Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστευω οτι στην φαση που ειμαστε δεν συμφερει καποιος να κανει traiding στο xrp διοτι οτι ψιλολογια κερδισεις αν κερδισεις θα τα χασει λογο του οτι δεν θα προλαβεις να μπεις οταν θα  εκτοξευθει.Κοινος θα ξανααγορασεις πιο ακριβα.Και οποιος νομιζει οτι ειναι λουκι λουκ η οτι μπορει να ειναι βρυκολακας 24/7  δεν,,,,εχουν να φανε κολημα τα ανταλακτηρια....Η μονη καλη περιπτωση για καποιον που πιστευει οτι παμε 0,36 να τα πουλησει τωρα και να μπει εκει.αλλα αν αυριο ειναι στο 1,3 την πατησε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ αποφάσισα να χωρίσω τα λεφτά στη μέση. Τα μισά δεν τα ακουμπάω ώστε αν εκτοξευτεί να μην μείνω στην απ' έξω. Τα υπόλοιπα θα τα κάνω trade αφού η τραμπάλα καλά κρατεί. Αν πάει πάλι πολύ χαμηλά ίσως προσθέσω λίγα ακόμα στην "επένδυση για το μέλλον-γεράματα".

Ως προς την τιμή, πριν λίγο είχαμε ένα τέλειο confirmation της γραμμής που είχα τραβήξει :D. Σχηματίστηκε ένα νέο συγκλίνων τρίγωνο, άντε να δούμε τι θα δούμε στο τέλος του.

new.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι το βλεπω πολυ θετικο που μονο εμεις δεν περασαμε το ATH .Ετσι μπορω να αγοραζω με τον καιρο ολο και περισσοτερα.Ασε που μπορει να μας δωσει και για το προηγουμενο bull run😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ τα έχω τραβήξει όλα σε ευρώ, έχω αφήσει 500 xrp και έδωσα εντολή αγοράς αν πέσει στα 0.39usd να πάρω καμιά 1500άρα.

Μέχρι τότε αναμονή, Μάρτιος Απρίλιος πολύ τζιζ μου μυρίζουν σε όλα τα crypto...

Ώπα, ακούγεται ότι το binance us θα κάνει relist το xrp. Μεταφέρθηκαν λέει 30 μύρια 

Επεξ/σία από vins
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν ξέρω παιδιά πάντως διεθνός γίνοντε αναταραχές και το κρυπτο φαίνετε ακόμη αισιόδοξος ο κόσμος. Εγώ συνεχίζω να με πιάνει κάτι με όλη αυτή την χαρά γύρο μας ενώ η οικονομία πάει κατα διαολου. Δύο massive shootings στις ΗΠΑ, αναταραχές στην τουρκία με την λίρα και τις γυναίκες σε πορεία, την αυστραλία πάλι οι γυναίκες στον δρομο μετά το σεξουαλικό σκάνδαλο στο υπουργείο, στην ευρώπη διαδηλώσεις για αντιΛοκντάουν, ισραήλ εκλογές και το destabilisation της περιοχής, η βομβαρδισμοί στην Υεμενη, Ηφαίστια παντού, Εμβόλια που σκοτώνουν και η ευρώπη απαγορεύει την χρήση ενός εντιΚοβιτ εμβολίου.....G7, ρωσσία κατά τηSWIFT (οπότε μας μένει η Ριπλ) ....ο Biden σκοτώθηκε ανεβαίνοντας τις σκάλες και λέει την Κάμαλα ώς "president Kamala and I" .......και τα κρύπτο ακόμη καλά κρατάμε....ο χρυσός πέφτει, τα εκτυπωτίρια κάνουν μπρρρρρρρρ.... κάτι δέν κολάει ρε σεις....

το πιό σημαντικό ; ....... "ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΜΠΙΤΚΟΙΝ"........να ακούμε παντού......

  • Like 3
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια λεξη ομως κολλαει. 

ΚΡΑΧ

μετα το '23 θα δουμε καλες μερες. 

Λιγες θα δουμε το καλοκαιρι και μετα παλι τα ιδια θα γινουν. 

ας βγω ψευτης,

αλλα ολο αυτο που γινεται, κατι παιζει. συμφωνω με FromMyAshesRRR

χμ και μπιτκοιν γιατι??? γιατι μας στρεφουν προς τα εκει? 

Επεξ/σία από mousis
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κι εγώ κάποιες πληροφορίες που έχω  είτε από 1ο χέρι, είτε από έγκυρες πηγές.

Οι κινέζοι λοιπόν έχουν τρελαθεί να αγοράζουν πρώτες ύλες. Είτε αυτά είναι σιτηρά, είτε ζωοτροφές, είτε αέριο, είτε μέταλλα, είτε είτε είτε.

