Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/9/2021 στις 8:34 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

Γάμησέ τα....πάντως όποιοι παραμείνουμε να ξέρετε στο επόμενο μπούλραν θα είμαστε προετοιμασμένοι....κοροϊδία ήταν αυτό το φετινό. 

image.png.87fbb3af9756a361a80493f626288427.png

 

Κάπου εκεί πιστεύω να σταματήσει η κάθοδος. Αν και λόγο της απληστίας των φαλαινών, πιστεύω να χτυπήσει το 0.68 Support και μετά να πάει πάλι πάνω. Αν πάει εκεί κάτω, θα  συρθούμε μερικές εβδομάδες σάν τα σκουλήκια και άμα όντως πάει για "super cycle" πιστεύω όπως του είχα πεί του Garlinghouse "μήπως το ΣΕΚ αποσύρει την μύνηση μέσα στα χριστούγεννα όπως μας έκανε με την μύνηση ο @#$% Κλέειτον που να τον κλαίνε οι δικοί του. 

@geoptik αφου ξέρεις.   Πιο τέλειο από 0.65 δεν γίνετε. Πιο κάτω καιγόμαστε. 

Ίσως για την πλάκα για να μας σοκάρουν και να πανικοπουλησουμε να πάει 0.58, αλλά έτσι θα τελειώσει και το "μπουλραν" αν δεν έχει ήδη τελειώσει.....αλλα εύχομαι πως το ΣΓΒ να κάνει πάταγο την επόμενη εβδομάδα. Το βλέπω να πηγαίνει 5-10 ευρώ άνετα..  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

 

Ίσως για την πλάκα για να μας σοκάρουν και να πανικοπουλησουμε να πάει 0.58, αλλά έτσι θα τελειώσει και το "μπουλραν" αν δεν έχει ήδη τελειώσει.....αλλα εύχομαι πως το ΣΓΒ να κάνει πάταγο την επόμενη εβδομάδα. Το βλέπω να πηγαίνει 5-10 ευρώ άνετα..  

Υπομονή αδέλφια νικάμε…

Ποιο είναι το ΣΓΒ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαζή ερώτηση... επειδή βλέπω συνέχεια να ποστάρετε την εξέλιξη της δίκης του XRP. 

Πιστεύετε δηλαδή ότι και κερδισμένη να βγει θα ανέβει; ποιος θα εμπιστευτεί να επενδύσει σε ένα crypto που έχει/είχε "τρεχάματα"? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NotAliki177 είπε

ποιος θα εμπιστευτεί να επενδύσει σε ένα crypto που έχει/είχε "τρεχάματα"? 

Οι ίδιοι που εμπιστεύτηκαν την Apple, Microsoft, Tesla κτλ μετά τα "τρεχάματα" που είχαν με το SEC.

https://www.sec.gov/news/press/2007/2007-70.htm

https://www.sec.gov/news/press-release/2018-226

https://www.sec.gov/enforce/34-86421-s-0

https://www.wsj.com/articles/SB930781265776440264

1 ώρα πριν, Kostas808080 είπε

Ποιο είναι το ΣΓΒ;

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NotAliki177 είπε

Μια χαζή ερώτηση... επειδή βλέπω συνέχεια να ποστάρετε την εξέλιξη της δίκης του XRP. 

Πιστεύετε δηλαδή ότι και κερδισμένη να βγει θα ανέβει; ποιος θα εμπιστευτεί να επενδύσει σε ένα crypto που έχει/είχε "τρεχάματα"? 

Κοπέλα μου, εάν την σήμερον ημέρα,  με όλα τα νέα από τράπεζες σε όλο τον κόσμο, από IMF WEF ECB από οοοοοοοοοοοολες τις ειδήσεις του κόσμου που μιλάνε για το πόσο πολύτιμο και εύχρηστο το ΧΡΠ και η Ριπλ ειναι, ακούς όσους θέλουν να στηρίξουν την οικονομία σε κάτι που δεν ξέρουμε ποιος το έφτιαξε, δεν ξέρουμε ποιος θα πάει στην φυλακή η ποιον θα τρέξουμε στα δικαστήρια έτσι και πέσει στο μηδέν η τιμή του, που σπαταλά απίστευτα μεγάλη ποσότητα  αλλά ΟΛΟΣ Ο κοσμος μας έχει πείσει πως εκεί θα πρέπει να στηρίξουμε όλη την οικονομία μας και πως είναι ΠΟΛΥΤΙΜΟ....και λένε πως το ΧΡΠ και η Ριπλ ειναι απάτη..... Ε τι να πω.....απλα λυπάμαι πώς έχασα τόση ώρα να γράφω αυτή την απάντηση. 

