Προς το περιεχόμενο

Εφοδιασμένο με in-display fingerprint reader θα είναι το OnePlus 6T


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαίρομαι που υπάρχει αυτή η μανία ορισμένων ανθρώπων να αλλάζουν κινητά κάθε τρεις και λίγο αποκτώντας άχρηστα features. Είναι πολύ καλό για εμάς που αγοράζουμε Mid range κινητά των 250-300 ευρώ με χαρακτηριστικά περσινής ναυαρχίδας. Keep going!

Επεξ/σία από project.breeze
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Ε βέβαια ο 845  πάλιωσε ήδη. Τι να λέμε τώρα. Άμεση ανάγκη για 855. 

Εχει 7 μηνες στη πλατη του φιλε....μιλαμε τον εχουμε πιασει 2 παραμασχαλα για να μην πεσει κατω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω το OnePlus 5T και προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Κανένα άλλο κινητό εταιρίας σε αυτά τα χρήματα δεν μου έκανε το κλικ ενώ το λειτουργικό της OnePlus είναι κόλλημα και θα το σκεφτόμουν να πάω σε Xiaomi ή άλλο παρεμφερές!
Σκεφτόμουν όταν βγήκε το OnePlus 6, να πουλήσω το 5Τ για να συμπληρώσω την διαφορά και να το πάρω, αλλά πρακτικά ενώ μου άρεσε πολύ σαν συσκευή, καμία νέα προσθήκη χαρακτηριστικών δεν θεώρησα πως είναι τρομερή για να προχωρήσω σε κάτι τέτοιο.

Πρακτικά το in-display fingerprint είναι μία πιο βολική προσθήκη για εμένα προσωπικά (γούστα είναι αυτά), όπως και το μικρότερο notch και το μεγαλύτερο body to screen ratio που φαίνεται τουλάχιστον από τις εικόνες να έχει, παρόλα αυτά ακριβώς επειδή σε λίγους μήνες περιμένουμε τον Snapdragon 855 ο οποίος έχει και μικρότερη λιθογραφία και σίγουρα θα έχει καλύτερες επιδόσεις με χαμηλότερη κατανάλωση άρα και βελτιωμένη αυτονομία, δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω την κίνηση να πουλήσω το 5Τ μου από το οποίο είμαι ακόμα πολύ ικανοποιημένος, για να προχωρήσω στο 6Τ με τα χαρακτηριστικά τα οποία ακούγονται!
Απλά αν περιμένω το OnePlus 7 π.χ δεν ξέρω τι αξία θα έχει τότε να πουληθεί ένα 5Τ και πότε φυσικά θα γίνει αυτό!

Επεξ/σία από SubGam3R
  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, DJTaurus είπε

Το καλύτερο είναι υποκειμενικό. Άλλος τη βρίσκει με την εισαγωγή που εκεί θα πήγαινε νεράκι. No ?

φήμες λένε ότι χρήστης iphone όταν του κόλλησε γύρισε την πλάτη της συσκευής να βλέπει το μηλαράκι και κατάφερε να ολοκληρώσει το έργο του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πάρω το 6 αυτές τις μέρες. Το 6T, φαίνεται πως θα έχει ελάχιστες προσθήκες και δεν αξίζουν την αναμονή. Είναι κουραστικό το 6 month cycle της OnePlus πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Εγώ θα πάρω το 6 αυτές τις μέρες. Το 6T, φαίνεται πως θα έχει ελάχιστες προσθήκες και δεν αξίζουν την αναμονή. Είναι κουραστικό το 6 month cycle της OnePlus πάντως

Το σκέφτομαι και εγώ πολύ φίλε, από ποια συσκευή θα πας στο 6αρι εσύ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SubGam3R είπε

Το σκέφτομαι και εγώ πολύ φίλε, από ποια συσκευή θα πας στο 6αρι εσύ;;

Nexus 6P με προβλήματα μπαταρίας και themral throttling. Μην το σκέφτεσαι, just do it 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dinos_12345 είπε

Nexus 6P με προβλήματα μπαταρίας και themral throttling. Μην το σκέφτεσαι, just do it 😂

Από OnePlus 5T εγώ δεν ξέρω αν υπάρχει σοβαρός λόγος να αναβαθμίσω, το μόνο που με ωθεί προς τα εκεί είναι πως τώρα θα μπορέσω να πουλήσω το 5Τ!

Από Nexus 6P έχει λογική σίγουρα...ειδικά έτσι όπως το περιγράφεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, SubGam3R είπε

Από OnePlus 5T εγώ δεν ξέρω αν υπάρχει σοβαρός λόγος να αναβαθμίσω, το μόνο που με ωθεί προς τα εκεί είναι πως τώρα θα μπορέσω να πουλήσω το 5Τ!

Από Nexus 6P έχει λογική σίγουρα...ειδικά έτσι όπως το περιγράφεις!

Δεν έχεις λόγο να αναβαθμίσεις, κάτσε να πάρεις το 7. Ο λόγος που δεν κοιτάζω καν το 6T, είναι επειδή μέχρι να γίνει το testing και να βγάλει τα προβλήματα του στην φόρα, θα έρχεται το 7. Προτιμώ να πάρω μια ώριμη τεχνολογία τώρα.

