Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια επειδη βλεπω οτι ρωτατε για το τι ειναι αυτη η γραμμη και το ενα και το αλλο θα προτεινα σε ολους οσους δεν γνωριζουν να διαβασουν καποιο βιβλιο για traiding  η απλα να δουνε αρκετα βιντεακια στο youtube και να μαθουν απο εκει για τι δειχνει ενα cadle ποια ειναι τα patterns για fibbonachi και ολα τα σχετικα.Θα σας βοηθησουν αρκετα στο να μην παιζετε στην τυχη .Αλλιως καλητερα αγοραστε κατι και κρατηστε το 1-2-3 χρονια

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είτε επικοινωνεί ΝΥ με Σαν Φρανσισκο για το τί θέλει να κάνει ή δεν εχουνε χωρτάσει απο την πτώση και θα θέλουν περισσ΄οτερο correction.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FromMyAshesRRR είπε

Είτε επικοινωνεί ΝΥ με Σαν Φρανσισκο για το τί θέλει να κάνει ή δεν εχουνε χωρτάσει απο την πτώση και θα θέλουν περισσ΄οτερο correction.

Eιχα βαρεθει να κυνηγαω το bitcoin για short me levarage απο τα 37 και το παρατησα.Ισως εφτασε η ωρα για κανα 50ρι κατω αλλα περιεργα τα πραγματα με το καταραμενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω πωλήσεις αλλα καμία κίνηση...ίσως περιμένουν τα stupid money να μπούν και να συνεχίσουν την κατηγόρα. Με την υπομονή μας παίζουν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι πωλήσεις είναι λιγότερες απο τις αγορές, παρόλα αυτά  η τιμή παρέμεινε πάνω κάτω σταθερή. Όταν πάμε εμείς για ύπνο τότε θα κόψουν και θα ράψουν ο Θείος απο το Σικάγο.... Μιλάμε αυτή η διόρθωση είναι λιγάκι brutal.....

Χθές κοιμήθηκα μία ώρα...σήμερα με βλέπω τα ίδια....

image.png.5042710f655b85f682b0175b2a645134.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω ότι περιμέναμε τα καλά νέα και εν μέρη καλά νέα είχαμε και το νόμισμα είναι σχεδόν δέκα λεπτά κάτω απ' ότι ήταν πριν από αυτά τα νέα. Που να είχαμε και κακά νέα δηλ. Αψυχολογητη κατάσταση. Βαρέθηκα!!! μουρλαθείτε μόνοι σας. 😵☠️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Εγώ βλέπω ότι περιμέναμε τα καλά νέα και εν μέρη καλά νέα είχαμε και το νόμισμα είναι σχεδόν δέκα λεπτά κάτω απ' ότι ήταν πριν από αυτά τα νέα. Που να είχαμε και κακά νέα δηλ. Αψυχολογητη κατάσταση. Βαρέθηκα!!! μουρλαθείτε μόνοι σας. 😵☠️

Αν με όλα αυτά που έγιναν το τελευταίο 3ήμερο δεν είχε θετικές εξελίξεις το pre trial τώρα θα ήμασταν στο 0.10 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Souliszos είπε

Αν με όλα αυτά που έγιναν το τελευταίο 3ήμερο δεν είχε θετικές εξελίξεις το pre trial τώρα θα ήμασταν στο 0.10 

Το σκέφτηκα αλλά το btc έχει ψιλό ανακάμψει. Θεωρώ οτι θα έπρεπε να ήμασταν πάνω από τα 053 τώρα. Τες πα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το λες και σοβαρή ανάκαμψη του btc. Όπως και να έχει το xrp παίρνει μπρος είτε τελευταίο είτε μόνο του.

