Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτσε γιατί έκανα λάθος στα νούμερα. 

14:00 η ώρα Νέα Υόρκη = 20:00 ώρα Ελλάδος = 04:00 τόκυο.

Οπότε όταν γίνει η δίκη θα είμαι σπίτι. Απλά θα έχουν πάρει φωτιά τα συναλλακτήρια μέχρι τότε. 

Τελικά 1 ώρα πιό νωρίς έγινε η άνοδος απο το γράφημα που υπολόγισα. 

image.png.af6e67e716101f3ef543a0845f9a3e51.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Ψευδώνυμo είπε

Άμα ο άλλος έχει βάλει μέσα ένα διαμέρισμα σε αξία και παρακολουθεί γιατί να μην βγει όταν πάει στα λεφτά του  και να μπει στα 0.20 εφόσων ήδη έχει πάθει ψύχωση και είναι όλη την μέρα κοιτώντας την καμπύλη μόνο χαμένος δεν θα ναι γιατί είναι κάτι που ήδη αφιερώνει ψυχή και χρόνο. Άποψη μου βέβαια

 

Νομίζω για 2η φορά δε διαβάζεις αυτά που γράφω φιλε μου...

Είπα συγκεκριμένα για τέτοιου είδους ποσά (δλδ μικρα).

Αν κάποιος έχει βάλει διαμέρισμα σε αξία και δεν είναι gambler, οφείλει να γνωρίζει απ έξω κι ανακατωτά chart analysis, ολους τους διαφορετικούς τύπους εντολών αγοραπωλησίας που προσφέρονται στο ανταλλακτήριό του, να εχει δημιουργήσει alerts με keywords που περιλαμβάνονται στα coins του και ουσιαστικά να αφιερωνει χρόνο σαν part/full time job.

Και πάλι θα έχει ρίσκο, αλλα θα μπορεί να κάνει stop loss αν ξεκινήσει άγριο ντιπ.

Οτιδήποτε άλλο σε πολυ μεγάλα ποσά, είτε δε σε νοιάζουν και τόσο πολύ και τα παιζεις μπιλιές στη ρουλέτα, είτε σε νοιάζουν αλλά έχεις εθισμό στο τζόγο. Αν ήταν τόσο απλά τα πράγματα, θα είχαν πλουτίσει όλοι!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Μα δι μλες τι σρωτσα... Λεν στα χωριάτικα! 🤗 Σε τι τιμή θα μπεις αν είναι?

:P

Αναλόγος. 

1)Άν στις 01:00 σήμερα το βράδι δώ κινήσεις για πτώση, θα βγώ ή θα βγάλω ένα μέρος. 

2)Άν δέν δώ πτώση θα παραμείνω και θα δώ μετά στις 05:00-06:00 τί τιμή είναι. 

3)Κατα την διάρκεια της ημέρας θα κοιτάω όσο γίνετε το τί θα γίνει για ειδήσεις ή νέα. 

4)Θα προσευχηθώ στους αγίους Shadow regulators να κόψουνε κωλαράκια στο ΣΕΚ και να δώσουνε το ΟΚ στην Ριπλ γιατι πλέον τα φάρμακα δέν κάνουν την δουλειά τους...ααχχαχαχαχα

5 λεπτά πριν, vins είπε

Νομίζω για 2η φορά δε διαβάζεις αυτά που γράφω φιλε μου...

Είπα συγκεκριμένα για τέτοιου είδους ποσά (δλδ μικρα).

Αν κάποιος έχει βάλει διαμέρισμα σε αξία και δεν είναι gambler, οφείλει να γνωρίζει απ έξω κι ανακατωτά chart analysis, ολους τους διαφορετικούς τύπους εντολών αγοραπωλησίας που προσφέρονται στο ανταλλακτήριό του, να εχει δημιουργήσει alerts με keywords που περιλαμβάνονται στα coins του και ουσιαστικά να αφιερωνει χρόνο σαν part/full time job.

