Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, Nsam2020 είπε

Το θεμα ειναι αγαπητε μου φιλε το πότε θα γινει αυτο,λιγοι ειναι αυτοι που θελουν η επενδυση τους να παρει Χ5-Χ10-Χ15 σε π.χ 30 χρονια μετα,οι περισσοτεροι θελουν "τωρα"..το ξερω ακουγομαι απληστος αλλα τι να κανω θελω το Χ10 σε μια 5ετια... οταν βεβαια αλλα κρυπτο το Χ10 το κανουν σε λιγες εβδομαδες-μηνες αλλα τελος παντων

Το να αντικαταστησει η ripple την swift ειναι κατι το τεραστειο και δεν μιλαμε για χ5 και χ10 αλλα για πολλαπλασια κερδοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, Ψευδώνυμo είπε

Γνώμες....

IMG_20210310_040404.jpg

Μεγάλος hater του xrp ο τύπος...ελπίζω  να κάνει λάθος. Πάντως αν ανεβουμε θα φάει μεγάλο τρολλαρισμα ποσο μάλλον γιατί κράζει με πολύ άσχημο τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Ψευδώνυμo είπε

Γνώμες....

IMG_20210310_040404.jpg

Δεν ξέρω κάποιο κρυπτονόμισμα που να μην έκανε dump! Εσείς ξέρετε;
Για να κερδίσει κάποιος... κάποιος άλλος χάνει! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sakis_Spooky είπε

Δεν ξέρω κάποιο κρυπτονόμισμα που να μην έκανε dump! Εσείς ξέρετε;
Για να κερδίσει κάποιος... κάποιος άλλος χάνει! 

Αν και δεν γράφω στο θέμα θα απάντησω μιας και είμαι παθών του συγκεκριμένου νομίσματος (ευτυχώς κάνω μικρές επενδύσεις). Όντως έχουν κάνει όλα τα νομίσματα dump αλλά πρέπει να είναι το μοναδικό κρυπτονόμισμα από τα 25-30 μεγάλα που παρακολουθώ που όχι μόνο δεν επανήλθει στα επίπεδα του 2018 αλλά με το ζόρι έχει φτάσει το 20% του...Εγώ προσωπικά δεν είμαι ευχαριστημένος με αυτό και για αυτό δύσκολα θα ξαναασχοληθώ με το XRP.  Του έδωσα μια τελευταία ευκαιρία στις αρχές του έτους και αυτό ήταν.

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, hyperionthetitan είπε

Αν και δεν γράφω στο θέμα θα απάντησω μιας και είμαι παθών του συγκεκριμένου νομίσματος (ευτυχώς κάνω μικρές επενδύσεις). Όντως έχουν κάνει όλα τα νομίσματα dump αλλά πρέπει να είναι το μοναδικό κρυπτονόμισμα από τα 25-30 μεγάλα που παρακολουθώ που όχι μόνο δεν επανήλθει στα επίπεδα του 2018 αλλά με το ζόρι έχει φτάσει το 20% του...Εγώ προσωπικά δεν είμαι ευχαριστημένος με αυτό και για αυτό δύσκολα θα ξαναασχοληθώ με το XRP.  Του έδωσα μια τελευταία ευκαιρία στις αρχές του έτους και αυτό ήταν.

 

Αφού έχει πλέον εκκρεμότητες με το sec ρε μπρο. Λογικό εινναι να μην ανέβει μέχρι να λυθεί το θέμα. Συνεπώς το xrp προς το παρόν για εμένα είναι τζόγος. Αν μπεις μπορεί να σου κάτσει αλλά σίγουρα πιο καλά απ' τα υπόλοιπα. Ή μπορεί να τα χάσεις όλα. Και το μπιτκοιν ίσως φτάσει ένα δολλάριο στο μέλλον. 

Βέβαια ο κρυπτόβιος γνωρίζει άριστα τις τεχνολογίες μπλοκτσειν και θα πρέπει να γνωρίζει κι ο άλλος για να καταλάβει αν αυτά που λέει έχουν βάση ή αυτά που διαλαλεί η ριπλ. Και το σημαντικότερο για εμένα είναι ότι, Οτι και να ισχύει δεν ξέρουμε τι ακριβώς αποφάσεις θα πάρουν μεταξύ τους τραπεζίτες και ριπλ για το μπλοκτσειν. Αλλά η λογική μου λέει ότι δύσκολα θα είχαν την οποια συνεργασία οι τραπεζίτες με μία απάτη. Χαλάει και το ίματζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, panosbel είπε

Μεγάλος hater του xrp ο τύπος...ελπίζω  να κάνει λάθος. Πάντως αν ανεβουμε θα φάει μεγάλο τρολλαρισμα ποσο μάλλον γιατί κράζει με πολύ άσχημο τρόπο.

