Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, CostasGp21 είπε

1 exfi για κάθε 235 sgd σωστά ? άρα..

όπως σε είπα....μήν βασίζεσαι στους υπολογισμούς μου. Κάτσε να τα πάρουμε πρώτα xD 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, CostasGp21 είπε

1 exfi για κάθε 235 sgd σωστά ? άρα..

Η λογικη λεει οτι δεν θα μπορουμε να τα πουλησουμε μεχρι να κυκλοφορησει, το οτι 235sgb =1exfi δεν σημαινει και 1exfi =235sgb σαν αξία, λογικα θα βγει σε δικη του τιμη οταν κυκλοφορησει και εφοσον θεωρω εχει μικρο supply τοτε θα ξεκινησει σχετικα με υψηλη τιμη η εστω καλη κλπ κλπ..ας με διορθωσει καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geoptik είπε

1 exfi= 235,275SGB. Αυτη θα ειναι η αναλογια για το airdrop. Μας λεει καποιος οτι αυτη θα ειναι και η τιμη εναρξης? 

Μακαρι να ειναι βεβαια. Επισης μας εχουν πει ποτε και που θα λανσαριστουν για διαπραγματευση τα Exfi?

αα δηλαδή δεν είναι αυτονόητο ότι μαζί με το airdrop θα δημιουργηθουν pairs sto bitrue ασ πούμε ?

δηλαδή μπορεί  8nov η οποία άλλη ημερομηνία  που θα εμφανιστούν τα exfi να μην είναι ενεργά για αγορά η πώληση ? 

4 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

όπως σε είπα....μήν βασίζεσαι στους υπολογισμούς μου. Κάτσε να τα πάρουμε πρώτα xD 

κατάλαβα , πάντως επειδή δεν έχω ξανά ασχοληθεί με την διαδικασία του αιρδροπ και γενικά την αγορά πώληση ενός κοιν με του που "βγει".. η λογική λέει πως η οσοιδήποτε τιμή έναρξης θα πέσει κατευθείαν ? τι κάνουν οι traders πουλάνε απευθείας την ποσότητα του airdrop? ή η αγορά κάνει hold

( προφανώς κανείς δεν είναι προφήτης και δεν ζητάω αυτό χδδ , απλά τι παρατηρείτε στην αγορά στις περιπτώσεις που ένα κοιν γίνεται διαθέσιμο με airdrop και σχετικά υψηλή τιμή εκκίνησης λόγω χαμηλού supply ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Εγώ βλέπω τις τελευταίες βδομαδες γράφουν πολύ θετικά πράγματα και bullish και τέτοια χωρίς να βλέπουμε κάτι αξιοσημείωτο στην τιμή . Τώρα τις τελευταίες δυο μέρες βλέπω πως έχουν γυρίσει σε πιο κακά νέα για παράταση settlement και να αργήσει και xrp και να μην προλάβει bull run κτλ. Χμμμμ και έχω τώρα την  περιέργεια να δω αν θα δούμε στα «κακά» νέα αύξηση τιμής προς 2 δολλαρια.

καληνυχτα και καλή εβδομάδα.

Επεξ/σία από panosbel
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Φαίνετε να οδεύουμε προς τα εκεί μέχρι τέλος του μήνα. (εκτός απροόπτου) 

Σε περίπτωση που κάνει πτώση, έχουμε αντίσταση στο 0.54-0.59 και το κατώτερο 0.43-0.37 . 

Οπότε ΑΝ πάμε προς τα εκεί, υπάρχει περίπτωση να ξαναδοκιμάσει να πέσει προς τις δύο προηγούμενες αντιστάσεις που ανάφερα. 

Στα τέλη του μήνα με αρχές του επομένου , έτσι και ξανακατεβαίνει προς τα 0.43 θα αγοράσω, αλλιώς έχασα την ευκαιρια. Υπάρχουν πολλά άλλα πρότζεκτ που θα ήθελα να αγοράσω αλλα "You cant always have what you want" Rolling Stones....

image.png.1278999bca4bb15a2796c07a9e477008.png

 

οκ, το "απρόοπτο" συνέβη εχθές. το ακατανόμαστο έκανε προσπάθειες για να κλείσει στο μηνιαίο χρονοδιάγραμμα πάνω απο τα 60κ και οι αρκούδες προσπαθούσαν να το κρατήσουν κάτω απο τα 60κ και γιαυτό όλο το μάρκετ έφαγε το ντίπ εχθές. Το ΣΓΒ έσπασε την 2ωρη 200αρα και φαίνετε να προσπαθεί να πάει για τα 0.43 αντίσταση. 