Και πάλι θα έχει ρίσκο, αλλα θα μπορεί να κάνει stop loss αν ξεκινήσει άγριο ντιπ.

Οτιδήποτε άλλο σε πολυ μεγάλα ποσά, είτε δε σε νοιάζουν και τόσο πολύ και τα παιζεις μπιλιές στη ρουλέτα, είτε σε νοιάζουν αλλά έχεις εθισμό στο τζόγο. Αν ήταν τόσο απλά τα πράγματα, θα είχαν πλουτίσει όλοι!

και πάλι είσαι κέντρο φίλε...bulls eye.... 

image.png.fc01d1932781135eb9e105e1bc19e4a8.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, FromMyAshesRRR είπε

:P

Αναλόγος. 

1)Άν στις 01:00 σήμερα το βράδι δώ κινήσεις για πτώση, θα βγώ ή θα βγάλω ένα μέρος. 

2)Άν δέν δώ πτώση θα παραμείνω και θα δώ μετά στις 05:00-06:00 τί τιμή είναι. 

3)Κατα την διάρκεια της ημέρας θα κοιτάω όσο γίνετε το τί θα γίνει για ειδήσεις ή νέα. 

4)Θα προσευχηθώ στους αγίους Shadow regulators να κόψουνε κωλαράκια στο ΣΕΚ και να δώσουνε το ΟΚ στην Ριπλ γιατι πλέον τα φάρμακα δέν κάνουν την δουλειά τους...ααχχαχαχαχα

Εκλαψα! 😂😂😂

Εγω έκανα convert σε xlm μόλις ξεκίνησε το ντιπ και ξαναμπηκα στο 0,42. Παρακολουθώ κι εγω και αν ξαναδώ ντιπ θα κάνω το ίδιο μου φαινεται, μακάρι όχι και οι άγιοι shadow regulators να κάνουν δουλίτσα 😁😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Άμα ο άλλος έχει βάλει μέσα ένα διαμέρισμα σε αξία και παρακολουθεί γιατί να μην βγει όταν πάει στα λεφτά του  και να μπει στα 0.20 εφόσων ήδη έχει πάθει ψύχωση και είναι όλη την μέρα κοιτώντας την καμπύλη μόνο χαμένος δεν θα ναι γιατί είναι κάτι που ήδη αφιερώνει ψυχή και χρόνο. Άποψη μου βέβαια

 

Φίλε οι μόνες καμπύλες που ξέρω είναι κόκκινες και πράσσινες...άλλες καμπύλες δέν θυμάμαι...τις έχω ξεχάσει χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vins είπε

Νομίζω για 2η φορά δε διαβάζεις αυτά που γράφω φιλε μου...

Είπα συγκεκριμένα για τέτοιου είδους ποσά (δλδ μικρα).

Αν κάποιος έχει βάλει διαμέρισμα σε αξία και δεν είναι gambler, οφείλει να γνωρίζει απ έξω κι ανακατωτά chart analysis, ολους τους διαφορετικούς τύπους εντολών αγοραπωλησίας που προσφέρονται στο ανταλλακτήριό του, να εχει δημιουργήσει alerts με keywords που περιλαμβάνονται στα coins του και ουσιαστικά να αφιερωνει χρόνο σαν part/full time job.

Και πάλι θα έχει ρίσκο, αλλα θα μπορεί να κάνει stop loss αν ξεκινήσει άγριο ντιπ.

Οτιδήποτε άλλο σε πολυ μεγάλα ποσά, είτε δε σε νοιάζουν και τόσο πολύ και τα παιζεις μπιλιές στη ρουλέτα, είτε σε νοιάζουν αλλά έχεις εθισμό στο τζόγο. Αν ήταν τόσο απλά τα πράγματα, θα είχαν πλουτίσει όλοι!

