Προς το περιεχόμενο

Η Apple τινάζει την μπάνκα στον αέρα στην Ευρώπη με τις τιμές των νέων iPhone, πρωταθλήτρια η Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 684
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, randomcat είπε

Πες μου 1-2 ή 2-3 και θα τις δεχτώ, ως γούστα σου/σας, αρκεί να μην μπορούν να γίνουν στο Android. Θέλω να διαπιστώσω πού είναι η υπεροχή.

Να σου πω εγώ ενα που σαν χρήστης android το ζηλεύω. Η ενσωματωμένη αποστολή μεγάλων αρχείων από ios σε ios. Ενώ σε android πρέπει να έχεις την ίδια εφαρμογή. Πόσο δύσκολο είναι να προστεθεί και σε android;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, markoliaz είπε

το iphone δεν ειναι ακριβο, θυμαμαι εποχες 1997-2001 υπηρχαν μοντελα nokia παντοφλες τοτε με 300.000 δραχμες...απλα τοτε ηταν αλλιως και η οικονομια της χωρας..τα εχετε ξεχασει...ναι για τα σημερινα δεδομενα της χωρας μας ειναι ακριβο..αλλα ουσιαστικα ΔΕΝ ειναι ακριβο...ναι ξερω σας εκαψα τον εγκεφαλο..........αλλα υπαρχει μια δοση αληθειας σε αυτο που ειπα!!!! :)

Και τα Βιντεο με 3-4-5 κεφαλες εν ετη 1985 ειχαν 400.000+ δραχμες αλλα ηταν μια τεχνολογια για την εποχη μοναδικη και πρωτογνωρη για το καθε σπιτι και για οποιον διεθετε αυτα τα χρηματα τοτε.Σημερα που τα κινητα πλεον εχουν γινει Status αν οχι καγκουρια και η μια συσκευη να διαδεχεται την αλλη καθε χρονο η και σε λιγοτερο απο χρονο και τα μονα που να αλλαζουν να ειναι οι λεπτομερειες και επειδη και ως Ελληνες την εχουμε την ψωρα μας και αφηνουμε το κινητο αναποδα στην καφετερια για να δειχνουμε το μηλαρακι  το να δινει καποιος 1000-1500 ευρω για μια συσκευη αυτο με ξεπερνα ειτε τα εχει ειτε δεν τα εχει και τα βαζει χρεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω επειδη ειμαι κ απλας κ μπρουκλης δεν καταδεχομαι να αγορασω οφωνο κατω απο 2κ ,απλ φτιαξε λιγο τις τιμες σου για θα μας περασουνε για φτωχομπινεδες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και φανατικός χρήστης και Apple Boy δεν παύει να είναι Υπερβολική η τιμή τους "αν τελικά είναι αυτή" που είναι σίγουρα πολύ πιθανό.

Το κυρίως θέμα είναι όμως οτι δεν θα υπάρχει απ' ευθείας σύγκριση του XS με το X γιατι αυτό το τελευταίο το σταματάει η Apple. Η ΜΟΝΗ τους διαφορά είναι στον A12 και στα 4 GB Ram του XS. To X έχει τον A11 και 3GB Ram κατα τα άλλα είναι εντελώς ίδια μονον που το XS θα βγεί και σε 512Gb

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να δούμε θα τιναχθεί η μπάνκα εδώ;

Ή θα βλέπουμε τα Instagram model μας με παλιά iPhone;

Και τους κουστουματους με το περσινό Χ;

Τώρα ειδικά που βγήκαμε από μνημόνια πρέπει Ν+10% παραπάνω iPhones να αγοράζονται...!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, randomcat said:

Πες μου 1-2 ή 2-3 και θα τις δεχτώ, ως γούστα σου/σας, αρκεί να μην μπορούν να γίνουν στο Android. Θέλω να διαπιστώσω πού είναι η υπεροχή.

Στην κορυφή για μένα είναι η αρμονική συνεργασία όλων των συσκευών που έχω κάτω από οικοσύστημα της Apple. Και μετά ακολουθούν άπειρες «λεπτομέρειες» που προσωπικά  με κάνουν να νιώθω ωραία όταν τις βλέπω στις συσκευές και το λειτουργικό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως θα μου έβγαινε τσάμπα το Xs Max 512GB αν μου δίνανε ένα ευρώ για κάθε ποστ που έχω διαβάσει περί μοστραρίσματος του iPhone στην καφετέρια.

εν το μεταξύ πρέπει να έχω να πάω για καφέ από το λύκειο το σωτήριον έτος 1998

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Markoulas10 είπε

Εμένα δηλαδή γιατί μου φαίνεται φυσιολογική η τσιμπιμένη τιμή για την Ελλάδα ?

