα rewards σε xrp. 

Έχω αρκετά ΧΡΠ και αρκετά ΦΛΡ και αρκετά ΣΓΒ. XRP-FLR-SGB. Τα rewards Που θα πάρω όταν τα κάνω στακινγκ θα είναι αρκετά. Το ΝΕΧΟ με 12% τοκο έναντι του 8% του ΧΡΠ είναι αρκετά για να με κάνει να επιλέξω ΝΕΧΟ. 

Στα 10κ ΧΡΠ στην τωρινή τιμή του ΧΡΠ (σχεδόν 1 δολλάριο) σου δίνει περίπου ή σχεδόν 1  χρπ την ημέρα  για τα 10κ χρπ. 

Εάν τα πληρώνεσαι σε ΝΕΧΟ τοτε στα 10κ ΧΡΠ σε πληρώνει 1,12 και παραπάνω ΝΕΧΟ οπου 1 ΝΕΧΟ = 1,46 δολλάρια. 

Οπότε άν τα πληρώνεσαι σε ΧΡΠ τοτε έχεις 30ημέρες * 1 ΧΡΠ = 30 ΧΡΠ. = 30 δολλάρια/μήνα

Εάν τα πληρώνεσαι σε ΝΕΧΟ τοτε εχεις 30ημέρες * 1,12 = 33,6 ΝΕΧΟ (εάν αλλάξεις τα ΝΕΧΟ σε ΧΡΠ) = 33,6ΝΕΧΟ *1,46 Δολλάρια = 49δολλάρια/μήνα οπότε άν τα μετατρέψεις σε ΧΡΠ = 49 ΧΡΠ. 

όσον το ΝΕΧΟ είναι ακριβότερο απο ΧΡΠ, συμφέρει να τα πληρώνεσαι σε ΝΕΧΟ. 

Εάν κάποιος άλλος βγάζει διαφορετικά νούμερα (μπορεί να υπολογίζω κάτι λάθος) τότε please δείξτε το να το διορθωσουμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω λογαριασμό στο Nexo, αλλά αν ισχύει αυτό το email τότε είναι πολύ λάθος από τη μεριά τους.

Όποια ανταλλακτήρια συμμετέχουν στο Flare airdrop, θα λάβουν και τα songbird στην ίδια διεύθυνση για τους πελάτες τους, χωρίς να δηλώσουν αν θα συμμετέχουν και στο Songbird airdrop. 

Στην ουσία αν το Nexo δεν υποστηρίξει το airdrop, τότε θα τσιμπίσουν τα Songbird για τους εαυτούς τους, από crypto που προορίζονταν για τους πελάτες τους.

Τραγικό το λιγότερο...

Και το tweet από Flare που λέει τις επιλογές που έχουν τα ανταλλακτήρια:

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Δεν έχω λογαριασμό στο Nexo, αλλά αν ισχύει αυτό το email τότε είναι πολύ λάθος από τη μεριά τους.

Όποια ανταλλακτήρια συμμετέχουν στο Flare airdrop, θα λάβουν και τα songbird στην ίδια διεύθυνση για τους πελάτες τους, χωρίς να δηλώσουν αν θα συμμετέχουν και στο Songbird airdrop. 

Στην ουσία αν το Nexo δεν υποστηρίξει το airdrop, τότε θα τσιμπίσουν τα Songbird για τους εαυτούς τους, από crypto που προορίζονταν για τους πελάτες τους.

Τραγικό το λιγότερο...

Και το tweet από Flare που λέει τις επιλογές που έχουν τα ανταλλακτήρια:

 

Ναι το είδα το τουιτερ του ΦΛΡ και δεν μου άρεσε καθόλου το να έχουν την "επιλογή" και δυνατότητα να μην δώσουν τα ΦΛΡ.  

Πραγματικά θα είναι απαράδεκτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...