Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Εμένα με ανησυχεί το γεγονός του οτι πολλά εκατομύρια χρπ τα μετεφεραν στα ενναλακτήρια....dump staking trading ? ....

στις 00:00 κλείνει το τρίγωνο παιδιά ή βλέπω πάλι αστράκια ;

image.png.f59720e7495c5071891c1591b5c33a32.png

 

 

7 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

xD

 

Σε ένα τρίωρο θα δούμε αν πάει προς τα πάνω η προς τα κάτω ρωτάω (αν βλέπω σωστά. )

τις ώρες κοιτα ασε την τιμη :P

Χρονικα δεν μπορεις να το προσδιορισεις γιατι μπορει να πηγαινει πλαγια αιωνιος χαχα.Δεν βλεπω σε πιο pattern αναφερεσε.Εγω βλεπω ενα μικρο W .Βλεπω επεισης οτι παει για το neck line του head n sholders που ειχε σπασει,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

Τί είναι το ΧΡΠ δές στο βιντεο. 

Εάν δέν σου καίγετε καρφί για να περιμένεις να γίνεις πλούσιος τότε είσαι οκ. Βάλτα σε κάποιο ασφαλές μέρος hardware wallet ειναι η καλυτερη λύση....και περίμενε μερικά χρόνια. 

Αλλιώς θα χρειαστείς χαπάκια, αν θές να σου στείλω. Τα συνηστώ, τα παίρνω 3 φορές την ημέρα και είμαι ήρεμος...xD

Χμμμ σίγουρο σε βλέπω πάντως στο ότι  σε μερικά χρόνια...🤘🏼🤘🏼🤘🏼

@gpaouris92 όπως στα είπαν τα παιδιά. Αν δεν θες χαπάκια επένδυσε προς το παρον όσα μπορείς και όσο η τιμή είναι ακόμα χαμηλά βαζε κι αλλά αν θες και φυσικά αν αντέχει η τσέπη σου.... και περιιιιιμενε(αυτό κάνω εγώ) 😋

Επεξ/σία από panosbel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, popai32 είπε

To xrp θεωρητε υψηλου κινδυνου λογο του δικαστηριου που εχει.Εμεις εδω μεσα βεβαια πιστευουμε οτι εχει τις περισσοτερες δυνατοτητες απο ολα γιαυτο και ειμαστε εδω.Ειναι νομισμα για να το κρατησεις χρονια παντως

Οι δικες μου συμβουλες ειναι να διαβασεις καποια βιβλια για traiding  η να δεις απειρα βιντεακια στο youtube και με τον καιρο κατι θα αρπαξεις οχι οτι θα γινεις ειδικος αλλα θα εχεις μια ιδεα.Σου προτινο να παιζεις σε καποια πλατφορμα με εικονικα χρηματα και να εφαρμοζεις οτι εχεις μαθει αλλιως θα το πληρωσεις ακριβα μεχρι να μαθεις.Αν θελεις απλα να βαλεις χρηματα σε ενα νομισμα και να περιμενεις ειναι το καλητερο για την φαση που εισαι.Η καλητερη συμβουλη ειναι παντως μην ακους κανεναν απλα συνελεξε πληροφοριες για το τι ειναι ολο αυτο και πραξε μονος σου.Και το κλασικο μην βαζεις χρηματα που δεν αντεχεις να χασεις....

Α και μιλα σε δολλαρια με εχουν ζαλισει με το ευρω 😂

Η δική απ' ότι βλέπω βαίνει καλώς ;

Η λάθος βλέπω ; 😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο θυμαμαι εκεινη τη περιοδο που το XRP ηταν δευτερο στη καταταξη πισω μονο απο το Bitcoin και μετα βγηκαν οι καραγκιοζηδες απο το SEC και ειπαν οτι το Bitcoin και Ethereum δεν ειναι securities, μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.

Οταν θα ξαναπερασουμε το Ethereum σε κεφαλαιοποιηση θα βγω εξω να πανηγυριζω οπως οταν πηρε η Εθνικη το euro.

