Προς το περιεχόμενο

Με μηνιαία συνδρομή θα γίνονται από το 2020 οι ενημερώσεις ασφαλείας των Windows 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Istros είπε

Ειχα dos και όλες τις εκδόσεις windows.Όπως είπα πιο πάνω θεωρώ ότι τα windows 10 είναι τα πιο ολοκληρωμένα και πιο ασφαλές.Απο κει και πέρα δεν είμαι ούτε μέτοχος ούτε κολλημένος.Δηλ θες να μου πεις ότι τα windows xp δεν σου εμφανιζαν μπλε οθόνη?ότι δε ειχαν τρύπες?3 service pack είχε βγάλει η microsoft για να τα μαζέψει.Μηπως δεν είχες χάσει αρχεία ποτέ?ποτέ δεν χρειάστηκε να κάνεις επανεγκατάσταση?ξεκινούσαν πάντα?δεν είχες ποτέ πρόβλημα με ιούς?ποτέ πρόβλημα με drivers?Πάντα είχα τα τελευταία windows γιατί θεωρούσα ότι είναι πιο ασφαλες και ολοκληρωμένα.Απο κει και πέρα όμως δεν κάθομαι να κρίνω τους υπόλοιπους που έχουν 7 η ακόμα και τα xp.Καποιο μέλος είχε αναφέρει σε topic ότι στη σχολή του τα προγράμματα τρέχουν σε windows 95.τι να του πεις?γιατί δεν βάζει τα 10?στο topic για το surface μέλος μου είπε ότι στην εταιρεία που δουλευει έχει xp λόγω συμβατότητας με τα προγράμματα που έχει στην εταιρεία.Δεν είναι όλα άσπρο μαύρο ούτε είναι πάντα επιλογή κάποιων.Οι ίδιοι στους υπολογιστες τους μπορεί να έχουν 10 αλλά δεν είναι πάντα επιλογή τους.

θα ξαναπώ αυτό που είπα.Κάνεις κουβέντα.πετάς διάφορα για να αναδείξεις κάτι το οποίο δεν ξέρω τι είναι.Οι τρεις πρώτες γραμμές σου είναι άκυρες.Ούτε μέτοχος είμαι ούτε κολλημένος.Απότι φένεται εσύ έχεις κολλήσει σε ένα λάθος γράφημα.Καταρχάς θα ξαναπώ ότι μιλάμε για επαγγελματικό περιβάλλον.Δεν κρίνω κανέναν.Τα πσ στις σχολές είναι έτσι γιατί τέτοια μας αξίζουν.Μιλάμε για επαγγελματίες.Αυτό σου λέω.Γιατί να φταίει η μσ που ο developer δεν έχει αναβαθμίσει το πρόγραμμά του?Τονίζω και πάλι κάνεις κουβέντα.Πετάς πληροφορίες χωρίς σκέψη.Δεν είναι κακό να είσαι λάθος.Είτε τρολάρεις είτε όχι chillare την πέτσα σου και σκέψου λογικά.όχι τι συμφέρει εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 292
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, marios28 είπε

Για τις εκδόσεις των Windows (μόνο). Από netmarketshare.

Αύγουστος '16

image.png.b7f5a3fe281d909328d6578e36292e22.png

Αύγουστος '17

image.png.780c96e6203a2379dc35c380f2d8c182.png

Αύγουστος '18

image.png.3d180d6ef90d481b0b88a913f373a606.png

Έχεις γράψει και άλλα που δεν ισχύουν. Σε διόρθωσα χθες (στα μισά).

Ξαναδιάβασε αυτά που γράφω πιο πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Istros είπε

Δεν θα το ξαναγράψω,ξαναδιάβασε πιο πάνω δύο,τρεις φορές.

