Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, vins είπε

Μα αν κανει bull run, είτε μπεις στα 0.35 είτε μπεις στα 0,55 δε θα χασεις λεφτα, απλα θα κερδίσεις λιγότερα. Το σκέφτεσαι λαθος νομιζω. 

Το έχουμε ξανά πει εδώ ότι θα κάνει ένα ράλλυ αλλά θα πέσει μετά αλλά πιο πάνω απ' ότι είναι τώρα φυσικά και θα ανεβαίνει πιο σταθερά. Αλλά στην θεωρία. Αν πάει για καλοκαίρι τότε ίσως πάει πάλι στα 035 και κάτω άμα χάσει καταλαβαίνεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Ψευδώνυμo είπε

Το έχουμε ξανά πει εδώ ότι θα κάνει ένα ράλλυ αλλά θα πέσει μετά αλλά πιο πάνω απ' ότι είναι τώρα φυσικά και θα ανεβαίνει πιο σταθερά. Αλλά στην θεωρία. Αν πάει για καλοκαίρι τότε ίσως πάει πάλι στα 035 και κάτω άμα χάσει καταλαβαίνεις.

Κοίτα, εγώ το XRP το έχω κατατάξει στα high risk - high return investments μου. Το οποίο σημαίνει ότι εν γνώση μου ρισκάρω και κρατάω. Δεν θα κάνω microtrading αξίας όπως με άλλα καθώς δε βάζω και μεγάλα ποσά λόγω μεταβλητότητας.

Το μόνο που κάνω είναι να tradeάρω, όπως κι έκανα χθες, μόλις μου έρθει ειδοποίηση ότι έπεσε κάτω από τα 0,40 σε λίγο πιο σταθερά altcoins, ώστε να διατηρήσω την απόλυτη αξία και ξαναγοράζω πάλι μόλις το ξεπεράσει. Ουσιαστικά τακτική stop loss. Το ίδιο κάνω και με XLM, ADA και τελευταία το VET. Λέω π.χ. στο μυαλό μου ότι κάποιο/α από αυτά σε πιο longterm βάση μπορεί να πάει 100+ USD, αλλά μπορεί και όλα να πατώσουν. Οπότε κι αυτό είναι τζόγος ουσιαστικά, λέγοντας ότι θα κρατήσω 2-3κ νομίσματα από το καθένα και αν μου κάτσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vins είπε

Κοίτα, εγώ το XRP το έχω κατατάξει στα high risk - high return investments μου. Το οποίο σημαίνει ότι εν γνώση μου ρισκάρω και κρατάω. Δεν θα κάνω microtrading αξίας όπως με άλλα καθώς δε βάζω και μεγάλα ποσά λόγω μεταβλητότητας.

Το μόνο που κάνω είναι να tradeάρω, όπως κι έκανα χθες, μόλις μου έρθει ειδοποίηση ότι έπεσε κάτω από τα 0,40 σε λίγο πιο σταθερά altcoins, ώστε να διατηρήσω την απόλυτη αξία και ξαναγοράζω πάλι μόλις το ξεπεράσει. Ουσιαστικά τακτική stop loss. Το ίδιο κάνω και με XLM, ADA και τελευταία το VET. Λέω π.χ. στο μυαλό μου ότι κάποιο/α από αυτά σε πιο longterm βάση μπορεί να πάει 100+ USD, αλλά μπορεί και όλα να πατώσουν. Οπότε κι αυτό είναι τζόγος ουσιαστικά, λέγοντας ότι θα κρατήσω 2-3κ νομίσματα από το καθένα και αν μου κάτσει.