Κατάλαβα ρε φίλε την φιλοσοφία σου αλλά εγώ μιλούσα συγκεκριμένα για τον frommyasses ΑράρΑρ που ξέρει πολύ καλά τι κάνει και ποτέ γιατί σύμφωνα με την δική μου λογική είναι πολύ λογικό να βγάλει έξτρα κέρδος. Ρίσκο είναι έτσι κι αλλιώς όπως και να χει. Αλλά μιλώ για τον συγκεκριμένο που το χει κάνει άθλημα. Γενικά δεν διαφωνώ σε αυτό που λες. Εγώ θα καθόμουν στα αυγά μου. Περιμένω να αγοράσω ξανά απλά σε καλύτερη τιμή για περιορισμένη πιθανή απώλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Κατάλαβα ρε φίλε την φιλοσοφία σου αλλά εγώ μιλούσα συγκεκριμένα για τον frommyasses ΑράρΑρ που ξέρει πολύ καλά τι κάνει και ποτέ γιατί σύμφωνα με την δική μου λογική είναι πολύ λογικό να βγάλει έξτρα κέρδος. Ρίσκο είναι έτσι κι αλλιώς όπως και να χει. Αλλά μιλώ για τον συγκεκριμένο που το χει κάνει άθλημα. Γενικά δεν διαφωνώ σε αυτό που λες. Εγώ θα καθόμουν στα αυγά μου. Περιμένω να αγοράσω ξανά απλά σε καλύτερη τιμή για περιορισμένη πιθανή απώλεια

.....έλιωσα re ..... xD Frommy ASHES  απο τις στάχτες μου oxi asses... αλλά εντάξει όλοι λιγο πολύ assholes δεν είμαστε ; χαχαχαχ

RRR.....RisenRebornRedeemed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

.....έλιωσα re ..... xD Frommy ASHES  απο τις στάχτες μου oxi asses... αλλά εντάξει όλοι λιγο πολύ assholes δεν είμαστε ; χαχαχαχ

RRR.....RisenRebornRedeemed

Δεν με χεις καταλάβει ακόμα? Φυσικά και το έγραψα επίτηδες! Είμαι λίγο καφρος η ζωή είναι μικρή να μαι πολύ σοβαρός

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

.....έλιωσα re ..... xD Frommy ASHES  απο τις στάχτες μου oxi asses... αλλά εντάξει όλοι λιγο πολύ assholes δεν είμαστε ; χαχαχαχ

RRR.....RisenRebornRedeemed

 

Επεξ/σία από Ψευδώνυμo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο πολύ σημαντική μέρα...πιθανόν και από απόψε!προκειμένου να ενημερωθούμε όσο πιο γρήγορα γίνεται θα πρότεινα ουσιαστικά μηνύματα για το τι θα ήταν καλύτερο ο καθένας να κάνει και ο καθένας κάνει τις επιλογές του! Εννοείτε πάντα χαβαλέ απλά το λέω για να μην ψαχνόμαστε 🥰

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευετε ότι την αναμονή για το τι θα συμβεί αύριο που έχουμε εδώ στο club την έχουν και στο εξωτερικό;

πολύ φοβάμαι ότι άσχετα με το τι θα συμβεί η διακύμανση δεν θα είναι μεγάλη. Σωστό αυτό που ειπωθηκε πριν, ότι τα θετικά νέα λίγο ανεβάζουν την τιμή, τα αρνητικά τη σκίζουν...

