Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Οι "φίλοι" σου....είναι στον χώρο ;  αν είχα ακούσει τους δικούς μου "φίλους" θα ήμουν ακόμα στα κάτεργα, υπόδουλος άλλων. "Με αυτά τα μυαλά δέν θα πάς μπροστά" μου λέγαν. Αλλα ήταν επειδή δέν θέλαν να με δούν να βγαίνω απο τον λάκκο και τους αφήσω πίσω. Έκανα όμως κάθαρση και απομάκρινα άπαντες απο γυρο μου. Πρόσεχε τις οχιές που κρατάς στον κόρφο σου.

Σίγουρα. Περισσότερο καφρίλα είναι… δεν έχουν τα κότσια να μπουν στον χώρο δεν έχουν ιδέα μάλιστα…η απάντηση μου είναι θα τα πούμε σε λιγα  χρόνια… ;) τώρα που βρήκα την άκρη κάθε μήνα χώνω …accumulation και βλέπουμε 

Επεξ/σία από panosbel
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πάνω από 27 που κοιτάμε μόνο εμείς (έχουν και άλλα τμήματα 🤗) στη τράπεζα και είμαστε μόνο σε 3-5% μοντέλα θετικά για την πορεία της εδώ οικονομίας να ξέτε 😛.

 

 

Ααααχ τι ωραίοι οι αριθμοί...τι καλά που πάμε 🥰🥰🥰.

Επεξ/σία από shadowfax-1-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Έχω πάνω από 27 που κοιτάμε μόνο εμείς (έχουν και άλλα τμήματα 🤗) στη τράπεζα και είμαστε μόνο σε 3-5% μοντέλα θετικά για την πορεία της εδώ οικονομίας να ξέτε 😛.

 

 

Ααααχ τι ωραίοι οι αριθμοί...τι καλά που πάμε 🥰🥰🥰.

Καλα η οικονομια οντως παει κατα διαολου .Αυτα τα μοντελα γιατι βαθος χρονου μιλανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, popai32 είπε

Μολις ειδα κατι και ενα απο τα σεναρια μου ειναι οτι σε 7 εβδομαδες απο τωρα θα αρχισει μεγαλη εκτοξευση

Εχουνε πεί πως στο δεύτερο μισό του 22 θα έχουμε άνοδο....μετά απο τόσο ντάμπ λογικό το βρίσκω. Το ΦΛΡ γιαυτό "λένε" πως θα βγεί ονλαιν τον ιούλιο. 

1 ώρα πριν, shadowfax-1- είπε

Έχω πάνω από 27 που κοιτάμε μόνο εμείς (έχουν και άλλα τμήματα 🤗) στη τράπεζα και είμαστε μόνο σε 3-5% μοντέλα θετικά για την πορεία της εδώ οικονομίας να ξέτε 😛.

 

 

Ααααχ τι ωραίοι οι αριθμοί...τι καλά που πάμε 🥰🥰🥰.

Κοίτα, εμείς που ασχολούμαστε με πιό βαθειά πράγματα εκτός απο πάνω και κάτω, έχουμε πολλά σενάρια ανοιχτά. Τα έχουμε νομίζω ξαναπεί. Όταν έχεις περισσότερα σενάρια ανοιχτά έχεις ήδη σκιαγραφήσει τις κινήσεις σου.  

Ένα απο αυτά που δέν γουστάρω καθόλου, μα καθόλου είναι το οτι με την μαλακία του Τέρα, τα σταβλεκοινς μπήκαν στο στόχαστρο. Γιαυτό φυσικά και έγινε όλο αυτό. Το μπάν των ΣΚ(stable coins) εν συντομία, θα μας οδηγήσει στην χρήση των CDBC's  Euro Dollar Pound. To Ολλανδικό bitcoinmeester (το πιό νομοθετικά ρυθμισμένο της ολλανδίας) έχει αποσύρει το Τέδερ και δουλεύει με USDC TUSD. Οπότε (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) τα σύνεφα γύρο απο το τέδερ αρχίζουν να δυναμώνουν. Μετά που θα γίνει το μπουλραν και βγάλουν τα λεφτά τους οι μεγάλοι, τότε θα βγάλουν στην φόρα το πώς το ακατανόμαστο μανιπουλίστηκε απο το τέδερ και τότε θα κρασάρουν τα πάντα. Αν δέν φτάσουν τα 100κ δέν νομίζω να έχουν χορτάσει οι κοιλιές τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μετά απο αυτό το κράς βάζω μονο ΣΚ στο ΝΕΧΟ και βλέπουμε. Άν κάποιοι χειρότεροι αρκουδιάρηδες απο τον @popai32 βγούν τελικά αληθινοί και πάμε για 0.20 ε τότε θα έχω μπάφερ για να αγοράσω. Ώς τότε ένα 15% τόκος στα ΣΚ στο ΝΕΧΟ θα το παρω ευχαρίστος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Εγώ μετά απο αυτό το κράς βάζω μονο ΣΚ στο ΝΕΧΟ και βλέπουμε. Άν κάποιοι χειρότεροι αρκουδιάρηδες απο τον @popai32 βγούν τελικά αληθινοί και πάμε για 0.20 ε τότε θα έχω μπάφερ για να αγοράσω. Ώς τότε ένα 15% τόκος στα ΣΚ στο ΝΕΧΟ θα το παρω ευχαρίστος. 

