Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.cnbc.com/2021/03/23/bitcoin-price-20-market-strategists-predict-next-12-months.html

 

Σίγουρα πράγματα...85% άνοδο το μπιτκοιν μέχρι τέλος της χρονιάς λένε 20 αναλυτές. Εντάξει παιδιά....το πεδίο είναι ελεύθερο...επενδυστε αφοβα... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά αν θέλει κανείς να μοιραστεί τις πηγές του και για να μήν ξεφεύγουμε απο το θέμα, 

μπορείτε να βάλετε εδώ βίντεο η κανάλια που διαβάζετε τα νέα. Έβαλα εγώ μερικά απο αυτά που μου έχουνε πεί και μένα είτε απο το φόρουμε εδώ είτε απο αλλού. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι το resistant της πλευράς του τριγώνου έγινε support και η τιμή έκανε καλό bounce εκεί είναι αρκετό καλό σημάδι, όπως και το γεγονός ότι σήμερα κινούμαστε πολύ καλά και σε μεγάλο βαθμό ανεξάρτητα από το bitcoin. Βέβαια οποιαδήποτε μεγάλη πτώση του bitcoin θα μας επηρεάσει και πάλι αρνητικά. 

triangle3.png.0e216f9213b99c8726d5311cde7e3627.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Το ότι το resistant της πλευράς του τριγώνου έγινε support και η τιμή έκανε καλό bounce εκεί είναι αρκετό καλό σημάδι, όπως και το γεγονός ότι σήμερα κινούμαστε πολύ καλά και σε μεγάλο βαθμό ανεξάρτητα από το bitcoin. Βέβαια οποιαδήποτε μεγάλη πτώση του bitcoin θα μας επηρεάσει και πάλι αρνητικά. 

triangle3.png.0e216f9213b99c8726d5311cde7e3627.png

Δες και το μεγαλητερο τριγωνο στο οποιο περιλαμβανετε αυτο που εκανες και το οποιο δεν εχει κανει break out ακομη και το οποιο εχει κατω οριο στα 0,38 και ακομπαει τον 200 εμα στο daily.Αν δεν πεσει το μπιτ θα φυγουμε αμεσα πανω στο τριγωνο που δειχνεις αλλιως πας για το αλλο στο 0.38 και το οποιο μπορει να σπασει και σε ενα μηνα

Μόλις τώρα, popai32 είπε

Δες και το μεγαλητερο τριγωνο στο οποιο περιλαμβανετε αυτο που εκανες και το οποιο δεν εχει κανει break out ακομη και το οποιο εχει κατω οριο στα 0,38 και ακομπαει τον 200 εμα στο daily.Αν δεν πεσει το μπιτ θα φυγουμε αμεσα πανω στο τριγωνο που δειχνεις αλλιως πας για το αλλο στο 0.38 και το οποιο μπορει να σπασει και σε ενα μηνα

Και το οποιο και το οποιο 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εχει γινει καποιο fake break out ακομη.Καναμε bounce στο τριγωνω δευτερη φορα.Τωρα η θα περασουμε τα 0,59(θα ειναι comfirmation) και θα παμε για τον στοχο η θα γινει fake out.Εγω ειδα ενα μικρο head n shoulder που εποιασε 100% τον στοχο του εκει που επεσε και εκει αγορασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην ομάδα . Είμαι νέο μέλος στην αγορά των κρυπτονομισματων με μηδενικές γνώσεις . Ποια θεωρείτε ότι είναι η σωστή τιμή να αγοράσουμε xrp αυτήν την περίοδο ;.εγώ ξεκίνησα  παίρνοντας κάποια προχθές που ανέβαινε τρέλα στα 0.58$ ( γνωριζω ότι ήταν λάθος το timing  σα κίνηση ) και κάποια χθες βράδυ που έκανε βούτα !

Απλά θα ήθελα τη γνώμη και τη βοήθεια πιο έμπειρων στο χώρο !

Ευχαριστω πολύ !

Επεξ/σία από gpaouris92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Popai Elias vins είναι οι κατάλληλοι για τα γραφήματα...για τους υπόλοιπους δεν μπορώ να πώ...εγώ πάντως είμαι λαθρεπιβάτης xD

Έχω διαβάσει και τις 90 σελίδες του θέματος και από γραφηματα δεν έχω πιάσει τπτ.. το πόρισμα που έχω βγάλει με τις μηδαμινές γνώσεις που έχω  είναι ότι πρόκειται για μια χαμηλού κόστους και ρίσκου επένδυση .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί είναι το ΧΡΠ δές στο βιντεο. 

Εάν δέν σου καίγετε καρφί για να περιμένεις να γίνεις πλούσιος τότε είσαι οκ. Βάλτα σε κάποιο ασφαλές μέρος hardware wallet ειναι η καλυτερη λύση....και περίμενε μερικά χρόνια. 