Προσωπικά λυπάμαι που δέν το έκανε το ντίπ στις 1η νοεμβρη γιατί τότε ήθελα να αγοράσω και άλλα.

Όπως είπα και στο προηγουμενο ποστ, "δέν μπορείς να τα έχεις όλα". 

Αυτό που θελω να πώ σε όλους ανεξαρτήτος κρύπτο η οτιδήποτε, έχουμε 2 επιλογές. 

α) Αγοράζουμε και πέφτει η τιμή και κλαίμε με μαύρο δάκρυ που αγοράσαμε ψηλά ενώ μπορούσαμε να το ρισκάρουμε και να αγοράσουμε πιό χαμηλά, 

β) δέν αγοράζουμε, ρισκάρουμε και περιμένουμε(σε περίπτωση που πέσει και άλλο, αγοράζουμε και είμαστε στην τρελή χαρά. άν όμως πέσει και άλλο, πάλι θα κλαίμε, σε περίπτωση όμως που ΔΕΝ πέσει και χάσουμε την ευκαιρία πάλι θα κλαίμε με μαύρο δάκρυ)

Μπήκαμε στον χωρό και αναγκαστικά θα χορέψουμε (πράγμα που δέν γουστάρω καθόλου....να χορεύω εννοώ) 

Γιαυτό και μας λένε "buy the dip" γιατί σιγουρεύεις τα κομμάτια σου. Αυτό που συνήθως κάνουμε είναι να σκεφτόμαστε το πόσα θα είχαμε ποσα θα είχαμε κερδίσει και μας τρελένει η σκέψη αυτή. 

Στην περίπτωση που μπορεί κάποιος να βγάζει παθητικό εισόδημα απο τα κρύπτο, δέν το βλέπω πως έχει χάσει ένας Hodler. Χάνουμε όταν κρατάμε κρύπτο που δέν μας αποφαίρουν εισόδημα(στακιγκ-αντιπροσώπευση ψήφων delegate δηλαδη)  και χάνουμε όταν πουλάμε πιό χαμηλά απο οσα αγοράσαμε. 

Αυτά τα λιγα πρωϊ πρωϊ Δευτέρας. Τις καλημέρες μου. 

image.png.401e8e76f2551d4b16c9e2b99f97a5ad.png

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@FromMyAshesRRR αν κ οταν εχεις ορεξη κ συμφωνουν κ οι υπολοιποι, κανε ενα πιο αναλυτικο ποστ για staking, delegating, γενικα την προσεγγιση σου στο passive crypto income. 

Επεξ/σία από actorius
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Gre23 είπε

Το XRP είναι το πιο δημοφιλές κρυπτονομισμα στην Αγγλία ..........3 μηνακια υπομονή ακόμα ;)

Επειδή ζω Σκωτία έχεις κάποιο source γι'αυτό;

 

Γιατί στατιστα βάζει 70% το γνωστό

 

https://www.statista.com/statistics/1238453/crypto-ownership-uk-type/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλάνια μου θα σας γράψω κάτι που σε ορισμένους μπορεί και να μην αρέσει: Κοιτάμε ΠΑΝΤΑ στις επενδύσεις μας να έχουμε διασπορά! Ειδικά όταν υπάρχει τέτοιο market volatility.

Αν μπαίνουμε all in να γνωρίζουμε και κυρίως να καταλαβαίνουμε και το ρίσκο. Ο φίλος @FromMyAshesRRR, εγώ και καποιοι άλλοι πχ καταλαβαίνουμε το ρίσκο και μάλιστα στο 1000% πριν κάνουμε τις κινήσεις που κάνουμε. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι επειδή κάποιοι άλλοι καταλαβαίνουμε το ρίσκο, οι υπόλοιποι ακολουθούν χωρίς να καταλαβαίνουν κι αυτοί!

