Προς το περιεχόμενο

Με ποιες να ξεκινήσω? Προτάσεις


thory

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Μάζεψα κάποιες σειρές που δεν είχα δει και θα θελα να μου προτείνετε με ποιες 10 για αρχή(με σειρά προτεραιότητας) να ξεκινήσω γιατί κάπου έχω σκαλωσει.

Ακολουθούν οι τίτλοι με τυχαία σειρά.

Ozark-Narcos-Waco-Westworld-Fargo-Startup-Punisher-The man in the high castle-Taboo-Peaky binders-Lost room-Utopia-The 100-The expanse-Genius-Babylon berlin-23 reasons why-Counterpart-American gods-Dardevil-Happy valley-Sense8-Godless-Mindhuntet-Castlerock-Manhut unabomber-Broadchurch-The fall-The bridge-Killing

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vairass είπε

Ξεκίνα με το lost και βλέπουμε.. Θα σου πάρει καιρό. 

Το έχω δει γι αυτό δεν το αναφέρω κιόλας.

Γενικά, όσες δεν είναι στην λίστα τις έχω δει. Οπότε μην αρχίσουμε τα δες αυτο, εκείνο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγος για τι έχεις όρεξη,εγω πχ κάποιες φορές θέλω Sci fi κάποιες άλλες πιό κοινωνικές η μυστηρίου κλπ 

Για μένα 8 που είναι πολύ καλές και εχω δει τα περισσότερα επεισόδια (Βγάζω εκτός  2 απο την 10άδα γιατί δεν εχω δει άλλες απο την λίστα) είναι οι Narcos,Daredevil,The Expanse,Westworld,Ozark,The Man in High Castle,Fargo,Peaky binders ✌️

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα Shooter 2016 https://www.imdb.com/title/tt4181172/

The Black List https://www.imdb.com/title/tt2741602/

και αντί του Narcos ίδια υπόθεση περίπου 

Queen of the South  https://www.imdb.com/title/tt1064899/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ'ολα αυτά αν διάλεγα μόνο ένα τότε αυτό θα ήταν η πρώτη σεζόν του Broadchurch. Όμως λίγο αναλυτικότερα...

 

Δες: Godless, Lost room, Punisher, Counterpart, The bridge, Killing.

Δες μόνο πρώτη σεζόν: Broadchurch (Είδα λίγο απ'την δεύτερη σεζόν δεν μου φάνηκε να συγκρίνεται με την εκπληκτική πρώτη και δεν ήθελα να χαλάσω την γνώμη που είχα για την σειρά), Peaky binders (πολύ επαναλαμβανόμενο χωρίς λόγο μάλλον για να αρμέξουν θεατές/χρήμα), Ozark (ίδιοι χαρακτήρες έκαναν πάνω κάτω τα ίδια πράγματα, δεύτερη σεζόν χωρίς λόγο ύπαρξης).

The expanse... Το The Expanse το έβαλα σε ειδική κατηγορία. Είναι μια σειρά που ενώ από λεπτό σε λεπτό περιμένεις να γίνει αριστούργημα πάντα καταλήγει να είναι απλά καλή / διασκεδαστική αλλά ταυτόχρονα συχνά βαρετή. Το θέμα είναι πως στο είδος της (scifi) δεν υπάρχουν πολλές καλύτερες επιλογές αυτή την εποχή. Βέβαια ούτε κατά διάνοια δεν πιάνει παλιότερες σειρές όπως Battlestar Galactica ή Star Trek: Deep Space Nine ή space: 1999 κλπ κλπ.

Δες μόνο αν δεν έχεις κάτι άλλο καλύτερο να κάνεις: The fall, Fargo, Utopia, 23 reasons why, Dardevil, Manhut unabomber, Castlerock, Mindhuntet, Waco. (Τα The Fall και Fargo δεν ήμουν σίγουρος αν πρέπει να τα βάλω σε αυτή την κατηγορία ή στην πρώτη. Το Fargo είναι καλοφτιαγμένο αλλά από ένα σημείο και πέρα τρομερά επαναλαμβανόμενο)

Μην δεις: The 100.

Δεν έχω δει / δεν έχω γνώμη: Westworld, Narcos, Startup, The man in the high castle, Taboo, Genius, Babylon berlin, American gods, Happy valley,  Sense8.

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το να ζητησει καποιος να του προτεινουν σειρες να δει το καταλαβαινω. Το να ζητησει ομως να του προτεινουν τη συγκεκριμενη σειρα απο προεπιλεγμενες σειρες δεν μπορω να το καταλαβω. Πραγματικα καποιοι ειστε απιθανοι...

Επεξ/σία από malmsteen1984
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, malmsteen1984 είπε

Το να ζητησει καποιος να του προτεινουν σειρες να δει το καταλαβαινω. Το να ζητησει ομως να του προτεινουν τη συγκεκριμενη σειρα απο προεπιλεγμενες σειρες δεν μπορω να το καταλαβω. Πραγματικα καποιοι ειστε απιθανοι...

Σωστό αλλά λογικά τα έθεσε έτσι διότι έχει δει πολλές οπότε θα του λέγαμε όπως του είπα εγώ lost.. Και θα απαντούσε το είδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ξεχωρισε ποιες θελει να δει δλδ ειναι λογικο να ρωτησει και με ποια σειρα θελουμε εμεις να τις δει; Πιο παραλογο δεν γινεται

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, malmsteen1984 είπε

Αφου ξεχωρισε ποιες θελει να δει δλδ ειναι λογικο να ρωτησει και με ποια σειρα θελουμε εμεις να τις δει; Πιο παραλογο δεν γινεται

Λογικά εννοεί ποιες αξίζει να δει και με ποια σειρά.. Από την καλύτερη στην χειρότερα κλπ κλπ. 

Αλλιώς και εγώ όντως δεν βρίσκω νόημα στην ερώτηση του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...