Σε παρακαλω ειχα πει και 0.17 και οτι μεχρι εκει οκ αλλα πιο κατω θα εχουμε σοβαρο θεμα.Η αληθεια ειναι οτι το μπιτ δειχνει διαθεση να σκασει σαν το καρπουζι κατι που περιμενα το 2030.Παντως θα εκμυστηρευτω κατι προσωπικο σε ολο το forum.Η γυναικα μου ειναι μεντιουμ ναι μεντιουμ χαχα.Το19 που ανεβαινε και ηταν στα 10 Κ και ολοι ηταν του δε μουν μου λεει ενο ειναι ασχετη με αυτα .3600 ΘΑ ΠΑΕΙ.Και εγω κανω ΧΑΧΧΑΧΑ ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΑΣΧΕΤΗ.Ε ρε μετα απο κατι μηνες πηγε ακριβως 3600 και απο τοτε την κοιταω καπως.Απο τοτε προσπαθω να της παρω νουμερα και μια μερα μου λεει 250 λεω χαχα ρε 250 λεει ολο το ιντερνετ οτι θα παει πως σου ηρθε ο αριθμος.τιποτα.Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι σε καποια φαση ψελισε το 6000....

1 λεπτό πριν, popai32 είπε

Σε παρακαλω ειχα πει και 0.17 και οτι μεχρι εκει οκ αλλα πιο κατω θα εχουμε σοβαρο θεμα.Η αληθεια ειναι οτι το μπιτ δειχνει διαθεση να σκασει σαν το καρπουζι κατι που περιμενα το 2030.Παντως θα εκμυστηρευτω κατι προσωπικο σε ολο το forum.Η γυναικα μου ειναι μεντιουμ ναι μεντιουμ χαχα.Το19 που ανεβαινε και ηταν στα 10 Κ και ολοι ηταν του δε μουν μου λεει ενο ειναι ασχετη με αυτα .3600 ΘΑ ΠΑΕΙ.Και εγω κανω ΧΑΧΧΑΧΑ ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΑΣΧΕΤΗ.Ε ρε μετα απο κατι μηνες πηγε ακριβως 3600 και απο τοτε την κοιταω καπως.Απο τοτε προσπαθω να της παρω νουμερα και μια μερα μου λεει 250 λεω χαχα ρε 250 λεει ολο το ιντερνετ οτι θα παει πως σου ηρθε ο αριθμος.τιποτα.Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι σε καποια φαση ψελισε το 6000....Αν δεν αρχισει το μουν σε 7-8 εβδομαδες πιστευω την κατσαμε

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, popai32 είπε

Σε παρακαλω ειχα πει και 0.17 και οτι μεχρι εκει οκ αλλα πιο κατω θα εχουμε σοβαρο θεμα.Η αληθεια ειναι οτι το μπιτ δειχνει διαθεση να σκασει σαν το καρπουζι κατι που περιμενα το 2030.Παντως θα εκμυστηρευτω κατι προσωπικο σε ολο το forum.Η γυναικα μου ειναι μεντιουμ ναι μεντιουμ χαχα.Το19 που ανεβαινε και ηταν στα 10 Κ και ολοι ηταν του δε μουν μου λεει ενο ειναι ασχετη με αυτα .3600 ΘΑ ΠΑΕΙ.Και εγω κανω ΧΑΧΧΑΧΑ ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΑΣΧΕΤΗ.Ε ρε μετα απο κατι μηνες πηγε ακριβως 3600 και απο τοτε την κοιταω καπως.Απο τοτε προσπαθω να της παρω νουμερα και μια μερα μου λεει 250 λεω χαχα ρε 250 λεει ολο το ιντερνετ οτι θα παει πως σου ηρθε ο αριθμος.τιποτα.Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι σε καποια φαση ψελισε το 6000....

