Προς το περιεχόμενο

TV season 2018-2019


AtiX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 9/8/2019 στις 3:34 ΜΜ, Fan είπε

Είδα τα δύο πρώτα επεισόδια. Βαρεμάρα μέχρι κεραίας, χωρίς σασπένς και ψιλό low budget. Φτιάχνει μετά ή δεν έχει νόημα να συνεχίσω; Πάνω από 4-5 δεν παίρνει μεχρι στιγμης

Φτιάχνει λίγο αλλά τελικά, κατά την γνώμη μου δεν αξίζει. Τελείωσα την πρώτη σεζόν και δεν το συνέχισα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vis a Vis ή Locked up, πολύ πολύ καλύτερο από το Orange is the new black.

Το ανακάλυψα όταν το έδειχνε η ΕΡΤ και το πήρε και έχει και τις 2 σεζόν το Netflix, η σειρά ήταν καλή την πρώτη σεζόν και στην δεύτερη είναι ακόμα καλύτερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, και η τριτη διαβασα ειναι μαπα..

ενιγουεη, το ειδος ειναι πληρες μετα τις 7 σεζον του OITNB,

προσωπικα δεν βρισκω τον λογο για αλλη μια ιδια σειρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ίδια λογική το είδος ήταν πλήρες μετά το OZ και δεν έπρεπε να ξαναβγεί καμία σειρά για φυλακές.

Είναι διαφορετικές σειρές το Vis a Vis με το Orange. Tην δεύτερη πολύ λίγο κατάφερα να δω χωρίς να το βαρεθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/7/2019 στις 12:41 ΜΜ, p4n0s86 είπε

Έχει δει κανείς το El embarcadero να μας πει γνώμη;

Καλησπέρα, αν και αργοπορημένα, να σου πω πως η σειρά εμένα μου άρεσε πολύ (θα βγει και 2η σεζόν του χρόνου).

Δεν είναι τόσο μυστηρίου, όσο δράμα. Έχει ενδιαφέρον η υπόθεση και εξετάζεται η ψυχοσύνθεση των πρωταγωνιστών και οι περίεργες αλλά και πολύ αληθινές σχέσεις που μπορεί να έχουν οι άνθρωποι, πέρα από τις κοινά αποδεκτές που προβάλει η κοινωνία. Γενικά έχει αρκετό γυμνό οπότε απευθύνεται σε ενήλικο κοινό.

Αρχικά σπάστηκα που δεν είχε τόσο μυστήριο και δεν ήταν τόσο αστυνομική, όμως καταπιάστηκα με την ιστορία και την πλοκή. Θα στο πρότεινα, είναι πολύ διαφορετική από τις συνηθισμένες σειρές.

Επεξ/σία από v-tidus
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, v-tidus είπε

Καλησπέρα, αν και αργοπορημένα, να σου πω πως η σειρά εμένα μου άρεσε πολύ (θα βγει και 2η σεζόν του χρόνου).

Δεν είναι τόσο μυστηρίου, όσο δράμα. Έχει ενδιαφέρον η υπόθεση και εξετάζεται η ψυχοσύνθεση των πρωταγωνιστών και οι περίεργες αλλά και πολύ αληθινές σχέσεις που μπορεί να έχουν οι άνθρωποι, πέρα από τις κοινά αποδεκτές που προβάλει η κοινωνία. Γενικά έχει αρκετό γυμνό οπότε απευθύνεται σε ενήλικο κοινό.

Αρχικά σπάστηκα που δεν είχε τόσο μυστήριο και δεν ήταν τόσο αστυνομική, όμως καταπιάστηκα με την ιστορία και την πλοκή. Θα στο πρότεινα, είναι πολύ διαφορετική από τις συνηθισμένες σειρές.

Αν είναι έτσι δεν είναι του γούστου μου. :P

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, blu-ray είπε

Το Shadow Of Truth το έχετε βρει πουθενά; Στο ελληνικό Netflix δεν υπάρχει, ούτε ο θείος το έχει.

Εγώ το βρίσκω πάντως στο Netflix. Αλλά δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους, οπότε αν το έχεις ρυθμίσει στα Ελληνικά δεν στο εμφανίζει.

Καλύτερα γενικότερα στις ρυθμίσεις να το έχεις στα αγγλικά, η ελληνική μετάφραση των τίτλων δεν βολεύει καθόλου να καταλάβεις για τι πρόκειται. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Conan2046 είπε

Εγώ το βρίσκω πάντως στο Netflix. Αλλά δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους, οπότε αν το έχεις ρυθμίσει στα Ελληνικά δεν στο εμφανίζει.

Καλύτερα γενικότερα στις ρυθμίσεις να το έχεις στα αγγλικά, η ελληνική μετάφραση των τίτλων δεν βολεύει καθόλου να καταλάβεις για τι πρόκειται. 

Ναι το άλλαξα και μου εμφανίστηκε. Σ' ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
55 λεπτά πριν, TAKE5 είπε

Εξαιρετικό το Dogs of Berlin μου θύμισε πόσο ρεαλιστικο ήταν το The Shield

Παρότι το χάνει στα πλάνα που δειχνει το αθλητικό σκέλος (λογικά φθηνή κάπως παραγωγή), στο υπόλοιπο δείχνει πολύ πετυχημένα και ρεαλιστικά την κατάσταση στην πόλη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς τις σκηνές του αγώνα ναι είναι λίγο ψευτικες αλλά η ατμόσφαιρα στην σουίτα δεν είναι μακρυά από την πραγματικότητα, ενώ και το στοιχηματικό περιβάλλον είναι ακριβώς έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...