Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, spyroskonst είπε

Το πρόβλημα δεν είναι οι όροι & τα fees, αλλά τα απανωτά emails ότι χάνεται ο κόσμος με ισχυρή ώθηση να τραβηχτούν τα λεφτά απο xrp. Μέχρι και ότι θα μηδενιστούν όλα έγγραφαν (ή κάτι τέτοιο). Μια χαρά τα είχα βάλει & τα είχα ξεχασμένα. Καλύτερα έτσι, παρά email after email τύπου Ευαγγελάτος.

Ναι, σας έγραφαν τέτοια γιατί ακριβώς δεν είστε εσείς οι ιδιοκτήτες των crypto αλλά αυτοί, οπότε ήθελαν να σας κάνουν να δώσετε εντολές πώλησης για να περιορίσουν το δικό τους exposure.

Πανέξυπνο αυτό που έκαναν πάντως!

Αρχικά σας ζήτησαν να τους χρηματοδοτήσετε τα crypto τους, προσφέροντας ως τυράκι την "ευκολία".

Έπειτα, με το να είναι αυτοί ιδιοκτήτες, σημαίνει ότι μπορούν να τα κάνουν ότι θέλουν, π.χ. να τα δανείζουν ή να τα staκeάρουν όποτε θέλουν λαμβάνοντας τους καρπούς αυτοί.

Τέλος, παράλληλα με όλα αυτά, μεγαλώνουν και το portfolio τους, επεκτείνονται στα crypto και παίρνουν και data που είναι πολύ σημαντικό για τις μελλοντικές τους κινήσεις.

Εγώ τους βγάζω το καπέλο πάντως!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xrp άποψη δική μου βέβαια είναι ένα νόμισμα που το βάζεις σ ένα πορτοφόλι και το ξεχνάς κάποια χρονάκια. 

Συνεχίζεις να ασχολείσαι με trading με όποιο άλλο νόμισμα θέλεις αλλά με το συγκεκριμένο κάνεις μια αγορά που ΔΕΝ  σε απασχολεί ως επένδυση και έπειτα το ξεχνάς. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κάτι και οποιος θελει απαντάει...απλά θελω λιγο να δω το τροπο που λειτουργουν οι περισσοτεροι.. αγοραζετε μονο και περιμενετε ή πουλάτε? απο χτες που έπεφτε ποσες συναλλαγές έχετε κάνει? 

γενικότερα, οχι μονο με το xrp

5 ώρες πριν, panosbel είπε

Εγώ περίμενα ακόμα ένα ντιπ Check This Out Tom Hanks GIF

😁😁

μάλλον έρχεται... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, matias79gr είπε

Να ρωτησω κάτι και οποιος θελει απαντάει...απλά θελω λιγο να δω το τροπο που λειτουργουν οι περισσοτεροι.. αγοραζετε μονο και περιμενετε ή πουλάτε? απο χτες που έπεφτε ποσες συναλλαγές έχετε κάνει? 

γενικότερα, οχι μονο με το xrp

μάλλον έρχεται... 

Εγώ προσωπικά επειδή είμαι άσχετος με αυτά έχω βάλει στόχο να φτάσω στα 1000 χρπ (δλδ όσο είναι φθηνά να βάζω ακολουθώντας τον κανόνα dip-buy) και στην συνέχεια να αράξω και να περιμένω μετά από χρόνια που θα με πάει.στο κάτω κάτω θα είναι λεφτά που δεν θα με πειράξει αν τα χασω. Όλα αυτά τα χρηματοοικονομικά δεν είναι του τομέα μου και δεν πρόκειται να κάθομαι να ασχολούμαι όλη μέρα με το τι γίνεται(θεωρώ πως χάνω σημαντικά πράγματα στην ζωή κοιτώντας συνέχεια κόκκινες και πράσινες καμπύλες). Όλα αυτά χωρίς να θέλω να θίξω φυσικά κάποια παιδιά που ασχολούνται με μεράκι με αυτά!-ισα ίσα ίσως βγουν πιο κερδισμένοι και τους το ευχομαι πραγματικά. Ασχολούμαι τις τελευταίες μέρες βέβαια πολύ λόγω 1)καραντίνας και δεν έχω τι άλλο να κάνω 😂

2) ήθελα να φύγω από την ρεβολυτ και ήθελα να βρω την κατάλληλη ευκαιρία να κάνω την μετατροπή και να τα βάλω σε ένα πορτοφόλι ηλεκτρονικό.( με πήγε λίγο πίσω αυτό και ελάχιστα χαμένο ως προς την τιμή  που τα αγόρασα εκεί)

ετσι το βλέπω εγώ 😊

image.png
ααα και γιατί επενδύω στο χρπ και μόνο; Γιατί οπωσ Είπα είμαι άσχετος και δεν έχω διάθεση να ψάχνω για αλλά κρυπτο και 2)μου αρέσει πολύ το πρότζεκτ του και θεωρώ ότι θα είναι πολύ σημαντικό στο μέλλον!