καλά το να ανέβει μόνο δεν είναι κριτήριο για  κάτι .

300 νομίσματα έχουν ανέβει το τελευταίο 4μηνο.Από αυτά ζήτημα τα 20-30 να έχουν λόγο ύπαρξης , τα υπόλοιπα είναι είτε αντίγραφα που κάνουν την ίδια δουλειά, είτε τα αντίστοιχα killers των μεγάλων , είτε τελείως scam.

Και το Doge coin ανέβηκε δεν σημαίνει ότι είναι χρήσιμο κλπ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέω. Η κατάσταση δυστυχώς στο XRP κρέμεται σε από μια κλωστή. Που θα την πάει to the moon (όπως χαβαλετζίδικα λένε για τα crypto) ή στο 0. Όχι στο 50% της αξίας αλλά στο 0. Εδώ το forbes έχει κυκλοφορήσει άρθρο με τίτλο "Is Ripple A Scam?". Απλά εννοώ ότι δεν νομίζω ότι ο τύπος είναι hater ίσως λίγο υπερβολικός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
17 ώρες πριν, Ψευδώνυμo είπε

Γνώμες....

IMG_20210310_040404.jpg

Ο κρυπτόβιος δυστυχώς δεν ξέρει τι είναι η ripple και το xrp, είναι κολλημένος σε μερικά κρύπτο και έχει παρωπίδες (και παρασέρνει αφελεί κόσμο), σε  βίντεο του που έχω δει θα ήθελα να κάνω διάλογο μαζί του live να μου εξηγήσει γιατί τα λέει και να μου τα αιτιολογήσει ... το σίγουρο είναι ότι δεν έχει ιδέα.... η πολύ ¨εξυπνάδα¨ αγαπητέ κρυπτόβιε σε εκθέτει....το είχα πει  και παλιότερα.. το Ελληνικό youtube στα κρυπτονομίσματα είναι κακή αντιγραφή ξένων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Cli είπε

Ο κρυπτόβιος δυστυχώς δεν ξέρει τι είναι η ripple και το xrp, είναι κολλημένος σε μερικά κρύπτο και έχει παρωπίδες (και παρασέρνει αφελεί κόσμο), σε  βίντεο του που έχω δει θα ήθελα να κάνω διάλογο μαζί του live να μου εξηγήσει γιατί τα λέει και να μου τα αιτιολογήσει ... το σίγουρο είναι ότι δεν έχει ιδέα.... η πολύ ¨εξυπνάδα¨ αγαπητέ κρυπτόβιε σε εκθέτει....το είχα πει  και παλιότερα.. το Ελληνικό youtube στα κρυπτονομίσματα είναι κακή αντιγραφή ξένων...

Απ'οτι εχω καταλαβει απο ενα live του που ειδα, γενικα δεν του αρεσουν τα κρυπτο που προσπαθουν να ασχοληθουν  με τις συναλλαγες κ τις πληρωμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Heisenbend είπε

Απ'οτι εχω καταλαβει απο ενα live του που ειδα, γενικα δεν του αρεσουν τα κρυπτο που προσπαθουν να ασχοληθουν  με τις συναλλαγες κ τις πληρωμες

Χαχα, και ποια crypto του αρέσουν? Τι λόγο ύπαρξης έχει ένα Crypto αν δεν ασχολείται με αυτά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Cli είπε

Ο κρυπτόβιος δυστυχώς δεν ξέρει τι είναι η ripple και το xrp, είναι κολλημένος σε μερικά κρύπτο και έχει παρωπίδες (και παρασέρνει αφελεί κόσμο), σε  βίντεο του που έχω δει θα ήθελα να κάνω διάλογο μαζί του live να μου εξηγήσει γιατί τα λέει και να μου τα αιτιολογήσει ... το σίγουρο είναι ότι δεν έχει ιδέα.... η πολύ ¨εξυπνάδα¨ αγαπητέ κρυπτόβιε σε εκθέτει....το είχα πει  και παλιότερα.. το Ελληνικό youtube στα κρυπτονομίσματα είναι κακή αντιγραφή ξένων...

Νταξ μην τον βγάλουμε και άσχετο κιόλας. Δεν συμμερίζομαι την άποψη του αλλά λόγο κάποιον γεγονότων έχει την προκατάληψη πλέον για αυτό το νόμισμα. Δικαίωμα τού. Η ιστορία θα δείξει κι εύχομαι να διαψευσθεί! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...