Προς το περιεχόμενο

Ακμη and f.. up


IJustAsk17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ανεφερα οχι για τοσο για τον ιδιο γιατι εφοσον πηγε σε δερματολογο προφανος γνωριζει αλλα πιο πολυ για οσους λενε ,ελα μωρε ειναι της ηλικιας σου μην ασχολεισαι θα περασει.Και οχι δεν εκανα copy paste απο wikipedia.Τα γνωριζω απο το πανεπιστημιοB).

Επεξ/σία από giorgosvet
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήμουν ο μόνος που έσκαγε όλα τα σπυριά να βγει το πύον και μετά πλύσιμο?

 

p.s. Δεν έχω σημάδια και τα έσκαγα πάντα με καθαρά χέρια.

Επεξ/σία από Havik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Havik είπε

Ήμουν ο μόνος που έσκαγε όλα τα σπυριά να βγει το πύον και μετά πλύσιμο?

Έχω σκάσει σπυριά για 10 ζωές. :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εκανα εξετάσεις αιματος κι βγηκαν πολυ καλες(φυσιολογικες). Btw για την ενυδατική δεν ειπα κατι γιατι μου φανηκε αυτονόητο, φυσικα μου εδωσε κι ενυδατική. Ο δερματολογος που παω τωρα μου πρωτεινε απο την αρχη ισοτρετινοινη η κατι αλλα χαπακια για 3μηνες επειδη δεν ειχα τρελη ακμη κι ειπα να την δοκιμασω πριν παρω ισοτρετινοινη. Δεν πετυχε οποτε αναγκαστικα ισοτρετινοινη. Λογικα το gel δεν θα το χρησιμοποιήσω μιας και δεν ειναι αναγκαιο κι πραγματικα ειναι κουραστικό να βαζεις gel.. (το πληρωσα ηδη αλλα υγεια!). Αρα εχουμε την ισοτρετινοινη, ενυδατική και σαπούνι καθε πρωί. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, giorgosvet said:

Το ανεφερα οχι για τοσο για τον ιδιο γιατι εφοσον πηγε σε δερματολογο προφανος γνωριζει αλλα πιο πολυ για οσους λενε ,ελα μωρε ειναι της ηλικιας σου μην ασχολεισαι θα περασει.Και οχι δεν εκανα copy paste απο wikipedia.Τα γνωριζω απο το πανεπιστημιοB).

ναι εγώ το είπα αυτό ότι ναι της ηλικίας είναι ... από εκεί και πέρα αν γνωρίζεις εσύ κάτι παρά πάνω σε σχέση με το προφίλ του ασθενή σε παρακαλώ φώτισε μας  εσύ που πήγες πανεπιστήμιο και έγινες τρανός ιατρός 😛 

πέρα από την πλάκα ... η τεστοστερόνη στους άντρες είναι συνυπεύθυνη για την ακμή όπως προ είπα, και σε τέτοια ηλικία που είναι θεωρείται φυσιολογικό..δεν χρειάζεται να τρομάζουμε κόσμο μεσώ πληκτρολογίου, σου το λέω και εγώ αυτό μιας που πήγα επίσης πανεπιστήμιο 😛 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Glikos είπε

Εξετάσεις (τρανσαμινάσες) κάθε πότε σου είπε να κάνεις?

Εξετάσεις αιματος κανω, μου ειπε να κανω ξανα σε 1 μηνα που θα τελιωνουν σιγα σιγα τα χαπια ωστε να δουμε κι να μου γραψει κι τα αλλα κι μετα ξανα σε 3 μηνες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, IJustAsk17 είπε

Εξετάσεις αιματος κανω, μου ειπε να κανω ξανα σε 1 μηνα που θα τελιωνουν σιγα σιγα τα χαπια ωστε να δουμε κι να μου γραψει κι τα αλλα κι μετα ξανα σε 3 μηνες

Ναι συνήθως κάθε μήνα γίνονται. Σε κάποιες περιπτώσεις κάθε 15 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή!

https://www.independent.co.uk/news/health/roaccutane-acne-drug-linked-depression-suicide-prescriptions-increase-rise-six-times-decade-a7727606.html

Δε θα συμβεί σε όλους βέβαια αλλά εγώ έχω δει από πρώτο χέρι τις σοβαρές παρενέργειες σε δικό μου άνθρωπο και εννοώ σοβαρής μορφής κατάθλιψη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Glikos είπε

Ναι συνήθως κάθε μήνα γίνονται. Σε κάποιες περιπτώσεις κάθε 15 μέρες.

Μου ειπε σε 1 μηνα ξανα κι μετα σε 3 μηνες κι μετα οταν τελιωσουμ την θεραπεια(6μηνες). Ευτυχώς βασικα για τις λιγες εξετάσεις αίματος διοτι ειμαι απο αυτους που οταν δινουν ακομα κι ξαπλα αμα σηκωθουν ζαλιζομαι κι μπαμ κατω. (το εχω ψαξει για τις λυποθυμιες γιατι μου τυχαινει μονο οταν δινω εξετάσεις αιματος και δεν ειχα τιποτα. Στο μυαλο θα ειναι) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, IJustAsk17 είπε

Μου ειπε σε 1 μηνα ξανα κι μετα σε 3 μηνες κι μετα οταν τελιωσουμ την θεραπεια(6μηνες). Ευτυχώς βασικα για τις λιγες εξετάσεις αίματος διοτι ειμαι απο αυτους που οταν δινουν ακομα κι ξαπλα αμα σηκωθουν ζαλιζομαι κι μπαμ κατω. (το εχω ψαξει για τις λυποθυμιες γιατι μου τυχαινει μονο οταν δινω εξετάσεις αιματος και δεν ειχα τιποτα. Στο μυαλο θα ειναι) 

No worries.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ny_ είπε

ναι εγώ το είπα αυτό ότι ναι της ηλικίας είναι ... από εκεί και πέρα αν γνωρίζεις εσύ κάτι παρά πάνω σε σχέση με το προφίλ του ασθενή σε παρακαλώ φώτισε μας  εσύ που πήγες πανεπιστήμιο και έγινες τρανός ιατρός 😛 

πέρα από την πλάκα ... η τεστοστερόνη στους άντρες είναι συνυπεύθυνη για την ακμή όπως προ είπα, και σε τέτοια ηλικία που είναι θεωρείται φυσιολογικό..δεν χρειάζεται να τρομάζουμε κόσμο μεσώ πληκτρολογίου, σου το λέω και εγώ αυτό μιας που πήγα επίσης πανεπιστήμιο 😛 

Μαλιστα Γιατρε μου!:lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η ακμή, ειδικά βαριά περίπτωση είναι ψυχοφθόρα. Όσοι την περάσαμε και ξεμπερδέψαμε θα καταλάβουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...