Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμ... Τώρα που το σκέφτομαι!

Έχω κανά $50940.85 στην άκρη... Να πάρω ένα BTC και τον Οκτώβριο να έχω $220.000!

Δεν το λες και άσχημο... αλλά μου λείπουν τα $50000, μάλλον θα βάλω τα $940.85 😁 ή λες να πάρω 2000XRP και ότι γίνει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

Χμ... Τώρα που το σκέφτομαι!

Έχω κανά $50940.85 στην άκρη... Να πάρω ένα BTC και τον Οκτώβριο να έχω $220.000!

Δεν το λες και άσχημο... αλλά μου λείπουν τα $50000, μάλλον θα βάλω τα $940.85 😁 ή λες να πάρω 2000XRP και ότι γίνει!!!

Εγώ λέω να μαζέψουμε όλοι οι κρυπτονακιδες ένα μυριο και να το στείλουμε με δύο έγχρωμους μασέρ δώρο στην σταφιδιασμένη Λαγκάρντ να μας πει το μέλλον. Ή Κάντε με πρωθυπουργό να το αναλάβω δημοσία δαπάνη.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως με βάση το νέο βίντεο του γνωστού δικηγόρου τα πράγματα για την επερχόμενη δίκη μάλλον κρίνονται θετικά:

Βέβαια οι εξελίξεις στο γενικότερο θέμα των κρυπτονομισμάτων είναι ίσως πιο σημαντικές και ίσως τελικά ακόμα και θετικό να είναι το αποτέλεσμα της δίκης να μην έχουμε τα επιθυμητά αποτελέσματα.

 

Επεξ/σία από opcast
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Ψευδώνυμo είπε

Εγώ λέω να μαζέψουμε όλοι οι κρυπτονακιδες ένα μυριο και να το στείλουμε με δύο έγχρωμους μασέρ δώρο στην σταφιδιασμένη Λαγκάρντ να μας πει το μέλλον. Ή Κάντε με πρωθυπουργό να το αναλάβω δημοσία δαπάνη.  

Άστο πάνω μου.....Έχω πέραση στις μεγάλες....ειδικοτητα  μου...😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Άστο πάνω μου.....Έχω πέραση στις μεγάλες....ειδικοτητα  μου...😂

Μακάρι να έχεις σε όλες! Η Λαγκάρντ είναι γνωστό Λαρυγγάτ. Αλλά αν είναι δυνατόν πως θα πας με την μούμια του Ακενατόν? 

$0.457960
24 HOUR % CHANGE
0.06%

μη βγαίνω εκτός θέματος 😁 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γιατί οι περισσότεροι που ασχολούνται με τα crypto το xrp το αποκαλούν απατη? βασικά σε κατι βίντεο στο youtube τα βλέπω και λένε μακριά κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ekriksi είπε

Ρε παιδιά γιατί οι περισσότεροι που ασχολούνται με τα crypto το xrp το αποκαλούν απατη? βασικά σε κατι βίντεο στο youtube τα βλέπω και λένε μακριά κτλ

το ξέρεις το "φωνάσει ο κλέφτης, να φοβηθεί ο νοικοκύρης" ; ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

το ξέρεις το "φωνάσει ο κλέφτης, να φοβηθεί ο νοικοκύρης" ; ....

χαχαχα ναι σωστα αλλα το βλεπω απο τυπους τωρα σαν και μας, γιαυτο το ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, ekriksi είπε

Ρε παιδιά γιατί οι περισσότεροι που ασχολούνται με τα crypto το xrp το αποκαλούν απατη? βασικά σε κατι βίντεο στο youtube τα βλέπω και λένε μακριά κτλ

Άγνοια απλά και σε μερικές περιπτώσεις γίνεται και με δόλο.

Από ελληνικές πηγές βρήκα αυτό το podcast που τα λέει καλά:

 

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ekriksi είπε

χαχαχα ναι σωστα αλλα το βλεπω απο τυπους τωρα σαν και μας, γιαυτο το ρωταω

Αν εννοείς για το μπίτκοιν και την στάση μου για το μπίτκοιν ναί :) είμαι κάργα εναντίων, και τους λόγους τους έχω εξηγήσει. Κάποια στιγμή θα σκάσει η φούσκα που θα πάει. Τίποτα κρυφώ υπο του ηλίου :D 

Αλλά όπως δέν τους ενδιαφέρει όσοι έχουν iphone που το φτιάχνουν στην κίνα και για την παιδική δουλεία η τους εργαζομένους που δουλεύουν σάν σκλάβοι....οπως οι κυρίες που θέλουν δαχτυλίδια απο διαμάντια, δίχως να τους ενδιαφέρει για το πώς εκμεταλεύονται τους ανθρώπους στην Αφρική για να βγάλουν τα διαμάντια....έτσι και δέν τους ενδιαφέρει για τα κρυβά και άσχημα του μπίτκοιν. Αρκει να γεμίσει η τσέπη τους :)

9 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Άγνοια απλά και σε μερικές περιπτώσεις γίνεται και με δόλο.