Σου έχουν παραθέσει 2 άτομα νουμερα που δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που λες. Το να ξαναδιαβάσουμε αυτά που γράφεις δεν αλλάζει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, RX-8 Lover_GR είπε

Και τα Windows Phone θαβουν επειδή (όντως απ την μία) απέτυχαν στην αγορά για x,y λόγους. Την ίδια στιγμή όμως συνεχίζει και τους παρέχει υποστήριξη ακόμα και στα low end μοντέλα!!! Μία εταιρεία που το κάνει αυτό στο Android θα ήθελα. Αν υπάρχει. Όσο για την Apple... δεν την σχολιάζω

για την apple δεν ξέρω να σου πω συγκεκριμένα γιατί δεν είχα ποτέ συσκευή της απλά όλοι που έχω ακούσει ότι δίνει updates συνέχεια σε pc και κινητά και το βρίσκω λογικό μιας και ένα κινητό της έχει 700+ ευρώ μέχρι 1000+ και το πιο φτηνό της λάπτοπ έχει κάπου 900 αν δεν κάνω λάθος.

windows phone που είχα (lumia 640) updates έπαιρνε συνέχεια μέχρι πέρσι που το άλλαξα και πήρα huawei και δεν ξέρω τι κάνει τώρα απο υποστήριξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, georgepppo είπε

για την apple δεν ξέρω να σου πω συγκεκριμένα γιατί δεν είχα ποτέ συσκευή της απλά όλοι που έχω ακούσει ότι δίνει updates συνέχεια σε pc και κινητά και το βρίσκω λογικό μιας και ένα κινητό της έχει 700+ ευρώ μέχρι 1000+ και το πιο φτηνό της λάπτοπ έχει κάπου 900 αν δεν κάνω λάθος.

windows phone που είχα (lumia 640) updates έπαιρνε συνέχεια μέχρι πέρσι που το άλλαξα και πήρα huawei και δεν ξέρω τι κάνει τώρα απο υποστήριξη.

Τα iPhone παίρνουν αναβαθμίσεις. Τα mac δεν φτάνουν όσο τα Windows. Σταματάνε στα 6 με 7 έτη.

η λίστα με τους υπολογιστές για αναβάθμιση Mojave.  Το 2012 ο πιο παλιός  

  • iMac models from 2012 or later
  • iMac Pro (from 2017)
  • MacBook models from 2015 or later
  • MacBook Pro models from 2012 or later
  • MacBook Air models from 2012 or later
  • Mac mini models from 2012 or later
Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Σου έχουν παραθέσει 2 άτομα νουμερα που δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που λες. Το να ξαναδιαβάσουμε αυτά που γράφεις δεν αλλάζει κάτι.

Απριλιος του 2017( γράφημα )

οι παλιές εκδόσεις των windows αποτελούν το 61.9%

5 Σεπτεμβρίου 2018

57% τρέχουν παλιότερες εκδόσεις windows

δηλαδή μετά από 1,5 χρόνο μόνο το 4.9% πειστηκε για διάφορους λόγους να πάει στα windows 10

OS-market-share-2017-500x375.jpg

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλοι εσείς που γκρινιάζετε, ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΦΟΡΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ VL ΠΕΛΑΤΕΣ, μπορείτε κάλλιστα να μείνετε χωρίς updates. 

ΑΝ συμβεί κάτι στο σύστημά σας, θα είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να πάτε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σε κάποιο πιο πρόσφατο και όχι 11ετίας. 
Αν ΔΕΝ συμβεί κάτι, no problem, είστε "μάγκες".

Απλό. 

Επεξ/σία από polaki
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H όλη φάση μου θυμίζει κάτι τύπους που έρχονται στο γραφείο και σου λένε, θέλω να κάνουμε "αυτό". Οκ λες, θα χρειαστεί χ ευρώ η διαδικασία.

Ναι, ρε φίλε σου λέει όμως, αλλά εγώ επί χούντας με την προηγούμενη διεύθυνση είχα έρθει και είχα πληρώσει χ δραχμές για εκείνο.

Τι να του εξηγήσεις τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, zoiskarl είπε

θα ξαναπώ αυτό που είπα.Κάνεις κουβέντα.πετάς διάφορα για να αναδείξεις κάτι το οποίο δεν ξέρω τι είναι.Οι τρεις πρώτες γραμμές σου είναι άκυρες.Ούτε μέτοχος είμαι ούτε κολλημένος.Απότι φένεται εσύ έχεις κολλήσει σε ένα λάθος γράφημα.Καταρχάς θα ξαναπώ ότι μιλάμε για επαγγελματικό περιβάλλον.Δεν κρίνω κανέναν.Τα πσ στις σχολές είναι έτσι γιατί τέτοια μας αξίζουν.Μιλάμε για επαγγελματίες.Αυτό σου λέω.Γιατί να φταίει η μσ που ο developer δεν έχει αναβαθμίσει το πρόγραμμά του?Τονίζω και πάλι κάνεις κουβέντα.Πετάς πληροφορίες χωρίς σκέψη.Δεν είναι κακό να είσαι λάθος.Είτε τρολάρεις είτε όχι chillare την πέτσα σου και σκέψου λογικά.όχι τι συμφέρει εσένα.