Και πριν πάει κανείς να πετάξει καμιά εξυπνάδα λέω και αυτό....

Υπάρχουν χώρες που η οικονομία τους στηρίζετε στα ναρκωτικά, την εμπορία ανθρώπινης σαρκός, στην παιδοφιλία στην κάθε είδους βία. Μήπως επειδή είναι κερδοφόρα , να τα υιοθετήσουμε ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω εσείς τι κάνετε παιδιά πάντως εγώ έκανα τα ψωνιακια μου, πήρα και έξτρα εφόδια για τον χειμώνα, και σήμερα το απόλαυσα σαν βασιλιάς...με βελγική μπυριτσα (γενικά γουστάρω τις τριπλές αλλά σήμερα έχω μια τετραπλή)....

Κάθε φορά που σουλατσαρω από εκεί,   κάνω στάση για να χαζέψω τις αμέτρητες μπύρες τους και τα τρομερά κορίτσια τους που συμπεριφέρονται σαν κορίτσια. Αν ποτέ με τυλίξει καμιά (είμαι υπέρ της ελευθερίας και ανεξαρτησίας) αλλά λέμε.....αμα....η Βελγίδα θα είναι η Ιρλανδή....εχω αδυναμία στις προφορές τους.....

Αντε να το χτυπήσουμε το 0.65-0.75 να τελεωνουμε γιατί αλλιώς δεν γίνετε σωστό retracement

IMAG0246.jpg

Για το ΣΓΒ @Kostas808080 SGB songbird πιστεύω πως επειδή είναι 0.01511/1ΧΡΠ να θυμησω μερικά νούμερα ενδεικτικά. 

Kusama (Πολκαντοτ)

13-12-2019 βγήκε στις αγορές στο 1.747δολλάρια. 

13-12-2020 ..............1 χρόνο μετά...48.2 δολλάρια.

18-5-2021..............592 δολλάρια.....

 

Το ΦΛΡ έχει βγεί σε μορφή IOU απο την αρχή της χρονιάς στο Bitrue. Ήταν στα 0.20 νομίζω ή πιό κάτω ; Ανέβηκε στα 2.20 .....γιά φανταστείτε το ΣΓΒ που είναι πιό λίγα σε αριθμό, πόσο να ξεκκινήσει ; 

Πιστεύω στα 5 με 10 δολλάρια σε μισό χρόνο. Ελπίζω να είναι και εκείνο κάτω απο 0.10 λεπτά. Τότε θα αγοράσω πολλά.....

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

Δεν ξέρω εσείς τι κάνετε παιδιά πάντως εγώ έκανα τα ψωνιακια μου, πήρα και έξτρα εφόδια για τον χειμώνα, και σήμερα το απόλαυσα σαν βασιλιάς...με βελγική μπυριτσα (γενικά γουστάρω τις τριπλές αλλά σήμερα έχω μια τετραπλή)....

Κάθε φορά που σουλατσαρω από εκεί,   κάνω στάση για να χαζέψω τις αμέτρητες μπύρες τους και τα τρομερά κορίτσια τους που συμπεριφέρονται σαν κορίτσια. Αν ποτέ με τυλίξει καμιά (είμαι υπέρ της ελευθερίας και ανεξαρτησίας) αλλά λέμε.....αμα....η Βελγίδα θα είναι η Ιρλανδή....εχω αδυναμία στις προφορές τους.....

Αντε να το χτυπήσουμε το 0.65-0.75 να τελεωνουμε γιατί αλλιώς δεν γίνετε σωστό retracement

IMAG0246.jpg

Για το ΣΓΒ @Kostas808080 SGB songbird πιστεύω πως επειδή είναι 0.01511/1ΧΡΠ να θυμησω μερικά νούμερα ενδεικτικά. 

Kusama (Πολκαντοτ)

13-12-2019 βγήκε στις αγορές στο 1.747δολλάρια. 

13-12-2020 ..............1 χρόνο μετά...48.2 δολλάρια.

18-5-2021..............592 δολλάρια.....