Επεξ/σία από Dinos_12345
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Δεν έχεις λόγο να αναβαθμίσεις, κάτσε να πάρεις το 7. Ο λόγος που δεν κοιτάζω καν το 6T, είναι επειδή μέχρι να γίνει το testing και να βγάλει τα προβλήματα του στην φόρα, θα έρχεται το 7. Προτιμώ να πάρω μια ώριμη τεχνολογία τώρα.

Συμφωνώ, βέβαια κάθε 6 μήνες καινούργια συσκευή από OnePlus μέχρι να ωριμάσει η μία βγαίνει η άλλη!
Απλώς ξέρω ότι τώρα το 5Τ στα 8/128 μπορώ να το δώσω μέχρι και 400€ με θήκες κτλ κτλ και απλά να προσθέσω για να πάρω το 6 ή 6Τ
Αν όμως περιμένω το 7 ή 7Τ τότε δεν νομίζω ότι το 5Τ θα μπορεί να πωληθεί τουλάχιστον όχι σε τόσο καλή τιμή!
Παρόλα αυτά το 6 σε σχέση με το 5Τ δεν έχει τίποτα παραπάνω, οπότε σίγουρα θα περιμένω επίσημη ανακοίνωση για το 6Τ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SubGam3R είπε

Από OnePlus 5T εγώ δεν ξέρω αν υπάρχει σοβαρός λόγος να αναβαθμίσω, το μόνο που με ωθεί προς τα εκεί είναι πως τώρα θα μπορέσω να πουλήσω το 5Τ!

Από Nexus 6P έχει λογική σίγουρα...ειδικά έτσι όπως το περιγράφεις!

Επειδή το είχα, πέραν του soc θα δεις μεγάλη διαφορά στη κάμερα στις νυχτερινές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, SubGam3R είπε

Συμφωνώ, βέβαια κάθε 6 μήνες καινούργια συσκευή από OnePlus μέχρι να ωριμάσει η μία βγαίνει η άλλη!
Απλώς ξέρω ότι τώρα το 5Τ στα 8/128 μπορώ να το δώσω μέχρι και 400€ με θήκες κτλ κτλ και απλά να προσθέσω για να πάρω το 6 ή 6Τ
Αν όμως περιμένω το 7 ή 7Τ τότε δεν νομίζω ότι το 5Τ θα μπορεί να πωληθεί τουλάχιστον όχι σε τόσο καλή τιμή!
Παρόλα αυτά το 6 σε σχέση με το 5Τ δεν έχει τίποτα παραπάνω, οπότε σίγουρα θα περιμένω επίσημη ανακοίνωση για το 6Τ!

Εγω προσωπικα μιας και κατοχος του απλου OnePlus 5, παλι δεν βλεπω τον λογο να παει κανεις στο 6 η στο 6T. Ειναι μια απο τις ελαχιστες συσκευες που κρατησα για τοσο χρονικο διαστημα και εφοσον εχει ψωμι ακομη στα updates λογισμικου, συν οτι το 6αρι εχει notch και fingerprint στην πλατη που δεν με βολευει, περιμενω μονο το OnePlus 7. Ειμαι τοσο ικανοποιημενος απο το 5αρι και ας του λειπουν 2-3 βασικα πραγματακια, που θελω να το κρατησω για να κανω την αποσβεση μου. Οποτε δεν με ενδιαφερει μεχρι την ελευση του OnePlus 7 ποσο θα πιανει στις αγγελιες. Περα απο αυτο, οι συσκευες της OnePlus αντεχουν ανετα μια τριετια και βαλε και το λογισμικο τους μεχρι και τοτε τρεχει νερακι, σαν την πρωτη μερα!

Αρκει βεβαια στο OP 7 να δουμε εναν ωραιο σχετικα σχεδιασμο (οχι απαραιτητα κατι που να ξεχωριζει), να κρατησουν το notch σε "waterdrop" μεγεθος, να εχει μεγαλυτερη μπαταρια εφοσον το επιτασσει η εποχη, να εχει IP68 και ας μην μου χρειαζεται, ο αισθητηρας αποτυπωματος να παραμεινει στην οθονη και να ειναι πιο βελτιωμενος του 6Τ και αν η εκδοση 8/128 (αν υπαρξει τετοια) κυμανθει στα 600+ ανετα ειναι day one αγορα απο εμενα. Τωρα αν θα εχει λιγο καλυτερη καμερα απο το OP6 δεν με νοιαζει. Θα προτιμουσα ομως να μην εχει γυαλινη πλατη και αχρηστα gimmicks τυπου ασυρματης φορτισης που θα ανεβαζε το κοστος, εφοσον εχεις μια απο τις πιο γρηγορες ενσυρματες φορτισεις εκει εξω!

Επεξ/σία από baiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι λετε για την cpu αλλα ειμαι με τον 821 (OP3T) και δεν νιωθω καμμια αναγκη αναβάθμισης ακόμα. Το ιδιο ισχυει και για την συσκευη γενικοτερα που λειτουργει αψογα, θα παρει android p και αν εξαιρεσουμε την μετρια φωτογραφικη θα συνεχισει να λειτουργει αξιοπρεπεστατα μεχρι το 7T. Και ολα αυτα με 480 (αν θυμαμαι καλα) πριν 2 χρονια.

 

480 για 3 χρονια ζωης ειναι value for money.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...