Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να βάλω κάποιο κεφάλαιο για τελευταία φορά πριν έρθει το 2030 .. αλλά μέσα μου κάτι με τρώει θα έχουμε μεγαλύτερη πτώση .. να μου πει και 10-12% να πέσουν ακόμη μικρή διαφορά έχει εδώ που φτάσαμε .. από την άλλη ο φόβος μην ξεκινήσει απότομα άνοδος ( αν και με τον πόλεμο δεν το πιστεύω τόσο ) .. εσεις τι βλέπετε ; Πήρατε ; Η περίμενε κι άλλη πτώση ; 
 

*παντως αστείο είχα αγορασει xrp με 1keuro στο 1.02, τώρα έπαιρνα την ίδια ποσότητα με 300€ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, CostasGp21 είπε

Σκέφτομαι να βάλω κάποιο κεφάλαιο για τελευταία φορά πριν έρθει το 2030 .. αλλά μέσα μου κάτι με τρώει θα έχουμε μεγαλύτερη πτώση .. να μου πει και 10-12% να πέσουν ακόμη μικρή διαφορά έχει εδώ που φτάσαμε .. από την άλλη ο φόβος μην ξεκινήσει απότομα άνοδος ( αν και με τον πόλεμο δεν το πιστεύω τόσο ) .. εσεις τι βλέπετε ; Πήρατε ; Η περίμενε κι άλλη πτώση ; 
 

*παντως αστείο είχα αγορασει xrp με 1keuro στο 1.02, τώρα έπαιρνα την ίδια ποσότητα με 300€ ..

Αγόρασα 12500χρπ στα 1.96$ 

Εγώ φορτώνω  ΣΚ(stable coins) και περιμένω. Αν πέσουμε θα αγοράσω, αλλιώς παραμένουν εκει. 

Το 0.25$ δεν το αποκλείω. Για πολλά χρόνια κάτσαμε εκεί και περιμέναμε. 

Τώρα έχω 5κ και μπορώ να αγοράσω περισσότερα από όσα αγόρασα στα 1,96 . 

Μακροπρόθεσμα δεν έχει σημασία.  Διάφορα έχει σίγουρα, αλλά αν αν αν εκ των προτέρων ξέραμε....καταλαβαίνεις πως είναι φαύλος κύκλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά η τακτική μου δεν αλλάζει. Φορτώνω ΣΚ και περιμένω πτώση. Αν πέσουμε θα αγοράσω στα 0.20-0.25-0.28 αλλιώς θα κάτσω και θα περιμένω. Όπως είπε ο @popai32  και κάποιος άλλος (Σορρυ δεν θυμάμαι) υπάρχουν πολλά σενάρια. 

Αυτό που βλέπω είναι πως το ακατανομαστο κάνει κινήσεις ανά 5 μήνες οπότε οκτωμβριο τώρα η επόμενη κινηση. 

Εμείς περιμένουμε απόφαση της δικής. 

Δεν θα με χαλάσει αν καθυστερήσουν λίγο για να μαζέψουμε περισσότερα, όμως έχουμε μεγάλες οικονομικογεωπολιτικοκοινωνικες αλλαγές που δεν μας επιτρέπουν καθυστέρηση....οπως και να έχει, ΣΚ και φόρτωμα.... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ προσωπικά αυτό προτιμώ να καθυστέρησει και ίσως αφού φτάσαμε ως εδώ ας πέσουμε λίγο ακόμη να αγοράσουμε περισσότερα .. αλλά με αγχώνει μην ξυπνήσω ένα πρωί και τα δω όλα πράσινα και έχω χάσει την ευκαιρία .. το θέμα του πολέμου από την άλλη δεν θα τελειώσει άμεσα αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτό που επηρεάζει τόσο πολύ , διότι η λογική λέει έχουμε πόλεμο πτώση της οικονομία καταστροφές δολαριου ευρώ άρα ο κόσμος θα πρέπει να στραφεί σε κάτι μη ελεγχόμενο κρυπτο ..