Φυσικά χωρίς ρίσκο δε βγαίνουν πολλά, αλλά το ρίσκο για αυτό λέγεται ρίσκο.. γιατί μπορεί να βγουν πολλά, αλλά μπορεί να χαθούν και όλα. 

Ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεών του, μεγάλα παιδιά είμαστε φυσικά, αλλά καλό είναι πού και πού να το υπενθυμίζουμε.

Καλά κέρδη σε όλους εύχομαι! Μπαίνω και σας διαβάζω συχνά!

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά με κάθε σεβασμό οκ...ΠΙΣΤΈΨΤΕ με ότι όταν λέμε ότι είναι "το πιο δημοφιλές" δεν εννοούμε ότι το βασίζουμε σε ένα ΜΙΚΡΌ ανταλλακτηριο το γεγονός της αύξησης θέσης ΜΙΚΡΩΝ επενδυτών σε συγκεκριμένο τρίμηνο😅.

 

Η Ελλάδα κρύβεται μέσα στη λέξη γελαδα😛. Μanipulation ειδήσεων είναι αυτό 😅.

 

Anyways το θέμα είναι με ξεκολλήσει από αυτό το σταθερό 0.9-1.20 που είναι το τελευταίο 3μηνο(από Αύγουστο και μετά). Θα γίνει λόγω καλών νέων, λόγω flare, λόγω sec... Απλά να πάμε λίγο πιο κάτω.

 

Το cardano γενικά έκανε πολύ καλή διόρθωση(απο2.8+ στο 2.15)...ε ας κάνουμε και εμείς να πάρουμε φόρα γιατί τόση σταθερότητα έχω να δώ από τα λιμνάζοντα νερά της Loch Lomond.

Επεξ/σία από shadowfax-1-
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και σύ έξω ; @shadowfax-1- άμα βγείς εκτός Ελλάδας έτσι είναι, ανοίγει το μυαλό σου...ποτέ δέν μπόρεσα να ταιριάξω με τα ελληνικά δεδομένα...δέν υπάρχει για μένα πλέον γυρισμός. 

Σε καμιά 5ετία πρώτος προωρισμός μου είναι η Σκωτία και συγκεκριμένα Islay.....θα πάρω σβάρνα το whisky trail....πάω για pilgrimage* το νερό της φωτιάς.... <3 ελπίζω να έχει στρώσει το στομάχι μου μέχρι τότε. xD 

Εμείς να δούμε πότε θα τελειώσει το καραγκιοζιλίκι.....μιλάμε απο τα νεύρα έχω καταντήσει κουρελού....

ΧΡΠ και ξερό ψωμί.....

Με κοροϊδεύανε κάποιοι όταν ξελαρυγγιαζόμουν τον φεβρουάριο μάρτιο και μιλούσα για shadow regulators και bι-partizan πολιτικούς ....κάτσε να δείς τί έχει να γίνει....θα τους το σιάξουν το στριγκάκι του ΣΕΚ....

4 ώρες πριν, actorius είπε

@FromMyAshesRRR αν κ οταν εχεις ορεξη κ συμφωνουν κ οι υπολοιποι, κανε ενα πιο αναλυτικο ποστ για staking, delegating, γενικα την προσεγγιση σου στο passive crypto income. 

θα κάνω ξεχωριστό θέμα, καλή η ιδέα σου. 

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, actorius είπε

@FromMyAshesRRR αν κ οταν εχεις ορεξη κ συμφωνουν κ οι υπολοιποι, κανε ενα πιο αναλυτικο ποστ για staking, delegating, γενικα την προσεγγιση σου στο passive crypto income. 