Αν δούμε την πρόσφατη τελευταία βούτα που πήγε στα 24k euro, έκανε 15 ημέρες να ανακάμψει και αφού πρώτα ξανά έκανε retest το support. Μετά πήρε τον ανήφορο. Ίσως δούμε κάτι παρόμοιο τώρα οπότε θα υπάρξει μάλλον ευκαιρία για να αγοράσει όποιος θέλει πιο φθηνά. Υπομονή.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε γλυκό μου χρπ 

μας έχεις βγάλει την ψυχή.

Αν είναι να πέσεις πέσε να αγοράσουμε μια τελευταία φορά και μετά να αρχίσει να ανεβαίνει μέχρι την επόμενη δίκη η συμβιβασμό🙏. Και μετά να μην το πιάνει κανείς...😁

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος φίλος να μου εξηγήσει, γιατί είμαι μάλλον "ανόητος", πως είναι δυνατόν όλα να κοκκινίζουν και όλα μαζί να πρασινίζουν σαν να χορεύουν ταγκό; Αν πάτε στο coingecko για παράδειγμα και παρακολουθείτε την ωριαία μεταβολή θα παρατηρήσετε ότι όλα χορεύουν στο ρυθμό του BTC. Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση; Δηλαδή όλοι μαζί βλέπουν να πέφτει 1,5% το BTC και σκέφτονται: "Α, πουλάμε ομοίως και ADA, XRP ότι έχουμε";;; Τι να πω ρε παιδιά, ίσως πρέπει να αρχίσω τα χάπια. Καλό ξημέρωμα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, spyroseva είπε

Μπορεί κάποιος φίλος να μου εξηγήσει, γιατί είμαι μάλλον "ανόητος", πως είναι δυνατόν όλα να κοκκινίζουν και όλα μαζί να πρασινίζουν σαν να χορεύουν ταγκό; Αν πάτε στο coingecko για παράδειγμα και παρακολουθείτε την ωριαία μεταβολή θα παρατηρήσετε ότι όλα χορεύουν στο ρυθμό του BTC. Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση; Δηλαδή όλοι μαζί βλέπουν να πέφτει 1,5% το BTC και σκέφτονται: "Α, πουλάμε ομοίως και ADA, XRP ότι έχουμε";;; Τι να πω ρε παιδιά, ίσως πρέπει να αρχίσω τα χάπια. Καλό ξημέρωμα.. 

Δέν είσαι ανόητος όχι, η αγορά είναι συνδεδεμένη/coupled με το Μπίτκοιν οπότε κινούνται πανω κατω μαζί. Αν δείς τα γραφήματα όλα πάνω κάτω έχουν την ιδια καμπύλη. ΤΟ ΧΡΠ όταν σπάσει τις αλυσίδες όταν πάρουμε το οκ απο το ΣΕΚ. 

7 ώρες πριν, panosbel είπε

Άντε γλυκό μου χρπ 

μας έχεις βγάλει την ψυχή.

Αν είναι να πέσεις πέσε να αγοράσουμε μια τελευταία φορά και μετά να αρχίσει να ανεβαίνει μέχρι την επόμενη δίκη η συμβιβασμό🙏. Και μετά να μην το πιάνει κανείς...😁

:P Αναλυτές λένε πως το correction δέν έχει τελειώσει, και εγώ περιμένω για πολύ χαμηλότερη τιμή.  

Η ευρώπη και ανατολικός κόσμος ξυπνάει οπότε ίσως η τιμή της αγοράς να παει προς τα πάνω.  Βλέπουμε, πάντως για επάνω δείχνει το γράφημα. 

Buying indications

 ενδείξεις αγοράς. 

image.png.750be9734afc6cbb0f2f01896da232d6.png

αν όμως δέν ξεφύγουμε απο την γραμμή, δέν το ρισκάρω. 

https://www.cnbc.com/2021/02/24/the-feds-system-that-allows-banks-to-send-money-back-and-forth-is-down.html

 

The Fed’s system that allows banks to send money back and forth went down for several hours

Θα δούμε πώς θα πάει η αγορά και αμα θα ακούσουμε απο την δικαστή άν ακυρώσει την μηνυση, άν έρθει η Ριπλ με ΣΕΚ σε επίλυση ή αν θα πάνε στα δικαστήρια. 