Επεξ/σία από panosbel
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panosbel είπε

Εγώ προσωπικά επειδή είμαι άσχετος με αυτά έχω βάλει στόχο να φτάσω στα 1000 χρπ (δλδ όσο είναι φθηνά να βάζω ακολουθώντας τον κανόνα dip-buy) και στην συνέχεια να αράξω και να περιμένω μετά από χρόνια που θα με πάει.στο κάτω κάτω θα είναι λεφτά που δεν θα με πειράξει αν τα χασω. Όλα αυτά τα χρηματοοικονομικά δεν είναι του τομέα μου και δεν πρόκειται να κάθομαι να ασχολούμαι όλη μέρα με το τι γίνεται(θεωρώ πως χάνω σημαντικά πράγματα στην ζωή κοιτώντας συνέχεια κόκκινες και πράσινες καμπύλες). Όλα αυτά χωρίς να θέλω να θίξω φυσικά κάποια παιδιά που ασχολούνται με μεράκι με αυτά!-ισα ίσα ίσως βγουν πιο κερδισμένοι και τους το ευχομαι πραγματικά. Ασχολούμαι τις τελευταίες μέρες βέβαια πολύ λόγω 1)καραντίνας και δεν έχω τι άλλο να κάνω 😂

2) ήθελα να φύγω από την ρεβολυτ και ήθελα να βρω την κατάλληλη ευκαιρία να κάνω την μετατροπή και να τα βάλω σε ένα πορτοφόλι ηλεκτρονικό.( με πήγε λίγο πίσω αυτό και ελάχιστα χαμένο ως προς την τιμή  που τα αγόρασα εκεί)

ετσι το βλέπω εγώ 😊

image.png

το καλύτερο. 

Τώρα που έχω άδεια όμως.......

image.png.72735e6883d4dce0af7ebc0e358addba.png

 

ετοιμάζετε να κάνει κίνηση...  :D

Το πιό ασφαλές είναι αυτό που λές. Αγοράζεις και τα αφήνεις. Αλλιώς χαπάκια... xD

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κ εγω εχει ενα μικρο διαστημα που αρχισα να ασχολουμαι με crypto και ψαχνω να βρω το δρομο μου. :P

Μια ερωτηση σορρυ για το offtopic. Σκεφτομαι να αρχισω να χρησιμοποιω το bitstamp για xrp. Βλεπω για hardware wallet κλπ. και μου γεννιεται η εξης απορια. Δε μπορω απλα να εχω ολα μου τα crypto στο bitstamp και να μη χρειαζεται να τα μεταφερω σε wallet κλπ? Απο μια ερευνα ειδα οτι το bitstamp στο παρελθον ειχε θεμα με hack και κλαπηκε μεγαλος αριθμος bitcoin αλλα η εταιρεια καλυψε τους πελατες και κανενας δεν εχασε funds και επισης εκανε ακομα πιο ασφαλες το συστημα. Αρα δεν ειναι πολυ πιο ασφαλες να εχεις τα crypto σου εκει απο το να εχεις hardware wallet και να πρεπει να προσεχεις μη χασεις κωδικους κλπ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jimskeet2002 είπε

Παιδια κ εγω εχει ενα μικρο διαστημα που αρχισα να ασχολουμαι με crypto και ψαχνω να βρω το δρομο μου. :P

Μια ερωτηση σορρυ για το offtopic. Σκεφτομαι να αρχισω να χρησιμοποιω το bitstamp για xrp. Βλεπω για hardware wallet κλπ. και μου γεννιεται η εξης απορια. Δε μπορω απλα να εχω ολα μου τα crypto στο bitstamp και να μη χρειαζεται να τα μεταφερω σε wallet κλπ? Απο μια ερευνα ειδα οτι το bitstamp στο παρελθον ειχε θεμα με hack και κλαπηκε μεγαλος αριθμος bitcoin αλλα η εταιρεια καλυψε τους πελατες και κανενας δεν εχασε funds και επισης εκανε ακομα πιο ασφαλες το συστημα. Αρα δεν ειναι πολυ πιο ασφαλες να εχεις τα crypto σου εκει απο το να εχεις hardware wallet και να πρεπει να προσεχεις μη χασεις κωδικους κλπ???