Δειτε το thread απλα:

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια απλη ερωτηση γιατι πολλοί το πιστευετε σαν νομισμα οτι θα ανεβει; λιγο πολυ ολα ανεβηκαν αυτο δεν εχει πιασει τους στοχους του. Αλλα βλεπω μια "εμμονή" που δεν εχω καταλαβει που οφειλεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lakis84 είπε

Να κανω μια απλη ερωτηση γιατι πολλοί το πιστευετε σαν νομισμα οτι θα ανεβει; λιγο πολυ ολα ανεβηκαν αυτο δεν εχει πιασει τους στοχους του. Αλλα βλεπω μια "εμμονή" που δεν εχω καταλαβει που οφειλεται. 

Υπάρχει δίκη σε εκκρεμότητα. Πρέπει να βρεθει λύση εκεί πρώτα και μετά βλέπουμε. Όσοι είναι σε φάση to the moon και βλέπουν τρίγωνα, τετραγωνα κλπ απλα προσπαθούν να πείσουν τους εαυτούς τους. Έχει ρίσκο, η τιμή είναι χαμηλή. Θες να επενδύσεις; Επένδυσε, αλλά μην παίρνεις και άλλους στο λαιμό σου με αυτά που γράφεις εφόσον πάει πάτο και όχι κορυφή. 

Και φυσικά πάντα να βάζεις χρήματα που αντέχεις να χάσεις. 

Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λεγαμε και να χουμε να πουμε. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικές ερωτήσεις κι από μένα που είμαι άσχετος και απλά αγόρασα λίγα όταν ήταν 0.39€ με την προοπτική να τα "ξεχάσω" και να τα θυμηθώ πάλι μετά από χρόνια:

1. Όσον αφορά το hardware wallet είναι αυτό που λέει, δηλαδή ένα ηλεκτρονικό γκατζετάκι όπου μπορείς να αποθηκεύσεις coins; Και αυτό πώς το βρίσκεις και με τι κόστος; Επίσης, ποιο θεωρείται καλύτερο;

2. Όσον αφορά την πλατφόρμα με τα εικονικά χρήματα, πώς μπορώ να τη βρω και να αρχίσω να παίζω; Η αλήθεια είναι πως αυτό θέλω να το κάνω περισσότερο για "ψυχαγωγικούς" λόγους και όχι για να δω "αν το έχω" ή για οποιονδήποτε άλλο λόγο.

3. Τελευταία και πιο άκυρη ερώτηση: αυτό με την πλατφόρμα και τα εικονικά χρήματα υπάρχει και στο αθλητικό στοίχημα;

Σας ευχαριστώ πολύ, παιδιά.

Επεξ/σία από sarantatessera
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lakis84 είπε

Να κανω μια απλη ερωτηση γιατι πολλοί το πιστευετε σαν νομισμα οτι θα ανεβει; λιγο πολυ ολα ανεβηκαν αυτο δεν εχει πιασει τους στοχους του. Αλλα βλεπω μια "εμμονή" που δεν εχω καταλαβει που οφειλεται. 

Ξεκίνα το διάβασμα:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και άλλα τρίγωνα και αισιόδοξες αναλύσεις

https://www.tradingview.com/chart/XRPUSD/6zORfmXt-Ripple-XRP-USDT-Ready-for-10-so-dont-miss-to-read-this-Chart/

Εγώ εξακολουθώ να πιστεύω ότι τη ζώνη 0.6-0.65 euro δύσκολα θα την περάσουμε σύντομα και λογικά αν πάει εκεί θα έχει καλή πτώση και ενδεχομένως τραμπάλα.

Επεξ/σία από eliascm21
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να κοιμηθώ, το βλέπω όρθιο. Ξυπνάω, το βλέπω οεσμενο, σχολώντας του ξανασηκώνεται, τρώω για βραδυ, πέσμενο πάλι...

Αψυχολογητο χρπάκι μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...