Πιστεύω μετά την κάλυψη της απάτης Tether/Bitcoin θα έρθει επίλυση και θα πληρώσει ενα πρόστιμο η Ριπλ και θα τελειώσει η υπόθεση. Βλέπουμε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας. Τα κρυπτο όπως και όλες οι μετοχές οι ισοτιμίες τα εμπορεύματα που μπορούμε να τα κάνουμε trading μέσα από πλατφόρμες θέλουν πολύ μελέτη και όχι τσαπατσούλικη ανάλυση. Μετά από17 χρόνια στον χώρο, ως τεχνικός αναλυτής αλλά και διαχειριστής χαρτοφυλακίου θα σας πω το εξής. Ακόμη και οι πιο έμπειροι αναλυτές πέφτουν έξω. Ο καλύτερος και πιο ασφαλής τρόπος να είναι κάποιος πετυχημένος στον κλάδο είναι να μην ακούει ΚΑΝΕΝΑΝ. Να μην επηρρεάζεται από την γνώμη κανενός άλλου και να κάνει ΜΟΝΟΣ του την ανάλυση, να φτιάχνει μόνος του της στρατηγική προσαρμοσμένη στο προφίλ ρίσκου του και να ακολουθεί το πλάνο του. Πρώτα με χρόνια σε περιβαλλον demo όπου θα δει τα λάθη του και θα προσπαθεί να τα διορθώσει ώσπου πλησιάσει στο τελικό σύστημα με κανόνες που θα ακολουθεί και θα εφαρμόσει στην αγορά που θέλει. Το να το καταφέρεις αυτό είναι απίστευτα δύσκολο. Για αυτό στον χώρο του trading οι περισσότεροι είναι χαμένοι. Ακόμη και η στρατηγική κρατάω και δεν πουλάω είναι πάρα πολλές φορές αποτυχημένη.....μην κοιτάτε το άρθρο που λέει για τον 1 που έγινε πλούσιος επειδή πίστεψε στο bitcoin ή τον άλλο που αγόρασε tesla και έβγαλε χρήματα....Δεν ξέρετε πόσοι έχουν χάσει περιουσίες γιατί πίστεψαν σε χιλιάδες άλλα προτζεκτ και κρυπτο που είναι στην αφάνεια.....για να μην σας κουράζω να σας πω τέλος οτι και εγώ μετά από τόσα χρόνια εμπειρίας στο trading ακόμη κάνω πολλά λάθη και ακόμη μαθαίνω.....γνώμη μου και στρατηγική προσωπική μου. Αγνοήστε τους δημοσιογράφους. Το XRP/USD όσο είναι κάτω από το 0,61-0,70€ δεν θα πάει πουθενά....θα ταλαιπωρεί. Αν το σπάσει θεωρώ πως θα κάνει εκτόξευση. καλή συνέχεια και μη ξεχνάτε να βάζετε stop loss