Bitcoin....εμάς με τα ΧΡΠ μας θεωρούν shit coin οπότε μας αφήνουν ανέπαφους LOL πλάκα κάνω. 

Ότι νομίζεις κάνεις, ρίσκο σου είναι. 

Πέφτουμε......

τί καλά να πάει στα 0.28....

άστε με να ονειρευτώ λιγάκι..... xD

Τώρα φωνάζω "κάτσε πάνω απο την μπάρα ! " :P

πρέπει να εκπυρσοκρότησαν τα stoploss

 

ούτε τουαλέτα δεν πάω τώρα.....έχω ένα κουβά εδω δίπλα....χαχαααχαχ cartman SouthPark

Ξέρετε τί λεει η παροιμία...." dont try to catch a falling knife" 

Πάνε και αλλα stoploss......γιαυτό δέν βάζω stoploss εγώ...,μονο πωλήσεις απο το χρηματιστήριο εδώ και καμιά δεκαριά χρόνια....τα stoploss εμφανίζονται και βλέπουν τι τιμές είναι και μπορούν να ρίξουν την τιμή εκεί που θέλουν μονο και μονο για να πωληθεί το στοπλοσσ

Η αντίσταση που βλέπετε έχει να κάνει με αυτούς που αγοράσανε μολις 

image.png.a5168524b8943319cddc0407ff2370a1.png

 

Ξυπνήσαν τα πουλάκια μας. 

image.png.bd04196cd59bd4afb59f54fc651c9f06.png

περιμένουν τις 9 να ανοίξει και το χρηματιστήριο

To μπιτκοιν το βλέπω στα πράσινα αλλα με μικρά ποσά. Μποτάκια το κοβω. Το χρπ αγοράζουν αφέρτα όμως...δεν ξερω....

πάντως βρίσκει αντίσταση 

 

ε φάνηκε έχει μεγάλη αντίσταση, περισσότερες οι πωλήσεις παρά οι αγορές και οι αγορές ήταν μικρά ποσά δέν γίνετε να το σηκώσει. 

εντωμεταξύ είμαι με 1 ώρα ύπνο απο χθές :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, marten είπε

Το xrp άποψη δική μου βέβαια είναι ένα νόμισμα που το βάζεις σ ένα πορτοφόλι και το ξεχνάς κάποια χρονάκια. 

Συνεχίζεις να ασχολείσαι με trading με όποιο άλλο νόμισμα θέλεις αλλά με το συγκεκριμένο κάνεις μια αγορά που ΔΕΝ  σε απασχολεί ως επένδυση και έπειτα το ξεχνάς. 

 

Αυτό που λες ότι το βάζεις σε ένα πορτοφόλι και το ξεχνάς ισχύει για όλα τα κρυπτονομίσματα θεωρώ. Τουλάχιστον τα παραδοσιακά. 

3 ώρες πριν, matias79gr είπε

Να ρωτησω κάτι και οποιος θελει απαντάει...απλά θελω λιγο να δω το τροπο που λειτουργουν οι περισσοτεροι.. αγοραζετε μονο και περιμενετε ή πουλάτε? απο χτες που έπεφτε ποσες συναλλαγές έχετε κάνει? 

γενικότερα, οχι μονο με το xrp

μάλλον έρχεται... 

Εξαρτάται τι πλάνο έχει ο καθένας και πόσα χρήματα είναι διατεθημένος να διαθέσει. Αρκετοί έχουν μακροχρόνιο πλάνο, απλά τα αφήνουν να υπάρχουν και ανά διαστήματα εισπράττουν τα κέρδη διατηρώντας ή αυξάνοντας το ποσοστό Crypto που κατέχουν. Άλλοι πάλι κυνηγάνε το short. Πχ σε μια μέρα όπως τη χθεσινή που πέφτουν οι τιμές αγοράζουν και σήμερα που ανέβηκαν οι τιμές πουλάνε με κέρδος πχ 5-10%, συσσωρευοντας με αυτόν τον τρόπο βραχυχρόνια κέρδη. Συνήθως αυτό χρειάζεται να έχεις μεγάλο ποσό. Υπάρχουν φυσικά και άλλα trading plans, οπως ανταλλαγή νομισμάτων κλπ. 

-----

@spyroskonst

@panosbel με βγάλε βάλε σε ανταλλακτήρια θα πληρώνατε περισσότερα fees, ανάλογα το ανταλλακτήριο βέβαια. Γενικά το βγάλε βάλε από crypto σε ευρώ και αντίστροφα κοστίζει. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...