 

Το ΦΛΡ έχει βγεί σε μορφή IOU απο την αρχή της χρονιάς στο Bitrue. Ήταν στα 0.20 νομίζω ή πιό κάτω ; Ανέβηκε στα 2.20 .....γιά φανταστείτε το ΣΓΒ που είναι πιό λίγα σε αριθμό, πόσο να ξεκκινήσει ; 

Πιστεύω στα 5 με 10 δολλάρια σε μισό χρόνο. Ελπίζω να είναι και εκείνο κάτω απο 0.10 λεπτά. Τότε θα αγοράσω πολλά.....

 

Σε ποιο ανταλλακτηριο θα υπαρχει σιγουρα το sgb?

Επεξ/σία από geoptik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

image.png.7de0f0111d7208a2048d238e504a8250.png

Έκανα λογαριασμό εκεί και εγώ. Αν έχω καταλάβει καλά οι αγορές γίνονται από το σάιτ τους και όχι από το app. Επίσης μπορείς να αγοράσεις καμία 8-10 νομίσματα μόνο και να τα κανείς ανταλλαγη μετά με οποιο θες έτσι; Πχ αγοράζω χρπ και τα ανταλλάζω όλα με sgb 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/9/2021 στις 8:12 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

Πιστεύω να κάνει μπάουνς στην 200 εμα που συμπέφτει με το καθοδικό κανάλι. Αν το σπάσει τότε πάμε επάνω.

 

 

image.png.30821f6740f73327e9f8f17df7c4189a.png

Το ιδιωτικό λέτζερ για τις τράπεζες είναι για να μήν είναι οι αλλαξοκωλιές των τραπεζών στην δημόσια θέα (δέν θέλουν να βλέπει κανείς τις συναλλαγές τους. Εμάς δέν μας επηρρεάζει αυτό. Εμάς μας συμφέρει οι τράπεζες να χρησιμοποιήσουν το ΧΡΠ γενικά. όταν ξεκκινήσει η χρήση του τότε η τιμή θα εκτοξευθεί στα ουράνια. Εμάς μας συμφέρει η υοθέτηση του ΧΡΠ για να ανεβεί η αξία του. 

@geoptik Κάπου στο 1.02 είναι το νούμερο που θα δείξει τι θα κάνει η τιμή. 

Θυμάστε τί είχα πεί για την 200ΕΜΑ. Τελικά δέν μπόρεσε να την σπάσει και έριξε την τιμή. 

Χτύπησε δύο φορές την 200άρα και έπεσε

image.png.36f3ee300f37381a4543adaa5fa3b5f5.png

 

Σορρυ για τις μπερδεμένες γραμμές μου, αλλά θα το εξηγήσω.

Απο κάτω βλέπουμε την πτώση που έκανε η τιμή μετά που χτύπησε την 200ΕΜΑ. Σύμφωνα με τhn επανόρθωση στα επίπεδα φιμπονάτσι 0.786-0.618 η τιμή θα πρέπει να πάει εκεί στο 0.97-0.98  και κάπου εκεί θα προσπαθήσει να σπάσει την 200ΕΜΑ. Προσωπικά πιστεύω πως δέν θα μπορέσει να την σπάσει και πως θα πέσει κάτω και ελπίζω να ξαναμπεί στο καθοδικό τρίγωνο ωστε να μπορέσουμε να πάμε στο 0.83-0.70 και να τελειώσει επιτέλους η επαναδοκιμασία του φιμπονάτσι ή να χτυπήσουμε το μεγάλο τρίγωνο(trendline) του μπούλραν.(βλέπε εικόνα 2)

image.png.33c68f3b9437ae203d0cd0c423ab3ec5.png

image.png.f034c9787b2f983f0d409bec05f206f6.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Θυμάστε τί είχα πεί για την 200ΕΜΑ. Τελικά δέν μπόρεσε να την σπάσει και έριξε την τιμή. 

Χτύπησε δύο φορές την 200άρα και έπεσε

image.png.36f3ee300f37381a4543adaa5fa3b5f5.png

 

Αναφερεσαι στο ημερησιο  διαγραμμα? Εμενα στο daily chart το 200ema ειναι 0.88 και οχι 1.01. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, geoptik είπε

Αναφερεσαι στο ημερησιο  διαγραμμα? Εμενα στο daily chart το 200ema ειναι 0.88 και οχι 1.01. 

Α, σόρρυ δέν φαίνετε στο διάγραμμα :/ ωριαίο hourly. 

βλέπεις όμως πως στο ημερίσιο εκεί που σταμάτησε η πτώση και βρήκε αντίσταση την 200εμα

η εικόνα 2 είναι στο ημερήσιο για να φαίνετε όλο το trendline tou μπουλραν

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...