spacer.png

  • Like 3
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, glyfadas7 είπε

Καλημέρα σας. Τα κρυπτο όπως και όλες οι μετοχές οι ισοτιμίες τα εμπορεύματα που μπορούμε να τα κάνουμε trading μέσα από πλατφόρμες θέλουν πολύ μελέτη και όχι τσαπατσούλικη ανάλυση. Μετά από17 χρόνια στον χώρο, ως τεχνικός αναλυτής αλλά και διαχειριστής χαρτοφυλακίου θα σας πω το εξής. Ακόμη και οι πιο έμπειροι αναλυτές πέφτουν έξω. Ο καλύτερος και πιο ασφαλής τρόπος να είναι κάποιος πετυχημένος στον κλάδο είναι να μην ακούει ΚΑΝΕΝΑΝ. Να μην επηρρεάζεται από την γνώμη κανενός άλλου και να κάνει ΜΟΝΟΣ του την ανάλυση, να φτιάχνει μόνος του της στρατηγική προσαρμοσμένη στο προφίλ ρίσκου του και να ακολουθεί το πλάνο του. Πρώτα με χρόνια σε περιβαλλον demo όπου θα δει τα λάθη του και θα προσπαθεί να τα διορθώσει ώσπου πλησιάσει στο τελικό σύστημα με κανόνες που θα ακολουθεί και θα εφαρμόσει στην αγορά που θέλει. Το να το καταφέρεις αυτό είναι απίστευτα δύσκολο. Για αυτό στον χώρο του trading οι περισσότεροι είναι χαμένοι. Ακόμη και η στρατηγική κρατάω και δεν πουλάω είναι πάρα πολλές φορές αποτυχημένη.....μην κοιτάτε το άρθρο που λέει για τον 1 που έγινε πλούσιος επειδή πίστεψε στο bitcoin ή τον άλλο που αγόρασε tesla και έβγαλε χρήματα....Δεν ξέρετε πόσοι έχουν χάσει περιουσίες γιατί πίστεψαν σε χιλιάδες άλλα προτζεκτ και κρυπτο που είναι στην αφάνεια.....για να μην σας κουράζω να σας πω τέλος οτι και εγώ μετά από τόσα χρόνια εμπειρίας στο trading ακόμη κάνω πολλά λάθη και ακόμη μαθαίνω.....γνώμη μου και στρατηγική προσωπική μου. Αγνοήστε τους δημοσιογράφους. Το XRP/USD όσο είναι κάτω από το 0,61-0,70€ δεν θα πάει πουθενά....θα ταλαιπωρεί. Αν το σπάσει θεωρώ πως θα κάνει εκτόξευση. καλή συνέχεια και μη ξεχνάτε να βάζετε stop loss

spacer.png

συμφωνώ, όσο για το "τσαπατσούληκα" γιαυτό και είπα se προηγούμενο πόστ ( έτσι απλά "χωριάτικα" ) για τις γραμμές. Ούτε εγώ πιστεύω σε "influencers" που αγοράσαν 1000 μπίτκοιν το 20010 και τα ξέχασαν και τώρα είναι δισεκατομυριούχοι, όπως και όταν ακούω διάσημους να προωθούν κάτι, τότε την κάνω, γιαυτό έφυγα απο το Μπίτκοιν οταν ειδα διάσημους να το πουλάνε. Κρατάω μικρό καλάθι όταν ακούω πολλά κεράσια. 

Φυσικά και αναλυτές κάνουν λάθος, οι αναλύσεις δεν είναι νομος, αλλιώς θα είχαμε εκατομύρια αναλυτές που θα ήταν πλούσιοι. Υπάρχουν πολλές μεταβλητές που αλλάζουν το παιχνίδι γιαυτό όλα είναι απλά "εκτιμήσεις". 

Κρύπτο που δέν έχουν use case θα εξαφανιστούν σίγουρα πράγματα. 

Όσο για την τιμή , συμφωνώ μερικώς. Τεχνιτά την κρατάνε κάτω την τιμή. 

Για τα στοπλοςς θα με βρείς άκρως επιφυλακτικό.  Κάνουν manipulation την τιμή οπότε κατεβάζουν την τιμή για να εκτελεστούν τα στοπ λοςς και μετά την ξανα ανεβάζουν για να αναγκαστούμε να αγοράσουμε πιό ψηλα.  

Απο εκεί και πέρα όπως μας είπε ο Χόγκαν πρίν μερικές μέρες με την Ιαπωνική παροιμία "The nail that sticks out is hammered down." κάποιοι ενοχλούνται απο τα πόστ μου και αυτά που λέω και στέλνουν τα στρατιωτάκια εναντίων μου. 

I get the message, its "your" party and im ruining "your" fun. kisses :) 

(δέν φεύγω όμως γιατί ότι πληροφορία διαμοιράζετε κανείς απο εσάς είναι πολυτιμη and i want is :) οπότε feel free to share it with me ) 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...