Το ότι είμαι κάτοχος windows δεν σημαίνει ότι τα βλέπω όλα ρόδινα γιατί πολυ απλά δεν είναι.Εγω μιλάω γενικά κι εσύ το εξειδικευεις στο επαγγελματικό κομμάτι.

Απλά σου παραθέτω σχόλιο μέλους σε άλλο topic

"Εγώ εργάζομαι σε επιχείρηση που χρησιμοποιεί ακόμα XP (επειδή υπάρχει ασυμβατότητα σε εγκατεστημένα προγράμματα με τις νεότερες εκδόσεις), τα οποία όμως είναι ΠΛΗΡΩΣ ενημερωμένα και δεν έχουν ούτε μία blue screen μέσα στα δύο χρόνια που είμαι εκεί. "

Τι έχεις να του προτείνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, georgepppo είπε

για την apple δεν ξέρω να σου πω συγκεκριμένα γιατί δεν είχα ποτέ συσκευή της απλά όλοι που έχω ακούσει ότι δίνει updates συνέχεια σε pc και κινητά και το βρίσκω λογικό μιας και ένα κινητό της έχει 700+ ευρώ μέχρι 1000+ και το πιο φτηνό της λάπτοπ έχει κάπου 900 αν δεν κάνω λάθος.

windows phone που είχα (lumia 640) updates έπαιρνε συνέχεια μέχρι πέρσι που το άλλαξα και πήρα huawei και δεν ξέρω τι κάνει τώρα απο υποστήριξη.

Τρία έχουν περάσει απ τα χέρια μου: Lumia 532 (1607 έκδοση σταμάτησε να υποστηρίζεται αν θυμάμαι καλά λίγο πριν τα Χριστούγεννα), 640 XL με 1709 που παίρνει ακόμα και 950 που όταν το έδωσα έτρεχε 1709 και αυτό αλλά παίρνει 1809 και θα παίρνει για όσο μέχρι το 2020 που σταματάει κι η συνολική υποστήριξη των  Windows 10 Mobile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Istros είπε

Απριλιος του 2017( γράφημα )

οι παλιές εκδόσεις των windows αποτελούν το 61.9%

5 Σεπτεμβρίου 2018

57% τρέχουν παλιότερες εκδόσεις windows

δηλαδή μετά από 1,5 χρόνο μόνο το 4.9% πειστηκε για διάφορους λόγους να πάει στα windows 10

Στο έγραψα 3 φορές. Δεν ισχύει αυτό που γράφεις.  Τα γραφήματα που σου παρέθεσα αφορούν μόνο τις εκδόσεις των Windows από την ίδια πηγή. Οπότε αφαιρείς από το 100% το ποσοστό των Windows 10. Η πράξη είναι εύκολη.

Από ΄κει και πέρα πίστευε ό,τι θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, marios28 είπε

Στο έγραψα 3 φορές. Δεν ισχύει αυτό που γράφεις.  Τα γραφήματα που σου παρέθεσα αφορούν μόνο τις εκδόσεις των Windows από την ίδια πηγή. Οπότε αφαιρείς από το 100% το ποσοστό των Windows 10. Η πράξη είναι εύκολη.

Από ΄κει και πέρα πίστευε ό,τι θες. 

Εγώ δεν πιστεύω τίποτα.σου περεθεσα τα στοιχεία όσο πιο απλά γινόταν.κανε τις πράξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Istros είπε

Εγώ δεν πιστεύω τίποτα.σου περεθεσα τα στοιχεία όσο πιο απλά γινόταν.κανε τις πράξεις

Μπορείς να πιστεύεις ό,τι θέλεις.

Ακόμη και το ότι η MS (όπως γράφεις) δουλεύει τα WCOS, το Polaris και την Andromeda για να πείσει τους χρήστες να αφήσουν τα Windows 7..

Ή ότι θέλει να φτιάξει το λειτουργικό για να συνεργάζεται με κινητές συσκευές. Δεν ισχύει τίποτα από όσα γράφεις.

Για τον απλούστατο λόγο... Είσαι ελλιπώς ενημερωμένος. Άλλη φορά θα σου εξηγήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...