Κοίτα, στην ομπρέλα "μεντιουμ" συμπεριλαμβάνονται πολλά. Είναι έχει χάρισμα, είτε έχει μελετήσει απο την στιγμή που την ξέρεις πιό καλά (μιάς και είναι γυναίκα σου) δέν θα στο συμβούλευα να την αγνοείς. Απο την στιγμή που έχει επαναληφθεί στο παρελθόν είτε για το ακατανόμαστο, είτε για άλλα προσωπικά σας ζητήματα. 

Λαμβάνουμε τις απόψεις όλων υπ όψην και έχουμε ανοιχτά όλα τα ενδεχόμενα. 

 

Απο εκεί και περα, το 6κ δεν το βρίσκω περίεργο. Προσωπικά δέν πίστευα πως θα πέσουμε τόσο ξεφτιλιστικά. Δέν πιστευα να σπάσει το 29κ. Τώρα όμως που έγινε....όλα ειναι πιθανά. 

image.png.ddee0d307d1edeb998c81a45b1dd6149.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Κοίτα, στην ομπρέλα "μεντιουμ" συμπεριλαμβάνονται πολλά. Είναι έχει χάρισμα, είτε έχει μελετήσει απο την στιγμή που την ξέρεις πιό καλά (μιάς και είναι γυναίκα σου) δέν θα στο συμβούλευα να την αγνοείς. Απο την στιγμή που έχει επαναληφθεί στο παρελθόν είτε για το ακατανόμαστο, είτε για άλλα προσωπικά σας ζητήματα. 

Λαμβάνουμε τις απόψεις όλων υπ όψην και έχουμε ανοιχτά όλα τα ενδεχόμενα. 

 

Απο εκεί και περα, το 6κ δεν το βρίσκω περίεργο. Προσωπικά δέν πίστευα πως θα πέσουμε τόσο ξεφτιλιστικά. Δέν πιστευα να σπάσει το 29κ. Τώρα όμως που έγινε....όλα ειναι πιθανά. 

image.png.ddee0d307d1edeb998c81a45b1dd6149.png

΅Κοιτα ειμαι ανθρωπος που δεν πιστευω σε τετοια και τα θεωρω ηλιθιοτητες αλλα εχουν γινει παρα πολλα και σοβαρα οποτε δεν ξερω πλεον.Ευτυχως δεν μου το ειπε με τον στομφο που ειπε τα 3600 χαχα ισως την πιεσα εγω να πει κατι και οποτε να την γλιτωσουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 ώρες πριν, popai32 είπε

Μολις ειδα κατι και ενα απο τα σεναρια μου ειναι οτι σε 7 εβδομαδες απο τωρα θα αρχισει μεγαλη εκτοξευση

Γελάμε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2022 στις 9:34 ΠΜ, popai32 είπε

Καλα η οικονομια οντως παει κατα διαολου .Αυτα τα μοντελα γιατι βαθος χρονου μιλανε?

Καλά εξαρτάται. Οι Αμερικάνοι στα μοντέλα τους ειαναι3-4-5 χρονακια μπροστά είναι η αλήθεια(😛ΧΑ...θα τους έρθει πιο γρήγορο η κρίση όμως...😛), αλλά ξαναλέω είναι ανάλογα την ομάδα (άλλο το credit, άλλο το liquidity. Και άλλοι και οι regulators σε κάθε risk team και άλλα κοιτάνε σε μετρικς στο γκρουπ και άλλο σε Αμερική/Ιρλανδία).

 

Εμείς έχουμε το βασικό για κάθε μέρα από 1-92 μέρες βασικά(το οποίο συζητείται σοβαρά να γίνει 1-180 μέρες). Από εκεί και πέρα γίνεται ανά δύο μήνες και μετά ετήσιο αλλά η αλήθεια είναι ότι τα πιο σημαντικά πού κοιτάμε/κοιτάνε είναι η ανάλυση μέχρι το 6μηνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πως το βλεπετε το πραγμα, θα κατεβει κι αλλο η πιασαμε πατο, αν και δεν ξερω αν υπαρχει πατος τελικα σε αυτο το βαρελι...

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...