Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panosbel είπε

Εγώ περίμενα ακόμα ένα ντιπ Check This Out Tom Hanks GIF

😁😁

Το dip ήταν στο σημείο που έφτασε στο πρώτο support level το bitcoin, δηλαδή στις $45κ. Όσο είναι σταθεροποιημένο σε τιμή πάνω από το Support level, οι τιμές θα έχουν ανοδική πορεία. Αν ξαναδεχτεί πιέσεις προς το Support level, κάτι το οποίο προς το παρόν δεν φαίνεται, τότε θα έχουμε τα χτεσινά. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, mousis είπε

πιστευεται οτι θα ακουσουμε καλα νεα για το XRP ? 

Πολλοι λενε οτι ειναι για πεταμα.. , μουφα κτλ 

Το λένε επειδή δεν ανεβαίνει κορδόνι...ο τελευταίος γελαει καλύτερα 😁🤘🏼

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο Γκάρυ μας προτείνει "Algorand"...... 

 

8:50 Proof of Work every body know, very expensive very slow and generates CENTRALISATION....NO no no.... (μιλάει για το Μπίτκοιν αν δεν κατάλαβε κανείς....) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, spyroskonst είπε

Με τα βγάλε/βάλε κατέληξα να έχω λιγότερα xrp, έχοντας πληρώσει περισσότερα.

Thank you Revolut :mad:

Αστα τα έπαθα και εγώ εχθές κάπως...για αυτό έφυγα από εκεί! Η ρεβολυτ δεν είναι για κρυπτο θεωρώ! Προτίμησα το Crypto.com, αγόρασα εκεί μερικά xrp στα 0,39...δεν πρόλαβα να χτυπήσω τα 0.31 εχθές καθώς ήμουν εκεί κάτι δεν έκανα καλά με την κάρτα και δεν μου έκανε έγκριση στην αγορά. Για αυτό εγώ προσωπικά καιγόμουν για ένα ακόμα ντιπ ξανά εχθές να αγοράσω σε καλή τιμή γιατί στην ρεβολυτ τα είχα αγοράσει στα 0,30... 

Επεξ/σία από panosbel
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σόρι, αλλά δε φταίει η revolut και η κάθε revolut αν εμείς δε διαβάζουμε τους όρους και τα transaction fees...

Πάντως γενικά η άποψή μου είναι μακριά από revolut για crypto:

How we hold cryptocurrency as your nominee

You will own the rights to the financial value of any cryptocurrency we buy for you.

We will hold your cryptocurrencies on your behalf and you will have a right (called a ‘beneficial right’) to them. This means you can tell us when to sell or transfer it (within the limits of these terms and conditions). You have complete control of your cryptocurrencies, and we will only act upon instructions you give us. You will not be able to carry out transactions yourself.

The cryptocurrency we buy for you is held in a ‘virtual account’ that also holds cryptocurrencies for other Revolut customers. You will not have a separate cryptocurrency account. You can use the Revolut app to see the amount of cryptocurrency we’re holding for you.

There won’t be any contractual relationship between you and our partnered cryptocurrency exchanges or any sub-custodian we appoint.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ Revolut διότι μου επιτρέπει ν' αγοράσω όσα cryptocurrency θέλω. Π.χ. θέλω ένα; Αγοράζω ένα! Ενώ όσες άλλες έψαξα σου έχουν ένα κατώτατο όριο στα χρήματα που θα αγοράσεις (π.χ. 10 ευρώ). Επίσης είναι εύκολη στη χρήση.

Γνωρίζουμε κάποια εταιρία που σου παρέχει τέτοια ελευθερία στην αγορά, είναι αξιόπιστη και γενικά εύκολη στη χρήση;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, @ngelos είπε

Εγώ χρησιμοποιώ Revolut διότι μου επιτρέπει ν' αγοράσω όσα cryptocurrency θέλω. Π.χ. θέλω ένα; Αγοράζω ένα! Ενώ όσες άλλες έψαξα σου έχουν ένα κατώτατο όριο στα χρήματα που θα αγοράσεις (π.χ. 10 ευρώ). Επίσης είναι εύκολη στη χρήση.

Γνωρίζουμε κάποια εταιρία που σου παρέχει τέτοια ελευθερία στην αγορά, είναι αξιόπιστη και γενικά εύκολη στη χρήση;

Ναι γιατί δεν τα αγοράζεις εσύ, τα αγοράζουν αυτοί και τα έχουν υπό την κατοχή τους κι εσύ απλά κατοχυρώνεις την τιμή στην οποία έδωσες την εντολή να αγοράσουν. Γι' αυτό και αυτή η ευκολία. Σόρι αλλά εγώ θέλω να έχω τα crypto υπό την κατοχή μου και όχι δικαιώματα σε τιμές κλπ.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να ρωτησω εαν απο απλο μέλος της ρεβολουτ εχω στη κατοχη μου 100 ΧΡΠ και πω καποια στιγμη να τα πουλησω, μπορω να γινω γκολντ μεμπερ για να μου κρατησει λιγοτερη προμηθεια?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, vins είπε

Ναι γιατί δεν τα αγοράζεις εσύ, τα αγοράζουν αυτοί και τα έχουν υπό την κατοχή τους κι εσύ απλά κατοχυρώνεις την τιμή στην οποία έδωσες την εντολή να αγοράσουν. Γι' αυτό και αυτή η ευκολία. Σόρι αλλά εγώ θέλω να έχω τα crypto υπό την κατοχή μου και όχι δικαιώματα σε τιμές κλπ.

 

Και αμα τους χακαρουν  πιος πληρώνει την λυπητερη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, vins είπε

Παιδιά σόρι, αλλά δε φταίει η revolut και η κάθε revolut αν εμείς δε διαβάζουμε τους όρους και τα transaction fees...

Το πρόβλημα δεν είναι οι όροι & τα fees, αλλά τα απανωτά emails ότι χάνεται ο κόσμος με ισχυρή ώθηση να τραβηχτούν τα λεφτά απο xrp. Μέχρι και ότι θα μηδενιστούν όλα έγγραφαν (ή κάτι τέτοιο). Μια χαρά τα είχα βάλει & τα είχα ξεχασμένα. Καλύτερα έτσι, παρά email after email τύπου Ευαγγελάτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manolis27 είπε

ρε παιδια να ρωτησω εαν απο απλο μέλος της ρεβολουτ εχω στη κατοχη μου 100 ΧΡΠ και πω καποια στιγμη να τα πουλησω, μπορω να γινω γκολντ μεμπερ για να μου κρατησει λιγοτερη προμηθεια?

 

πουλησα 1 απο λαθος.. 

αμεσως ηρθαν τα λεφτα χωρις προμηθεια.. ναι ηταν μονο 1 οποτε και δεν ειχε. 

Στην πωληση σου βγαζει ποσα κραταει. και ειναι αναλογα , δεν ειναι φιξ το ποσα θα παρει. οπως και στην αγορα, οπως εχεις δει. 

Η ερωτηση για αλλαγη χρεωσεων βαση κατηγοριας member, για crypto, πωλησης/αγορας, μαλλον απ το chat θα σου πουν σιγουρα εαν εχει διαφορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...