Μακάρι να είχα κι εγώ 2-3 κάπα εστω σε ένα όχι στο κάθε ενα😂 κι εγώ για λονγκτερμ είμαι εδώ όπως και οι περισσότεροι που παρακαλάμε να έχει την τύχη του μπιτκοιν όμως η γνώμη μου είναι ότι δεν υπάρχει τόσος χρόνος και διάθεση από τους τραπεζίτες να παραμείνουν τα κρυπτο και θα γίνει ξεκαθάρισμα. Αυτό που με κάνει να είμαι ακόμα εδώ είναι η μοναδικότητα του xrp που ίσως αποδειχθεί τελικά το πιο κερδοφόρο. Εκτός από αυτούς βεβαια που αγόρασαν μπιτκοιν με τιμές τσίχλας και πούλησαν τώρα. Αλλά πόσοι να ναι αυτοί? Ρίσκο είναι αλλά ιδικά άμα έριχνα Κάππας σε κάθε κοιν όπως εσυ ένας λόγος παραπάνω να περιορίσω το ρίσκο να μπω μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακρια απο xrp .

Πριν πατε να κοιμηθειτε επαναλαβετε τουλαχιστον 100 φορες την παραπανω προταση.

Ριξτε μια ματια δεξια στη σελιδα https://www.etoro.com/markets/xrp/ . 

Μαντεψτε, δεν ειναι 30% επενδυτες αυτοι , αλλα ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΟΙ απο το 2017/2018.

Περα απο το βασικο αρνητικο πως ανηκει σε εταιρεια που το ελεγχει απολυτα,

 τις μηνυσεις απο SEC , οπως και το delisting απο μεγαλα Exchanges. 

Και ο ιδιος ο Θεος να σας το προτεινει απλα απορριψτε την προταση του Υψιστου.  (ευγενικα και με τροπο παντα, μην μεινετε και εξω απο την Πυλη του παραδεισου)

Επεξ/σία από Damianus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Μακάρι να είχα κι εγώ 2-3 κάπα εστω σε ένα όχι στο κάθε ενα😂 κι εγώ για λονγκτερμ είμαι εδώ όπως και οι περισσότεροι που παρακαλάμε να έχει την τύχη του μπιτκοιν όμως η γνώμη μου είναι ότι δεν υπάρχει τόσος χρόνος και διάθεση από τους τραπεζίτες να παραμείνουν τα κρυπτο και θα γίνει ξεκαθάρισμα. Αυτό που με κάνει να είμαι ακόμα εδώ είναι η μοναδικότητα του xrp που ίσως αποδειχθεί τελικά το πιο κερδοφόρο. Εκτός από αυτούς βεβαια που αγόρασαν μπιτκοιν με τιμές τσίχλας και πούλησαν τώρα. Αλλά πόσοι να ναι αυτοί? Ρίσκο είναι αλλά ιδικά άμα έριχνα Κάππας σε κάθε κοιν όπως εσυ ένας λόγος παραπάνω να περιορίσω το ρίσκο να μπω μέσα. 

Δε μιλάω απαραίτητα για καπα σε ευρώ, μπορεί να είναι και σε κόινς, τα οποία μεταφραζονται σε 50€ x 4-5 νομίσματα. Αρα στο συνολο 200-300€. Αν από τα 5 που μετά από μελέτη και φυσικά το ρίσκο που θα αναλάβει, ένα εξ αυτών παει από τα 0,05€ στα 100€, εχει βαλει στην τσέπη 99.950€. Σπανιο; Σιγουρα. Συνέβη; Συνέβη. Ρισκο; Αναλόγως. Αν εμένα δε μου λείπουν τα 50€, τοτε δεν είναι ρίσκο. Αν μου λείπουν, ειναι τεράστιο ρίσκο. 

Θα το θέσω με οσο πιο όμορφο τρόπο μπορω για να μην παρεξηγηθώ: αν κάποιος δεν μπορεί να διαθέσει ή καλυτερα δεν αντεχει να χασει 50-100-200€ και τα χώνει σε crypto, δεν έχει καμια διαφορα με κάποιον που βγάζει 30€ τη μέρα και παίζει τα 25 σε κινο στο πρακτορείο. Κοινώς κυνηγάει φαντασματα και εχει σιγουρα λαθος προτεραιότητες στη ζωή του ή και αλλου είδους ζητήματα. 

Με αγάπη τα λέω και αναφέρομαι γενικα. 

3 λεπτά πριν, Damianus είπε

Μακρια απο xrp .

Πριν πατε να κοιμηθειτε επαναλαβετε τουλαχιστον 100 φορες την παραπανω προταση.