θυμάμαι όταν έσκασε το νέο και τα ανταλλακτήρια ανακοίνωσαν ότι θα αποσύρουν το xrp, η τιμή έπεσε (όχι τόσο εντυπωσιακά) και έκτοτε έχει επανέλθει και με το παραπάνω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, panosbel είπε

Αύριο πολύ σημαντική μέρα...πιθανόν και από απόψε!προκειμένου να ενημερωθούμε όσο πιο γρήγορα γίνεται θα πρότεινα ουσιαστικά μηνύματα για το τι θα ήταν καλύτερο ο καθένας να κάνει και ο καθένας κάνει τις επιλογές του! Εννοείτε πάντα χαβαλέ απλά το λέω για να μην ψαχνόμαστε 🥰

Για κάποιον λόγο νιώθω να μαι σε στόχαστρο 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ψευδώνυμo είπε

Για κάποιον λόγο νιώθω να μαι σε στόχαστρο 😁

οχι ρε, :D αναφέρετε στα μυνήματα που είχα με τον Vins πιό νωρίς που είπε οτι "δεν είναι οικονιμκή συμβουλή" κτλ κτλ 

και είπα στου Βίνς εκεινο το κατεβατό. :P

Εσύ στο δικό μου στόχαστρο εισαι.....xaxa

image.png.438e7e12edcd28330bd1b32db74e1144.png

7 λεπτά πριν, caloudika είπε

πιστευετε ότι την αναμονή για το τι θα συμβεί αύριο που έχουμε εδώ στο club την έχουν και στο εξωτερικό;

πολύ φοβάμαι ότι άσχετα με το τι θα συμβεί η διακύμανση δεν θα είναι μεγάλη. Σωστό αυτό που ειπωθηκε πριν, ότι τα θετικά νέα λίγο ανεβάζουν την τιμή, τα αρνητικά τη σκίζουν...

θυμάμαι όταν έσκασε το νέο και τα ανταλλακτήρια ανακοίνωσαν ότι θα αποσύρουν το xrp, η τιμή έπεσε (όχι τόσο εντυπωσιακά) και έκτοτε έχει επανέλθει και με το παραπάνω...

έτσι ακριβώς. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, FromMyAshesRRR είπε

οχι ρε, :D αναφέρετε στα μυνήματα που είχα με τον Vins πιό νωρίς που είπε οτι "δεν είναι οικονιμκή συμβουλή" κτλ κτλ 

και είπα στου Βίνς εκεινο το κατεβατό. :P

Εσύ στο δικό μου στόχαστρο εισαι.....xaxa

image.png.438e7e12edcd28330bd1b32db74e1144.png

Στο δικό σου?? Τι κρίμα και νόμιζα ότι ήμασταν ιδεολογικά τουλάχιστον συμπολεμιστές? Δεν πειράζει θα χάσετε ακόμα έναν Καποδίστρια και μετά θα κλαίτε! ☝🏿👳🏿‍♂️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι περίεργος να δώ αν χτυπήσουμε τα 0.475 σήμερα μέχρι τα μεσάνυχτα και τί θα γίνει απο εκεί και μετά. Πάντως ήταν φοβερή ευκαιρία. Η αγορά πάντως φαίνεται να κάνει ελφρά ανωδική τάση. 

Αυτό είναι απο τις 8 το πρωί ώς τώρα. 12 ώρες. 

image.png.f51fc7787f8e796c0c5bcf08a9daf14f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FromMyAshesRRR είπε

Είμαι περίεργος να δώ αν χτυπήσουμε τα 0.475 σήμερα μέχρι τα μεσάνυχτα και τί θα γίνει απο εκεί και μετά. Πάντως ήταν φοβερή ευκαιρία. Η αγορά πάντως φαίνεται να κάνει ελφρά ανωδική τάση. 

Αυτό είναι απο τις 8 το πρωί ώς τώρα. 12 ώρες. 

image.png.f51fc7787f8e796c0c5bcf08a9daf14f.png

Εγώ πιστεύω θα πάει για καλοκαίρι και απ' την μια έχω ξενερώσει που έχασα το 040 αλλά έχει πιο πολλές πιθανότητες να πέσει πιο κάτω. Να πέσει πριν την δική να πέσει μόλις πουν πάμε καλοκαίρι η να πιάσει πάτο άμα φάνε άκυρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...