Επεξ/σία από CostasGp21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@CostasGp21 πάτησες σε πολλά φλέγοντα ζητήματα. Άμα δεν τον φιμώσουν τον Καραγκιόζη Μπαιντεν που λέει για πόλεμο στην Ταϊβάν θα έχουμε στο πίτς φιτίλι κρας.  Οι Κινέζοι κρατάν την δύση απ τά κάκαλα. Έκει θα δεις το πόσο αξίζει τον ΝΑΤΟ η όχι. Θέατρο σκιών είναι για να τρομάζει τα υποαναπτηκτα κράτη. Ούτε τρίχα δεν θα κουνηθεί έτσι και επιτεθεί η Κίνα στην Ταϊβάν. Και τα ΜΜΕ ούτε καταδικασμους ούτε λύσσα ούτε κιχ δεν θα βγάλουν (όπως κάνουν τώρα για την Ρωσία) παρά μόνο θα μιλάνε για διπλωματία και διαπραγματεύσεις. Όλη η βαριά βιομηχανία είναι στην Κίνα. Βλέπεις τίποτα να λένε για πράσινα άλογα για την Κίνα;  όχι....η συμφωνία του Παρισιού για τον άνθρακα και τα πράσινα άλογα δεν συμπεριλαμβάνει την Κίνα...αφου εκεί φτιάχνονται τα πάντα της δύσης 😅😂🤣

Αν αύριο ξαφνικά είμαστε στα 10δολαρια δεν θα με χαλάσει, θα πουλήσω 20% να βγάλω το κεφάλαιο που έχω ρίξει. Αν πέσει πιο κάτω ας πούμε στα 0.25 θα αγοράσω 20κ ΧΡΠ και στακινγκ. Αυτή την στιγμή είμαι σε κατάσταση Ντέρτι Χάρη. "you think you are lucky punk?  Make my day" θες να πέσεις;  πέσε (της λέω της τιμης).....

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. Άκυρο αλλά έχω την απορία. Περί φλρ έχω ερώτηση. Το πλάνο μου είναι να έχω σταμπλ κοιν στο μπιτρου και περιμένω μόλις βγει και πατώσει να το αγοράσω. Αν τα πάρω τώρα στο poloniex που το έχει 0.08 δεν μπορώ να τα στειλω στην μπιτρου που το έχει 0.35 και να τα πουλήσω και να πάρω περισσότερα; 😜 η δεν θα γίνει ; Λογικα χαζαμαρα ρωτάω αλλά ας πει κάποιος.

Επεξ/σία από panosbel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα νομισματα θα κανουν ενα χ2 χ3 και θα αρχισουν οι youtubaδες moon και moon και παρατεταμενο bull run και μολις τσιμπισουν ολα τα ψαρακια τσουπ βουτα σε αυτα τα επιπεδα και μην πω πιο κατω.Δεν ειμαι μαντης εχει γινει και εχει ξαναγινει.Εξερεση το εκλεκτο που μπορει να κανει τα δικα του.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@popai32 και γω για fake out το κόβω....έχουν λυσσάξει όλοι να λένε πως θα πάμε πολύ πιό κάτω οπότε δεν νομίζω να βρήκαμε πάτο. 

Το έργο το έχουμε ξαναδεί δυστυχώς....

 

@panosbel Κάποιο λάκο έχει φάβα, ψάξτο. Ίσως δεν σε αφήνουν να τα μεταφέρεις. Κάποια δικλείδα ασφαλίας θα υπάρχει. Αλλιώς το πολόνιεξ θα έχει την τύχη του Λουνα. 

@panosbel no such thing as dumb questions, only stupid answers απο μαλάκες κακοπροαίρετους που νομίζουν πως κάτι είναι. 

Ο κομφούκιος είπε : Wise is not the one who asnwers the questions, but the one who asks questions. 

 Δηλαδή αυτός που συνεχώς (ρωτάει και ) μαθαίνει "Αει γηράσκω διδασκόμενος" στην ουσία.

image.png.f84aa79fa4bdf1d58243ffeef945d1ce.png

 

image.png.24cc27d40ffe1fb595d71e2da8681a9d.png

Καί στις δύο περιπτώσεις ο οκτώμβρης φαίνετε να γίνει το σπάσιμο. 

Πράγμα που συμπέπτει με την 5 - 6  μηνη διαφορά μεταξύ top . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panosbel είπε

Καλησπέρα παιδιά. Άκυρο αλλά έχω την απορία. Περί φλρ έχω ερώτηση. Το πλάνο μου είναι να έχω σταμπλ κοιν στο μπιτρου και περιμένω μόλις βγει και πατώσει να το αγοράσω. Αν τα πάρω τώρα στο poloniex που το έχει 0.08 δεν μπορώ να τα στειλω στην μπιτρου που το έχει 0.35 και να τα πουλήσω και να πάρω περισσότερα; 😜 η δεν θα γίνει ; Λογικα χαζαμαρα ρωτάω αλλά ας πει κάποιος.

