Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, panosbel είπε

Εγώ παιδιά δεν μπήκα καν στην διαδικασία ήξερα ότι δεν θα μας αφήσουν…όποτε περίμενα το πρώτο ντιπ.το έβλεπα στα 0,90$ και λέω Ε αν πάρουμε στα 0,40 καλά θα ήμαστε…νομίζω ήμουν τυχερός σήμερα γιατί χρησιμοποιούσα πρώτη φορά το bitrue και μέχρι να κάνω ότι έπρεπε να κάνω κάπως το εβαλα στα 0,34$ Να κάνει αγορά και λέω μ****** έκανα. Τελικά το έπιασα μετά από κανα 10λεπτο και τσουπ άρχισε να ανεβαίνει…πολύ τυχερός… Pfoe Pfhiew GIF by AFAS Software

τις επόμενες μέρες λοιπόν βοηθάμε ο ένας τον άλλο να δούμε πως θα κάνουμε delegate και ελπίζουμε να πάρει διαστάσεις kusama το sgb! 

για την ωρα έχει maintenace το songbird wallet λέει στο bitrue οποτε δεν μπορουμε να τα στειλουμε πουθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, MinuStrike είπε

για την ωρα έχει maintenace το songbird wallet λέει στο bitrue οποτε δεν μπορουμε να τα στειλουμε πουθενα

Υπερφορτωθηκε το δυκτιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MinuStrike είπε

πηρα και γω 1500 sgb απο bittrue. ποια διαδιακασια ακολουθω τώρα? Δεν με ενδιαφερει το ledger.Έχω metamask! 

 Ευχαριστω εκ των προτέρων

Ωραια, εφοσον εχεις σεταρισμενο wallet στο metamask, κανεις import το wallet στο bifrost κατεβαζοντας το απο εδω:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bifrostwallet.app

Μετα αφοτου γινει το import, πατας στα songbird και το κανεις wrap. Προσοχη μην τα κανεις ολα wrap γιατι θα χρειαστεις μερικα (2-3 sgb αρκουν) για τα transaction fees.

Οταν γινουν wrapped, επιλεγεις αυτα και κανεις delegate. Εδω διαλεγεις τους FTSO providers που θα κανεις delegate τα sgb σου.

Θα προτεινα να πας 50-50 για λογους ευκολιας. Οι καλυτεροι providers για την ωρα ειναι Scandinodes και A-FTSO. Αυτοι δινουν και τα περισσοτερα rewards. Αυτο ηταν με καποια στοιχεια που ειδα χθες στο twitter. Δυστυχως δεν εχω βρει καποιο site που να σου δειχνει την αποδοση του καθε FTSO.

Edit: Τελικά υπάρχει site. Μπορείς να το τσεκάρεις από εδώ:

https://flaremetrics.io/ftso

Ισχύουν ακόμα αυτά που έγραψα πιο πάνω.

Επεξ/σία από thomasG4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, έχω καιρό να συμμετάσχω αλλά σας διαβάζω! Ελπίζω να είστε όλοι καλά!

@thomasG4 Μιας και βλέπω πως το κατέχεις, μπορώ να κάνω απευθείας μεταφορά από bitrue στο bifrost (οταν μπορέσω δλδ, γιατί bitrue είναι σκαλωμενο ακομα) και μετά να κάνω delegation όπως γράφεις παραπανω; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@FromMyAshesRRR Αναρωτηθηκες πριν 7 ωρες αν θα παει 0.50? Υπαρχει περιπτωση (απο την εμπειρια σου) να το κανει τις επομενες ωρες ή παμε για 0.10?

Επεξ/σία από geoptik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.feccbf267143c7a9027a7d92d77396da.png

Τώρα που είμαι σπίτι βλέπω πιό καθαρά. 2 φορές έσπασε το 0.782 φίμπ οπότε δέν αποκλείω το κάτω του 0.20. Όλα είναι πιθανά. 