Αλλιώς θα χρειαστείς χαπάκια, αν θές να σου στείλω. Τα συνηστώ, τα παίρνω 3 φορές την ημέρα και είμαι ήρεμος...xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, gpaouris92 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα . Είμαι νέο μέλος στην αγορά των κρυπτονομισματων με μηδενικές γνώσεις . Ποια θεωρείτε ότι είναι η σωστή τιμή να αγοράσουμε xrp αυτήν την περίοδο ;.εγώ ξεκίνησα  παίρνοντας κάποια προχθές που ανέβαινε τρέλα στα 0.58$ ( γνωριζω ότι ήταν λάθος το timing  σα κίνηση ) και κάποια χθες βράδυ που έκανε βούτα !

Απλά θα ήθελα τη γνώμη και τη βοήθεια πιο έμπειρων στο χώρο !

Ευχαριστω πολύ !

Εξαρτάται πόσα θέλεις ακόμα να διαθέσεις και τι ρίσκο θες να πάρεις. Τα 0.34-0.38 euro είναι το πιο κοντινό μεγάλο support, το επόμενο τα 0.23 eurο ενώ ο πάτος φαίνεται να είναι το 0.15. 

Βέβαια καλή η τεχνική ανάλυση αλλά τα νέα που θα έρχονται από τη δίκη θα έχουν πάντα την μεγαλύτερη σημασία. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με ανησυχεί το γεγονός του οτι πολλά εκατομύρια χρπ τα μετεφεραν στα ενναλακτήρια....dump staking trading ? ....

στις 00:00 κλείνει το τρίγωνο παιδιά ή βλέπω πάλι αστράκια ;

image.png.f59720e7495c5071891c1591b5c33a32.png

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, gpaouris92 είπε

Έχω διαβάσει και τις 90 σελίδες του θέματος και από γραφηματα δεν έχω πιάσει τπτ.. το πόρισμα που έχω βγάλει με τις μηδαμινές γνώσεις που έχω  είναι ότι πρόκειται για μια χαμηλού κόστους και ρίσκου επένδυση .. 

To xrp θεωρητε υψηλου κινδυνου λογο του δικαστηριου που εχει.Εμεις εδω μεσα βεβαια πιστευουμε οτι εχει τις περισσοτερες δυνατοτητες απο ολα γιαυτο και ειμαστε εδω.Ειναι νομισμα για να το κρατησεις χρονια παντως

Οι δικες μου συμβουλες ειναι να διαβασεις καποια βιβλια για traiding  η να δεις απειρα βιντεακια στο youtube και με τον καιρο κατι θα αρπαξεις οχι οτι θα γινεις ειδικος αλλα θα εχεις μια ιδεα.Σου προτινο να παιζεις σε καποια πλατφορμα με εικονικα χρηματα και να εφαρμοζεις οτι εχεις μαθει αλλιως θα το πληρωσεις ακριβα μεχρι να μαθεις.Αν θελεις απλα να βαλεις χρηματα σε ενα νομισμα και να περιμενεις ειναι το καλητερο για την φαση που εισαι.Η καλητερη συμβουλη ειναι παντως μην ακους κανεναν απλα συνελεξε πληροφοριες για το τι ειναι ολο αυτο και πραξε μονος σου.Και το κλασικο μην βαζεις χρηματα που δεν αντεχεις να χασεις....

Μόλις τώρα, popai32 είπε

To xrp θεωρητε υψηλου κινδυνου λογο του δικαστηριου που εχει.Εμεις εδω μεσα βεβαια πιστευουμε οτι εχει τις περισσοτερες δυνατοτητες απο ολα γιαυτο και ειμαστε εδω.Ειναι νομισμα για να το κρατησεις χρονια παντως

Οι δικες μου συμβουλες ειναι να διαβασεις καποια βιβλια για traiding  η να δεις απειρα βιντεακια στο youtube και με τον καιρο κατι θα αρπαξεις οχι οτι θα γινεις ειδικος αλλα θα εχεις μια ιδεα.Σου προτινο να παιζεις σε καποια πλατφορμα με εικονικα χρηματα και να εφαρμοζεις οτι εχεις μαθει αλλιως θα το πληρωσεις ακριβα μεχρι να μαθεις.Αν θελεις απλα να βαλεις χρηματα σε ενα νομισμα και να περιμενεις ειναι το καλητερο για την φαση που εισαι.Η καλητερη συμβουλη ειναι παντως μην ακους κανεναν απλα συνελεξε πληροφοριες για το τι ειναι ολο αυτο και πραξε μονος σου.Και το κλασικο μην βαζεις χρηματα που δεν αντεχεις να χασεις....

Α και μιλα σε δολλαρια με εχουν ζαλισει με το ευρω 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...