Λογικα οχι αλλιως θα το ειχαν κανει ηδη αλλη πριν απο εσενα .Επισης αυτο δεν ειναι FLR αλλά IOU. Ειναι κατι που σου υπόσχεται οτι θα εχεις αυτα τα FLR οταν κανει λαντς. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, popai32 είπε

Ολα τα νομισματα θα κανουν ενα χ2 χ3 και θα αρχισουν οι youtubaδες moon και moon και παρατεταμενο bull run και μολις τσιμπισουν ολα τα ψαρακια τσουπ βουτα σε αυτα τα επιπεδα και μην πω πιο κατω.Δεν ειμαι μαντης εχει γινει και εχει ξαναγινει.Εξερεση το εκλεκτο που μπορει να κανει τα δικα του.

Μακάρι να έρθει αυτό το x2, x3 να πάρουμε λίγο τα πάνω μας και βλέπουμε μετά... Πάντως ενώ ακολουθούσαμε κατα πόδας τον S&P500, έκανε ένα καλό ντου και ανέβηκε αρκετά για δυο μέρες και όλη η αγορά των crypto αντί να ακολουθήσει, έπεσε... Ελπίζω από Τρίτη που ανοίγουν πάλι οι αγορές στην Αμερική, να συνεχίσουν ανοδικά και να μας ξυπνήσουν κι εμάς... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολύ ψυχολογικό είναι το θέμα μετά. Να είμαστε κοντά στο 1$ να μας πετύχει εκεί (ή πιο πάνω) η αποφαση της δίκης... Μη μας βρει στο 0,20... 😜

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, verylife78 είπε

στα ,35€ που ειναι τωρα και *3 να παει ειναι 1,05€ δηλαδη στα λεφτα που τα πηραμε αρκετοι απο εμας ...
οποτε και παλι δεν φτανει

 

Μην βλεπεις την αγορα και την ραβεις αναλογα με τα δικα σου μετρα που και ποσο αγορασες εσυ.Δες την συνολικη εικονα οταν κανεις λαθος entry.Το x2 x3 ειναι τεραστειο ποσοστο και προ crypto δεν υπηρχαν αυτα σε βραχυπροθεσμες επενδυσεις.Ναι δεν θα σωθουμε και αυτο που θελω να πω ειναι οτι εγω σε εκεινο το σημειο θα πουλησω αντι να αγορασω(δεν δεν θα πεσω στην λουμπα) και μιλαω για τα υπολοιπα νομισματα και οχι για το χρπ το οποιο ετσι οπως πηγε δεν τα κουναω και 0,17 να παει και 3 να παει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, popai32 είπε

Μην βλεπεις την αγορα και την ραβεις αναλογα με τα δικα σου μετρα που και ποσο αγορασες εσυ.Δες την συνολικη εικονα οταν κανεις λαθος entry.Το x2 x3 ειναι τεραστειο ποσοστο και προ crypto δεν υπηρχαν αυτα σε βραχυπροθεσμες επενδυσεις.Ναι δεν θα σωθουμε και αυτο που θελω να πω ειναι οτι εγω σε εκεινο το σημειο θα πουλησω αντι να αγορασω(δεν δεν θα πεσω στην λουμπα) και μιλαω για τα υπολοιπα νομισματα και οχι για το χρπ το οποιο ετσι οπως πηγε δεν τα κουναω και 0,17 να παει και 3 να παει

 Εκτός από το ΧΡΠ, δεν υπάρχει άλλο τυραννιμενο κρυπτο και κοινότητα όπως εμείς. 

Δες το λούνα. Rugpulled και δεν βλέπω τους μεγαλοκαρχαρίες να τους τραβάνε δικαστήρια. Κόσμος και κοσμάκης έχασε εκει. Crickets η δικαιοσύνη. Εμάς όμως 2 χρόνια κυνήγι. 25-30$ θα πάμε σαν τελείωσε το καραγκιοζιλίκι αυτό. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, panosbel είπε

Καλησπέρα παιδιά. Άκυρο αλλά έχω την απορία. Περί φλρ έχω ερώτηση. Το πλάνο μου είναι να έχω σταμπλ κοιν στο μπιτρου και περιμένω μόλις βγει και πατώσει να το αγοράσω. Αν τα πάρω τώρα στο poloniex που το έχει 0.08 δεν μπορώ να τα στειλω στην μπιτρου που το έχει 0.35 και να τα πουλήσω και να πάρω περισσότερα; 😜 η δεν θα γίνει ; Λογικα χαζαμαρα ρωτάω αλλά ας πει κάποιος.

To FLR δεν υπάρχει ακόμα. Poloniex και Bitrue ειναι IOU τα οποια δεν μπορουν να μεταφερθούν μιας και δεν υπάρχει το blockchain ακομα σαν mainnet. Οταν κανει launch το mainnet τοτε θα σου δώσουν 1:1 με κανονικο FLR.  

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...