Αφού ρωτάτε για άλλη μια φορά θα απαντησω εγώ να σας βοηθήσω όσο μπορώ και πως τα βλέπω από την δίκη μου οπτική όσον καιρό ασχολούμαι με τα κρυπτο. Γενικοτερα με το ΔΙΑΒΑΣΜΑ μαθαίνεις και με την σφαιρική αναζητηση. Πως το εννοώ; Ακούτε τι λένε οι άλλοι αλλά και μην τους ακούτε(εννοώ όλους εμάς εδώ μέσα ας πούμε η σε άλλα αντίστοιχα φόρουμ). Κάντε αναζητηση google. Τι είναι staking , τι είναι mining. Τι είναι passive income. Τι κάνει το xrp τι πρόβλημα καλείται να επιλύσει και ότι άλλο θέλετε.Αναζητήστε και στο YouTube δείτε τα βήματα οπως πως να αγοράσεις κοινς και πως να μεταφέρεις κοινς σε πορτοφόλι. Γιατί να τα μεταφερεισ Σε πορτοφόλι; Ποιο πορτοφόλι είναι το καλύτερο στον κόσμο; Γιατί;  Ψάξτε αν θέλετε και όλα θα τα  καταφέρετε! Όσον αφορά το staking θα προσπαθήσω να το εξηγώ απλά και περιεκτικώς. Πολλές πλατφόρμες όπως binance,crypto.com, Bitrue και πολλεσ Άλλες σου δίνουν την δυνατότητα να κανείς staking δηλαδή σου κλειδώνουν τα νομίσματα σου για κάποιο διάστημα και σου τα επιστρέφουν πίσω συν κάποιον τόκο.πχ κλειδώνω 100 χρπ μου από την Crypto.com για 3 μήνες με τόκο 3%, στο τέλος των 3 μηνών θα μου επιστραφούν τα 100 χρπ μου συν τον 3% τόκο. Άρα θα έχω 103 χρπ. Τα 3 χρπ που κέρδισα λέγονται παθητικό εισόδημα. 
καθε πλατφόρμα δίνει διαφορετικά ποσοστά. Η καλύτερη πλατφόρμα την δεδομένη στιγμή για το xrp μέχρι να βγει το flare network για καλό ποσοστό είναι το NEXO. 
οσον αφορά το στεικ στις πλατφόρμες δεν θεωρείτε και ότι καλύτερο γιατί είναι centralized και σου κρατάνε αυτοί τα κρυπτο.(όχι εσυ αλλά στα κρατάει η πλατφόρμα για εσένα είτε τα κανεις απλά hold απλά είτε τα κανείς στεικ) . 
υπάρχει όμως και το στεικ( delegate, vote οπωσ Θέλετε πείτε το) όπως γίνεται και μιλάμε τις τελευταίες μέρες από πορτοφόλια όπως το bifrost. Υπάρχουν άπειρα πορτοφόλια (τα πορτοφόλια αντίθετα είναι decentralized) και το καθένα συνήθως  είναι φτιαγμένο για «να εξυπηρετεί» κάποια συγκεκριμένα κρυπτο με καλύτερα ποσοστά. Ας πούμε για καρδανο το καλύτερο πορτοφόλι είναι το dedalus η το yoroi . Για το vechain είναι το vechain wallet και κερδίζεις άλλο τοκεν για παθητικό εισόδημα το vthor. Για το sgb, ένα από τα καλά πορτοφόλια που θα μπορείς να τα κανείς στεικ είναι το bifrost wallet. Στο bifrost  θα μπορεισ Να κανείς στεικ και τα χρπ σου με πολύ καλό ποσοστό όταν θα βγει το flare network θα είναι πιο ασφαλεσ Και μάλλον λογικά με καλύτερο ποσοστό από το nexo αλλά και πολλεσ Άλλες δυνατότητες).Από την άλλη πλευρά λοιπον όπως είπα τα πορτοφόλια αυτά που είναι decentralized και είναι πιο ασφαλή για στεικινγκ γιατί είσαι κάτοχος εσυ ο ίδιος για τα κρυπτο σου και δεν στα κρατάει άλλος(η πλατφόρμα ).(και ναι τα κλειδιά όντως τα κρατάς εσυ γιατί είναι αυτές οι 12 η παραπάνω λέξεις που γράφεις και δεν πρέπει να χάσεις). 

Απλα κάντε research παιδιά. Όλα αυτά γίνονται εύκολα η μάλλον σχετικά εύκολα.απλα πρέπει να τα δεις, να τα διαβάσεις και να τα κανείς. Μην περιμένετε να σας δείξει ο άλλος με το δάχτυλο πως να το κάνετε. 

Αυτά από εμένα ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μην με παρεξηγήσετε με κάτι που έγραψα! Ελπίζω να βοήθησα 😋😋😋

Υ.Γ αν έγραψα κάτι λάθος διορθώστε🙏

Επεξ/σία από panosbel
  • Like 2
  • Thanks 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...