Προς το περιεχόμενο

TV season 2018-2019


AtiX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκλογες σημερα, με αφορμη αυτο αποφασισα να μην κανω τιποτα σημερα εκτος της μετακινησης μου για ψηφο! ειναι περιοδος που στη δουλεια υπαρχει τρελη πιεση και τα 12ωρα πανε συννεφο συν εργασια σπιτι, η κοπελια εφυγε για το χωριο της να χαλαρωσει, εγω κουραγιο για βολτα δεν...

με βαση τα παραπανω και το θεμα εδω ειπα τα βραδια να καθαριζω λιγο το μυαλο μου βλεποντας καμια καλη σειρα! αρα κατεβασα τις παρακατω:

1. Big little lies s01 = καταπληκτικη για μενα, πολυ ομορφες παρουσιες, μαρεσε πολυ δε το καλοκαιρινο τοπιο της σειρας με εκανε να ταξιδευω και εγω εκει! 9/10

2. Bodyguard s01 = πολυ δυνατη σειρα, εξυπνο σεναριο με κρατησε αρκετα! 8/10

3. Deep State s01 = μαρεσε και αυτη σαν σειρα, οχι τοσο δυνατο σεναριο αλλα βλεπεται ευχαριστα! 7/10

4. The Passage s01 = δεν περιμενα να μαρεσει οταν διαβασα το σεναριο της! αρκετα δυνατη σειρα 8,5/10

5. Sex education s01 = μεχρι στιγμης εχω δει μονο το πρωτο επεισοδιο, στα + η παρουσια της Gillian Anderson (ειμαι κοντα 30αρης και φαν των X-files χεχεχε) πρωτοτυπο σεναριο θα την συνεχισω!

6. Chernobyl s01 = δεν την εχω ξεκινησει ακομα!

 

οποιος εχει να προτεινει καμια καλη σειρα εδω ειμαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδα και τις δύο σεζόν του Σήμα Μηδέν (Black Spot ή Zone Blanche) στο νετφλιξ. Ενδιαφέρον γαλλικό αστυνομικό, μου θύμισε πολύ True Detective και Fargo στις πρώτες τους σεζόν. Ένα 8- 8.5 έβαζα άνετα...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Seven Seconds https://www.imdb.com/title/tt6297682/?ref_=login

Μινι σειρα στο netflix πολυ δυνατη . Αν σας αρεσουν τα αστυνομικα- δικαστικα δραματα δειτε την οποσδηποτε . Στα θετικα φυσικα το οτι ειναι μινι κ δε ξεχειλωνει . Την ειδα μεσα σε 2 ημερες .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Press : Δημοσιογραφία εναντίον Σκανδαλοθηρίας

Για όσους γουστάρουν τις σειρές που καταπιάνονται με αυτό το είδος , δηλαδή του δημοσιογραφικού "πυρετού" το Press είναι τέλειο!

 

Press.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bγήκε το The Boys στο Prime, αρκετά συμπαθητικός ο πιλότος, πάνε χρόνια από τότε που διάβασα τα κόμικς αλλά δε μου έβγαλε την αρρωστημένη κατάσταση που δημιουργούσε η δουλειά του Ennis. Όπως και να χει κανονίστηκε ήδη βραδιά για το binge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ThReSh είπε

Ευτυχώς όλη η season μαζί.

Ήδη 5 λεπτά στο δεύτερο επεισόδιο και ξεφεύγει πολύ από το υλικό του κόμικ σε σημείο που να λες ότι η σειρά απλά βασίζεται στους χαρακτήρες που υπάρχουν στο κόμικ.

Για τους φαν παντως του Ennis, το humble bundle έχει προσφορά όλα τα volumes του The Boys και κάποιες άλλες δουλειές μέχρι τις 31/7

https://www.humblebundle.com/books/garth-ennis-and-more-books?

Επεξ/σία από Speculoos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

THE TYPEWRITER  η ινδικη απαντηση στο haunting of hill house.     .μια οικογ μετακομιζει σε μια παλια βιλα που φυσικα ζει ο κασπερ,και γινεται το ελα να δεις.Εχει ωραια ατμοσφαιρα,καλες ερμηνειες,και εκτος απ το HOHH  θα φερει εεεεεστω και λιγο κατι απο   stranger things , και ειναι μονο 5 επεισοδια. 
α και φυσικα ειναι σειρα ΝΕΤΦΛΙΞ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/7/2019 στις 10:59 ΜΜ, AtiX είπε

Είδα και τις δύο σεζόν του Σήμα Μηδέν (Black Spot ή Zone Blanche) στο νετφλιξ. Ενδιαφέρον γαλλικό αστυνομικό, μου θύμισε πολύ True Detective και Fargo στις πρώτες τους σεζόν. Ένα 8- 8.5 έβαζα άνετα...

Είδα τα δύο πρώτα επεισόδια. Βαρεμάρα μέχρι κεραίας, χωρίς σασπένς και ψιλό low budget. Φτιάχνει μετά ή δεν έχει νόημα να συνεχίσω; Πάνω από 4-5 δεν παίρνει μεχρι στιγμης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...