Από ελληνικές πηγές βρήκα αυτό το podcast που τα λέει καλά:

 

Το πιό πλήρες και αθηλές βίντεο με πληροφορίες έτσι όπως είναι που έχω δεί ποτέ........

Μου άρεσε που αναφέρθηκε στο Folding at Home οπου είναι η χρήση του υπολογιστή σου όταν δεν τον χρησιμοποιείς απο κάποια ερευνητικά εργαστήρια.  (κάτι που ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ BITCOIN MINING και τους αλγόρυθμους που τρέχουνε) όπως δέν ξέρουμε ποιός είναι πίσω απο το Μπίτκοιν.

Η Ριπλ είναι ΞΕΚΚΑΘΑΡΗ πάνω σε αυτό το θέμα. 

 Τώρα η Ριπλ έχει τα Nodes τα οποία βοηθάνε στην αποκεντρωποίηση του Λέτζερ και επιβεβαιώνουν τις συναλλαγές. 

΄΄Οπως επίσης είπε στο βιντεο το παλικάρι για τα Εσκρο τα οποία η Ριπλε εδώ και ΧΡΟΝΙΑ δίνει στην δημοσιότητα....κάτι που το Tether έπρεπε να περάσει 2,5 χρόνια ΑΝΑΚΡΙΣΗ/ΕΛΕΓΧΟ απο την εισαγγελεία Νέας Υόρκης και μόλις πρίν 2 εβδομάδας ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ απο την Νεα υόρκη να τους δίνει αναφορά για τα Tether που ΤΥΠΩΝΟΥΝ για να αγοράσουν Bitcoin......

άψογος ο Τύπος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Το πιό πλήρες και αθηλές βίντεο με πληροφορίες έτσι όπως είναι που έχω δεί ποτέ........

Μου άρεσε που αναφέρθηκε στο Folding at Home οπου είναι η χρήση του υπολογιστή σου όταν δεν τον χρησιμοποιείς απο κάποια ερευνητικά εργαστήρια.  (κάτι που ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ BITCOIN MINING και τους αλγόρυθμους που τρέχουνε) όπως δέν ξέρουμε ποιός είναι πίσω απο το Μπίτκοιν.

Η Ριπλ είναι ΞΕΚΚΑΘΑΡΗ πάνω σε αυτό το θέμα. 

 Τώρα η Ριπλ έχει τα Nodes τα οποία βοηθάνε στην αποκεντρωποίηση του Λέτζερ και επιβεβαιώνουν τις συναλλαγές. 

΄΄Οπως επίσης είπε στο βιντεο το παλικάρι για τα Εσκρο τα οποία η Ριπλε εδώ και ΧΡΟΝΙΑ δίνει στην δημοσιότητα....κάτι που το Tether έπρεπε να περάσει 2,5 χρόνια ΑΝΑΚΡΙΣΗ/ΕΛΕΓΧΟ απο την εισαγγελεία Νέας Υόρκης και μόλις πρίν 2 εβδομάδας ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ απο την Νεα υόρκη να τους δίνει αναφορά για τα Tether που ΤΥΠΩΝΟΥΝ για να αγοράσουν Bitcoin......

άψογος ο Τύπος.

Ναι και εμένα μου φάνηκε ενδιαφέρον και φαίνεται ότι το έχει ψάξει αρκετά.

Οι περισσότεροι που κατηγορούν το XRP απλά παπαγαλίζουν δυο-τρεις μαλακίες που έχουν ακούσει από Bitcoin maxis και εντάξει αυτό ήταν. Ούτε να ψάξουν να δουν, αν ισχύουν αυτά που έχουν ακούσει, ούτε τίποτα.

Το podcast το βρήκα τυχαία πριν λίγο καιρό και από τα λίγα που έχω ακούσει αξίζουν αρκετά και τα υπόλοιπα επεισόδια που έχει βγάλει μέχρι τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ομάδα. Γενικά από εδώ και από εκεί βλέπω πολλά θετικά και ελπιδοφόρα νέα. Νομίζω σιγά σιγά όπως ειπε ο @FromMyAshesRRR βρισκόμαστε στο τέλος ενός μαραθωνίου, μένει μόνο να δούμε ποσο θα τρέξουν τα τελευταία χιλιόμετρα. Τέλος θέλω να τονίσω ότι σιγά σιγά μου φαινεται(?) ότι ξεκολλάμε στο να ακολουθούμε το μπιτκοιν έστω και ελάχιστα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα αλλά δεν το βρίσκω τώρα ότι ο co-founder της ripple Chris Larsen έκανε δηλώσεις ότι δεν πρόκειται η εταιρεία να φύγει από usa,δήλωση που πολλοί ερμηνεύουν ως ένδειξη συμφωνίας με το sec.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...