Βάλε την εντολή για καλό και για κακό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, geoptik είπε

@FromMyAshesRRR Αναρωτηθηκες πριν 7 ωρες αν θα παει 0.50? Υπαρχει περιπτωση (απο την εμπειρια σου) να το κανει τις επομενες ωρες ή παμε για 0.10?

Εγώ πιστεύω θα πέσει αρκετά μέχρι να μπει σε μεγάλα exchanges. Για άλλη μια φορά μπήκα σε μια φυλακή μάλλον. Χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολλοί που πουλάνε τα ΣΓΒ τους και αγοράζουν είτε ΧΡΠ είτε άλλα τόκενς. Είναι δωρεάν λεφτά αυτά. Εγώ έκανα την αγορά μου και ηρέμισα :D Μακάρι να είχα να αγοράσω και άλλα τόκενς, διάφορα άλλα πολύ καλά πρότζεκτ αλλά στον επόμενο κύκλο σίγουρα μετά το μεγάλο κράς. 

@MinuStrike

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vins είπε

Καλησπέρα παιδιά, έχω καιρό να συμμετάσχω αλλά σας διαβάζω! Ελπίζω να είστε όλοι καλά!

@thomasG4 Μιας και βλέπω πως το κατέχεις, μπορώ να κάνω απευθείας μεταφορά από bitrue στο bifrost (οταν μπορέσω δλδ, γιατί bitrue είναι σκαλωμενο ακομα) και μετά να κάνω delegation όπως γράφεις παραπανω; Ευχαριστώ!

Ναι μπορείς κανονικά, απλά θα πρέπει να φτιάξεις καινούριο wallet απευθείας από το Bifrost. Βλέπεις τη deposit διεύθυνση μέσα από το wallet και τα στέλνεις εκεί από το Bitrue.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, geoptik είπε

@FromMyAshesRRR Αναρωτηθηκες πριν 7 ωρες αν θα παει 0.50? Υπαρχει περιπτωση (απο την εμπειρια σου) να το κανει τις επομενες ωρες ή παμε για 0.10?

Σε μία με δύο ωρίτσες το πολύ είμαι περίεργος να δώ, άν θα το κάνει το 0.10 πρίν ή αν πάει για το 0.63-0.75. Νομίζω ότι είναι να γίνει θα γίνει το βράδυ μετά που κοιμηθούμε εμείς. Η Ασία ξυπνά στις ta ξημερώματα 02:00 οπότε θα κάνει ένα ράλλυ προς τα πάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vins είπε

 

@thomasG4 Μιας και βλέπω πως το κατέχεις, μπορώ να κάνω απευθείας μεταφορά από bitrue στο bifrost (οταν μπορέσω δλδ, γιατί bitrue είναι σκαλωμενο ακομα) και μετά να κάνω delegation όπως γράφεις παραπανω; Ευχαριστώ!

Άκυρο το προηγούμενο μνμ γιατί από ότι βλέπω στο Bitrue δεν πρέπει να έχουν ενεργοποιήσει το withdraw για τα SGB.

Όταν ενεργοποιηθεί όμως θα κάνεις αυτό που έγραψα.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Σε μία με δύο ωρίτσες το πολύ είμαι περίεργος να δώ, άν θα το κάνει το 0.10 πρίν ή αν πάει για το 0.63-0.75. Νομίζω ότι είναι να γίνει θα γίνει το βράδυ μετά που κοιμηθούμε εμείς. Η Ασία ξυπνά στις ta ξημερώματα 02:00 οπότε θα κάνει ένα ράλλυ προς τα πάνω. 

Οπότε η γνώμη σου είναι ότι αγορές γίνουν να γίνουν έως τις 02:00 γιατί μετά βάση λογικής θα πάρει τα πάνω του σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί συνήθως η Ασία παμπάρει. Γιαυτό βλέπεις οι μεγάλες fluctuations της τιμής να γίνονται ξημερώματα. Βάλτε μία εντολή στα 0.11 και 0.21 για καλό και για κακό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...