Ριξτε μια ματια δεξια στη σελιδα https://www.etoro.com/markets/xrp/ . 

Μαντεψτε, δεν ειναι 30% επενδυτες αυτοι , αλλα ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΟΙ απο το 2017/2018.

Περα απο το βασικο αρνητικο πως ανηκει σε εταιρεια που το ελεγχει απολυτα.

Και ο ιδιος ο Θεος να σας το προτεινει απλα απορριψτε την προταση του Υψιστου.  (ευγενικα και με τροπο παντα, μην μεινετε και εξω απο την Πυλη του παραδεισου)

Το ότι κάποιος δεν αγορασε coins επειδη καποιο ανταλλακτηριο του προσέφερε cfd ή futures και αυτός δεν το διαβασε ή το διαβασε και δεν το καταλαβε,  δε σημαίνει ότι ισχύει για όλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ψευδώνυμo Το κόβω να έρχετε πάλι η ευκαιρία για αγορά....δέν ξέρω όμως αν αύριο ανεβεί η πέσει και άλλο...

ήταν ενα πολύ καλό 8-9 cent pump and dump

 

image.png.f44d8196bc5b84e4848e5578479a1eab.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε οσους παραμενουν φιλοι του συγκεκριμενου coin, οριστε ενας που ειναι bullish αυτη τη στιγμη . 

 

 

Επεξ/σία από Damianus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Αλλέσιο είναι φοβερός trader. 

Σάν να φαίνετε πως στα 0.45 σε κανένα 2ωρο το πολύ θα έχουμε εξελήξεις. Πιστεύω να πάει επάνω όπως δείχνει το τρέντ. 

Τώρα, άμα το κρατήσουνε πάνω κάτω σταθερό και τα ξημερώματα δούμε πάλι κίνηση ποτέ δεν ξέρουμε. 

 

image.png.b5be3ba152bcca4e13e132148a0eba14.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vins είπε

τα οποία μεταφραζονται σε 50€ x 4-5 νομίσματα. Αρα στο συνολο 200-300€

Κάπως έτσι έχω κινηθεί, ξεκινώντας το καλοκαίρι που πέρασε. Σταδιακά "σήκωσα" το κεφάλαιο και πλέον μέσα είναι μόνο κέρδη (στα περισσότερα coins, όχι όλα).

Δυστυχώς με τα κρυπτο κινδυνεύεις να κοιμηθείς πλούσιος και να ξυπνήσεις φτωχός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Ο Αλλέσιο είναι φοβερός trader. 

Σάν να φαίνετε πως στα 0.45 σε κανένα 2ωρο το πολύ θα έχουμε εξελήξεις. Πιστεύω να πάει επάνω όπως δείχνει το τρέντ. 

Τώρα, άμα το κρατήσουνε πάνω κάτω σταθερό και τα ξημερώματα δούμε πάλι κίνηση ποτέ δεν ξέρουμε. 

 

image.png.b5be3ba152bcca4e13e132148a0eba14.png

Με ποια τιμή θα έμπαινες μέχρι αύριο στις 2? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τις 01:00 θα είμαι μέσα πιστεύω και αύριο το πρωϊ κατα τις 6 θα δώ αν έγινε τίποτα dump. 

Κατα την διάρκεια της ημέρας θα είμαι σε επιφυλακή (δέν μπορώ να είμαι online) αλλα θα κοιτάω συνεχώς τι γινετε στο κινητό. Θα ξέρουμε αύριο το πρωϊ πιστεύω. Όλο και κάτι θα ξεφύγει σε πληροφορία. Όπως είπα προηγουμένως, αν πάρει παράταση για σεπτέμβριο οκτώμβριο τότε πιστεύω να πάει κάτω στα 0.20 η τιμή. Το ΧΡΠ πατώνει στα άσχημα νέα και παραμένει αδιάφορο στα πολύ καλά νέα... :D

Σε ενδεχόμενο παράτασης θα το ρισκάρω και είτε τα βγάλω όλα είτε τα μισά για να αγοράσω πιό κάτω. 