Αγοράζουν σαν τρελοί και μάλιστα προπληρώνουν και ολόκληρη χρονιά, μπαίνοντας σφήνα και προπαθώντας να σπάσουν υφιστάμενα συμβόλαια που έχουν προμηθευτές με άλλους πελάτες.

Πολλοί ανησυχούν πλέον και για τις αυξήσεις στις τιμές των τροφίμων στο μέλλον.

Η Κίνα ετοιμάζεται να προσπεράσει τις ΗΠΑ πολύ νωρίτερα σε ότι αφορά την οικονομία και φυσικά αυτό δημιουργεί διάφορες ανησυχίες στους δυτικούς, όπως και το σχέδιο απεξάρτησης της Κίνας από το δυτικό κόσμο, πώς αλλιώς; Αγοράζοντας εταιρίες σε όλο τον κόσμο που διαχειρίζονται α' ύλες. 

Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι έως το 2025 θα βιώσουμε πρωτόγνωρες καταστάσεις σε παγκόσμιο οικονομικό επίπεδο και τεράστιες ανακατατάξεις κάθε είδους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 1-2 μερες θα φανει .Ηδη κανουμε ρετεστ .Αν φυγει κατω απο τα 51-52 ισως ηρθε η ωρα για δυνατο corection αλλιως rocket.To greed and fear αρχιζει και πεφτει ειναι στο 66.Τα πραγματα ναι δεν φαινοντε καλα γενικως αλλα πιστευω οτι ο αρμαγεδων θα ερθει  οταν θα μπει και η κουτση μαρια, ακομη ειμαστε στην φαση που μπαινει ο αντρας της κουτσης μαριας.Θυμαστε την εποχη που εμπαινε ο τσαγκαρης η ο μαναβης της γειτονιας στο μαγαζι με μια εφημεριδα και ενα κινητο να λεει στον χρηματιστη του  με υφος χιλιων καρδιναλιων μμμ βαλε μου και 2000 κοματια κλωνατεξ χαχα .Τοτε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον κόσμο όλο παντού αγοράζουν οι κινέζοι. Μονόπολη τελείως. Ειδικά τώρα που ξεφορτώθηκαν τον τράμπ...ουυυυυ να δεις τι εχει να γινει....

 

 

και πάλι εγώ δέν βλέπω πολύ αλτκοιν σεζον.... ή θα είναι πολύ μικρή. Πάντως κάτι περίεργα μικρά νομίσματα ήδη έκαναν 10χ.... Τον δεκέμβριο που μας πέσασε ένας πελάτης σε ένα γραφείο πορνό με είχε πεί για το HPB ήταν στα 0.077...προχθές έφτασε τα 0.33 άντε βγάλε άκρη.....

Το οτι θα δούμε πολλά μέχρι να περάσει η τετραετια Biden να λέγετε....Δέν θα βγεί η χρονιά...θα έχουμε πρόεδρο...εγώ είχα πεί σε μισό χρόνο θα τον βάλουνε στην άκρη....είμαστε στα μισά... Να δούμε τι θα γίνει στους G7 τον ιούνι....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να ναι κάνεις διανοούμενος κοινωνιολόγος, οικονομικός αναλυτής κτλ για να καταλάβει ότι οι καλές εποχές τελείωσαν και ότι το καταραμένο 2020 θα αποδειχθεί μια καλή χρονιά σε σχέση με τις επόμενες. Προφανώς ότι ζούμε με κοβιντ και συμφέροντα και με το κερασάκι στην τούρτα πλέον του πολεμοχαρή μπάιντεν κάθε άλλο παρα αισιόδοξο μπορεί να σε κάνει για την οικονομία την ειρήνη και φυσικά τα κρυπτο 😁. Τα νούμερα δεν βγαίνουν, λεφτά δεν βρέχει ο ουρανός! Κράχ, ριστάρτ και άγιος ο Θεός! 

  • Like 2
  • Confused 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ψευδώνυμo είπε

Δεν χρειάζεται να ναι κάνεις διανοούμενος κοινωνιολόγος, οικονομικός αναλυτής κτλ για να καταλάβει ότι οι καλές εποχές τελείωσαν και ότι το καταραμένο 2020 θα αποδειχθεί μια καλή χρονιά σε σχέση με τις επόμενες. Προφανώς ότι ζούμε με κοβιντ και συμφέροντα και με το κερασάκι στην τούρτα πλέον του πολεμοχαρή μπάιντεν κάθε άλλο παρα αισιόδοξο μπορεί να σε κάνει για την οικονομία την ειρήνη και φυσικά τα κρυπτο 😁. Τα νούμερα δεν βγαίνουν, λεφτά δεν βρέχει ο ουρανός! Κράχ, ριστάρτ και άγιος ο Θεός! 

Ακριβως ΚΡΑΧ... και ΑΑΑΧΧΧ 

ερχεται... σιγα σιγα, βασανιστικά, να προλαβουμε να το κατανοησουμε, οχι μια εξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...