Έχει η Ιταλία, η Γερμανία, η Γαλλία, η Φιλανδία, η Ισπανία, η Ελβετία, η Αγγλία και η Αμερική κλαρινογαμπρούς σαν τους δικούς μας όπου το i-phone είναι απαραίτητο εργαλείο της δουλειάς τους ? Έχει φουσκωτά κοριτσάκια που το όνειρο ζωής τους είναι να βγουν το the next top model ? Και στη τελική υπάρχει λαός ο οποίος κάθεται για καφέ 3-4 ώρες αφήνοντας το κινητό στο τραπέζι ?  Δε νομίζω... Μόνο εμείς γατάκια Ευρωπαίοι και Αμερικανάκια γι' αυτό και δίνουμε και κάτι παραπάνω αμα λάχει να ούμε....

Φυσικά και έχουν , απλά εδώ ο ΦΠΑ για παράδειγμα είναι 5% υψηλότερος από Γερμανία γι'αυτό βλέπει αντίστοιχη τιμη.\

Οσον αφορά γιατί τα αγοράζει ο κόσμος , γιατί έτσι γουστάρει - όποιος τραβάει ζόρι ας πάρει κινέζικο των 50ευρώ από το alibaba.

 

ΥΓ

By the way , ενώ αντέχω οικονομικά να αγοράσω το τελευταίο μοντέλο iphone τα τελευταία χρόνια την βγάζω με κινέζικα των 200-300ευρώ που έχουν εγγύηση εδώ Ελλάδα γιατί προσωπικά με ΥΠΕΡκαλύπτουν.

 

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, iYannis said:

Αν και φανατικός χρήστης και Apple Boy δεν παύει να είναι Υπερβολική η τιμή τους "αν τελικά είναι αυτή" που είναι σίγουρα πολύ πιθανό.

Το κυρίως θέμα είναι όμως οτι δεν θα υπάρχει απ' ευθείας σύγκριση του XS με το X γιατι αυτό το τελευταίο το σταματάει η Apple. Η ΜΟΝΗ τους διαφορά είναι στον A12 και στα 4 GB Ram του XS. To X έχει τον A11 και 3GB Ram κατα τα άλλα είναι εντελώς ίδια μονον που το XS θα βγεί και σε 512Gb

έχει και το next-gen neural engine και το post processing μεταβλητό depth of field (το οποίο είμαι σχεδόν βεβαίως πως μπορεί να το κάνει και το Χ αλλά δεν το δώσανε γιατί είναι ήδη πολύ λίγες οι διαφορές μεταξύ των 2) - γι' αυτό και κόψανε το Χ θα κανιβάλιζε τις πωλήσεις του Xs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JcD είπε

Για να καταλάβω δλδ, ο κόσμος πληρώνει χιλιάρικα τόσα χρόνια για μη αδιάβροχα τηλέφωνα τα οποία ήταν και sinle sim? 

Χιλιάρικα από εδώ και πέρα.

Αν το επικεντρώσεις σε αυτά τα δύο χαρακτηριστικά, ναι. Αλλά το iPhone όπως και άλλα smartphones είναι πολλά περισσότερα από αδιαβροχοποίηση και θύρες καρτών sim. Εξαρτάται βέβαια τι ζητάει ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Άρα σα να έχω δίκιο στο συλλογισμό μου! Τσουβαλιαζεις την Apple μαζί με την Google τη στιγμή που η δεύτερη στο λέει ξεκάθαρα πως ζει από τα δεδομένα σου. Και αυτό το μπερδεύεις με περιστατικά παραβίασης λογαριασμών της apple από τρίτους.

Δηλαδή δεν θυμάσαι ούτε ένα άρθρο που να πέρασε και από το Ινσόμνια και βάσει του οποίου ήταν ένοχη η Apple για παραβίαση της ιδιωτικότητας; Μόνο το the fappening μπορείς να θυμηθείς; :P

Εγώ θυμάμαι ξεκάθαρα ένα που είχε τίτλο ότι τα iPhone έστελναν από default την τοποθεσία κ.λπ. στους servers της Apple ("Apple tracks your location" ή κάπως έτσι). Και γκουγκλάροντας μπορείς να βρεις και άλλα:

https://www.zdnet.com/article/apple-data-collection-stored-request/

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογο της πρωτιας και στην φορολογια,ειναι πολυ πιθανο να συμβαινει.

φορολογια με τελικη τιμη ειναι αναλογα μεταξυ τους.

 

αι εμ σαμσουνγκι γιουζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...