Φυσικά όλοι λένε να μήν πουλάμε όλα μας τα ΧΡΠ, είτε πουλάς τα μισά και μετά αγοράζεις πιό κάτω ή κάνεις το ρίσκο και τα πουλάς όλα και μετά αρχίζεις να αγοράζεις λίγο λίγο. 

"Dont try to catch a falling knife" λένε στα αγγλικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Doubt είπε

Κάπως έτσι έχω κινηθεί, ξεκινώντας το καλοκαίρι που πέρασε. Σταδιακά "σήκωσα" το κεφάλαιο και πλέον μέσα είναι μόνο κέρδη (στα περισσότερα coins, όχι όλα).

Δυστυχώς με τα κρυπτο κινδυνεύεις να κοιμηθείς πλούσιος και να ξυπνήσεις φτωχός.

Μελετήστε τις εντολές αγορας/πωλησης στις εφαρμογές σας αν θέλετε να κάνετε trading καθημερινο.

Για long term hold σε τέτοια ποσα δεν εχει ουσια να σκας, μέσα σε 3-4 χρονια θα φας τέτοιες αυξομειώσεις που θα θες χάπια για να την παλεψεις. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Μέχρι τις 01:00 θα είμαι μέσα πιστεύω και αύριο το πρωϊ κατα τις 6 θα δώ αν έγινε τίποτα dump. 

Κατα την διάρκεια της ημέρας θα είμαι σε επιφυλακή (δέν μπορώ να είμαι online) αλλα θα κοιτάω συνεχώς τι γινετε στο κινητό. Θα ξέρουμε αύριο το πρωϊ πιστεύω. Όλο και κάτι θα ξεφύγει σε πληροφορία. Όπως είπα προηγουμένως, αν πάρει παράταση για σεπτέμβριο οκτώμβριο τότε πιστεύω να πάει κάτω στα 0.20 η τιμή. Το ΧΡΠ πατώνει στα άσχημα νέα και παραμένει αδιάφορο στα πολύ καλά νέα... :D

Σε ενδεχόμενο παράτασης θα το ρισκάρω και είτε τα βγάλω όλα είτε τα μισά για να αγοράσω πιό κάτω. 

Φυσικά όλοι λένε να μήν πουλάμε όλα μας τα ΧΡΠ, είτε πουλάς τα μισά και μετά αγοράζεις πιό κάτω ή κάνεις το ρίσκο και τα πουλάς όλα και μετά αρχίζεις να αγοράζεις λίγο λίγο. 

"Dont try to catch a falling knife" λένε στα αγγλικα. 

Μα δι μλες τι σρωτσα... Λεν στα χωριάτικα! 🤗 Σε τι τιμή θα μπεις αν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vins είπε

Μελετήστε τις εντολές αγορας/πωλησης στις εφαρμογές σας αν θέλετε να κάνετε trading καθημερινο.

Για long term hold σε τέτοια ποσα δεν εχει ουσια να σκας, μέσα σε 3-4 χρονια θα φας τέτοιες αυξομειώσεις που θα θες χάπια για να την παλεψεις. 

άκριβώς..... δέν γενήθηκα Κουασιμόδος εγώ.... τα χαπια με φάγανε...χαχααχχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vins είπε

Μελετήστε τις εντολές αγορας/πωλησης στις εφαρμογές σας αν θέλετε να κάνετε trading καθημερινο.

Για long term hold σε τέτοια ποσα δεν εχει ουσια να σκας, μέσα σε 3-4 χρονια θα φας τέτοιες αυξομειώσεις που θα θες χάπια για να την παλεψεις. 

Άμα ο άλλος έχει βάλει μέσα ένα διαμέρισμα σε αξία και παρακολουθεί γιατί να μην βγει όταν πάει στα λεφτά του  και να μπει στα 0.20 εφόσων ήδη έχει πάθει ψύχωση και είναι όλη την μέρα κοιτώντας την καμπύλη μόνο χαμένος δεν θα ναι γιατί είναι κάτι που ήδη αφιερώνει ψυχή και χρόνο. Άποψη μου βέβαια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...